2024 április

2. Török fociliga, 31. forduló: Istanbulspor–Rizesport 0:4 (Rizespor: Mocsi Attila – a 81. perctől).

3. Női kosárlabda Niké Extraliga, elődöntő, első mérkőzés: Piešťany–ŠBK Šamorín 113:47 (ŠBK: Slama Tílda 4, Kovács Rebeka 0, Németh Emma Luca 0, Suja Tímea – csapatirányító).

4. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, negyeddöntő, első mérkőzés: Štart Nové Zámky–Košice 33:29 (Štart: Katona Fabien 2, Vadkerti Gábor 1).

4. Női kézilabda Eb-selejtező, 2. csoport, 5. forduló, Heidelberg: Izrael–Szlovákia 24:35 (Szlovákia: Lancz Barbora 4, Bízik Réka 5, Győri Viktória 2, Pastorek Edina 0, Demeter Orsolya Virág 0).

5. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 4. forduló: Žilina–Slovan Bratislava 0:3 (Žilina: Bari Krisztián – a 46. percig).

5. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Újpest–Zalaegerszeg 1:5 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan).

5. Férfi-asztalitenisz Joola Extraliga, a harmadik helyért: Geológ Rožňava–Čadca 5:0 (Geológ: Péter Ingemar 2).

6. Férfi-asztalitenisz Joola Extraliga, a bajnoki címért, döntő, Léva: Vyhne–Vydrany 4:5 (Vydrany: Wiltschka Dávid 1). Kilencedszer bajnok a hodosi csapat.

6. Férfiteke-extraliga, 24. forduló: Vrútky–Zlaté Klasy 6:2 (3657:3506), nagymagyari pontok, köztük: Keszőcze László 655, Lengyel Ottó 619, Csermák Tamás 548, Varga Tibor 569, Tóth Richárd 558.

6. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 4. forduló: Ružomberok–Trnava 2:1 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 77. percig); a bennmaradásért, 4. forduló: Skalica–Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (Zlaté Moravce-Vráble: Mészáros Károly – a 61. percig).

6. Cseh fociliga, 27. forduló: Karviná–Plzeň 0:0 (Iván Alex – a 78. perctől).

6. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Fehérvár FC–Mezőkövesd 5:0 (Mezőkövesd: Szolgai Máté – az 59. percig), Debrecen–MTK 1:2 (Debrecen: Vajda Botond – az 55. percig).

6. Nyugat-Szlovákia nyílt korosztályos karatebajnoksága, Gúta (16 klub, 144 induló), a dunaszerdahelyi Ippon Karateklub érmesei: Andrejkovics Bence (kata fiúk, 12-13 évesek: 3., kumite, 13-14 évesek: 1., kumite fiúk, 12-13 évesek, +55 kg, 0.kyu-6.kyu: 2.), Csiba Tibor (kata, férfiak, +55 évesek: 1.), Czajlik Kinga (kata lányok, 10-11 évesek: 3., kata lányok, 12-13 évesek: 2., kumite lányok, 10-11 évesek, 35 kg: 1., kumite lányok, 10-11 évesek, +40 kg: 2.), Czajlik Zsóka (kumite lányok, 8-9 évesek, 27 kg, 0.kyu-6.kyu:1., kumite lányok, 6-7 évesek, 24 kg: 1.), Kocsis Markó (kata fiúk, 12-13 évesek, 0.kyu-6.kyu: 2., kata fiúk, 10-11 évesek, 0.kyu-6.kyu: 3.), Kocsis László (kumite szenior +45, open: 1.), Laposa Laura (kumite lányok, 14-15 évesek, 54 kg, 0.kyu-6.kyu: 1., kata lányok, 14-15 évesek, 0.kyu-6.kyu: 3., kumite lányok, 14-15 évesek, 47 kg, 0.kyu-6.kyu: 1.), Tóth Tamás (kata fiúk, 8-9 évesek, 0.kyu-6.kyu: 3., kumite fiúk, 8-9 évesek, 26 kg: 1., kumite fiúk, 8-9 évesek, 26 kg, 0.kyu-6.kyu: 1.), Tóth Kata (kata lányok, 16-17 évesek, 0.kyu-6.kyu: 3., kata lányok, 14-15 évesek, 0.kyu-6.kyu: 2.).

6. Női kosárlabda Niké Extraliga, elődöntő, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Piešťany 43:100 (ŠBK: Slama Tílda 3, Suja Tímea – csapatirányító).

6. 32. Kossuth-staféta Sárospatak és Sátoraljaújhely között, 12,4 km (125 egyéni induló), 14. (férfiak, Master I: 2.) Gabri Lóránt (Nagykaposi Futóklub) 56:03.

6–7. Szlovákia nemzetközi Masters úszóbajnoksága, Zsolna, 35–39 évesek, 100 m gyors: 3. Tősér Sándor (dunaszerdahelyi TopRun) 1:21,89; 200 m gyors: 3. Tősér Sándor 3:13,75; 400 m gyors: 2. Tősér Sándor 6:50,00; 800 m gyors: 1. Tősér Sándor 14:16,36; 50 m hát: 2. Tősér Sándor 52,01; 100 m mell: 3. Tősér Sándor 1:49,43; 50 m pillangó: 3. Tősér Sándor 49,51; 200 m vegyes: 1. Tősér Sándor 3:55,96.

7. Női kézilabda Eb-selejtező, 2. csoport, 6. forduló, Vágsellye: Szlovákia–Ukrajna 25:25 (Szlovákia: Oláh Bella–Lancz Barbora 10, Bízik Réka 0, Győri Viktória 2, Demeter Orsolya Virág 0). Szlovákia kijutott az Eb-re.

7. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Kecskemét–Puskás Akadémia 1:2 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

7. Nyúl Kupa nemzetközi utánpótlás karateverseny, Budapest (45 egyesület, 320 induló), gyerek III, 30 kg: 1. Kiss Hanna, 2. Mészáros Effi Veronika; serdülő, 55 kg: 1. Petrik Dorka; serdülő, 60 kg: 2. Nagy Sofia (mind bősi Oyama Dojo).

10. Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága – kosárlabda, Komárom (házigazda Selye János Gimnázium). Lányok tornája, A csoport: Selye János Gimnázium, Komárom (SJG)–Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (MTAG) 19:10, SJG–Kőzépfokú Sportiskola, Dunaszerdahely (KSD) 6:32, MTAG–KSD 6:22. Sorrend: 1. KSD, 2. SJG, 3. MTAG. B csoport: Madách Imre Gimnázium, Somorja (MIG)–Šulek Gimnázium, Komárno (ŠG) 16:11, MIG–Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium, Dunaszerdahely (MTNYM) 36:10, ŠG–MTNYM 24:12. Sorrend: 1. MIG, 2. ŠG, 3. MTNYM. A 3. helyért: ŠG–SJG 28:10. Döntő: KSD–MIG 8:27. Végeredmény: 1. Madách Imre Gimnázium, Somorja, 2. Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely, 3. Šulek Gimnázium, Komárno, 4. Selye János Gimnázium, Komárom, 5. Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony és Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium, Dunaszerdahely. A torna legértékesebb játékosa: Kovács Rebeka (Madách-gimi). A győztes csapat: Simon Ágnes, Lelkes Anna, Ürge Bianka, Méry Viktória, Pellérdi Petra, Kovács Rebeka, Németh Emma Luca, Šimlovič Gréta, Varjú Laura. Felkészítő tanár: Pellérdi Zoltán. Kísérő tanár: Domsitz Márton. Fiúk tornája, A csoport: Selye János Gimnázium, Komárom (SJG)–Mariánum Egyházi Iskolaközpont, Komárom (MEI) 33:2, Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta (KZG)–Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium, Dunaszerdahely (MTNYM) 11:25, KZG–SJG 12:40, MTNYM–MEI 36:7, SJG–MTNYM 29:22, MEI–KZG 5:20. Sorrend: 1. SJG, 2. MTNYM, 3. KZG, 4. MEI. B csoport: Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (MTAG)– Madách Imre Gimnázium, Somorja (MIG) 6:11, Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat (TMRF)–Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely (KSD) 21:20, TMRF–MTAG 17:8, KSD–MIG 8:11, MTAG–KSD 13:9, MIG–TMRF 2:5. Sorrend: 1. TMRF, 2. MIG, 3. MTAG, 4. KSD. A 3. helyért: MTNYM–MIG 17:3. Döntő: SJG–TMRF 54:28. Végeredmény: 1. Selye János Gimnázium, Komárom, 2. Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat, 3. Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium, Dunaszerdahely, 4. Madách Imre Gimnázium, Somorja, 5. Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta, Mariánum Egyházi Iskolaközpont, Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony és Középfogú Sportiskola, Dunaszerdahely. A torna legértékesebb játékosa: Tuska Gergely (Selye-gimi). A győztes csapat: Tuska Gergely, Sipula Gergely, Friedmanszki Marcel, Czibor István, Majer Dániel, Kubovics Levente, Fűri Levente, Szakál Zsombor, Szabó András, Vanya András. Kebe Filip, Petheő Balázs, Szabó Dávid, Décsi Család Noel. Felkészítő tanár: Paraska István.

10. Női kosárlabda Niké Extraliga, elődöntő, harmadik mérkőzés: Piešťany–ŠBK Šamorín 87:35 (ŠBK: Slama Tílda 0, Fenes Barbara 0, Suja Tímea – csapatirányító).

10. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, negyeddöntő, második mérkőzés: Košice–Štart Nové Zámky 36:30 (Štart: Katona Fabien 0, Vadkerti Gábor 7).

12. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 5. forduló: Žilina–Ružomberok 0:0 (Žilina: Bari Kriszitán – a 65. perctől; Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 67. percig).

12. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: VKP Bratislava–Rieker UJS Komárno 0:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0).

13. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, negyeddöntő, első mérkőzések: Svit–Spišská Nová Ves 70:80 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 7), Komárno–Handlová 94:81 (Komárno: Halász Dániel 0).

13. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, negyeddöntő, harmadik mérkőzés: Štart Nové Zámky–Košice 35:39 (Štart: Katona Fabien 4, Vadkerti Gábor 6). A kassai csapat 2:1-es összesítéssel jutott az elődöntőbe, az érsekújvári gárda az 5–8. helyért, vagyis a Ligakupáért játszhat.

13. Labdarúgó Niké Liga, a bennmaradásért: Trenčín–Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (Zlaté Moravce-Vráble: Mészáros Károly).

13. Labdarúgó OTP Bank Liga, 28. forduló: Debrecen–Kecskemét 1:0 (Debrecen: Vajda Botond – a 76. percig).

13. Diák kötöttfogású birkózóliga, 1. forduló, Gúta – csapat: 1. somorjai Gladiátor, a somorjai Gladiátor egyéni érmesei, köztük: 1. Fehér László, Tóbli Maximilián, Lengyel Dávid, Balog Dávid, Hakszer Sándor, Gönci Nathan, 3. Kovács Adrián.

13. Silesia Kupa cseh utánpótlás karateverseny, Ostrava (4 ország, közel 150 induló), 7 éves lányok, +25 kg: 1. Kiss Hanna, 2. Effi Veronika; 12-13 éves lányok, +60 kg: 1. Nagy Sofia, 2. Kovács Zsófia; 10-11 éves lányok, 40 kg: 3. Jónás Léna; 12-13 éves lányok, 45 kg: 1. Jónás Anna; 12-13 éves lányok, 50 kg: 1. Petrik Dorka (mind bősi Oyama dojo).

13. Férfiteke Interliga, 21. forduló: Rakovice–FTC Fiľakovo 7:1 (3589:3386), füleki pontok, köztük: Knapp Damián 597, Kluka Róbert 540, Szabó Sándor 521; Inter Bratislava–Podbrezová 1:7 (3488:3776), Inter-pontok, köztük: Tumma Patrik 576.

13. Férfiteke-extraliga, 25. forduló: Sučany–Zlaté Klasy 6:2 (3614:3512), nagymagyari pontok, köztük Lengyel Ottó 580, Keszőcze László 589, Csermák Tamás 612, Varga Tibor 551, Tóth Richárd 601. A végső sorrend csak a 26. forduló lejátszása után alakult ki. Ekkor szabadnapos volt a nagymagyari csapat, amely végeredményben 2. lett.

13. Szlovák Téli úszó Kupa, 10. állomás, Trencsén, a dunaszerdahelyi TopRun érmesei – Nyáry Richárd: 1. 1000 m gyors, 2. 100 m mell; Horváth Zsolt: 1. 750 m gyors, 2. 100 m gyors; Gálffy Tibor: 3. 750 m gyors, 2. 100 mell; Cseh Attila: 2. 750 m gyors; Tősér Sándor: 3. 750 m gyors; Vancsura Anikó: 2. 250 m gyors, 2. 50 m gyors; Villányi László: 3. 250 m gyors; Udvardi Viktória: 2. 100 m gyors, 2. 50 m gyors; Patakfalvi Dániel: 1. 50 m mell, 1. 50 m gyors; Szászi Ferenc: 3. 50 m mell; Polgár Róbert: 2. 50 m gyors.

14. Szlovák Fitness Challenge férfi, női, ifjúsági és junior korosztályos országos bajnokság, Liptószentmiklós, 13–15 évesek: 1. Tóth Fábián (dunaszerdahelyi TopRun).

14. Cseh fociliga, 28. forduló: Ostrava–Karviná 2:2 (Karviná: Iván Alex – a 46. percig).

14. Labdarúgó OTP Bank Liga. 28. forduló: Mezőkövesd–Puskás Akadémia 0:4 (Mezőkövesd: Szolgai Máté; Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző), Zalaegerszeg–Ferencváros 2:3 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan).

14. Horvát fociliga, 30. forduló: Hajduk Split–Osijek 1:2 (Osijek: Almási László – a 90+3. perctől).

14. Török fociliga, 32. forduló: Rizespor–Antalyaspor 3:0 (Rizespor: Mocsi Attila – a 90. perctől).

14. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: VKP Bratislava–Rieker UJS Komárno 3:2 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 0, Százvai Ádám 0).

14. 40. Hernád-völgyi Futás, Kysak (21,975 km, 104 induló): 90. (E kategória: 3.) Huszár Tibor (Kenyhec) 2:12:23, 99. (I kategória: 3.) Tisza Erzsébet (Kassa) 2:26:58.

16. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, negyeddöntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Svit 98:77 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 9).

17. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, negyeddöntő, második mérkőzés: Handlová–Komárnoi 94:73 (Spišská Nová Ves: Halász Dániel 0).

18. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 1. forduló: Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 32:32 (Štart: Katona Fabien 1, Vadkerti Gábor 5).

19. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Rieker UJS Komárno–VKP Bratislava 3:1 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 7, Százvai Ádám 2, Forró Balázs 0).

20. U20-as nemzetközi szabadfogású és női birkózóválogató-verseny, Budapest, lányok, 53 kg: 3. Hegedűs Réka; 57 kg: 3. Görcs Lara (mindketten Dunaszerdahelyi Birkózóklub).

20. Horvát fociliga, 31. forduló: Osijek–Istra 1961 1:2 (Osijek: Almási László – a 86. perctől).

20. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 6. forduló: Podbrezová–Žilina 1:2 (Žilina: Bari Krisztián – a 73. perctől), DAC–Ružomberok 0:0 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 60. perctől); a bennmaradásért, 6. forduló: Zlaté Moravce-Vráble–Banská Bystrica 0:1 (Zlaté Moravce-Vráble: Mészáros Károly – az 54. percig).

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 5:3 (DVSC: Vajda Botond – a 69. percig), Puskás Akadémia–Paks 5:0 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

20. Női kosárlabda Niké Extraliga, a 3. helyért, első mérkőzés: Ružomberok–ŠBK Šamorín 84:44 (ŠBK: Slama Tílda 2, Kovács Rebeka 2, Németh Emma Luca 0, Fenes Barbara 0, Suja Tímea – csapatirányító).

20. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Rieker UJS Komárno–VKP Bratislava 1:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 4, Százvai Ádám 0, Forró Balázs 0).

20. Pozsony megyei karateverseny, 3. selejtező forduló, Pozsony (30 klub, 500 induló), a dunaszerdahelyi Motobu Kai White Raven Karate Klub érmesei – kumite, fiatalabb kadettok (12–13 évesek), 45 kg, haladó fiúk: 3. Horváth Zalán; kumite, idősebb diákok (10–11 évesek), 35 kg, kezdő lányok: 3. Óvári Sofia; kumite, nők, masters (35+ évesek), open: 3. Óvári Éva; kumite, férfi masters (35+ évesek), open: 3. Samu István; kata, férfiak masters (35+ évesek): 1. Samu István.

20. Zempléni Extrém+20 km-es futás, Remetské Hámre (28 induló): 8. A kategória: 2.) Dózsicky Gergő (Nagykapos) 1:36:43.

20. Sport Kempo Hungarian Open, Dunakeszi (3 ország, több mint 200 induló), a Bősi Kempo MMA & BJJ Klub érmesei – Rigó Sebastian: 1. Knock Down, 3. full-contact, 2. NoGi Grappling; Végh Marcel: 2. Knock Down; Boráros Viktória: 1. NoGi Grappling, 2. Knock Down; Szabó Tamás: 2. full-contact, 2. NoGi Grappling; Kosár Csongor: 1. NoGi Grappling, 2. Gi Grappling, különdíj: a torna leggyorsabb győzelméért; Fekete Gábor: 2. Gi Grappling, 2. NoGi Grappling; Rosztovics János: 1. Gi Grappling, 1. NoGi Grappling; Kürthy Árpád: 2. full-contact, 3. NoGi Grappling; Lakatos Antonió: 2. full-contact, 2. NoGi Grappling, 2. Gi Grappling; Gutleber Pál: 1. NoGi Grappling.

20–21. Uszonyosúszó Országos Bajnokság, Eger, férfiak, 100 m felszíni: 1. Bukor Ádám (Győri Búvár Sportegyesület) 36,58; férfiak, 200 m felszíni: 1. Bukor Ádám 1:24,69.

20–21. Nyílt szlovák bajnokság fekvenyomásban és holthúzásban, Revúca (az ország valamennyi nyílt szervezetének részvételével) – a füleki TC erőemelőnek érmesei, köztük – fekvenyomás, U15: 1. (abszolút sorrend: 1.) Berta Tibor, U19: 1. (abszolút sorrend: 1.): Rácz István, férfiak, súlycsoportjukban: 1. Oláh András, Ruszo Jenci Jenő, 3. Szókontor Szabi Szabolcs; holthúzás: 1. (abszolút sorrend: 1.) Horváth Dávid.

21. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, negyeddöntő, harmadik mérkőzés: Svit–Spišská Nová Ves 76:65 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 8).

21. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Fehérvár FC–Zalaegerszeg 1:1 Zalaegerszeg: Medgyes Sinan – a 71. percig), Kecskemét–Mezőkövesd 2:1 Mezőkövesd: Szolgai Máté).

21. Török fociliga, 33. forduló: Basaksehir–Rizespor 2:0 (Rizespor: Mocsi Attila – a 46. perctől).

22–28. 20 IKF Kempo Világbajnokság, Törökország (a város ismeretlen), 10–12 éves lányok, full-contact: 1. Szayka Hanna Sára (szlovákiai), semi-contact: 3. Szayka Hanna Sára, földharc: 3. Szayka Hanna Sára. További szlovákiai érmesek: Nikker Roni: 2 ezüst, Petőcz Kevin: 1 ezüst, 2 bronz, Petőcz Denis: 2 bronz, Csóka Luca: 2 bronz, Balogh Bence: 1 bronz, Oroszi Erich: 1 bronz.

23. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, negyeddöntő, negyedik mérkőzés: Spišská Nová Ves–Svit 99:72 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 3). 3:1-es összesítéssel az iglói csapat jutott az elődöntőbe.

23. 40. Tíz Kilométeres Futás, Slovenská Kajňa (90 induló): 75. (E kategória: 3.) Huszár Tibor (Kenyhec) 58:38.

24. Ökölvívó Európa-bajnokság, Belgrád, férfi 71 kg: 5. Horváth László (szlovákiai).

24. Női kosárlabda Niké Extraliga, a 3. helyért, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Ružomberok 49:64 (ŠBK: Slama Tílda 0, Suja Tímea – csapatirányító). 2:0-ás összesítéssel bronzérmes a rózsahegyi csapat, negyedik a somorjai.

24. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, ötödik mérkőzés: VKP Bratislava–Rieker UJS Komárno 1:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 9, Százvai Ádám 0).

26. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 1:0 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan; Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

26–27. Egyetemi uszonyos úszó világbajnokság, Pereira, férfi 100 m felszíni: 2. Bukor Ádám (magyar színekben, galántai) 36,69; férfiak 200 m felszíni: 4. Bukor Ádám 1:26,66; férfiak, 400 m felszíni: 8. Bukor Ádám 3:26,13.

27. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, elődöntő, első mérkőzés: Prievidza–Spišská Nová Ves 81:83 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 5).

27. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, az 5–8. helyért, 2. forduló: Štart Nové Zámky–Topoľčany 29:25 (Štart: Katona Fabien 0, Vadkerti Gábor 4).

27. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, hatodik mérkőzés: Rieker UJS Komárno–VKP Bratislava 2:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 11, Százvai Ádám 0, Forró Balázs 0).

27. IV. Eisberg Kiskun Kupa utánpótlás kyokushinkarate-bajnokság, Kiskunfélegyháza (61 egyesület, 440 induló) – a bősi Oyama dojo érmesei: Csicsay Róbert: 2. (serdülő fiúk), Kiss Hanna: 2. (gyermek III. lányok), Mészáros Effi: 2. (gyermek III. lányok), Petrik Dorka: 1. (serdülő lányok), Nagy Sofia: 1. (serdülő lányok).

27. I. Kajak-kenu válogató, Pozsony, férfiak, K2, 500 m: 1. Zalka Csaba, Botek Ádám (ŠKP Bratislava9 1:28,520, 3. Milan Dörner, Gacsal Ákos (Dukla Trenčín, Komárno) 1:31,550; női K2, 500 m: 3. Bugár Réka, Sofia Bergendiová (ŠKP Bratislava, Vodácky klub Zlaté piesky) 1:45,670; férfiak, K1, 500 m: 3. Zalka Csaba 1:40,840; nők, K1, 500 m: 3. Sidó Bianka (ŠKP Bratislava) 1: 55,680.

27. Labdarúgó Niké Liga, a bajnoki címért, 7. forduló: Žilina–Trnava 2:0 (Žilina: Bari Krisztián – a 90. perctől); Ružomberok–Podbrezová 3:2 (Ružomberok: Domonkos Kristóf).

27. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Debrecen–Újpest 1:0 (Debrecen: Vajda Botond), Paks–Mezőkövesd 2:1 (Mezőkövesd: Szolgai Máté).

27. Austria Open nemzetközi birkózóviadal, a somorjai Gladiátor érmesei: 1. Mellár Denis, Horváth Áron, Gönci Nathan, Harasym Vasyl.

27. Férfiteke Interliga, 22. forduló: FTC Fiľakovo–Valašské Meziříčí 4:4 (3440:3458), füleki pontok, köztük: Kovács Patrik 581, Knapp Damián 614, Kluka Róbert 606, Gallo Erik 555, Szabó Sándor 528; Trstená Starek–Inter Bratislava 5:3 (3608:3518), Inter-pontok, köztük: Tumma Patrik 582. A pozsonyi Inter a 9., a füleki csapat a 10. helyen végzett.

27. 2. Austrian Open U15-ös nemzetközi birkózóverseny, Neufeld an der Leitha (9 ország, 270 induló), 34 kg: 3. Reindl Oszkár; 42 kg: 2. Gudzen Leonard; 47 kg: 1. Molnár Botond; 69 kg: 3. Karácsony Sebastián; 76 kg: 2. Mikus Zorán (mind Bősi Birkózó Sportklub).

27–28. Ifjúsági (U17) birkózóbajnokság, Rimaszombat, szabadfogás: 2. Horváth Lili, 2. Gönci Mátyás, 3. Horváth Adorján (mindhárman somorjai Gladiátor). A Dunaszerdahelyi Birkózóklub érmesei, 44 kg: 1. Hegedűs Attila, 65 kg: 2. Both Gergő, lányok, 49 kg: 1. Vajas Viktória.

28. I. Kajak-kenu válogató, Pozsony, férfiak, K1, 1000 m: 3. Gacsal Ákos (Komárno) 3:40,800; férfiak, K2, 1000 m: 1. Milan Dörner, Gacsal Ákos (Dukla Trenčín, Komárno) 3:23,400; nők, K1, 1000 m: 2. Sidó Bianka (ŠKP Bratislava) 4:09,080; nők, C1: 1. Őri Laura (Komárno) 54,360.

28. Cseh fociliga, 30. forduló: Zlín–Karviná 0:1 (Karviná: Mikuš Rajmund).

28. Női kézilabda rájátszás a szlovák bajnoki címért, 1. forduló: HC DAC–Slovan Duslo Šaľa 36:31 (HC DAC: Pénzes Mónika 2, Juhos Kata 6, Mészáros Réka 1, Demeter Orsolya Virág 0, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 5; Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 0).

28. XXIX. 15. kilométeres futóverseny, Sačurov (90 induló): 68. (I kategória: 3.) Tisza Erzsébet (Kassa) 1:31:27.

29. Férfi röplabda Niké Extraliga, playoff-döntő, hetedik mérkőzés: VKP Bratislava–Rieker UJS Komárno 1:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Sánta János 10, Százvai Ádám 0, Forró Balázs 0). A komáromi csapat a bajnok 4:3-as összesítéssel.

2024-05-20T23:20:06+00:002024.04.04.|Kategória: Krónika, 2024|