2018 december

1. Férfi-tekeextraliga, 11. forduló: Piešťany–Inter Bratislava 6:2 (3371:3311), Inter, benne: Varga Tibor 576; Rimavská Sobota–Rakovice 2:6 (3251:3318), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 514, Király René 535; Fiľakovo–Košice 5:3 (3357:3346), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 544, Szabó Sándor 556; Podbrezová–Zlaté Klasy 7:1 (3561:3397), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 587, Lengyel Ottó 601, Poloma Žolt 550, Zsigmond István 569, Nagy László 566.

1. Juniorok és ifjúságiak országos karatebajnoksága, Nagyszombat – juniorok, +76 kg. 1. Kósa Tamás (KK Farmex Nitra).

1. Női asztalitenisz extraliga, 4. kettős forduló: TTC Majcichov–Dunajská Streda 4:6 (Dunajská Streda, benne: Handl Eleonóra 3).

1. Labdarúgó OTP Bank Liga, 16. forduló: Kisvárda–Puskás Akadémia 1:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József), Haladás–Diósgyőri VTK 1:1 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás).

1. 35. Húsz kilométeres futás, Machulince, 20 km, férfiak: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava) 1:07:16.

1. František Nesvadbík-emlékverseny nemzetközi korosztályos birkózótorna, Čechovice (2 ország, 143 versenyző) – a somorjai Gladiátor dobogósai, köztük: 1. Patkoló Rudolf, Balog Pál, 2. Hölgye Olivér, Gönci Nathan, 3. Gönci Mátyás, Patkoló Dalibor.

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 17. forduló: Nitra–Senica 1:0 (Nitra: Križan Richárd).

1. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 14. forduló: Prievidza–Komárno 86:62 (Komárno: Hlivák Dalibor 3).

1. Női kosárlabda extraliga, 9. forduló: Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 45:76 (ŠBK: Suja Tímea 16/4, Lelkes Júlia 3, Andrássy Eszter 0, Diósi Albert – vezetőedző).

1. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 13. forduló: Štart Nové Zámky–HKM Šaľa 21:31 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 1, Veréb Iván 2), Považská Bystrica–ŠKP Bratislava 28:23 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban).

1. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 13. forduló: Košice–VK-SPU Nitra 3:0 (Nitra: Százvai Ádám 0), VK Spartak UJS Komárno–Prievidza 0:3 (Komárno: Pati-Nagy Simon 0, Habán András 0, Sánta János 0).

1. Húszkilométeres Futás, Machulince, férfiak: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava)1:07:16.

1. Férfi-vízilabdaextraliga, 7. forduló, előrehozott mérkőzés: Hornets Košice–ŠKP Modrí draci Košice 10:6 (Hornets: ifj. Vidumanský László 2).

2. Jégkorong Tipsport Extraliga, 29. forduló: Miskolc–MHC Nové Zámky 6:2 (MHC: Slávik Sebastián).

5. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 15. forduló: Komárno–Spišská Nová Ves 95:92 (Komárno: Hlivák Dalibor 9/3).

5. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 14. forduló: Piešťany–Považská Bystrica 26:34 (Piešťany: Szapu Viktor 5/1), Topoľčany–Štart Nové Zámky 38:25 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0; Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 4, Veréb Iván 2, Veréb Ádám 0), ŠKP Bratislava–Malacky 36:21 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban).

7. Jégkorong Tipsport Extraliga, 30. forduló: Liptovský Mikuláš–MHC Nové Zámky 1:2 (MHC: Slávik Sebastián).

7. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 14. forduló, előrejátszott mérkőzés: VK-SPU Nitra–Košice 3:1 (Nitra: Százvai Ádám 0).

8. Sakk extraliga, 3. forduló: KSC Komárno–Snina 1:7, komáromi pont: Kukel Imre 1; Dunajská Streda–Modra 4:4, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Csonka Attila István 1–1, Németh Miklós, Varga Zoltán Bagi Máté, Takács László 0,5–0,5.

8. Labdarúgó OTP Bank Liga, 17. forduló: MTK–Haladás 4:0 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás – a 77. percig), Puskás Akadémia–Paks 1:1 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József).

8. 9. Rudolf Farmadin-emlékverseny nemzetközi karateviadal, Nyitra –juniorok, +68 kg. 1. Kósa Tamás (KK Farmex Nitra).

8. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Szatmárnémeti (9 ország, 176 versenyző): 1. Csörgő Áron és Mezei József (bősi).

8. 2. Mikulás-kupa szabadfogású birkózótorna, Pozsony (3 ország, 122 versenyző) – mini kezdők (2009–2011-es születésűek), 22 kg: 3. Balázs Andor (gútai); 24 kg: 2. Gönci Nathan (somorjai); 26 kg: 1. Hegedűs Attila (dunaszerdahelyi), 28 kg: 1. Gönci Mátyás (somorjai), 2. Vajas Viktória (dunaszerdahelyi); 40 kg: 1. Patkoló Dalibor (somorjai). Kezdők (2007–2009-es születésűek), 40 kg: 3. Kébé Fülöp (gútai); 44 kg: 2. Both Gergő; 48 kg: 2. Rajkovics Zsombor (mindketten dunaszerdahelyi); 56 kg: 2. Patkoló Rudolf (somorjai). Fiatalabb diákok (2005–2007-es születésűek), 31 kg: 2. Dinkó Nicolas (gútai); 33 kg: 1. Hegedűs Réka (dunaszerdahelyi); 37 kg: 1. Lakatos Patrik (gútai); 40 kg: 1. Pollák Adrián (dunaszerdahelyi); 57 kg: 3. Ďuráč Tibor (gútai); 68 kg: 3. Stojka Tibor (gútai); 73 kg: 3. Zsigmond Árpád (dunaszerdahelyi); 85 kg: 1. Czédli Krisztián (somorjai).

8. 4. Mikulás-kupa nemzetközi uszonyosúszó-verseny, Přerov – C kategória, fiúk, 50 felszíni úszás: 2. Barczi Benjámin; 200 m felszíni gyorsúszás: 3. Szarka Gergő (mindketten Barakuda Šaľa).

8. Labdarúgó Fortuna Liga, 18. forduló: Zlaté Moravce–Nitra 0:3 (Nitra: Križan Richárd), Podbrezová–Michalovce 0:1 (Podbrezová: Geri Gergely – a kispadon).

8. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 16. forduló: Žilina–Komárno 93:73 (Komárno: Hlivák Dalibor 2).

8. Női kosárlabda extraliga, 10. forduló: ŠBK Šamorín–Banská Bystrica 75:53 (ŠBK: Suja Tímea 19/3, Lelkes Júlia 4, Ágh Emma 0, Diósi Albert – vezetőedző).

8. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 15. forduló: Štart Nové Zámky–Modra 36:26 (Štart: Gyurics Béla 4, Vadkerti Gábor 8/3, Veréb Iván 4, Veréb Ádám 0), Piešťany–ŠKP Bratislava 20:21 (Piešťany: Szapu Viktor 2; ŠKP: Csente Sándor – a kapuban).

8. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 14. forduló: Svidník–VK Spartak UJS Komárno 3:1 (Komárno: Pati-Nagy Simon 0, Habán Máté 1, Sánta János 0).

9. Jégkorong Tipsport Extraliga, 31. forduló: MHC Nové Zámky–Poprad 5:6 (MHC: Slávik Sebastián).

9. Tournament Winter Classic, Zágráb nemzetközi tőrvívóviadal – U12, fiúk: 2. Ambrus Bence; U14. fiúk: 3. Botló Dániel; kadettok, fiúk: 3. Sármány Zoltán, lányok: 2. Boda Barbara, 3. Buday Boglárka (mind somorjai).

9. Sakk extraliga, 4. forduló: KSC Komárno–Prakovce 2:6, komáromi pontok: Sipos István, Zuzana Cibičková, Molnár Ernő, Bottyán Péter 0,5–0,5; Dunajská Streda–Osuské 6:2, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Bagi Máté, Csonka Attila, Farkas Gábor 1–1, Vajda Levente, Petényi Tamás, Németh Miklós, Varga Zoltán 0,5–0,5.

9. Nemzetközi karateverseny (3 ország, 300 versenyző), Várpalota, a Seishin Karateklub helyezései, full-contact: 3. Hájas Kornél (Dunaszerdahely), 1. Nagy János (Nemesócsa), 3. Pulay Attila (Keszegfalva); junior fiúk: 1. Cserepes Zoltán (Nemesócsa). Gyerekek. 2. Tanító Péter (Ekel), 3. Zezula Filip (Ekecs). Lányok: 3. Oláh Lilla (Ekecs).

10. Cseh labdarúgóliga, 18. forduló: Liberec–Opava 1:2 (Liberec: Hornyák Zsolt – a kispadon).

14–15. 12. J&R Digital 2018 nemzetközi tekemaraton (3 ország, 140 induló, 35 órát tartott): 1. Varga Tibor 612 fa, 3. Lengyel Ottó (mindketten Nagymagyar) 584.

15. Labdarúgó OTP Bank Liga, 18. forduló: Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József), Haladás–Debreceni VSC 0:2 (Haladás: Mészáros Károly, Priskin Tamás – a 46. perctől).

15. Cseh labdarúgóliga, 19. forduló: Bohemians–Liberec 0:0 (Liberec: Hornyák Zsolt – a kispadon).

15. Német labdarúgó Bundesliga, 15. forduló: Hoffenheim–Borussia Münchengladbach 0:0 (Mönchengladbach: Bénes László – 64. perctől).

15. Női kosárlabda extraliga, 11. forduló: Poprad–ŠBK Šamorín 52:56 (ŠBK: Suja Tímea 15, Lelkes Júlia 15/4, Diósi Albert – vezetőedző).

15. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 15. forduló: VK Spartak UJS Komárno–VKP-SPU Nitra 0:3 (Komárno: Pati-Nagy Simon 0, Habán Máté 0, Sánta János 0).

15. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 16. forduló: Malacky–Štart Nové Zámky 23:35 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 1, Veréb Iván 4, Veréb Ádám 0), HKM Šaľa–Piešťany 33:27 (Piešťany: Szapu Viktor 5), Topoľčany–Považská Bystrica 29:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), ŠKP Bratislava–Prešov 29:36 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban).

15. Férfi-vízilabdaextraliga, 9. forduló: Topoľčany–ŠKP Modrí draci Košice 4:18 (Hornets: ifj. Vidumanský László 4).

16. 7. Szepsi Karácsonyi Futás (120 résztvevő, 8,8 km), 60 év felett (9 résztvevő): 3. Vargaestók Géza (nagykaposi) 44:39.

18. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 17. forduló, előrejátszott mérkőzés: Piešťany–Topoľčany 21:25 (Piešťany: Szapu Viktor 2; Topoľčany: Ivanov Sándor 2).

19. IV. Karácsonyi Magasugróverseny, Dunaszerdahely – fiatalabb diákok, lányok: 3. Szável Laura (Bősi Amade László Alapiskola) 115 cm; fiúk: 1. Both Alex (Csilizradványi Kóczán Mór Alapiskola) 140 cm. Idősebb diákok, lányok: 1. Tési Evelin (Bősi Amade László Alapiskola) 155 cm, 2. Vodnyanszká Renáta (Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely) 145 cm, 3. Dénes Bianka (Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely) 135 cm; fiúk: 1. Szalma Dániel (Szabó Gyula Alapiskola, Dunaszerdahely) 165 cm, 2. Markolt Máté (Csilizradványi Kóczán Mór Alapiskola) 165 cm. Középiskolások, lányok: 1. Varga Nikoletta (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium) 145 cm, 2. Póda Viktória (Dunaszerdahelyi Magángimnázium) 140 cm, 3. Nagy Szilvia (Csilizradványi Kóczán Mór Alapiskola) 135 cm; fiúk: 1. Csörgő Levente (Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely) 170 cm, 2. Doktorik Dávid (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium) 170 cm.

19. Jégkorong Tipsport Extraliga, 32. forduló: Banská Bystrica–MHC Nové Zámky 6:3 (MHC: Slávik Sebastián).

19. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 18. forduló: Handlová–Komárno 82:68 (Komárno: Hlivák Dalibor 5).

19. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 17. forduló: HKM Šaľa–ŠKP Bratislava 30:18 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban), Štart Nové Zámky–Prešov 31:28 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 2/1, Veréb Iván 7, Veréb Ádám 0).

21. Asztalitenisz karácsonyi torna, Vágsellye (24 induló) – 40 éves korig: 1. Darázs Tamás (Mix Šaľa), 2. Telekes Ákos (Neded), 3. Iványi Norbert (Vlčany). 40–60 évesek: 1. Gútai Lajos (Vlčany), 2. Fördős Gyula (Neded). 60 éven felüliek: 1. Varga Béla (Mix Šaľa), 3. Varjú Lajos (Mix Šaľa). Legjobb nem igazolt játékos: Nagy Tamás.

23. 38. karácsonyi sakktorna, Ipolyfödémes (15 induló): 1. Imre Tamás (Felsőtúr) 5,5, 2. Morvai Roland (Ipolyfödémes) 5, 3. Janovsky Norbert (Palást) 4,5.

23. Jégkorong Tipsport Extraliga, 34. forduló: MHC Nové Zámky–MAC Budapest 3:1 (MHC: Slávik Sebastián).

23. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 16. forduló: VK-SPU Nitra–Svidník 3:0 (Nitra: Százvai Ádám 0), Stará Ľubovňa–VK Spartak UJS Komárno 0:3 (Komárno: Habán Máté 3, Forró Balázs 6, Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 0).

27. 11. Aranygyalogért folyó sakktorna (Erik Britan-emlékverseny), Belá nad Cirochou (90 induló) – szeniorok: 3. Remák Dezső (Zétény) 5.

29. 24. Szilveszteri Futás, Veľké Vozokany, férfiak, 9,12 km: 2. Švajda Gábor (adidas runners) 31:22.

29. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 19. forduló: Lučenec–Komárno 76:86 (Komárno: Hlivák Dalibor 6).

31. 31. Zobor alatti Szilveszteri Futás – férfiak, 3,86 km: 2. (35 évig 1.) Magyar Imre (Bešeňov) 17:34.

31. 35. Tízkilométeres Futás, Horovce (Nagymihályi járás), 225 résztvevő): 45. (D kategória: 2.) Hudák József (Abaújszina) 43:14, 47. (F kategória– 3.) Papp Viktória (Nagykapos) 43:19, 73. (D kategória: 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina) 45:45.

2019-04-02T20:53:53+00:002018.12.09.|Kategória: Krónika, 2018|