1. Labdarúgó Szlovák Kupa-döntő, Kassa: Ružomberok–Trnava 1:0 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 67. perctől).

1. 28. Pečovský šľapák futóverseny, 18 km (40 induló): 36. (E kategória: 2.) Huszár Tibor (Kenyhec) 1:45:46.

2. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, elődöntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Prievidza 96:65 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 0).

3. Török fociliga, 35. forduló: Besiktas–Rizespor 3:2 (Rizesport: Mocsi Attila – a 87. perctől).

3. Sakk Extraliga, 9. forduló: Podhájska–KSC Komárno 3,5:4,5 (KSC: Jóba Árpád, Balogh Péter 1–1, Karácsony Gellért, Terbe Zsuzsanna, Jakab Béla, Molnár Ernő, Sárközi Szabolcs 0,5–0,5; Levice–Čebovce 2:6, csábi pontok: Mihok Olivér, Sipos István, Hujbert Flórián, Farkas Gábor, Téglás Balázs 1–1, Urhegyi Márton, Halák Miklós 0,5–0,5; Slovan Bratislava–Dunajská Streda 3:5, dunaszerdahelyi pontok, köztük: Rigó Zsolt, Pásti Áron 1–1, Németh Miklós, Csonka Attila István, Bokros Albert, Borhy Marcell, Varga Zoltán, Czebe Attila 0,5–0,5.

4. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, elődöntő, harmadik mérkőzések: Prievidza–Spišská Nová Ves 102:89 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 0), Levice–BC Komárno 99:66 (BC: Halász Dániel 2).

4. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 3. forduló: Záhoráci– Štart Nové Zámky 30:33 (Štart: Katona Fabien 2, Vadkerti Gábor 2).

4. Sakk Extraliga, 10. forduló: Komárno–Čebovce 2:6, KSC, köztük: Karácsony Gellért, Terbe Zsuzsanna, Jakab Béla 0,5–0,5; csábi pontok: Halák Miklós, Hujbert Flórián, Farkas Gábor, Téglás Balázs 1–1, Sahidi Samír, Mihok Olivér, Sipos István, Urhegyi Márton 0,5–0,5; Dunajská Streda–Humenné 4,5:3,5, dunaszerdahelyi pontok: Czebe Attila, Pásti Áron 1–1, Németh Miklós, Csonka Attila István, Bokros Albert, Borhy Marcell, Varga Zoltán 0,5–0,5.

4. Nemzetközi ifjúsági szabadfogású birkózóverseny, Ólubló (4 ország indított versenyzőt) – a Dunaszerdahelyi Birkózóklub érmesei, 30 kg: 3. Horváth Damián; 60 kg: 1. Soós Noel.

4. Cseh fociliga, a bennmaradásért, 1. forduló: Jablonec–Karviná 3:2 (Karviná: Mikuš Rajmund).

4. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 8. forduló: Trnava–Ružomberok 1:0 (Ružomberok: Domonkos Kristóf), Slovan Bratislava–Žilina 2:3 (Žilina: Bari Krisztián – a 78. perctől).

4. Férfi-teniszextraliga, döntő, Jaslovské Bohunice: Jaslovské Bohunice–Slávia STU Bratislava 5:2 (Slávia STU, köztük: Jozef Kovalík–Gombos Norbert 4:6, 5:7).

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: Puskás Akadémia–Kisvárda 4:2 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző). Mezőkövesd–Zalaegerszeg 1:2 (Mezőkövesd: Szolgai Máté; Zalaegerszeg: Medgyes Sinan – a 90+1. percig).

4. XV. Rakurai Kupa nemzetközi karateverseny, Répcelak (4 ország, közel 450 induló) – a keszegfalvai Seishin Karateklub érmesei: 1. Derján Anna (Keszegfalva), Tercs Máté Márk (Ekecs), Yaseen Hussein és Kiss Zalán (Dunaszerdahely), 2. Bíró Bendegúz (Dunaszerdahely), Rácz Kristóf (Ekecs), 3. Papp Alex (Keszegfalva), Paksi Dávid (Ekecs), Kubicska Simon (Dunaszerdahely).

4. Dél-szlovákiai amatőr fogathajtók versenysorozata 2024, 1. állomás, Felsőszeli, vadászhajtás, kettesfogat (16 induló): 1. Balla Szilárd 74,04, 3. Gasparovics László 78,50.

4. I. Dragon Duatlon, Nyírbátor (54 induló): 15. (36–41 évesek: 2.) Wágner László, 24. (18–23 évesek: 2.) Cseh Kristóf.

5. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: Ferencváros–Debrecen 5:1 (Debrecen: Vajda Botond – a 85. percig + 1 gól).

5. Női kézilabda rájátszás a szlovák bajnoki címért, 2. forduló: Michalovce–HC DAC 29:29 (HC DAC: Pénzes Mónika 0, Juhos Kata 0, Mészáros Réka 0, Demeter Orsolya Virág 1, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 4).

5. Sakk Extraliga, 11. forduló: Levice–KSC Komárno 4:4 (KSC: Balog Imre, Bérczes Dávid 1–1, Karácsony Gellért, Jakab Béla, Molnár Ernő, Balogh Péter 0,5–0,5; Čebovce–Podhájska 3:5, csábi pontok: Sahidi Samír, Hujbert Flórián, Farkas Gábor, Téglás Balázs, Urhegyi Márton, Mihok Olivér 0,5–0,5; Liptovská šachová škola–Dunajská Streda 3,5:4,5, dunaszerdahelyi pontok, köztük: Csonka Attila István 1, Németh Miklós, Bokros Albert, Borhy Marcell, Rigó Zsolt, Varga Zoltán, Czebe Attila, Pásti Áron 0,5–0,5. A dunaszerdahelyi csapat a 2., a csábi a 7., a Komáromi SC a 9. helyen végzett.

7. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, elődöntő, negyedik mérkőzés: Spišská Nová Ves–Prievidza 86:72 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 3) – az iglói csapat 3:1-res összesítéssel jutott a döntőbe.

8. Női kézilabda rájátszás a szlovák bajnoki címért, 3. forduló: Slovan Duslo Šaľa–Michalovce 24:34 (Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 0).

8. Kajak-kenu európai olimpiai selejtező, Szeged, férfiak K2, 500 m: 6. Zalka Csaba, Botek Ádám (szlovákiaiak) 1:29,53 – az egység nem jutott ki a párizsi ötkarikás játékokra.

9. Férfi kézilabda vb-selejtezőosztályozó, első mérkőzés, Gdansk: Lengyelország–Szlovákia 28:29 (Szlovákia: ifj. Kucsera Mhály 0).

11. Asztalitenisz Coop Liga, négyes döntő, Hodos, elődöntő: Vásárút–Hodos C 10:8, Kék Lepkék Dunaszerdahely–Somorjai Hurrikán 10:4. Döntő: Vásárút–Kék Lepkék Dunaszerdahely 10:3. A Vásárút megvédte csapatbajnoki címét.

11. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 9. forduló: Ružomberok–Žilina 1:1 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 79. percig + 1 gól; Žilina: Bari Krisztián – a 46. perctől); a bentmaradásért, 9. forduló: Skalica–Košice 1:0 (Košice: Varga Péter –a 80. perctől).

11. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: MTK–Puskás Akadémia 1:3 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

11. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, döntő, első mérkőzés: Levice–Spišská Nová Ves 91:75 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 9).

11. Női kézilabda rájátszás a szlovák bajnoki címért, 4. forduló: Duslo Šaľa–HC DAC 25:28 (Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 0; HC DAC: Pénzes Mónika 1, Juhos Kata 6, Mészáros Réka 0, Demeter Orsolya Virág 0, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 6).

11. II. Városi Amatőr Asztalitenisz-bajnokság, Királyhelmec (8 induló): 1. Trosko Miklós, 2. Tóth Béla, 3. Hornyák Márton.

11–12. 20. Kempo Memorial Cup nemzetközi nyílt Világkupa-viadal, Szigetszentmiklós (6 ország indított versenyzőt) – a Bősi Kempo MMA & BJJ klub aranyérmesei: Lakatos Jánoska (3x), Hölgye Zselyke (1x), Csaplár Levente (1x)

11–12. Ökölvívó Gála, Budaörs, két versenyzőt indított a Bősi Kempo MMA & BJJ klub: a 3x2 perces profi mérkőzésén Kulicskó Norbert győzött, Sárosfai Áron döntetlenezett.

12. 31. Sri Chinmoy Győri Futófesztivál, maraton, férfiak: 2. (36–49 évesek: 1.) Hodossy Tamás 3:43:30, 3. (36–49 évesek: 2.) Bíró Attila (szlovákiaiak) 3:45:31.

12. Férfi kézilabda vb-selejtezőosztályozó, visszavágó, Nagytapolcsány: Szlovákia–Lengyelország 25:33 (Szlovákia: ifj. Kucsera Mhály 0). Összesítésben 61:54-es gólaránnyal Lengyelország utazhat a világbajnokságra.

12. Cseh fociliga, a bennmaradásért, 2. forduló: Karviná–Zlín 2:2 (Karviná: Mikuš Rajmund).

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: Kisvárda–Mezőkövesd 4:3 (Mezőkövesd: Szolgai Máté), Debrecen–Fehérvár FC 1:0 (Debrecen: Vajda Botond – a 81. percig).

12. Török fociliga, 36. forduló: Penkdispor–Rizespor 2:1 (Rizespor: Mocsi Attila – a 86. percig).

14. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, döntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Levice 67:90 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 0).

16. Cseh fociliga, rájátszás a bennmaradásért, 3. forduló: Bohemians–Karviná 1:3 (Karviná: Mikuš Rajmund + 1 gól).

17. Labdarúgó OTP Bank Liga, 33. forduló: Mezőkövsd–MTK 1:1 (Mezőkövesd: Szolgai Máté – a 73. percig).

17. U15-ös birkózó Európa-bajnokság, Loutraki, kötöttfogás, fiúk, 52 kg (24 induló): 9. Horváth Áron (szlovákiai, somorjai Gladiátor).

17–19. WKL – WBL nyílt világbajnokság, Baja – a nagymegyeri Fighterbulls Sportklub érmesei, K1, light, 32 kg: 3. Vozárik Orest; K1, light, 27 kg: 2. Galambos Ronald; K1, 63,5 kg: 3. Karácsony Dávid; freebox, muay thai, 71 kg és K1, 71 kg: 1. Horváth László.

18. Karate Európa-bajnokság, Várna, kumite: 2. Kováč Viktor (szlovákiai, párkányi klub).

18. Lidice – Sokolovi kupa nemzetközi birkózóverseny (6 ország, 280 induló) – a somorjai Gladiátor érmesei, köztük: 1. Lengyel Dávid, 2. Mellár Denis, 3. Gönci Mátyás.

18. Kladnói nemzetközi birkózótorna (7 ország, 286 induló) – a Bősi Birkózóklub érmesei, kezdők, 47 kg: 1. Molnár Botond; fiatalabb diákok, 31 kg: 1. Reindl Oszkár; kadettok, 51 kg: 1. Both Zoltán.

18. Török fociliga, 37. forduló: Rizespor–Kasimpasa 0:0 (Rizespor: Mocsi Attila).

18. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 10. forduló: Slovan Bratisalava–Ružomberok 5:1 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 46. perctől), Žilina–DAC 2:3 (Žilina: Bari Krisztián – a 87. perctől) – a DAC a második helyen végzett, és indulhat az európai kupasorozat 2024/2025-ös kiírásában; a bennmaradásért, 10. forduló: FC Košice–Michalovce 2:0 (FC: Geri Gergely – a vezetőedző). Az FC bennmaradt, a Michalovce osztályozót játszik.

18. Labdarúgó OTP Bank Liga. 33. forduló: Puskás Akadémia–Debrecen 4:1 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző; Debrecen: Vajda Botond – a 82- percig).

18. Az RFA és a IAF 2. MMA-gálaestje, Érsekújvár: Papp Lajos (komáromi Wolf Fight Club)–Jakub Kuča (cseh) – Papp nyert pontozással; Boráros Gábor–Frederic Komuenha (cseh) – Komuenha a 2. menetben technikai KO-val győzött, Konyári Dániel (komáromi Wolf Fight Club)–Nagy Erik (pozsonyi Chaos Gym) – előbbi győzött.

18. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, döntő, harmadik mérkőzés: Levice–Spišská Nová Ves 72:75 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 2).

18. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 4. forduló: ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 20:21 (Štart: Katona Fabien 1).

18. Mammal Liga amatőr MMA-verseny, Nyitra: Baráth Szidónia a 2. menetben technikai KO-val nyert, Fazekas Kristóf (mindketten komáromi Wolf Fight Club) vereséget szenvedett.

18. Westernlovagló Vándorkupa 2024, 1. állomás, Felsőszeli, szlalom, utánpótlás, 1. divízió (1D, 1 induló): 1. Bašternák Anna (Hangin wit dun it) 21,309, 2D (18): 1. Hajman Hanka (Little step to bar) 23,462; open, 1D (1): 1. Egri Árpád (Win) 20,971, 2D (20): 1. Fehér István (Blue Wolf Continents) 23,478, 2. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy) 24,014, 3. Kiss Péter (Pidy Jack) 24,168. Hordókerülés, utánpótlás, 1D (3): 1. Kardos Noémi (Little Jet Chick) 16,295, 2. Hajtman Hanka (Little step to bar) 16,643, 2D (19): 2. Emmer Dorina (Dixle) 18,007, 3. Hajtman Hanka (Jet A1) 18,187; open, 1D (7): 1. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy) 16,624, 3. Kiss Péter (Pidy Jack) 16,978; 2D (16): 2. Karátsony Enikő (Pentari) 18,323, 3. Takács Tamás (Rodeo) 18,628.

19. Cseh fociliga, a bennmaradásért, 4. forduló: Pardubice–Karviná 4:0 (Karviná: Mikuš Rajmund – a 71. percig).

19. Labdarúgó OTP Bank Liga, 33. forduló: Kecskemét–Zalaegerszeg 2:1 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan – a 38. percig).

19. Horvát fociliga, 35. forduló: Osijek–Rijeka 2:0 (Osijek: Almási László – a 89. perctől).

19. Karate Európa-bajnokság, Várna, kumite: 4. Kiss Éva (szlovákiai, párkányi klub).

19. Pucher Polski U20-as nemzetközi birkózótorna, Karlino, junior lányok, 53 kg: 2. Hegedűs Réka; 57 kg: 3. Görcs Lara (Dunaszerdahelyi Birkózóklub).

19. 5. Greek Challenge Cup nemzetközi karateverseny. Lefkasz (6 ország, 226 induló) – a bősi Oyama dojo érmesei, küzdelem, lányok, 2016–2017, 30 kg: 1. Kiss Hanna; küzdelem, lányok, 2016–2017, 35 kg: 1. Mészáros Effi Veronika; küzdelem, lányok, 2014–2016, 35 kg: 2. Mészáros Effi Veronika; küzdelem, lányok, 2010–2011, +60 kg: 3. Nagy Sofia.

19. 22. Beh vďaky (Hálafutás), Tovarné, 10 km (64 induló): 41. (E kategória: 1.) Papp Zoltán (Nagykapos) 54:02.

21. Teke Európa-bajnokság, Brezno, U18, fiúk, kombináció: 3. Kluka Róbert (szlovákiai, füleki tekeklub) 1225 fa.

21. U17-es labdarúgó Európa-bajnokság, Paralimni, C csoport: Szlovákia–Svédország 0:0 (Szlovákia: Németh Lucas Benjamin – a 71. perctől).

21. Labdarúgó osztályozó a Niké Ligába jutásért, első mérkőzés: FC Petržalka–Michalovce 2:1 (Petržalka: Nagy Péter).

22. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, döntő, negyedik mérkőzés: Spišská Nová Ves–Levice 64:104 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 3). 3:1-es összesítéssel a lévai csapat a bajnok.

24. Teke Európa-bajnokság, Brezno, U23, fiúk, csapat: 2. Szlovákia (benne: Kluka Róbert, Knapp Damián – szlovákiaiak, füleki tekeklub) 3748 fa.

24. U17-es labdarúgó Európa-bajnokság, Doszaki, C csoport: Olaszország–Szlovákia 2:0 (Szlovákia: Udvaros Nathan – az 58. perctől, Németh Lucas Benjamin – a 84. perctől).

25. VIII. Pécel Kupa nemzetközi karateverseny, Pécel, gyerek III, lányok, +30 kg: 1. Mészáros Effi Veronika; gyerek III, lányok, 30 kg: 1. Kiss Hanna; gyerek II, fiúk, 35 kg: 3. Husvéth Bendegúz; serdülő lányok, +60 kg: 2. Kovács Zsófia; serdülő fiúk, +65 kg: 3. Presinszky Ádám (mind bősi Oyama Dojo).

25. Síkvízi kajak-kenu Világkupa-viadal, Poznań, 500 m, férfi K4: 3. Szlovákia (Samuel Baláž, Denis Myšák, Zalka Csaba, Botek Ádám) 1:21:59.

25. Labdarúgó osztályozó a Niké Ligába jutásért, visszavágó: Michalovce–FC Petržalka 2:0 (Petržalka: Nagy Péter). Első mérkőzés: 1:2, az élvonalban marad a Michalovce.

25. Cseh fociliga, a bennmaradásért, 5. forduló: Karviná–České Budějovice 1:0 (Karviná: Mikuš Rajmund). A Karviná osztályozót játszik a bennmaradásért.

25. Horvát fociliga, 36. forduló: Varazdin–Osijek 0:2 (Osijek: Almási László – a 90. perctől).

25. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 5. forduló: Topoľčany–Štart Nové Zámky 26:27 (Štart: Katona Fabien 3, Vadkerti Gábor 3).

25. 5. amatőr dartsverseny, Csilizradvány (30 induló): 1. Balogh Sándor (Gúta), 2. Nagy Ákos, 3. Szabó Bálint.

25. Westernlovagló Vándorkupa 2024. 2. állomás, Vághosszúfalu, szlalom, utánpótlás, 1. divízió (1D, 1 induló): 1. Bašternák Anna (Hangin wit dun it) 21,821, 2D (16): 1. Hajman Hanka (Little step to bar) 22,994; open, 1D (1): 1. Egri Árpád (Win) 20,777, 2D (15): 1. Takács Tamás (Romeo) 21,844, 3. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy) 22,433. Hordókerülés, utánpótlás, 1D (2): 1. Hajtman Hanka (Little step to bar) 16,723, 2D (18): 1. Emmer Dorina (Dixle) 17,556, 2. Kardos Noémi (Little Jet Chick) 17,580; open, 1D (4): 2. Kiss Péter (Pidy Jack) 17,033; 3. Fehér István (Blue Wolf Contonents) 17,205, 2D (14): 3. Hódosy Barbara (Luna Beskyd Star) 18,180.

25. 2. Rudlovi Csúcsfutás, Rudlov, 9,7 km (56 induló): 23. (C kategória: 2.) Tóth Miklós 1:02:07, 37. (E kategória: 1.) Papp Zoltán (Nagykapos) 1:12:16, 45. (I kategória: 2.) Tisza Erzsébet (Kassa) 1:16:50, 47. (E kategória: 3.) Huszár Tibor (Kenyhec) 1:19:21.

25–26. II. DAC Cup U13 nemzetközi labdarúgótorna, Dunaszerdahely, végeredmény: 1. DAC, 2. FC ETO Győr, 3. FK Austria Wien. A torna álomcsapatába bekerült Németh Levente (DAC) is.

26. Cselgáncs Európa-kupa, Szarajevó, férfi 100 kg: 3. Ádám Viktor (szlovákiai).

26. Török fociliga, 38. forduló: Hatayspor–Rizespor 2:0 (Rizespor: Mocsi Attila – a 81. perctől).

26. Szlovákia fitneszbajnoksága, Lőcse, challenge, 13–15 éves fiúk (9 induló): 1. Tóth Fábián (Dunaszerdahelyi TopRunDS). – zsinórban másodszor országos bajnok.

27. U17-es labdarúgó Európa-bajnokság, Doszaki, C csoport: Lengyelország–Szlovákia 4:0 (Szlovákia: Udvaros Nathan – az 58. perctől). Szlovákia nem jutott a negyeddöntőbe.

29. Női kézilabda rájátszás a szlovák bajnoki címért, 5. forduló: HC DAC–Michalovce 28:26 (HC DAC: Pénzes Mónika 0, Juhos Kata 4, Demeter Orsolya Virág 0, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 5). a HC DAC megvédte bajnoki címét.

29. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 6. forduló: Štart Nové Zámky–Záhoráci 33:25 (Štart: Katona Fabien 2, Vadkerti Gábor 6).

30. Cseh fociliga, osztályozó a bennmaradásért, első mérkőzés: Vyškov–Karviná 0:1 (Karviná: Mikuš Rajmund – az 56. percig).