2021 április

3. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, a bajnoki címért: AS Trenčín–Trnava 0:1 (AS: Križan Richárd); a bennmaradásért: Pohronie–Sereď 1:2 (Sereď: Geri Gergely – vezetőedző).

3. Orosz fociliga, 23. forduló: Krasznodar–Ahmat Groznij 0:5 (Ahmat: Almási László – a 60. perctől).

3. Férfi Szlovák Kosárlabda Liga, 41. forduló: Handlová–Levice 94:95 – hosszabbítás után (Handlová: Hlivák Dalibor 12).

3. Niké női kosárlabda extraliga, playoff, az 5–8. helyért, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–ŠBK Šamorín 45:74 (ŠBK: Suja Tímea 4, Lelkes Júlia 8, Lelkes Barbara 2, Andrássy Eszter 0, Kardoš Károly – csapatirányító).

3. Női kézilabda MOL Liga, 25. forduló, pótolt mérkőzés: DAC Dunajská Streda–Poruba 31:23 (DAC: Oguntoye Viktória, Oláh Bella–Lelkes Lilla 0, Demeter Orsolya Virág 0, Pénzes Mónika 0, Kucsera Rebeka 0, Ollé Anna 0, Straka Mária 0, Mészáros Réka 0, Bugár Cintia 5, Bízik Réka 10, Bízik Boglárka 4/2, Jagodič Melani 0).

3. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Myjava–Komárno 3:1 (Komárno: Pati-Nagy Simon 0, Százvai Ádám 2, Sánta János 0, Forró Balázs 0).

4. Cseh labdarúgóliga, 25. forduló: Plzeň–České Budějovice 2:1 (České Budějovice: Mészáros Károly – a 62. perctől), Zlín–Karviná 1:2 (Karviná: Mikuš Rajmund).

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2:0 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző), Budafok–Ferencváros 0:4 (Budafok: Medgyes Sinan).

5. Férfi Szlovák Kosárlabda Liga, 37. forduló, pótolt mérkőzés: Levice–Inter Bratislava 82:66 (Inter: Boros Zsolt 0).

7. Junior vívóvilágbajnokság, Kairó, fiúk, tőr, egyéni: 9. Fazekas Árpád (szlovákiai, somorjai).

7. Férfi Szlovák Kosárlabda Liga, 37. forduló, pótolt mérkőzés: Handlová–Spišská Nová Ves 101:94 (Handlová: Hlivák Dalibor 6).

7. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Komárno–Myjava 3:0 (Komárno: Százvai Ádám 0). Először bajnok a komáromi VK Rieker UJS.

7. Női röplabda extraliga, az 5–7. helyért, 6. forduló: Trnava–Prešov 3:2 (Prešov: Géczi Eszter 2).

7. Női kézilabda MOL Liga, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Písek–DAC Dunajská Streda 22:37 (DAC: Oguntoye Viktória, Oláh Bella–Hornyák Panna 1, Lelkes Lilla 0, Demeter Orsolya Virág 2, Pénzes Mónika 2, Kucsera Rebeka 1, Straka Mária 1, Mészáros Réka 1, Bugár Cintia 3, Bízik Réka 2, Bízik Boglárka 8, Jagodič Melani 3).

7. Kadett vívó-világbajnokság, Kairó, fiúk, tőr, egyéni: 10. Fazekas Árpád (szlovákiai).

8. Junior vívó-világbajnokság, Kairó, fiúk, tőr, csapat: 13. Szlovákia (benne: Sármány Zoltán, Fazekas Árpád, György Bendegúz).

10. Női labdarúgó felkészülési mérkőzés, Bécs: Szlovákia–Mexikó 0:0 (Szlovákia: Bíró Alexandra – az 55. perctől).

10. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, a bajnoki címért: AS Trenčín–Žilina 2:3 (AS: Križan Richárd); a bennmaradásért: Sereď–FC Nitra 2:1 (Sereď: Geri Gergely – vezetőedző).

10. Orosz fociliga, 25. forduló: Ufa–Ahmat Groznij 3:0 (Ahmat: Almási László – a 64. perctől).

10. Labdarúgó OTP Bank Liga, 28. forduló: Ferencváros–Puskás Akadémia 1:1 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző), MTK–Budafok 0:0 (Budafok: Medgyes Sinan).

10. Férfi Szlovák Kosárlabda Liga, 42. forduló: Inter Bratislava–Prievidza 88:35 (Inter: Boros Zsolt 2), Lučenec–Handlová 94:87 (Handlová: Hlivák Dalibor 5).

10. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, Ligakupa (az 5–8. helyért), 1. forduló: Štart Nové Zámky–HKM Šaľa 28:24 (Štart: Vadkerti Gábor 0, Veréb Ádám 0, ifj. Kucsera Miklós 6/1).

10. Női kézilabda MOL Liga, 11. forduló, pótolt mérkőzés: DAC Dunajská Streda–Olomouc 31:25 (DAC: Oguntoye Viktória, Oláh Bella–Hornyák Panna 1/1, Lelkes Lilla 0, Demeter Orsolya Virág 2, Pénzes Mónika 0, Kucsera Rebeka 0, Straka Mária 3, Mészáros Réka 1, Bugár Cintia 2, Bízik Réka 9, Bízik Boglárka 1, Jagodič Melani 0).

10. Cseh fociliga, 26. forduló: Karviná–Plzeň 1:1 (Karviná: Mikuš Rajmund).

11. X. 1. MCM-Diamant Kupa uszonyos úszóviadal, Kaposvár, férfi 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (Győri Búvár SE) 1:20,25 – az idei legjobb idő a világon, Bukor élete második legjobb eredménye.

11. Cseh labdarúgóliga, 26. forduló: České Budějovice–Zbrojovka Brno 0:2 (České Budějovice: Mészáros Károly – a 62. perctől).

11. Labdarúgó német Bundesliga, 26. forduló: Schalke 04–Augsburg 1:0 (Augsburg: Bénes László – a 81. perctől).

13. Női labdarúgó felkészülési mérkőzés, Catez: Szlovénia–Szlovákia 5:0 (Szlovákia: Bíró Alexandra).

14. Niké női kosárlabda extraliga, playoff, az 5. helyért, első mérkőzés: ŠBK Šamorín–Poprad 79:47 (ŠBK: Suja Tímea 23/3, Lelkes Júlia 2, Lelkes Barbara 2, Kardoš Károly – csapatirányító).

16. Női kézilabda vb-selejtező, első mérkőzés, Érd: Magyarország–Olaszország 46:19 (Magyarország: Szöllősi-Zácsik Szandra 3).

16. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Budafok–Diósgyőri VTK 1:2 (Budafok: Medgyes Sinan – a 25. percig).

16. Niké női kosárlabda extraliga, playoff, az 5. helyért, második mérkőzés: Poprad–ŠBK Šamorín 65:63 (ŠBK: Suja Tímea 17, Lelkes Júlia 7, Lelkes Barbara 0, Kardoš Károly – csapatirányító).

17. Cseh labdarúgóliga, 27. forduló: Karviná–České Budějovice 3:0 (Karviná: Mikuš Rajmund; České Budějovice: Mészáros Károly – a 46. percig).

17. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló, a bajnoki címért: DAC–AS Trenčín 2:0 (AS: Križan Richárd); a bennmaradásért: Sereď–Michalovce 2:0 (Sereď: Geri Gergely – vezetőedző).

17. Női kézilabda vb-selejtező, első mérkőzés, Vágsellye: Szlovákia–Szerbia 19:26 (Szlovákia: Oguntoye Viktória–Lancz Barbora 6/1, Bízik Réka 5/1, Hudák Anette Emma 0, Bízik Boglárka 0, Pénzes Mónika 0).

17. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Paks–Zalaegerszeg 1:1 (Zalaegerszeg: Szépe János – a 75. percig).

17. Orosz fociliga, 26. forduló: Ahmat Groznij–Himki 3:1 (Ahmat: Almási László – a 64. percig).

17. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, Ligakupa (az 5–8. helyért), 2. forduló: ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 25:24 (Štart: Veréb Ádám 1, ifj. Kucsera Miklós 7/2).

18. Női kézilabda vb-selejtező, visszavágó, Érd: Olaszország–Magyarország 12:41 (Magyarország: Szöllősi-Zácsik Szandra 3, Lakatos Rita 4).

18. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Puskás Akadémia–MTK 3:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József – a 62. percig, Hornyák Zsolt – vezetőedző).

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Zalaegerszeg–Budafok 5:0 (Zalaegerszeg: Szépe János – a 83. percig; Budafok: Medgyes Sinan – a 46. perctől).

20. Labdarúgó német Bundesliga, 30. forduló: Eintracht Frankfurt–Augsburg 2:0 (Augsburg: Bénes László – a 80. percig).

20. Cseh labdarúgóliga, 28. forduló: České Budějovice–Olomouc 2:2 (České Budějovice: Mészáros Károly – a 82. percig), Jablonec–Karviná 3:0 (Karviná: Mikuš Rajmund).

21. Női kézilabda vb-selejtező, második mérkőzés, Belgrád: Szerbia–Szlovákia 32:25 (Szlovákia: Oguntoye Viktória–Lancz Barbora 6/4, Bízik Réka 3/2, Hudák Anette Emma 0, Bízik Boglárka 0, Pénzes Mónika 3). Két hétgólos vereséggel Szlovákia kiesett, Szerbia a vb-résztvevő.

21. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 2:1 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József + 1 gól, Hornyák Zsolt – vezetőedző).

21. Niké női kosárlabda extraliga, playoff, az 5. helyért, harmadik mérkőzés: ŠBK Šamorín–Poprad 63:49 (ŠBK: Suja Tímea 19, Lelkes Júlia 9, Lelkes Barbara 0, Kardoš Károly – csapatirányító). A somorjai csapat 2:1-es összesítéssel ötödik lett.

24. Cseh labdarúgóliga, 29. forduló: České Budějovice–Jablonec 0:2 (České Budějovice: Mészáros Károly – a 46. perctől).

24. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás, 6. forduló, a bennmaradásért: Ružomberok–Sereď 2:1 (Sereď: Iván Alex – a 60. perctől + 1 gól, Geri Gergely – vezetőedző).

24. Orosz fociliga, 27. forduló: Jekatyerinburg–Ahmat Groznij 1:1 (Ahmat: Almási László – az 51. perctől).

24. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: Puskás Akadémia–Zalaegerszeg 1:4 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József, Hornyák Zsolt – vezetőedző; Zalaegerszeg: Szépe János).

24. Férfi Niké Szlovák Kosárlabda Liga, play off-elődöntő, első mérkőzés: Levice–Inter Bratislava 85:65 (Inter: Boros Zsolt 1).

24. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, Ligakupa (az 5–8. helyért), 3. forduló: Štart Nové Zámky–Hlohovec 32:29 (Štart: Vadkerti Gábor 0, Veréb Ádám 1, ifj. Kucsera Miklós 8/3).

25. Cseh fociliga, 29. forduló: Karviná–Příbram 0:1 (Karviná: Mikuš Rajmund).

29. Férfikézilabda Euro Cup, 5. forduló, Varasd: Horvátország–Szlovákia 26:23 (Szlovákia: Kancel Ottó).

30. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: Paks–Puskás Akadémia 4:2 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József, Hornyák Zsolt – vezetőedző).

2021-05-07T19:51:13+00:002021.04.03.|Kategória: Krónika, 2021|