2018 augusztus

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 3. forduló: Ferencváros–Haladás 3:1 (Haladás: Mészáros Károly).

4. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: Nitra–DAC 2:3 (Nitra: Križan Richárd), Michalovce–Slovan 1:2 (Slovan: Saláta Kornél).

4. Cseh fociliga, 3. forduló: Liberec–Teplice 2:2 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

4–5. Koronglövő Európa-bajnokság, Leobersdorf, férfitrap, csapat: 7. Szlovákia (benne: Varga Erik); mix, csapat: 4. Szlovákia (benne: Varga Erik) 144, döntő: 2. Szlovákia (benne: Varga Erik) 44 (144).

4–5. XXIV. Samaria-kupa és XIV. Vladimír Galis-emlékverseny, Somorja – 2 km, K1, fiúk, 10 évesek: 2. Gavlíder Alex (Šamorín) 9:17,705, 11 évesek: 1. Marsal Máté (Komárno) 8:42,343, 3. Tóth Fábián (Šamorín) 8:51,013; 12 évesek: 2. Szabó Maximilián (Nové Zámky) 8:02,728, 13 évesek: 1. Tóth Lajos 7:07,964, 2. Doktorík Dominik 7:10,838, 3. Farkas Tamás 7:19,267, 14 évesek: 2. Doktorík Jakab (mind Komárno) 7:05,462; lányok, 12 évesek: 3. Libai Laura 8:59,390, 14 évesek: 1. Sidó Bianka (mindketten Šamorín) 7:23,609, 2. Bugár Réka (Komárno) 7:33,692. C1, fiúk, 14 évesek: 2. Lérant Lucas (Komárno) 8:46,531. 200 m, K1, fiúk, 9 évesek I: 3. Vida Viktor (Nové Zámky) 1:19,749, 10 évesek II: 1. Gavlíder Alex (Šamorín) 1:02,497, 3. Kovács Attila (Komárno) 1:09,200, 10 évesek IV: 3. Tóth Mihály 1:05,028, 11 évesek: 1. Tóth Fábián (mindketten Šamorín) 55,761, 3. Marsal Máté (Komárno) 57,799, 12 évesek: 1. 2. Szabó Maximlián (Nové Zámky) 50,099, 13 évesek: 1. Tóth Lajos 43,602, 2. Doktorík Dominik (mindketten Komárno) 43,999, 14 évesek: 2. Vargha Borisz (Šamorín) 42,961, kadettok: 3. Meszlényi Márk (Komárno) 39,650, férfiak: 1. Zalka Csaba 35,160, 2. Jakubík Gábor (mindketten ŠKP) 36,190, 3. Horváth Pál (Šamorín) 36,606; lányok, 9 évesek I: 3. Kertész Réka (Komárno) 1:20,824, 12 évesek: 3. Libai Laura 56,577, 14 évesek: 1. Sidó Bianka 46,478, kadettok: 2. Horváth Emma 45,142, juniorok: 2. Seregi Karolina (mind Šamorín) 46,078. C1, fiúk, 14 évesek: 1. Lérant Lucas 47,755, 3. Ott Jakab (mindketten Komárno) 50,436, kadettok: 1. Ladič András 44,942, juniorok: 3. Fekete Dávid (mindketten Šamorín) 45,441, férfiak 1. Banai Tóth István (Komárno) 44,409, 3. Virágh Krisztián 46,597; nők: 1. Ladič Gabriella 53,889. K2, fiúk, 13+14 évesek: 2. Vargha Borisz, Végh Tamás (mind Šamorín) 38,505, kadettok: 2. Adam Bende, Meszlényi Márk (TAT, Komárno) 36,954, férfiak: 1. Zalka Csaba, Horváth Pál (ŠKP, Šamorín) 31,840; lányok, 13+14 évesek: 1. Bugár Réka, Sidó Bianka (Komárno, Šamorín) 41,343, kadettok: 2. Koczkás Eszter, Katarína Pecsuková (Komárno, Slávia UK) 40,141, 3. Horváth Emma, Dagmar Čulenová (Šamorín, TTS) 40,851, juniorok: 1. Seregi Karolina, Zalka Viktória (Šamorín) 46,242. C2, fiúk, 13+14 évesek: 1. Lérant Lucas, Ott Jakab 54,142, 3. Molnár Attila, Adam Anton Sýkora (mind Komárno) 1:38,832, kadettok: 1. Ladič András, Lérant Christopher Péter (Šamorín, Komárno) 43,110, juniorok: 1. Eduard Strýček, Fekete Dávid (Šamorín) 40,856, férfiak: 1. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora (Komárno) 42,347.

10. 13. Gútai Tizenegyesrúgó-verseny (57 induló) – végeredmény: 1. Both Richárd (Bogyarét), 2. Sladký Richárd (Gúta), 3. Sztrecskó Csaba (Tardoskedd).

10–12. Donau-Bohemia Trophy 2018 nemzetközi díjlovagló-viadal – döntő, Dunatőkés, FEI gyerekek, A feladat (15 induló): 3. Patócs Ádám (Catalin IX-6/Saigon, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 68,068 % FEI 5 éves lovak (2). 1. Patócs Ádám (Furioso XXXV-56/Flótas, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 70,600 % FEI gyerekek A feladat (16): 1. Patócs Ádám (Furioso XXXV-56/Flótas, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 67,727 % FEI 5 éves lovak (2). 1. Patócs Ádám (Furioso XXXV-56/Flótas, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 72,400 % Donau-Bohemia Trophy 2018 – DBT A (6): 1. Patócs Ádám (Catalin IX-6/Saigon, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 339,519, 2. Patócs Ádám (Furioso XXXV-56/Flótas, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 335,349. Donau-Bohemia Trophy 2018 – DBT M (3): 1. Patócs Ádám (Furioso XXXV-56/Flótas, JK Czajlik Ranch, Dunajský Klátov) 324,978.

11. Westernlovagló Vándorkupa 2018, 9. állomás, Nyírágó – szlalom, open: 1. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V.), 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, klub nélkül, Kameničná), 2. Múcska Gergő (Kam Frekles Memory, Big Family ranch Tomášikovo), 3. Varga Zsolt (Jerrikho, Nýrvest Nýrovce); szeniorok: 2. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby), 3. Esztergályos Gábor (Magic Boy, klub nélkül). Hordókerülés, juniorok: 2. Magyar Niki (Sany, Kotra Ranch Kamenný Most); open: 1. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 2. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, klub nélkül, Kameničná), 2. Múcska Barbara, 3. Múcska Gergő (mindketten: Kam Frekles Memory, Big Family ranch Tomášikovo); szeniorok: 2. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby), 3. Esztergályos Gábor (Magic Boy, klub nélkül).

11. 20. Húszkilométeres Futás, Remetské Hámre (126 résztvevő): 48. (juniorok 1.) Papp Viktória 1:40:59. A nagymihályi és sobrancei régió legjobbjai, férfiak, 60 év felett: 2. Papp Zoltán (mindketten (Nagykapos) 1:49:41, nők, korhatár nélkül: 2. Papp Viktória 1:40:59.

11. Labdarúgó OTP Bank Liga, 4. forduló: Haladás–Puskás Akadémia 2:1 (Haladás: Mészáros Károly + 2 gól 11-esből).

11. 35. Rajeci Maraton – félmaraton, férfiak: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava) 1:13:43.

11. IV. FutaFalu, Hodos, 5 km (69 induló) – nők: 1. Bödők Lilla (csicsói) 21:18, 2. Heringh Veronika (csallóközkürti) 22:35, 3. Fitos Bernadett (nagymegyeri) 24:34; férfiak: 1. Képesi Attila 17:58, 2. Mészáros Kristóf (bősiek) 18:49, 3. Hodossy Péter (csallóközkürti) 19:03.

11. Labdarúgó Fortuna Liga, 4. forduló: Slovan–Nitra 1:1 (Slovan: Saláta Kornél; Nitra: Križan Richárd).

11. Cseh fociliga, 4. forduló: Opava–Liberec 1:1 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

12. Jótékonysági futóverseny, Csallóköznádasd – 10 km: 1. Képesi Attila, 3. Kulcsár Norbert. 6 km: 1. Mészáros Kristóf (mind bősi).

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 4. forduló: Mezőkövesd–Honvéd 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

12. 58. kajak-kenu Sznf-kupa, Pöstyén (22 klub, 399 induló) – 1000 m, férfiak, C1: 2. Banai Tóth István 4:21,194, C2: 1. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora (mindketten Kajak & kanoe klub Komárno) 4:19,086. 500 m, férfiak, C1: 1. Banai Tóth István 2:02,833, C2: 1. Banai Tóth István, Samuel Daniel Sýkora 2:07,498.

17–18. IAA nemzetközi történelmi távlövő íjász-világbajnokság, Gyula – férfiak, természetes alapanyagú történelmi korlátlan fonterejű íjak: 1. Bogár Péter, modern anyagú történelmi korlátlan fonterejű íjak: 1. Bogár Péter, természetes alapanyagú 35 fonterejű íjak: 3. Bogár Péter; nők, modern anyagú történelmi korlátlan fonterejű íjak: 1. Bogár Valéria (mindketten szlovákiaiak), természetes alapanyagú történelmi 36–50 fonterejű íjak: 1. Bogár Valéria, modern anyagú történelmi 36–50 fonterejű íjak: 1. Bogár Valéria.

18. Labdarúgó OTP Bank Liga, 5. forduló: Diósgyőri VTK–Haladás 1:0 (Haladás: Mészáros Károly).

18. Labdarúgó Fortuna Liga, 5. forduló: Ružomberok–Slovan 0:2 (Slovan: Saláta Kornél), Nitra–Trnava 0:0 (Nitra: Križan Richárd).

18. Cseh fociliga, 5. forduló: Liberec–Bohemians 1:1 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

18–25. Masters súlyemelő-világbajnokság, Barcelona – nagymegyeri érmesek: M55/69 kg: 3. Juhász László (82+97) 179 kg; M55/77 kg: 3. Megály János (86+110) 196 kg; M55/94 kg: 1. Patasi Oszkár (107+134) 241 kg; M55/+105 kg: 1. Mezei Tibor (100+120) 230 kg.

20. Ózd legerősebb embere nemzetközi fekvenyomóverseny – ifik: 1. Péter Csaba 125 kg, 2. Deme Krisztián 120 kg; masters: 1. Sajko Ferenc (mindhárman Powerlifting FTC Fiľakovo) 177,5 kg.

24. Síkvizi kajak-kenu világbajnokság, Montemor-O-Velho, 1000 m, férfiak, K2: 6. Gelle Péter, Botek Ádám (szlovákiaiak) 3:20,843.

25. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló: Slovan–Trenčín 3:3 (Slovan: Saláta Kornél), Senica–Nitra 1:1 (Nitra: Križan Richárd).

25. Cseh fociliga, 6. forduló: Příbram–Liberec 1:3 (Liberec: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

25. Szent István napi futás, Tardoskedd, 5 km, férfiak: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava) 16:02, 3. Magyar Imre (Bešeňov) 16:47.

25. Labdarúgó OTP Bank Liga, 6. forduló: Haladás–MTK 1:2 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás).

25. 4. Bősi Futás – 5 km, férfiak: 1. Mészáros Kristóf 18:17; nők: 2. Klučka Vivien 22:35. 10 km, férfiak: 1. Képesi Attila 38:30, 2. Hodossy Péter 39:54, 3. Gasparík Tamás 40:04; nők: 1. Csicsai Szunyog Melinda 46:51, 2. Bozsik Zsuzsanna 47:01, 3. Heringh Veronika 47:10.

25. I. Bacskai Fuss magadért futóverseny (Tőketerebesi járás, 4 km, 28 résztvevő) – férfiak 25+évesek 1. Kondás Róbert (Nagykapos) 17:14, 2. Takács Péter (Dobóruszka) 18:22, 3. Gáspár Erik (Királyhelmec) 18:49; 25 évig, férfiak: 2. Béres Dániel (Bacska) 17:19, 3. Tóth Lóránt (Rad) 17:41. Nők, 25+ évesek: 1. Géczi Aranka (Zétény) 21:33, 2. Eszenyi Adrianna (Perbenyik) 21:53, 3. Kukó Szilvia (Szentes) 27:06; 25 évig: 1. Géczi Rebeka (Zétény) 21:21, 2. Szalontai Laura (Kiskövesd) 26:43, 3. Olsoczká Alexandra (Nagykapos) 32:09.

25. 20. Kaposi Síkfutás, Nagykapos, 12 km (96 induló)– 30. (F kategória 2.) Papp Viktória 54:53, (G kategória 1.) Papp Szilvia 58:48. 4 km (16), férfiak: 1. Gyurka Alexandru 16:13, 2. Tutko László 22:39; nők: 1. Papp Nikoletta 23:17, 2. Fedics Michaela 23:29 (mind Nagykapos).

25. Pisztolylövőverseny, Zselíz (56 induló) – nők. 3. Urbán Annamária (Ipeľský Sokolec) 147. Kisöbű pisztoly, férfiak: 2. Tóth-Kurucz András (Kamenný Most) 286 (jobb utolsó sorozattal, 3. Svanczár László (Lontov) 286. Nagyöbű pisztoly, férfiak: 2. Svanczár László (Lontov) 280, 3. Tóth-Kurucz András (Kamenný Most) 276.

25–26. Síkvizi kajak-kenu világbajnokság, Montemor-O-Velho, 1000 m, férfiak, K4: 2. Szlovákia (benne: Vlček Erik, Tarr György, Jakubík Gábor) 3:20,843. 500 m, férfiak, K2: 5. Vlček Erik, Tarr György 1:31,886; K4: 7. Szlovákia (benne: Zalka Csaba, Linka Tibor) 1:22,596. 200 m, nők, C1: 9. Ladič Gabriella (szlovákiai) 48,892.

2018-11-21T20:49:29+00:002018.08.13.|Kategória: Krónika, 2018|