2018 június

1–2. Naturál testépítő és fitnesz világbajnokság az INBA égisze alatt, Brünn – férfiak, 180 cm fölött (és abszolút győztes): 1. Tóth Erik; 60 éven felüliek: 1. Tóth Kálmán (szlovákiaiak).

1–2. Juniorok, U23-asok és ifik nemzetközi kajak-kenuregattája, Pöstyén – 1000 m, U23, fiúk, C1: 2. Banai Tóth István 4:20,63. Juniorok, fiúk, C2: 2. Fekete Dávid, Zilizi Richárd 3:55,57; C4: 2. Szlovákia (benne: Fekete Dávid, Zilizi Richárd, Lérant Christopher Péter) 3:43,25. Ifik, fiúk, K1: 3. Meszlényi Márk 3:58,23; lányok, K2: 2. Koczkás Eszter, Katarína Pecsuková 4:05,69, 3. Dagmar Čulenová, Horváth Emma 4:08,65. 500 m, U23, fiúk, C1: 1. Banai Tóth István 1:54,21, K2: 2. Meszlényi Márk, Bende Ádám 1:34,64; lányok, K2: 2. Dagmar Čulenová, Horváth Emma 1:50,83. Juniorok, fiúk, C2: 2. Zilizi Richárd, Lérant Christopher Péter 1:46,12. Ifik, fiúk, C1: 2. Léránt Christopher Péter 1:54,88; K4: 2. Szlovákia (benne: Libai Zsolt) 1:20,548. 200 m, U23, fiúk, C1: 2. Banai Tóth István 41,41. Juniorok, fiúk, C2: 2. Eduard Strýček, Léránt Christopher Péter 38,53. Ifik, fiúk, C1: 2. Léránt Christopher Péter 41,62.

2. Teremkerékpár Európa-bajnokság, Wiesbaden – női négyes: 3. Szlovákia (Szabó Dóra, Domin Henriett. Kulich Eszter, Mihalovics Panna Rebeka); női páros: 5. Kulich Eszter, Rákócza Dóra (szlovákiaiak).

2. Atlétikai Liga, 2. forduló, Besztercebánya – férfiak, 4x400 m váltó: 2. Slávia UK Bratislava (benne: Timoranský Tamás) 3:23,63.

2. Labdarúgó OTP Bank Liga, 33. forduló: Diósgyőri VTK–Videoton 2:1 (DVTK: Szarka Ákos), Haladás–Mezőkövesd 1:0 (Haladás: Pinte Patrik – a 78. percig; Mezőkövesd: Hudák Dávid).

2. Diákok országos egyéni cselgáncsbajnoksága, Zólyom – fiatalabb diákok, lányok, 63 kg: 3. Decsi Anna; fiúk, 46 kg: 1. Tánczos Márton. Idősebb diákok, lányok, 48 kg: 1. Szabó Margaréta, 57 kg: 3. Bakos Orsolya; fiúk, 60 kg: 1. Czina Gergő (mind gútai). Edzők: Szabó Róbert, Vincze Ferenc.

2. Challenge Šamorín nemzetközi triatlonviadal – olimpiai táv. 1. Krascsenits Dávid (bakai).

2. III. lövészverseny a Ján Šebo – teherszállító cég égisze alatt, Zselíz (28 induló), kisöbű puska – férfiak: 2. Gyűrűsi Péter (Nové Zámky) 243, 3. Tóth Kurucz András (Kamenný Most) 227. Nők: 3. Urbán Annamária (Ipeľský Sokolec) 153. Szeniorok, 59 éves korig: 2. Vékony Milán (Želiezovce) 269. Szeniorok, 60 év felett: 2. Csala Ferenc (Šahy) 274, 3. Dobó László (Želiezovce) 254.

2. Neapol Cup nemzetközi karateverseny (7 ország, 300 induló) – kata, diákok: 2. Csóvány Tünde. Kumite, diákok: 2. Csóvány Adrián és Csóvány Tünde (mindketten TJ SAAG Šahy).

2. XI. Csallóközi Nagydíj, korosztályos nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Dunaszerdahely (11 ország, 144 versenyző) – kezdők, 28 kg: 3. Zalka Denis (bősi); 33 kg: 1. Kébé Filip (gútai), 2. Dudák Zsolt (naszvadi); 44 kg: 3. Ányos Áron (bősi); 50 kg: 2. Molnár Fülöp (naszvadi). Fiatalabb diákok – 33 kg: 3. Csóka Sámuel (bősi); 37 kg: 3. Stojka Tibor (gútai). Idősebb diákok – 48 kg: 1. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 52 kg: 2. Csóka Richárd (bősi), 3. Velsicz Richárd (komáromi Spartacus); 85 kg: 1. Vajas Vilmos. Kadettok – 71 kg: 1. Kovács Nikolas (bátorkeszi); 80 kg: 2. Tóth Gergely. Felnőttek – 63 kg: 1. Lévai Zoltán; 72 kg: 3. Cicák Maroš; 87 kg: 1. Takács Sándor, 2. Jakus Béla; 97 kg: 1. Papp Lajos, 3. Rákóczi Balázs (bősiek). Csapatverseny: 1. Bős 69 pont.

3. Nemzetközi futóverseny (3 km, 5 km, félmaraton), Felsőszeli. VI. Felsőszeli Tizes – kategóriagyőztes, nők, 50 év felett: Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 53:14. IV. Felsőszeli Félmaraton – kategóriagyőztes, férfiak 30–39 éves korig: Švajda Gábor (RoniRun Club) 1:19:01. Kategóriagyőztes, nők, 40–49 éves korig: 1. Kozmér Ildikó (RoniRun Club) 1:41:50. Abszolút győztesek, félmaraton – férfiak: 1. Švajda Gábor (RoniRun Club) 1:19:01. A leggyorsabb szeli futók, 3 km – férfiak: Varga Dávid 13:34; nők: Tánczos Adriána 15:19. 10 km – férfiak: Moravský László 44:50; nők: Czanik Lenka 50:23. Félmaraton – férfiak: Papp Ferenc 1:22:40; nők: Kozmér Ildikó 1:41:50.

3. Gyermeknapi diák cselgáncsverseny, Galánta – 1. Szabó Margaréta, Tánczos Márton; 2. Manyus Kristóf, Szabó Veronika,;3. Decsi Anna, Gubien Márk, Szabó Máté Zoltán (mind gútai).

6. Lovastorna Szlovák Kupa, 3. forduló, Ivanka pri Dunaji – juniorok, lányok: 2. Hakszer Lea (SOUP Šaľa, Nadir, J. Majdlenová) 6,755.

7. U23-as birkózó Európa-bajnokság, Isztambul, kötöttfogás, 72 kg: 7. Horváth Denisz (szlovákiai).

7. 21. Polgármester-kupa atlétikai verseny a lévai alap- és középiskolások számára – iskolák váltóversenye, idősebb diákok: 1. Juhász Gyula Alapiskola (Császár Alexandra, Tóth Lili, Nagy Adrián, Gál Péter).

7. Nyitra megye iskolai atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 1000 m: 2. Gönczöl Alex Dominik (Gútai magyar AI) 2:55,21. Lányok, 300 m: 3. Žibrita Rebeka (egyházi AI Gúta) 43,23; távolugrás: 1. Žibrita Rebeka 519; magasugrás: 2. Borvák Annamária (Selye-gimnázium, Komárom) 145.

8. U23-as birkózó Európa-bajnokság, Isztambul, lányok, szabadfogás, 62 kg (12 induló): 7. Juhász Mária (szlovákiai).

8–10. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Belgrád – 1000 m, férfiak, K2: 4. Gelle Péter, Botek Ádám (szlovákiaiak) 3:06,840; K4: 2. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Linka Tibor) 2:49,491. 500 m, férfiak, K2: 6. Gelle Péter, Botek Ádám 1:29,085; K4: 6. Szlovákia (Vlček Erik, Zalka Csaba, Tarr György, Linka Tibor) 1:21,376.

8–10. Idősebb diákok nyári úszóbajnoksága, Kassa (50 klub, 283 versenyző) – fiúk, 14 évesek, 400 m vegyes: 1. Dikácz Bence (XBS Swimming) 4:58,52; 200 m mell: 1. Dikácz Bence 2:37,13; 4x100 m vegyes váltó: 1. XBS Swimming (benne: Dikácz Bence) 4:17,51; 1500 m: 2. Dikácz Bence 17:39,30; 4x100 m vegyes vegyes váltó: 2. XBS Swimming 2 (benne: Dikácz Bence) 4:32,82; 400 m gyors: 3. Dikácz Bence 4:26,63; 100 m mell: 3. Dikácz Bence 1:15,01.

9. Testépítő Diamond Cup, Ostrava, Men᾿s Physique, 182 cm-nél magasabbak (8 induló): 2. Helmeczi Tibor (szlovákiai).

9. Shidokan karatevilágbajnokság, Ungvár – formagyakorlat: 5. Pavlovič Péter. Küzdelem: 1. Jančovič Laura, Lančovič Linda és ifj. Kósa Tamás (mind bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo).

9. Westernlovagló Vándorkupa 2018, 4. állomás, Briežky, M-club) – szlalom, juniorok: 2. Fekete Aida (Viva, Jazdecký klub Vrakúň); open: 1. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V), 2. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V), 3. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, klub nélkül, Kameničná), 2. Múcska Gergő (Roostar Little Peppy, Big Family ranch Tomášikovo), 3. Egri Árpád (Win, Egri western team Vydrany). Hordókerülés, open: 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Tóth René (Kamikadze, Victory ranch Zemné); profi open: 1. Egri Árpád (Win, Egri western team Vydrany), 3. Fehér István (Hercegnő, klub nélkül, Kameničná).

9. 5. Csicsói Futás, 4,5 km, abszolút sorrend: 1. Mészáros Kristóf (Bős) 16:57, 2. Mihalek Patrik 17:13, 3. Mészáros Ádám (mindketten Komárom) 17:35. Nők, 15–29 évesek: 1. Puha Réka (Komárom) 20:31; 30–39 évesek: 1. Fucsek Erika (Hegyéte) 23:17; 60 év felett: 1. Gyurkovics Erika (Szentmihályfa) 24:09. Férfiak, 15–29 évesek: 1. Mészáros Kristóf (Bős) 16:57; 30–39 évesek: 1. Czibor Csaba (Komárom) 18:05; 40–49 évesek: 1. Bödök Károly (Csicsó) 19:25. 10 km, abszolút sorrend: 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő) 36:18, 2. Képesi Attila (Bős) 38:12, 3. Gasparík Tamás (Nagypaka) 39:03. Nők, 30–39 évesek: 1. Köles Judit (Ekecs) 50:41; 40–49 évesek: 1. Heringh Veronika (Csallóközi Marathon Club) 47:21. Férfiak, 15–29 évesek: 1. Képesi Attila (Bős) 38:12; 30–39 évesek: 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő) 36:18. A leggyorsabbak – 4,5 km, férfiak: Mészáros Kristóf 16:57; nők: Puha Réka 20:31. 10 km, férfiak: Magyar Imre 36:18; nők: Heringh Veronika 47:21.

9. 6. Bratislava Open nemzetközi tékvandótorna (14 ország, 461 versenyző), férfiak, ?? kg: 2. Angyal Adrián (Taekwondo Hakimi Rožňava).

9. Spartan Race-viadal, Várgesztes, super (minimum 13 km, 25 akadály), 50 éven felüliek: 3. Tóth Kálmán (TJ Neded).

10. 6. Run Fest futóverseny, Pozsony – félmaraton, férfiak: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava) 1:17:32.

11. Juniorok kajak-kenuválogatója, Pozsony – 1000 m, fiúk, K1: 3. Libai (Šamorín) 3:56,72; C1: 1. Koczkás (KKK Komárno) 4:21,69; K2: 3. Libai, Ujvári (Šamorín/KKK) 3:31,38. 500 m, lányok, K1: 2. Horváth (Šamorín) 2:01,45; K2: 1. Pecsuková, Seregi (UK Bratislava/Šamorín) 1:53,25, 2. Horváth, Čulenová (Šamorín/TTS) 2:02,93. 200 m, fiúk, C1: 2. Koczkás (KKK) 43,34.

12–17. WUAP erőemelő Európa-bajnokság, Pabianice, ifik, 75 kg: 1. Péter Csaba 127,5 kg – másodszor Eb-első; felnőttek, 67,5 kg: 2. Oláh András 142,5 kg; Masters, 100 kg: 1. Sajko Ferenc (mind szlovákiai, füleki versenyző) 162,5 kg – másodszor Eb-első.

14. Koronglövő Világkupa-viadal, Siggiewi – vegyes csapat: 1. Szlovákia (Zuzana Rehák Štefečeková, Varga Erik) 42 (selejtező: 132, szétlövés: 10).

14–17. Lovastorna CVI nemzetközi verseny, Bazin – juniorok 1*, fiúk: 3. Fülöp Frigyes (Frajer) 5,335. Szeniorok 1*, nők: 1. Hakszer Lea (mindketten Slávia SOUP Šaľa, Nadír) 6,816. Csoport 1*: 2. Slávia SOUP Šaľa (benne: Hakszer Lea, Fülöp Frigyes, Tyukos Zsófia) 5,998.

14–17. 7. WUKF karate-világbajnokság, Dundee (44 ország, 2400 induló) – kata, goju ryu: 4. Kocsis Lajos (szlovákiai).

16. 10. Kék Duna Futás, Dunamocs – 15 km (59 induló), férfiak, A kategória: 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő) 54:54, 3. László Gábor (Komárom) 1:13:39. B kategória: 1. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 1:06:25. C kategória: 1. Fazekas János (Udvard) 1:09:29, 2. Tücsök Róbert (Dunamocs) 1:10:05, 3. Zsélyi Zoltán (Gúta) 1:11:29. D kategória: 1. Drevenák Béla (Párkány) 1:17:13, 2. Kuczmann Imre (Lekér) 1:17:28, 3. Bögi Sándor (Dunaszerdahely) 1:29:38. 70 éven felüli férfiak: 2. Béres Lajos (Lekér) 1:18:29. E kategória: 2. Gyetvan Andrea (Dunaszerdahely) 1:27:43. F kategória: 1. Heringh Veronika (Csallóközkürt) 1:13:28, 3. Patus Éva (Komárom) 1:18:51. G kategória: 1. Zsélyi Katalin (Gúta) 1:33:18. 5 km (91), férfiak: 1. Miskolczi Róbert (Érsekújvár) 18:01, 3. Czibor Norbert (Marcelháza) 19:02; nők: 1. Klučka Vivien (Izsa) 22:49. 1200 m (7), fiúk. 1. Csontos Attila, 2. Tóth Krisztofel, 3. Mezei Szilárd (mind Dunamocs); lányok. 2. Petrok Lilla (Komárom), 3. Bödők Izabella (Dunaradvány). 400 m (14), fiúk. 1. Nagy Kristóf (Dunamocs), 2. Jóba Péter (Ógyalla), 3. Vasas Máté (Dunamocs); lányok. 1. Klučka Dominika (Izsa), 2. Csehi Tünde (Dunamocs).

16. Westernlovagló Vándorkupa 2018, 5. állomás, Vághosszúfalu – szlalom, juniorok: 2. Kertai Viktória (Kitty, Szekeres ranch Kolárovo); open: 2. Takács László (Szamír), 3. Takács Tamás (Romeo, mindketten Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Lednecký Norbert (Buda, Nyerges Horné Saliby); szeniorok: 1. Uzsák Miki (Chicco, klub nélkül, Kameničná), 2. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby). Hordókerülés, juniorok: 2. Lelovics Gergely (Lopez, Mezei Farm Tešedíkovo), 3. Fekete Aida (Viva, Jazdecký klub Vrakúň); open: 1. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Lednecký Norbert (Buda, Nyerges Horné Saliby); szeniorok: 1. Uzsák Miki (Chicco, klub nélkül, Kameničná), 2. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby).

Együtt a vendéglátó Takácsék (balról Szilvia, Tamás és László) és a lovak a Westernlovagló Vándorkupa vághosszúfalui versenye után

16. 32. Triatlonfesztivál, Udvard – mikrotriatlon, férfiak, 30–34 évesek: 3. Krascsenits Dávid (Baka); 55–59 évesek: 1. Bernáth Ferenc (Dvory). Nők, 30–39 évesek: 1. Vadkerti Zsuzsa (Dvory); 50 éven felüliek: 1. Nagy Ingrid.

16. Polgármester-kupa birkózóverseny, Nyitra (6 klub, 80 versenyző) – egyéni, gyermekek, 22 kg: 1. Kovács László Zsombor, 3. Csemez Zsombor; 26 kg: 1. Lipták Ádám; 36 kg: 3. Simsík Vivien; 40 kg: 3. Kovács Viktória Lara és Kis Arnold. Fiatalabb diákok, 33 kg: 2. Horník Zoltán; 57 kg: 1. Fazekas Mátyás (mind bátorkeszi). Csapat: 3. Bátorkeszi. Legharcosabb birkózó: Kovács László Zsombor.

16. I. Amatőr hegyikerékpár-verseny, Tornagörgő, 10 km (25 induló): 1. Badin Álmos Bence 49:26, 3. Porubán Szabolcs +5:37,00.

16–17. 60. Komárom Nagydíja nemzetközi kajak-kenuviadal – 500 m, K1, férfiak; 3. Botek Ádám (ŠKP Bratislava) 1:32,240; juniorok: 3. Tóth Alex (Šamorín) 1:42,652; kadettok: 3. Meszlényi Márk 1:42,372; 13 évesek: 2. Tóth Lajos 1:53,597, 2. Doktorík Dominik (mindhárman Komárno) 1:54,615; nők: 3. Gansjager Lisa Mária (Honvéd) 1:46,019; kadettok: 3. Horváth Emma 1:56,089; 14 évesek: 1. Sidó Bianka (mindketten Šamorín) 1:54,685; veteránok: 3. Doktorík Anna (Komárno) 2:48,916. K2, férfiak: 2. Tarr György, Tótka Sándor (ŠKP Bratislava, Magyarország) 1:25,162, 3. Vlček Erik, Molnár Péter (ŠKP Bratislava, Magyarország) 1:26,753; juniorok: 2. Húsvéth Tamás, Tóth Alex (Šamorín) 1:35,833; veteránok: 3. Ladislav Ódor, Győri Tibor (Komárno) 1:39,389; kadettok: 2. Horváth Emma, Koczkás Eszter (Šamorín, Komárno) 1:49,850; 13+14 évesek: 2. Bugár Réka, Sidó Blanka (Komárno/Šamorín) 1:46,750. C1, férfiak: 1. Banai Tóth István 1:52,823 (Komárno), 3. Sidó Zoltán (PSV) 1:57,023; kadettok: 1. Lérant Christopher Péter 1:54,040; 14 évesek: 1. Lérant Lucas 2:04,071, 3. Ott Ádám (mindhárman Komárno) 2:20,930. C2, fiúk, kadettok: 1. Peter Stolárik, Lérant Christopher Péter (TTS, Komárno) 1:50,260; 13–14 évesek: 1. Lérant Lucas, Ott Jakab 2:12,210. 2 km, K1, fiúk, 11 évesek: 3. Marsal Máté 11:34,073; 10 évesek: 2. Tóth Mihály (mindhárman Komárno) 12:06,533, 3. Gavlíder Alex (Šamorín) 12:13,928; lányok, 12 évesek: 3. Tóth Tamara 11:38,367. K2, fiúk, 11+12 évesek: 1. Lukáš Grolmus, Podleiszek Dávid 11:36,315, 3. Ikréni Márk, Nagy Dominik (mind Komárno) 11:46,430; lányok, 11+12 évesek: 1. Nina Karaková, Libai Laura (Nováky, Šamorín) 10:45,235, 3. Tereza Czaníková, Gábor Julianna (ZLP, Šamorín) 11:00,318. 5 km, K1, férfiak: 2. Vlček Erik 23:35,791, 3. Botek Ádám (mindketten ŠKP Bratislava) 23:41,137; juniorok: 2. Tóth Alex (Šamorín) 26:29,151; 14 évesek: 2. Doktorík Jakab 27:50,826; 13 évesek: 2. Tóth Lajos (mindketten Komárom) 27:41,516; lányok, 14 évesek: 3. Sidó Bianka (Šamorín) 28:11,832; nők, veteránok: 3. Doktorík Anna (Komárom) 41:36,439. K2, férfiak, veteránok: 2. Marek Ďurčo, Huvos Viktor 23:41,114; fiúk, juniorok: 2. Húsvéth Tamás, Tóth Alex (Šamorín) 24:23,407; 13+14 évesek: 1. Doktorík Jakab, Tóth Lajos (Komárno) 25:23,534; lányok, kadettok: 2. Horváth Emma, Koczkás Eszter (Šamorín, Komárno) 27:13,170; 13+14 évesek: 3. Bugár Réka, Sidó Bianka (Komárno, Šamorín) 26:39,032. C1, férfiak: 1. Banai Tóth István 30:32,860; kadettok: 1. Lérant Christopher Péter 29:41,885; 14 évesek: 1. Lérant Lucas 31.51,646, 3. Ott Jakab (mind Komárno) 35:31,707. C2, fiúk, 13+14 évesek: 1. Lérant Lucas, Ott Jakab (Komárno) 32:25,927.

16–23. Masters súlyemelő Európa-bajnokság, Budapest, nagymegyeri dobogósok, férfiak M55 – 69 kg: 3. Juhász László 179 (82+97) kg; M55 – 77 kg: 1. Megály János 205 (90+115) kg; M55 – 94 kg: 1. Patasi Oszkár 235 (105+130) kg; M55 – +105 kg: 2. Mezei Tibor 232 (105+127) kg.

17. Fogathajtók nyolc versenyből álló dél-szlovákiai sorozatának második állomása, Zsigárd – akadályhajtás: 1. Kajos Sándor (Alsószeli) 347,88, 3. Vankó Imre (Felsőszeli) 357,68. Vadászhajtás: 3. Kajos Sándor (Alsószeli) 92,34.

19–21. Kalokagatia gyerek- és ifjúsági olimpia (egyben alapiskolások országos atlétikai bajnoksága), Nagyszombat – lányok, távolugrás: 1. Farkas Lea (Szímői AI) 542 cm.

21. Fiatalabb diákok nemzetközi atlétikai versenye, Lowicz, 2005-ös születésűek, lányok, 300 m: 3. Žibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 42,86.

23. Fogathajtók nyolc versenyből álló dél-szlovákiai sorozatának harmadik állomása, Feketenyék – akadályhajtás: 3. Kolozsi János (Zsigárd) 129,27 (3). Vadászhajtás: 2. Kajos Sándor (Alsószeli).

23. Brünni Nagydíj nemzetközi szabadfogású birkózóviadal (5 ország, 163 versenyző) – diákok, 43 kg: 1. Kovács Ferenc Dániel; 63 kg: 2. Zsigmond Árpád. Serdülők, 52 kg: 1. Bazsó Marek, 2. Szakács Dominik; 62 kg: 1. Varga Balázs. Kadettok, 55 kg: 1. Csörgő László (mind dunaszerdahelyiek).

23. I. Ógyallai Bajnokok Futása – Alívium (15 km), abszolút: 1. Magyar Imre (AK Veteran Bratislava) 52:25; nők: 1. Vadkerti Zsuzsanna (TK Triatlon Dvory nad Žitavou) 1:09:28. Staféta 9-6 km: 1. Švajda Gábor, Dárius Major (BK Tvrdošovce) 56:O7, 2. Klučka Ferenc, Klučka Vivien (Celemantia Iža) 1:04:15, 3. Hajtman Benjámin, Hajtman Márk (BM Sport Team) 1:06:59.

23. III. Össz-kyokushin karate-világbajnokság, Szentes – küzdelem: 1. Jančovič Laura és Jančovič Linda (mindketten bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo).

23. A városi művelődési központ igazgatójának kupájáért kiírt sakktorna, Nagymegyer (29 induló): 1. Bugár Péter 7, 2. Mézes Kristóf (mindketten Dunaszerdahely) 6,5, 3. Merva Ferenc (Nyárasd) 6,5.

23. Sportlövő Polgármester-kupa, Zselíz (59 induló) – kisöbű puska, férfiak: 1. Tóth-Kurucz András (Kamenný Most) 287, 2. Svanczár László (Lontov) 280. Nagyöbű puska, férfiak: 1. Tóth–Kurucz András 269.

23–24. Országos ifjúsági atlétikai bajnokság, Besztercebánya – fiúk, 800 m: 3. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:00,53; 1500 m: 2. Dráfi Károly 4:13,57; 4x100 m váltó: 3. AC Nové Zámky (benne: Dráfi Károly) 45,48; magasugrás: 1. Tóth Gergely (Slávia STU Bratislava) 184. Lányok, 4x100 m váltó: 3. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Kolocsics Barbara, Puha Réka) 51,52; távolugrás: 1. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 540.

24. I. Tour de Kukkonia országúti kerékpárverseny és családi bringatúra (3 ország, közel 350 induló) – 80 km, leggyorsabb dunaszerdahelyi nő: Csicsó Dóra. Easy-verseny, 33 km, kategóriagyőztesek: Várady Máté (férfiak, 19–39 évesek), Fekete Máté Zsigmond (juniorok), Csaplár Árpád (60 éven felüliek); nők, Trestyánszky Eszter (juniorok), Kucsera Magdaléna (40 éven felüliek), Varjú Erzsébet (60 éven felüliek).

24. Országos nyíltvízi uszonyos úszóbajnokság és Szlovák Kupa, 3. forduló, Szenc – 300 m, E kategória, fiúk: 1. Csikós Péter 3:46,48. 1000 m, C kategória: 2. Szarka Gergő (mindketten Barakuda Šaľa) 14:13,25.

25. Koronglövő extraliga, 2. forduló, Sielnica, trap, férfiak: 1. Varga Erik 120; nők: 3. Varga Veronika (mindketten ŠCP Bratislava) 93.

28–30. IBJJF amerikai nemzeti grapplingbajnokság, Las Vegas – Nogi (8 induló): 2. Gróf Lóránt (Bősi Kempo MMA & BJJ Klub).

28–július 1. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Auronzo – 1000 m, juniorok, fiúk, C2: 7. Fekete Dávid, Zilizi Richárd 3:58,717; U23, fiúk, K2: 1. Samuel Baláž, Linka Tibor (szlovákiaiak) 3:13,454. 500 m, juniorok, K4: 4. Szlovákia (benne: Németh Richárd, Libai Zsolt) 1:25,559; C4: 4. Szlovákia (Koczkás Dávid, Fekete Dávid, Eduard Strýček, Zilizi Richárd) 1:38,035; U23, fiúk, K4: 1. Szlovákia (benne: Zalka Csaba, Linka Tibor) 1:20,468. 200 m, U23, K1: 5. Linka Tibor 35,858.

29. Labdarúgó Ferdinand Daučík-kupa, Prága: Slavia Praha–Slovan Bratislava 0:1 (Slovan: Saláta Kornél – a 89. perctől).

30. 13. Erősemberek amatőr versenye, Nagyabony – végeredmény: 1. Tóth Dávid (Dark Mercenaries Strongman Club Ekel), 2. Soós Miklós (Padány), 3. Bödők István (Dark Mercenaries Strongman Club Ekel).

30. Fiatalabb diákok országos atlétikai bajnoksága, Nagymihály – lányok, távolugrás: 1. Žibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 494 cm; 60 m gát: 2. Žibrita Rebeka 10,00 – egyéni csúcs; 4x60 m váltó: 3. AC Nové Zámky (benne: Žibrita Rebeka) 32,98. Fiúk, 4x60 m: 2. AC Nové Zámky (benne: Regó Dániel) 32,50; 600 m: 3. Regó Dániel 1:45,79.

30. Alacsony-tátrai MTB Tour, Liptovská Lúžna, 47 km, férfiak, 40–49 évesek: 3. Varga Krisztián (FTC Fiľakovo).

30.–július 1. Juniorok országos atlétikai bajnoksága, Dubnica – fiúk, 100 m: 1. Kišš Máté (Slávia TU Košice) 10,52; 200 m: 1. Kišš Máté 21,81; 110 m gát: 1. Dömötör Patrik (Olympia Galanta) 14,35; 400 m: 1. Dömötör Patrik 53,62; magasugrás: 1. Tóth Gergely (Slávia TU Bratislava) 188.

Nem ismert az időpont. Férfivízilabda felkészülési mérkőzés: Szlovákia–Grúzia 4:16 (Szlovákia, benne: ifj. Vidumanský László 0).

Nem ismert az időpont. Férfivízilabda felkészülési mérkőzés: Szlovákia–Grúzia 13:7 (Szlovákia, benne: ifj. Vidumanský László 0).

2018-08-21T10:55:29+00:002018.06.05.|Kategória: Krónika, 2018|