III. ligás évek a tornaljai labdarúgásban

1995-ben jutott fel először a III. ligába Tornalja futballcsapata. A 6700 lakosú gömöri város labdarúgása 1913-ban indult, de első sporttörténelmi sikerére egészen a múlt század kilencvenes éveinek közepéig kellett várni. Hogy mi játszódott le abban az évben, és hogyan került a harmadik vonalba a tornaljai tizenegy, arról és a második III. ligás szereplésről Szajkó Béla A [...]

2025-07-11T20:48:07+02:002025.07.11.|Kategória: Címlap, Sportmúlt|

Öt liter borért vittek kapust Szencre

Legújabb felemelkedése során 2025-ben a III. ligába kopogtatott be a 106. évében járó szenci futball. Magasabb, az élvonalba nyúló időszakai is voltak, kitartó, segítőkész sportvezetőkkel. Egyikük, Ján Janko, aki ötven éven át szolgálta a város labdarúgását, de klubelnök soha nem volt, inkább a háttérmunka mestereként ismerték. Egy kapusszerzési élményét adta közre Széher Mátyásnak a Szenc focimúltjának [...]

2025-06-21T20:21:45+02:002025.06.21.|Kategória: Címlap, Sztorik|

Hornyák Zsolt hat évada a Puskás Akadémiában

2019 júniusában igazolt Felcsútra a köbölkúti származású Hornyák Zsolt, és vette át az OTP Bank ligában, vagyis a magyar labdarúgó élvonalban a Puskás Akadémia irányítását. 2025 májusának elején újabb két évvel hosszabbítottak vele szerződőst annak jeléül, hogy elégedettek az elvégzett munkájával. Ő jelenleg az NB I mezőnyében legrégebben tevékenykedő vezetőedző, összesen 334 tétmérkőzésen ült csapata kispadján. [...]

2025-06-02T20:00:16+02:002025.06.02.|Kategória: Címlap, Sztorik|

Medvei katonáskodással csalták vissza Bakára

Bertalan Árpád volt az első bakai labdarúgó bősi színekben. Hasonlóan mint kortársai, a bakai diákcsapatban nevelkedett, tagja volt annak az együttesnek, amely 1976-ban megnyerte a járási bajnokságot. A fiatal tehetségre felfigyeltek a bősiek és leigazolták az ifjúsági csapatukba, ahol olyan játékosok társaságába került, mint Sebő Laci, Kozmér Feri, Kosár Matyi, Csicsay Ottó, Farkas Imi és Bodó [...]

2025-05-27T18:32:30+02:002025.05.27.|Kategória: Címlap, Sztorik|

Radványi-időszakok az élvonalbeli kispadon

Radványi Miklós (szül. 1968) benntartotta a komáromi KFC-t, a mezőny újoncát a szlovák első osztályban, a labdarúgó Niké Ligában. Korábban más jelenése is volt az élvonalban a csallóközi szakembernek. Vezetőedzőként tevékenykedett a DAC-ban (kétszer is), Myjaván és a Pohronieben, s közben a magyarországi Mezőkövesd is alkalmazta a szakmai stáb első embereként. Pillantsunk be élvonalbeli edzői megállóiba. [...]

2025-05-21T20:36:41+02:002025.05.21.|Kategória: Címlap, Sportmúlt|

Bugár Tibor hat évtizede a tallósi utánpótlás-nevelésben

Őt is díjazták a tallósi labdarúgás 90. évfordulójára 2024. június 9-én tartott ünnepségen. Megérdemelten emelte ki a többiek közül a mátyusföldi település sportklubvezetése. Bugár Tibor (szül. 1940) (nevelő)edzői világába adott betekintést, amikor közvetlenül a díjátadó után kérdeztem. Hogyan került kapcsolatba a futballal? Nagytapolcsányban voltam inas, s már ott egymásra találtunk. Egyszer összeállítottam a magyar csapatot a [...]

2025-05-17T20:10:14+02:002025.05.17.|Kategória: Címlap, Sportmúlt|

Negyven éve lett először élvonalbeli a DAC

A felemelkedés első csúcsára 1985-ben érkezett a DAC labdarúgócsapata: feljutott a csehszlovák élvonalba, miután megnyerte a Szlovák Nemzeti Ligát. A negyvenéves évforduló kapcsán a dunaszerdahelyi klub meghívta az egykori játékosokat, edzőket, sportvezetőket a DAC–Trnava (1:0) bajnokira. Világi Oszkár tulajdonos és Végh Tibor klubelnök emléktárgyat adott át nekik. Peczétől Tóthig A klub honlapja közzétette a nemzeti ligát [...]

2025-05-14T18:52:52+02:002025.05.14.|Kategória: Címlap, Sztorik|
Go to Top