2024 június

1. Brünn Nagydíja nemzetközi birkózóverseny, U15, lányok, 54 kg: 1. Vajas Viktória (Dunaszerdahelyi Birkózóklub).

1. UWW nemzetközi birkózóviadal, Bukarest, U20, lányok, 57 kg: 3. Görcs Lara (Dunaszerdahelyi Birkózóklub).

1. 3D íjász Szlovák Kupa, 4. állomás, Rimaszombat, győztesek, köztük: BB kategória, kadett fiúk 13+ (9 induló): Gyenge Adrián 227 pont; szenior férfiak 18+ (16): Holló Dávid 303. CU kategória, szenior férfiak 18+ (12): Neufeld Jenő 327. HU kategória, szenior férfiak 18+ (17): Balogh Gábor 313. PBHB kategória, szenior férfiak 18+ (10): Csóri Viktor 232. TRLB kategória, szenior nők 18+ (5): Gulyás Melinda 216. TRRB kategória, kadett lányok 13+ (7): Kecskés Eliza 231, szenior 18+ (24): Varga József (mind szlovákiai) 292.

1. 18. Vyšná Myšla-i Futás, 7 km (67 induló): 41. (I kategória: 3.) Tisza Erzsébet (Kassa) 40:27.

1. 12. Felsőszeli Hármas és Tízes, 10. Felsőszeli Félmaraton (332 induló), győztesek, köztük, 3 km, férfiak: Szabó László 10:18; 10 km, férfiak, 40–49 éves korig: Švajda Gábor 36:41, nők, 29 éves korig: Barczi Barbara 47:44, 30–39 éves korig: Bognár Ibolya (mindhárman RoniRun Club) 47:41, 60 éven felüliek: Horváth Etelka 58:26; félmaraton (21,1 km), férfiak, 29 éves korig: 1. Román Róbert (RoniRun Club) 1:25:22, nők, 30–39 éves korig: 1. Budai Annamária 1:48:1.

2. Cseh fociliga, osztályozó a bennmaradásért, visszavágó: Karviná–Vyškov 1:0 (Karviná: Mikuš Rajmund – a 75. percig + 1 gól). A Karviná bennmaradt a cseh élvonalban, miután az osztályozó mindkét mérkőzését 1:0-ra megnyerte.

5. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Wiener Neustadt: Szlovákia–San Marino 4:0 (Szlovákia: Bénes László).

6. Szlovákia egyéni tőrvívóbajnoksága, Somorja, idősebb diáklányok: 2. Forgách Nina, 3. Világhy, Blanka Boglárka (Somorjai Vívóklub).

7. Szlovákia nyári úszóbajnoksága, Somorja-Csölösztő, férfi 1500 m gyors: 3. Urban Richárd (VŠK UK FTVŠ Lafranconi) 16:23,40.

7. Szlovákia tőrvívóbajnoksága, Somorja, kadett fiúk: 3. Trestyánszki Denis és Ambrus Bence; kadett lányok: 1. Forgách Rebeka, 3. Forgách Nina és Világhy Blanka Boglárka (mind Somorjai Vívóklub).

8. XI. Tadashii Kupa nemzetközi karateverseny, Kistelek: 1. Kováč Viktor, 2. Rácz Gergő, 3. Jánoška Viktor (A párkányi Rácz Norbert tanítványai).

8. I. Csiliz Menti Lángfutás 2/4, Csicsó, 4 km: 1. Holzhei Dávid.

8. Oktagon 58 nemzetközi MMA-verseny, Prága, az est mérkőzése félnehézsúlyban (93 kg) az Oktagon bajnoki címéért (az évszázad mérkőzésének visszavágója): Karlos Věmola–Végh Attila – a 2. menetben Věmola győzött arm triengle fogással.

8. Tovačovi Maraton távúszóverseny, Tovačov, 10 km, Masters, +50 évesek: 2. Pék Dezső (felbári, dunaszerdahelyi Sportfanatic) 3:17 óra.

8. Szlovákia nyári úszóbajnoksága, Somorja-Csölösztő, férfi 400 m gyors: 2. Urban Richárd (VŠK UK FTVŠ Lafranconi) 4:04,75.

8. Westernlovagló Vándorkupa 2024. 3. állomás, Galánta, szlalom, utánpótlás, 1. divízió (1D, 2 induló): 1. Bašternák Anna (Hangin wit dun it) 22,170, 2. Hajman Hanka (Little step to bar) 22,218, 2D (14): 2. Emmer Dorina (Dixle) 26,257; open, 1D (2): 1. Egri Árpád (Win) 20,964, 2. Takács Tamás (Romeo) 21,669, 2D (13): 1. Kiss Péter (Pidy Jack) 22,869, 3. Fehér István (Blue Wolf Contonents) 23,411. Hordókerülés, utánpótlás, 1D (3): 2. Hajtman Hanka (Little step to bar) 16,471, 3. Kardos Noémi (Little Jet Chick) 17,131, 2D (15): 1. Hajtman Hanka (Jet A 1) 17,891, 3. Múcska Gyurika (Kam Blosson Kaktus) 18,269; open, 1D (3): 1. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy) 15,962, 3. Wiedermann Károly junior (Brancó) 16,946, 2D (20): 1. Takács Tamás (Romeo) 17,105, 2. Kiss Péter (Pidy Jack) 17,233; 3. Hódosy Barbara (Luna Beskyd Star) 17,341.

8. Szlovákia tőrvívóbajnoksága, Somorja, fiatalabb diákfiúk, egyéni: 3. Puha Tamás, csapat: 1. Šamorín A (benne: Puha Tamás), 2. Šamorínn B (Hideghéty Zalán, Lőrinczi Ármin, Trestyánszki Max), 3. Šamorín C (Bertók Marcell, Katona András, Sipos László); fiatalabb diáklányok, egyéni: 1. Világhy Blanka Boglárka, 3. Világhy Karolina Kinga és Horony Laura, csapat: 1. Šamorín A (Horony Laura, Világhy Blanka Boglárka, Világhy Karolina Kinga), 2. Šamorínn B (Botló Natália, Domsitz Lara, Világi Stefánia Sára), 3. Šamorín C (benne: Buday Abigél, Görföl Zoe). Junior fiúk, egyéni: 1. Fazekas Árpád, csapat: 1. Šamorín B (benne: Pirk Ákos), 2. Šamorín A (benne: Fazekas Árpád), 3. Šamorín C (Ambrus Bence, Pénzes Miklós, Trestyánszki Denis); junior lányok, egyéni, köztük: 1. Forgách Rebeka Liliana, 2. Forgách Nina (mind Somorjai Vívóklub).

8. I. Zajcsek Tibor-Emléktorna veterán labdarúgók részére, Veszprém, végeredmény: 1. Videoton, 2. Veszprém, 3. Nádszeg. A Nádszeg–Mátyusföld–Csallóköz 55+ csapat eredményei: Ajka 4:1, –Várpalota 5:2, –Videoton 2:4, –Veszprém 1:3.

9. Szlovákia nyári úszóbajnoksága, Somorja-Csölösztő, férfi 800 m gyors: 3. Urban Richárd (VŠK UK FTVŠ Lafranconi) 8:35,91.

9. Szlovákia tőrvívóbajnoksága, Somorja, férfiak, egyéni: 1. Fazekas Árpád, csapat: 1. KŠ Šamorín A (benne: Fazekas Árpád, Pirk Ákos, Trestyánszki Denis), 2. KŠ Šamorín B (benne: Pénzes Miklós); nők, egyéni: 2. Bittera Kitti, 3. Forgách Rebeka Liliána és Forgách Nina (mindhárman Somorjai Vívóklub), csapat: 1. KŠ Šamorín (Bittera Kitti, Forgách Rebeka Liliána, Forgách Nina).

9. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Nagyszombat: Szlovákia–Wales 4:0 (szlovákia: Bénes László – a 71. perctől + 1 gól).

14. Síkvízi kajak-kenu Európa-bajnokság, Szeged, 1000 m, férfi K2: 6. Milan Dörner, Gacsal Ákos (szlovákiaiak) 3:16,861.

15. Vizes Európa-bajnokság, Belgrád, nyílt vízi úszás, 4x1500 m vegyes csapatverseny: 7. Szlovákia (benne: Urban Richárd) 1:15:51,3.

16. Síkvízi kajak-kenu Európa-bajnokság, Szeged, 500 m, férfiak, K4: 7. Szlovákia (benne: Zalka Csaba, Botek Ádám) 1:24,178.

2024-06-16T23:19:38+00:002024.06.03.|Kategória: Krónika, 2024|