Történnek furcsa győzelmek az országúti kerékpározásban is. Előfordul, úgy nyer meg valaki egy versenyt, hogy nem elsőként ér a célba. Ez hogyan lehetséges? A szepsi származású Remák Zoltán (szül. 1977) a 2000-es évek legjobbjai közé tartozott Szlovákiában. Számos szakaszgyőzelmén kívül kétszer megnyerte a magyar körversenyt, s egyszer (2004) a szép múltú Kassa–Tátra–Kassa viadalon is első lett összetettben, de előtte nem elsőként haladt át a célvonalon. Hogyan történhetett ez meg?
A 61. kiírás első útszakaszán Kassáról a Csorba-tóig tartott a mezőny. Remák Zoltán csak harmadikként ért célba Prázdnovský és Kováč mögött, de a gyorsasági és hegyi hajrákon szerzett pluszpontjaiból összeállt időjóváírással az összetett élére került. A május végi versenyen azonban olyan szélsőséges időjárás uralkodott – volt olyan hely, ahol csak 2,5 Celsius-fokot mértek – , hogy több kerékpáros feladta, és a Kassára visszavezető szakaszon a 47 tagú mezőnynek csak a töredéke folytathatta volna. Mivel mindenkinek újabb versenyzői lehetőséget akartak adni, a szervezők, az edzők és a bírók összedugták a fejüket, és úgy döntöttek, hogy az 1. útszakasz sorrendje lesz a teljes viadal végeredménye, a másik, Kassára vezető kilométerek sorrendje pedig önálló elbírálásban részesül. Így fordulhatott elő, hogy az I. útszakasz után összetettben vezető Remák Zoltánt hirdették ki a Kassa–Tátra–Kassa viadal végső győztesének.

(Forrás: SITA-hírügynökség)