//Krónika 2018
Krónika 20182018-01-16T10:41:51+00:00

2018 december

1. Férfi-tekeextraliga, 11. forduló: Piešťany–Inter Bratislava 6:2 (3371:3311), Inter, benne: Varga Tibor 576; Rimavská Sobota–Rakovice 2:6 (3251:3318), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 514, Király René 535; Fiľakovo–Košice 5:3 (3357:3346), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 544, Szabó [...]

2018 november

3. Férfi-tekeextraliga, 8. forduló: Vrútky–Rimavská Sobota 8:0 (3500:32119), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 551, Király René 530; Zlaté Klasy–Spišská Nová Ves 7:1 (3477:3284), Zlaté Klasy, benne: Poloma Žolt 608, Nagy László 588, Lengyel Ottó 574, [...]

2018 október

5. Diákolimpia 2018 (felső tagozatos alapiskolások versenye, országos döntő), Dunaszerdahely – asztalitenisz, fiúk, döntő: Lakatos Marek (Rozsnyó, Fábry Zoltán Alapiskola)–Gál Ádám (Vágsellye, Pázmány Péter Alapiskola) 3:0 (11:5, 11:7, 12:10). Érmesek: 1. Lakatos Marek, 2. Gál [...]

2018 szeptember

1. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: Debreceni VSC–Haladás 1:1 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás + 1 gól). 1. Nyugat-szlovákiai területi atlétikai bajnokság, legfiatalabb diákok, lányok – krikettlabda-dobás: 3. Klučka Dominika 31,65 m. Idősebb diákok, [...]

2018 augusztus

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 3. forduló: Ferencváros–Haladás 3:1 (Haladás: Mészáros Károly). 4. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: Nitra–DAC 2:3 (Nitra: Križan Richárd), Michalovce–Slovan 1:2 (Slovan: Saláta Kornél). 4. Cseh fociliga, 3. forduló: Liberec–Teplice 2:2 [...]

2018 július

1. 37. Felszabadulási Futóverseny, Bánov – férfiak, 7,5 km: 2. Švajda Gábor (Adidas runners) 25:38. 1. Férfikosárlabda Eb-előselejtező, Pozsony: Szlovákia–Svájc 88:83 (Szlovákia: Hlivák Dalibor 1). 2–8. Kadett birkózók világbajnoksága, Zágráb – lányok, szabadfogás, 69 kg: [...]

2018 június

1–2. Naturál testépítő és fitnesz világbajnokság az INBA égisze alatt, Brünn – férfiak, 180 cm fölött (és abszolút győztes): 1. Tóth Erik; 60 éven felüliek: 1. Tóth Kálmán (szlovákiaiak). 1–2. Juniorok, U23-asok és ifik nemzetközi [...]

2018 május

1. Országos sznúkerbajnokság, Pozsony – elődöntő: Köles Balázs–Patrik Sedlák 4:3; döntő: Köles Balázs–Miroslav Šedo 5:0. Köles megvédte bajnoki címét. 1. Öt és fél kilométeres futás, Ivanka pri Dunaji, férfiak: 3. Dömény János (Pozsony) 18:46. 1. [...]

2018 április

1. Nemzetközi birkózótorna, Tallinn (2 ezer induló), idősebb diákok, 75 kg: 1. Csörgő Áron (Bősi Birkózó- és Sportklub). 2. Jégkorong Tipsport extraliga, Kaufland playoff, elődöntő, harmadik mérkőzés: Banská Bystrica–Nitra 6:3 (Nitra: Csányi Károly). 3. Jégkorong [...]

2018 március

1. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 6. forduló, az 5–8. helyért, előrehozott mérkőzés: Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 51:60 (ŠBK: Lelkes Júlia 9 – vezetőedző: Diósi Albert). 2. Sakk extraliga, zárótorna, Modor, 9. forduló: ŠK Dunajská Streda–Slovan Commander [...]

2018 február

1. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, 17. forduló: Malacky–Topoľčany 23:23 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0). 2–4. Juniorok és kadettok 45. karate Európa-bajnoksága, Szocsi – junior fiúk, kumite, +76 kg: 2. Kósa Tamás (szlovákiai). 3. 17. Uszonyos úszó [...]

2018 január

1. Három Paka Futása újévi verseny, Nagypaka, 5 km – nők (16–39-évesek): 60 éven felüliek: 1. Gyurkovics Erika. Férfiak, 40–60-évesek: 1. Almási Marián; 60 éven felüli férfiak: 1. Lelkes József. Testi fogyatékosok: 1. Sárközi Tibor. [...]