2018 szeptember

1. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: Debreceni VSC–Haladás 1:1 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás + 1 gól).

1. Nyugat-szlovákiai területi atlétikai bajnokság, legfiatalabb diákok, lányok – krikettlabda-dobás: 3. Klučka Dominika 31,65 m. Idősebb diákok, lányok – 60 m: 2. Farkas Lea 8,32, 150 m: 1. Farkas Lea 19,74, távol: 2. Farkas Lea 513 cm; fiúk, 800 m: 1. Gönczöl Dominik (mind AC Nové Zámky) 2:16,69.

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 7. forduló: Žilina–Slovan Bratislava 0:1 (Slovan: Saláta Kornél + 1 gól), Nitra–Zlaté Morvace-Vráble 4:1 (Nitra: Križan Richárd + 1 gól).

1. Cseh fociliga, 7. forduló: Liberec–Ostrava 0:0 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

1. Férfikézilabda Handball Extraliga, 1. forduló: Štart Nové Zámky–Hlohovec 31:27 (Štart: Gyurics Béla 3, Vadkerti Gábor 5, Veréb Ádám 0, Veréb Iván 4), Malacky–Piešťany 22:28 (Piešťany: Szapu Viktor 4).

1. III. Polgármester-kupa, a vásárúti klub nemzetközi korosztályos kötöttfogású birkózótornája (9 ország, 27 klub, 182 versenyző), Nyárasd, kezdők, C csoport – 23 kg: 2. Gönci Nathan (somorjai); 25 kg: 2. Lipták Ádám, 3. Kovács László; 35 kg: 1. Kovács Viktória, 2. Simsik Vivien, 3. Kis Arnold (bátorkesziek). Kezdők, B csoport – 23 kg: 2. Pošvanc András; 25 kg: ?. Gönczi Mátyás (somorjaiak), 3. Kovács Péter (dunaszerdahelyi); 28 kg: 3. Ostatní Norbert (naszvadi); 35 kg: 2. Patkoló Dalibor (somorjai). Kezdők, A csoport – 26 kg: 3. Hodosy Zoltán (dunaszerdahelyi); 28 kg: 2. Huszárovics René; 31 kg: 3. Tóth Kristóf; 39 kg: 2. Hervai Dominik (vásárútiak), 3. Nagy Arnold (dunaszerdahelyi); 43 kg: 2. Kosár Christofer; 54 kg: 1. Csölle Krisztián (vásárútiak), 2. Simsík Gergő (bátorkeszi). Fiatalabb diákok – 44 kg: 3. Tóth Máté; 85 kg: 3. Póda Levente. Idősebb diákok – 57 kg: 1. Huszárovics László (vásárútiak), 2. Szeiler Mátyás (somorjai); 62 kg: 3. Varga Balázs (dunaszerdahelyi); 68 kg: 2. Szarvas Márk; 75 kg: 3. Szerencsés László; 85 kg: 2. Szerencsés Gergő (vásárútiak). Csapatverseny: 1. Vásárút 61 pont. A vásárútiak legtechnikásabb versenyzője: Huszárovics László.

1–2. Országos kajak-kenubajnokság, Pozsony – 1000 m, C2: 2. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora (Komárno) 5:06,86. 500 m, férfiak, K1: 1. Demin Viktor (Komárno) 1:47,840; K2: 1. Vlček Erik, Botek Ádám (ŠKP) 1:34,440, 2. Gelle Péter, Zalka Csaba (Dukla, ŠKP) 1:35,640; K4: 1. Komárno (Demin Viktor, Vlček Erik, Tarr György, Botek Ádám) 1:29,460; C1: 2. Banai Tóth István 2:07,140; C2: 2. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora 2:08,520; nők, C1: 1. Ladič Gabriella (Šamorín) 2:29,380. 200 m, C1: 2. Banai Tóth István 45,240; C2: 2. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora 46,180; nők, C1: 1. Ladič Gabriella 52,140.

3. Sportlövő világbajnokság, Csangvon, férfi trap, egyéni (127 induló): 2. Varga Erik (szlovákiai) 47 (123 – szétlövés: 2). Varga olimpiai kvótát szerzett Tokióba (2020), Szlovákiának az elsőt.

3. Alap- és középiskolások érsekújvári járási atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – alapiskolás fiúk, pontverseny: 2. Muzslai magyar alapiskola 24.

7. Sportlövő világbajnokság, Csangvon, csapat mix: 1. Szlovákia (Zuzana Rehák Štefečeková 72, Varga Erik 74) 45 (146 – világcsúcs-beállítás – szétlövés: 2). Olimpiai kvótát szereztek Tokióba (2020).

7. 7. Kassai Éjszakai Futóverseny, 10 km, nők (502 induló): 3. Papp Viktória (Nagykapos) 41:37.

8. A nyolc versenyből álló dél-szlovákiai fogathajtó-sorozat hatodik állomása, Dunatőkés – akadályhajtás (18 induló): 1. Gasparovics Kiara (Feketenyék) 2. Vankó Imre (Felsőszeli), 3. Gasparovics László (Feketenyék). Vadászhajtás (14): 2. Győri Lőrinc (Nádszeg), 3. Kajos Vivien (Alsószeli).

8. EuroPRESS-kupa és Kráľ Klaudia-emlékverseny 2018 alapiskolások nemzetközi viadala, Bátorkeszi (36 induló) – végeredmény, alsó tagozatos lányok: 3. Klenkó Éva Borbála (EuroPRESS Bátorkeszi) 3. Felső tagozatos lányok: 1. Pivoda Réka (Révkomáromi Sakk-klub) 4,5. Felső tagozatos fiúk: 2. Csémy Dániel (Szentpéter) 5,5, 3. Gyóni Gergely (Perbete) 5. Díjazott – legjobb hazai játékos: Klenkó Ádám.

8. Westernlovagló Vándorkupa 2018, 10. állomás; Nyékvárkony – szlalom, open: 2. Takács Tamás (Romeo), 3. Takács László (Szamír, mindketten Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Múcska Gergő (Kam Frekles Memory, Big Family ranch Tomášikovo), 3. Egri Árpád (Win, Egri western team). Hordókerülés, open: 1. Molnár Alica (Pidi Jack, Jazdecký klub Vrakúň), 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady); profi open: 2. Múcska Barbara (Kam Frekles Memory, Big Family ranch Tomášikovo), 3. Egri Árpád (Win, Egri western team).

8. Férfi-tekeextraliga, 1. forduló: Zlaté Klasy–Trenčín 5:3 (3425:3419), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 561, Poloma Žolt 570, Nagy László 544, Lengyel Ottó 615, Zsigmond István 548; Žarnovica–Rimavská Sobota 8:0 (3449:3116), Rimavská Sobota, benne: Király René 530, Juhász Tibor 448; Rakovice–Fiľakovo 6:2 (3445:3421), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 573.

8. International Marathon Ohrid, 30 km: 2. Švajda Gábor (udvardi).

8. Férfikézilabda Handball Extraliga, 2. forduló: Piešťany–Prešov 34:31 (Piešťany: Szapu Viktor 5), Považská Bytrica–Štart Nové Zámky 34:28 (Štart: Gyurics Béla 2, Vadkerti Gábor 3, Veréb Ádám 0, Veréb Iván 0), ŠKP Bratislava–Hlohovec 29:29 (ŠKP: Csente Sándor–Bugár Dávid 0).

8. Telekom Night Run, Pozsony, 10 km-en országos bajnokság, nők, csapat: 1. AK Veterán Bratislava A (benne: Guttmann Krisztina) 6.

8. Tizenkét kilométeres futás, Šoporňa, férfiak: 1. Papp Ferenc (Ronirun Club) 43:59.

9. Nyugat-szlovákiai területi atlétikai bajnokság, Érsekújvár – ifik, 4. forduló – fiúk, 400 m: 3. Fülöp István 57,50 mp; 800 m: 1. Dráfi Károly 2:06,33, 3. Gönczöl Dominik 2:11,53; gerelyhajítás: 2. Fülöp István 39,14 m. Lányok, távolugrás: 2. Farkas Lea 514 cm. Fiatalabb diákok, 5. forduló, fiúk, 150 m: 2. Regó Dániel 19,97 mp; 600 m: 3. Regó Dániel 11:43,59. Lányok, 150 m: 1. Žibrita Rebeka 20,50 mp; 60 m gát: 1. Žibrita Rebeka 10,08 mp; távolugrás: 1. Zibrita Rebeka 505 cm.

10. Hosszútávú kajak-kenu-világbajnokság, Vila de Prado – K2, junior lányok, 19 km: 6. Katarína Pecsuková, Seregi Karolina (szlovákiaiak).

10–13. European Kids Athletics Games diákok nemzetközi atlétikai viadala, Brünn (20 ország, közel 2 000 induló) – 2005-ös születésű lányok, távolugrás: 1. Žibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 510 cm.

10–15. II. Mas-wrestling nehézsúlyú világbajnokság, Vlagyivosztok (26 induló): 8. Nagy Norbert (SK Strongman Club Dunaszerdahely).

11. Jégkorong Tipsport Extraliga, 3. pluszmeccs: MHC Mikron Nové Zámky–Szlovákia U20 3:1 (MHC Mikron: Slávik Sebastián + 1 gólpassz).

13. Diákok országos atlétikai csapatbajnoksága, Kassa – lányok, 150 m: 1. Farkas Lea 19,33 mp; 300 m: 2. Farkas Lea 43,41 mp; 3000 m: Szabó Abigél 8:14,35; 100 m gát: 3. Žibrita Rebeka (mind AC Nové Zámky) 15,39 mp.

14. XIII. Gúta Nagydíja nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (4 ország, 117 versenyző) – kezdők III (2013–2015-ös születésűek) – 17 kg: 1. Balázs Benedek, 2. Samu Botond (gútaiak); 25 kg: 1. Kovács László Zsombor (bátorkeszi). Kezdők II (2010–2013-as születésűek) – 20 kg: 3. Balázs Andor (gútai). Kezdők I (2007–2009-es születésűek) – 30 kg: 1. Huszárovics René (vásárúti); 35 kg: 2. Kebe Filip (gútai); 45 kg: 2. Hervai Dominik, 3. Takács Ádám (dunaszerdahelyi); 55 kg: 1. Csölle Krisztián (vásárúti), 3. Simsik Gergő (bátorkeszi). Fiatalabb diákok – 29 kg: 1. Dinko Nikolas; 33. kg: 3. Lakatos Patrik (gútaiak); 37 kg: 3. Horník Zoltán (bátorkeszi); 52 kg: 3. Ďuráč Tibor; 57 kg: 3. Stojka Tibor (gútaiak); 62 kg: 1. Fazekas Mátyás (bátorkeszi); 68 kg: 1. Bartalos Marek; 89 kg: 2. Czédli Krisztián (somorjaiak). Idősebb diákok – 41 kg: 1. Dinko Branislav (gútai); 57 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 3. Ďuráč Dávid (gútai); 73 kg: 1. Szarvas Márk (vásárúti), 2. Stojka Péter (gútai).

14–16. Kajak-kenu olimpiai reménységek versenye, Poznan – 500 m, fiúk, C4 (2002–2003-as születésűek): 2. Szlovákia (benne: Lérant Christopher Péter). 200 m, fiúk, C1 (2002-es születésűek): 3. Lérant Christopher Péter; K2 (2001-es születésűek); 3. Martin Hvojník, Libai Zsolt (mindketten szlovákiaiak).

15. Férfi-tekeextraliga, 2. forduló: Vrútky–Zlaté Klasy 4:4 (3272:3308), Zlaté Klasy, benne: Poloma Žolt 556, Lengyel Ottó 564, Nagy László 551, Zsigmond István 541; Rimavská Sobota–Piešťany 6:2 (3268:3157), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 535, Király René 550; Fiľakovo–Žarnovica 5:3 (3421:3362), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 562, Mag Vilmos 588.

15. Labdarúgó OTP Bank Liga, 8. forduló: Kisvárda–Haladás 4:1 (Haladás: Priskin Tamás + 1 gól).

15. XXVI. Egyórás Futás, Nagymihály – 14. (B kategória 3.) Pachota István 13 305 m, 19. (D kategória 3.) Papp Zoltán 13 100 m, 23. (G kategória 2.) Papp Szilvia (mindhárman nagykaposiak) 12 920 m.

15. Nyugat-szlovákiai területi lovastorna-bajnokság, Vágsellye – juniorok, lányok, egyéni: 3. Hakszer Lea; fiúk: 3. Fülöp Frederik (mindketten SOUP Šaľa), csoport: 2. SOUP Šaľa (benne: Hakszer Lea, Fülöp Frederik, Tyukos Zsófia, ló: Accordo T) 6,471.

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 8. forduló: Slovan Bratislava–DAC 3:2 (Slovan: Saláta Kornél), Podbrezová–Nitra 3:2 (Nitra: Križan Richárd).

15. Cseh fociliga, 8. forduló: Dukla Praha–Liberec 2:0 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

15. Férfikézilabda Handball Extraliga, 3. forduló: Štart Nové Zámky–Piešťany 22:21 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 5/2, Veréb Ádám 0, Veréb Iván 0; Piešťany: Szapu Viktor 7), Modra–ŠKP Bratislava 20:20 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban).

15. Női kézilabda Mol Liga, 2. forduló: Duslo Šaľa–Most 26:25 (Duslo: Csák Szimona – a kapuban).

15–16. Idősebb diákok országos atlétikai bajnoksága. Nagyszombat – fiúk, 4x300 m váltó: 1. AC Nové Zámky (benne: Gönczöl Dominik Alex) 2:37,99. Lányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 562 cm (+2,2 m/s hátszél), 3. Farkas Lea 538 cm; 150 m: 2. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 19,46; 300 m: 3. Farkas Lea 42,58; magas: 3. Tési Evelin (Slávia STU Bratislava) 154 cm; 4x300 m váltó: 1. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Žibrita Rebeka) 2:54,78; 4x60 m váltó: 3. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Žibrita Rebeka) 31,40.

15–16. Pánamerikai játékok – az IBJJF nogi grappling versenye, New York – könnyűsúly (5 induló): 2. Gróf Lóránt (bősi).

15–16. Magyar országos bajnokság 24 órás ultrafutás, Velence – 24 óra: Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 163,505 km; 100 km: Bögi Sándor 12:55 óra – mindkettő új korosztályos (M65) szlovák csúcs.

15–16. Grand Prix Slovakia nemzetközi ökölvívótorna (7 ország versenyzői indultak), Nyitra – 60 kg: 1. Tankó Vilmos (KO Galanta); 64 kg: 1. Takács Mihály (BCS Nitra) – egyben a torna legjobb öklözője; 81 kg: 1. Csemez András (KO Galanta).

16–23. Erőemelő GPC-világbajnokság, Eger – erőemelés, férfiak, open, 67,5 kg: 1. a légi Tichy Flórián. Teen 2, 75 kg: 3. Méry Csaba; 140 kg: 1. Méhes Erik. Holthúzás, teen 3, 90 kg: 1. Untermayer Adrián (mind dunaszerdahelyi ŠK Strongman Club). Ifik: 1. Deme Krisztián, 1. Péter Csaba. Veteránok: 2. Sajko Ferenc (mindhárman ŠK Powerlifting FTC Fiľakovo).

20. 17. Ján Mutkovič- és Milan Melicherčík-emlékverseny, legfiatalabb és fiatalabb diákok járási atlétikai bajnoksága, Vágsellye (11 iskola, 240 diák) – legfiatalabb diákok, fiúk, 60 m: 1. Tóth Krisztián (Peredi magyar alapiskola) 9,53 mp; krikettlabda-dobás: 1. Tóth Krisztián 37,50 m.

20. Férfi-tekeextraliga, 3. forduló: Piešťany–Fiľakovo 2:6 (3234:3406), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 579, Gallo Erik 525.

20. Férfikézilabda Handball Extraliga, 4. forduló, előrehozott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Považská Bysztrica 30:33 (ŠKP: Csente Sándor–Bugár Dávid 0).

20–21. Tábor–Znojmo–Nové Zámky diákok hármas atlétikai találkozója, Tábor – csapat: 1. Tábor 114,5, 2. AC Nové Zámky 110, 3. Znojmo 72,5 pont. Egyéni eredmények – fiúk, 60 m: 2. Tóth Gergő 8,07 mp; 800 m – 2. Gönczöl Dominik 2:19,25. Lányok, távolugrás: 1. Žibrita Rebeka (mindhárman AC Nové Zámky) 507 cm; magasugrás: 1. Žibrita Rebeka 150 cm.

21. 46. Ipoly-kupa és 9. František Daučík-emlékkupa középiskolás csapatok nemzetközi labdarúgótornája, Ipolyság – döntő: Valašské Meziříčí (gimnázium)–Szondy György Gimnázium, Ipolyság 11:5.

21. Női kézilabda MOL Liga, 3. forduló, előrehozott mérkőzés: Veselí–Duslo Šaľa 25:24 (Duslo: Csák Szimona – a kapuban).

22. Az idén nyolc versennyel meghirdetett dél-szlovákiai fogathajtó-sorozat hetedik állomása, Alsószeli – kettes fogatok, kétfordulós akadályhajtás egyszeri összevetéssel (11 induló): 2. Gasparovics László (Feketenyék) 131,76, 3. Kajos Vivien (Alsószeli) 131,78. Vadászhajtás (6): 1. Cserge Igor (Dunatőkés) 76,35, 2. Kajos Vivien (Alsószeli) 79,50, 3. Gyurkovics Ernő (Ógyalla) 85,42.

22. 7. Vásárút-Felsővámos-Csallóközkürt utcai futóverseny, Csallóközkürt (49 induló) – 10 km (34): 1. Švajda Gábor (Pozsony, Udvard) 33:28, 2. Papp Ferenc (Felsőszeli) 35:27, 3. Gašparík Tamás (Nagypaka) 38:35. 3 km (15): 1. Képesi Attila (Bős) 10:32, 2. Moravský László (Alsószeli) 11:57, 3. Major Dárius (Tardoskedd) 12:25.

22. 20. Férfi-tekeextraliga, 3. forduló: Spišská Nová Ves–Rimavská Sobota 7:1 (3401:3202), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 531, Király René 545; Zlaté Klasy–Inter Bratislava 3:5 (3395:3419), Zlaté Klasy, benne: Nagy László 563, Poloma Žolt 593, Keszőcze László 508, Lengyel Ottó 599, Zsigmond István 541.

22. 2. Agrotím Race futóverseny, 8,6 km, Zemplínský Klečenov (Tőketerebesi járás, 25 résztvevő): 12. (D kategória 1.) Vargaestók Géza 40:50,50, 14. (D kategória 2.) Papp Zoltán (mindketten nagykaposiak) 41:36,43.

22. Vadász kéttusa (vaddisznó, őz) sportlövőverseny, Zselíz (35 induló) – férfiak: 2. Tóth-Kurucz András (Kamenný Most) 197. A 197 és ennél több pontot gyűjtők Mesterlövész címet nyertek, ezt nem kell megvédeni, s mindenki élete végéig megőrizheti. Szeniorok, 59 éves korig: 1. Urbán Zsolt (Ipeľský Sokolec) 197. Szeniorok, 60 éven felül: 3. Molnár László (Želiezovce) 181. Mesterlövészek: 1. Csala Ferenc (Šahy) és Dobó László (Želiezovce) 200-200.

22. IV. Halas Kupa nemzetköz karateverseny, Kiskunhalas – lányok: 1. Jančovič Linda (7 éves), Jančovič Laura (11 éves); fiúk: 1. Kósa Tamás (serdülő, mind bősi Oyama Dojo).

22. Labdarúgó Fortuna Liga, 9. forduló: Slovan Bratislava–Sereď 2:1 (Slovan: Saláta Kornél), Nitra–Michalovce 2:1 (Nitra: Križan Richárd).

22. Férfikézilabda Handball Extraliga, 4. forduló: HKM Šaľa–Štart Nové Zámky 30:25 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 3, Veréb Iván 3), Piešťany–Hlohovec 29:29 (Piešťany: Szapu Viktor 4).

22. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 1. forduló: Myjava–VKP SPU Nitra 0:3 (Nitra: Százvai Ádám 0), Zvolen–VK Spartak Komárno 0:3 (Komárno: Forró Balázs 7, Habán András 0).

22. Országos U23-as atlétikai bajnokság, Pozsony, férfiak, 100 m: 1. Kišš Máté (Slávia TU Košice) 10,78; hármasugrás: 1. Tóth Attila (Stavbár Nitra) 13,49 m (+2,5 m/s hátszél).

22. Cseh fociliga, 9. forduló: Sparta Praha–Liberec 4:1 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

23. 73. Hargaš-emlékverseny kajak-kenuviadal, Pozsony – 5 km, C1, juniorok: 1. Fekete Dávid (Šamorín) 25:00,78.

23. 8. futóverseny, Mojmírovce – férfiak, 7 km: 1. Miskolczi Róbert (AC Nové Zámky) 26:25.

23. Fiatalabb diákok országos ötpróbabajnoksága, Trencsén – lányok (57 induló): 1. Zibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 2926 (60 m gát: 9,86 mp, kriketlabda-dobás: 33,65 m, 60 m: 8,54 mp, távolugrás: 497 cm, 600 m: 1:49,88).

23. 3. futás, Branovo – férfiak, 7 km: 3. Tücsök Róbert (Komárno) 28:50.

25. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló, pótolt mérkőzés: Nitra–Trenčín 2:1 (Nitra: Križan Richárd).

26. Férfikézilabda Handball Extraliga, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Topoľčany–Prešov 20:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

27. Női kosárlabda extraliga, 1. forduló, előrehozott mérkőzés: Slovan Bratislava–Ružomberok 35:76 (Slovan: Varga Márta 6).

28. Női kosárlabda extraliga, 1. forduló, előrehozott mérkőzés: Nitra–ŠBK Šamorín 67:73 (ŠBK: Suja Tímea 21/3, Lelkes Júlia 4 – Diósi Albert vezetőedző).

28. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 5. forduló, előrehozott találkozó: Malacky–ŠKP Bratislava 21:28 (ŠKP: Csente Sándor–Bugár Dávid 0).

28. Női kézilabda felkészülési mérkőzés, Púchov: Szlovákia–Csehország 22:26 (Szlovákia: Oguntoye Viktória – a kapuban).

28–30. Gyerekek, juniorok és felnőttek országos lovastorna-bajnoksága, Hrabušice – junior fiúk: 3. Fülöp Frederik (SOUP Šaľa, Frajer, Majdlenová) 5,534.

29. Labdarúgó OTP Bank Liga, 9. forduló: Haladás–Paks 1:2 (Haladás: Priskin Tamás + 1 gól, Mészáros Károly), Puskás Akadémia–Honvéd 1:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József – a 77. perctől).

29. Labdarúgó Medves Minikupa öt medvesaljai község hagyományos tornája négy csapat részvételével és egy pihenővel, először kispályás változatban, Egyházasbást, 1. forduló: Vecseklő–Tajti 6:1, g.: Jakab Dávid 4, Vas N. 2, ill. Básti Zoltán; Egyházasbást–Óbást 2:2, g.: Básti T., Molnár R., ill. Illés D. 2. 2. forduló: Egyházasbást–Vecseklő 2:2, g.: Molnár R., Vincze G., ill. Jakab Dávid, Végh M.; Óbást–Tajti 1:3, g.: Karkusz G., ill. Szepesi Dávid 2, Pádár László. 3. forduló: Tajti–Egyházasbást 5:1, g.: Váradi Nikolasz 2, Básti Zoltán 2, Szepesi Dávid, ill. Oláh T.; Vecseklő–Óbást 0:3, g.: Illés D. 2, Karkusz G. Végeredmény: 1. Tajti 6, 2. Óbást 4 (6.5), 3. Vecseklő 4 (8:6), 4. Egyházasbást 2. Megj. Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzés eredménye döntött. A győztes csapat: Csonka András, Berky Tibor, Illés Nikolasz, Pádár László, Csonka Géza, Botos Jonika, Csonka Gusztáv, Básti Zoltán, Szepesi Dávid, Molnár Gyula, Váradi Nikolasz.

29. Férfi-tekeextraliga, 4. forduló: Zlaté Klasy–Košice 4:4 (3443:3395), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 550, Poloma Žolt 621, Nagy László 552, Lengyel Ottó 570, Zsigmond István 562; Fiľakovo–Spišská Nová Ves 1:7 (3428:3357), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 544, Mag Vilmos 527; Inter Bratislava–Rimavská Sobota 6:2 (3242:3201), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 511, Király René 536.

29. Csehország–Horvátország–Szlovénia–Magyarország–Szlovákia diákok (U15) nemzetközi atlétikai versenye, Győr – lányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 571 cm (+4,1 m/s hátszél); 3. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 555 cm – egyéni csúcsbeállítás.

29. Karate Szövetségi Kupa, 4. forduló, Privigye – kata, goju ryu, felnőttek: 1. Kocsis Lajos (Duslo Šaľa). Kobudo short, felnőttek: 1. Kocsis Lajos. Kobudo long, felnőttek: 2. Kocsis Lajos.

29. Global Grappling Bajnokság Felnőtt Döntője, Pestszentimre – Gi Grappling, nehézsúly: 1. Molnár Panda Péter (Bősi Kempo MMA& BJJ Klub).

29. Labdarúgó Fortuna Liga, 10. forduló: Trnava–Slovan Bratislava 1:2 (Slovan: Saláta Kornél), Sereď–Nitra 2:1 (Nitra: Križan Richárd).

29. Cseh fociliga, 10. forduló: Liberec–Ostrava 3:0 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

29. Női kézilabda felkészülési mérkőzés, Púchov: Szlovákia–Csehország 22:22 (Szlovákia: Oguntoye Viktória – a kapuban).

29. Slovnaft Handball Extraliga, 5. forduló: Štart Nové Zámky–Topoľčany 33:29 (Štart: Gyurics Béla 1, Vadkerti Gábor 10/3, Veréb Iván 4; Topoľčany: Ivanov Sándor 2), Považská Bystrica–Piešťany 32:26 (Piešťany: Szapu Viktor 2).

29. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 2. forduló: VK Spartak Komárno–Košice 1:3 (Komárno: Habán András 0, Pati-Nagy Simon 0, Ferencz Dávid 0, Sánta János 1).

29–30. VI. Rakurai-kupa nemzetközi karateverseny (2 ország, 150 induló), Répcelak – a Seishin Karateklub dobogósai, gyerek.2: 1. Markovics Áron; ifjúsági: 3. Holub Dániel; serdülők, lányok: 3. Hausleitner Mercedes, 3. Laboda Réka (mind Keszegfalva), 3. Szilágyi Virág (Ekel).

30. Fiúk és lányok U16-os teniszcsapat-világbajnoksága, Budapest – lányok, a 3. helyért: Szlovákia–Oroszország 2:0 (Szlovákia, benne: Méri Eszter–Polina Kugyermetova 6:2, 6:2).

30. A legfiatalabb diákok és diákok nyugat-szlovákiai területi versenye, Skalica – fiatalabb diákok, lányok, 60 m: 1. Žibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 9,97; távolugrás: 1. Žibrita Rebeka 488 cm; 4x60 m váltó: 1. AC Nové Zámky (benne: Žibrita Rebeka) 32,83 mp. Fiúk, 600 m: 1. Regő Dániel 1:42,18; 4x60 m: 2. AC Nové Zámky (benne: Regő Dániel) 35,06 mp.

30. Ashihara karate országos bajnokság, Győrszentiván – lányok, kilencévesek: 1. Jančovič Linda (7 éves); tizenegyévesek: 1. Jančovič Laura. Fiúk, ifjúságiak, könnyűsúly: 1. Márik Erik, középsúly. 1. Kósa Tamás (mind bősi Oyama Dojo).

2019-01-10T08:06:48+00:002018.09.12.|Kategória: Krónika, 2018|