2023 szeptember

1. Labdarúgó Niké Liga, 5. forduló: Banská Bystrica–Ružomberok 1:1 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 68. percig).

1. Török fociliga, 4. forduló: Rizespor–Karagümrük 1:0 (Rizespor: Mocsi Attila).

1. Ozorovská 12-ka futóverseny, Malé Ozorovce (36 induló):... 31. (E kategória 1.) Papp Zoltán 1:11:46, 32. (D kategória 3.) Vargaestók Géza 1:11:46 (mindketten nagykaposiak).

2. Cseh fociliga, 7. forduló: Ostrava–Mladá Boleslav 2:0 (Ostrava: Almási László – a 74. perctől).

2. Tipos Atlétikai Liga, 3. forduló, Nagyszombat, férfi magasugrás: 2. Tóth Gergely (Slávia STU Bratislava) 195 cm; női távolugrás: 1. Vodnyánszká Renáta (dunaszerdahelyi Megy Sport) 612 cm; 4x400 m: 1. Szlovákia (benne: Dömötör Patrik) 3:10,45.

2. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, 1. forduló: Štart Nové Zámky–Košice 29:27 (Štart: Katona Fabien, Vadkerti Gábor 4).

2. Női kézilabda MOL Liga, 1. forduló: HC DAC–Michalovce 31:28 (DAC: Pénzes Mónika 0, Juhos Kata 7, Mészáros Réka 0, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 9/1), Slovan Duslo Šaľa–Hodonín 31:23 (Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 1).

2. X. Vágsellyei Esti Futás, 7,3 km, nők 55 év felett: 1. Halász Margit (Lefuthat-Nád) 38:50; fiúk, 15 éves korig: 1. Mészáros Csaba 32:57; gyaloglók: 1–2. Varga Rudolf (Lédec) 52:08.

2. Westernlovagló Vándorkupa 2023, 6. állomás, Naszvad – juniorok, szlalom, 1. divizió (3 induló): 1. Bašternák Anna (Hangin with dun it) 22,005, 2. Hajtman Hanka (Little step to bar) 22,323, 2 divízió (13): 1. Kiss Jesika (Topsal dear girl) 23,124; hordókerülés, 1. divízió (5): 1. Hajtman Hanka (Little step to bar) 16,163, 3. Újváry Karin (Einsteins Jeny Shine) 16,890, 2. divízió (13):. 2. Kardos Noémi (Little jet Chick) 18,214. Open, szlalom, 1. divízió (2): 1. Egri Árpád (Win) 20,983, 2. divízió (15): 1. Bobek László (Amoeba Chick) 22,220, 2. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy 23,050; hordókerülés, 1. divízió (4) 1. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy 15,993, 3. Bobek László (Amoeba Chick) 16,530, 2. divízió (14): 1. Egri Árpád (Little jet Chick) 17,045, 2. Fehér István (Blue Wolf Continents) 17.296, 3. Kiss Péter (Pidy Jack) 17,339.

2–3. 26. Copus Cup sporthorgászverseny, Nagykapos, 16. Feeder (20 induló): 1. Béres Sándor (Kassa) 1905 pont, 2. Bakó Sándor (Szepsi) 1855. Úszós, egyéni (19): 1. Petőcz Károly 8210, 2. Fleischer Bertalan 7560, 3. Petőcz Tamás (mindhárom Nagykapos) 6315. Csapatverseny (6): 1. Nagykapos (Petőcz Károly, Fleischer Bertalan, Petőcz Tamás) 21 820.

2–3. U21-es sporttánc Európa-bajnokság, Somorja-Csölösztő (22 ország, 44 páros), 10 tánc: 5. Nagy Mária, Kis Tamás Kristóf (szlovákiaiak).

3. Labdarúgó Niké Liga, 5. forduló: Trnava–Žilina 0:2 (Žilina: Bari Krisztián – a 84. percig).

3. Cseh fociliga, 7. forduló: Slavia Praha–Karviná 5:1 (Karviná: Mikuš Rajmund – a 26. percig).

3. Labdarúgó OTP Bank Liga, 5. forduló: Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1:3 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző), Zalaegerszeg–Ferencváros 2:6 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan – a 45. percig).

4. 40. Futás a Szepesi vár körül, Spišské Podhradie, 19 km (46 induló): 41. (E kategória 2.) Huszár Tibor (Kenyhec) 1:47:57, 43. (I kategória 3.) Tisza Erzsébet (Kassa) 1:53:04.

7–17. 33. U. S. Steel nyári sportjátékok, Kassa, 10 km-es futás (36 induló): 22. (D kategória 3.) Hudák József (Abaújszina) 53:43, 27. (I kategória 1.) Tisza Erzsébet (Kassa) 55:47, 29. (E kategória 1.) Huszár Tibor (Kenyhec) 58:25. Görkorcsolya (6 induló): 1. Dubecky Pál (Abaújszina).

8. Labdarúgó Eb-selejtező, J csoport, Pozsony: Szlovákia–Portugália 0:1 (Szlovákia: Bénes László – a 75. perctől).

8. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, 2. forduló: Bojnice–Štart Nové Zámky 26:27 (Štart: Katona Fabien 0, Vadkerti Gábor 8).

9. Szlovákia idősebb diákoknak kiírt atlétikai bajnoksága, Dubnica, fiúk, 4x60 m váltó: 1. Atletika Košice o.z. (benne: Hogya Zoltán) 28,83.

9. Női kézilabda MOL Liga, 2. forduló: Kynžvart–HC DAC 26:31 (DAC: Pénzes Mónika 0, Juhos Kata 2, Mészáros Réka 0, Bugár Cintia 0, Bízik Réka 10/3), Olomouc–Slovan Duslo Šaľa 35:27 (Duslo: Oláh Bella – a kapuban).

9. 14. Europress-kupa – Kráľ Klaudia-emlékverseny alapiskolások sakktornája, Bátorkeszi (23 induló), abszolút sorrend, közte: 2. Tóth Péter 5,5; alsó tagozatos lányok: 1. Csákvári Noémi (mindketten Europress Bátorkeszi) 3,5, felső tagozatos fiúk: 2. Tóth Péter 5,5, 3. Raj Krisztián (MTA Zselíz) 5, felső tagozatos lányok: 1. Cséplő Zsófia 4,5, 2. Mogyorósi Beatrix 3. Legfiatalabb induló: Czibor Zalán, legjobb hazai nem díjazott versenyző: 7. Kis Arnold (mind Europress Bátorkeszi) 4.

9. Westernlovagló Vándorkupa 2023, 7. állomás, Nyékvárkony – juniorok, szlalom, 1. divizió (3 induló): 1. Hajtman Hanka (Little step to bar) 23,095, 2. Kiss Jesika (Topsal dear girl) 23,514, 2 divízió (11): 3. Bašternák Anna (Hangin with dun it) 26,834; hordókerülés, 1. divízió (6): 2. Bašternák Anna (Hangin with dun it) 16,697, 3. Hajtman Hanka (Little step to bar) 16,783, 2. divízió (13 induló): 2. Múcska Gyurika (Rooster Little Peppy) 18,319. Open, szlalom, 1. divízió (2): 1. Egri Árpád (Win) 20,844, 2. divízió (18): 1. Takács Tamás (Romeo) 22,240, 2. Fehér István (Blue Wolf Continents) 22.489, 3. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy 22,919; hordókerülés, 1. divízió (5 induló): 2. Bernáth Erika (Kotra Chick Playboy 16,644, 3. Bobek László (Amoeba Chick) 16,698, 2. divízió (16): 1. Fehér István (Blue Wolf Continents) 17,238, 2. Egri Árpád (Little jet Chick) 17,239, 3. Takács Tamás (Szamir) 17,468.

9. Dél-szlovákiai amatőr fogathajtók versenysorozata 2023, 5. állomás, Dunatőkés, kétfordulós akadályhajtás, kettesfogat (10 induló): 1. Gasparovics László 342,63/0, 2. Vankó Imre 351,06/3, 3. Kajos Sándor 335,78/6; vadászhajtás (8): 1. Zsigó András 112,05, 2. Balla Szilárd 117,32, 3. Gasparovics Kiara 119,08.

9. Férfiteke Interliga, 1. forduló: Fiľakovo–Inter Bratislava 6:2 (3421:3353), pontok, köztük: Gallo Erik 580, Knapp Damián 603, Kluka Róbert (az 55. dobásig) 490; Inter: Tumma Patrik 555.

9. Férfiteke-extraliga, 1. forduló: Spišská Nová Ves–Zlaté Klasy 2:6 (3262:3350), nagymagyari pontok, köztük: Tóth Richárd 594, Keszőcze László 544, Csermák Tamás 544, Lengyel Ottó 568, Poloma Zsolt 556.

9. I. BigMat Eurotop Cup U9-es korosztály nemzetközi focitornája, Felsőszeli (9 csapat indult), végeredmény: 1. DAC 22 pont, 2. Mosonmagyaróvár 19, 3. Király SE 18, 4. UTE Labdarúgó Akadémia 18., 5. Nové Zámky 9, 6. Esztergom 9, 7. Topoľčany 6, 8. Horné Saliby 3, 9. Üstökös FC Győr 3. (Azonos pontszám esetén a sorrendről az egymás elleni mérkőzés eredménye döntött) A torna álomcsapatában Šenkár Noel, a DAC játékosa is helyet kapott.

9–10. I. Szlovák diák szabadfogású birkózóliga, 2. forduló, Bánovce nad Bebravou – a dunaszerdahelyi birkózóklub érmesei, U9, 33 kg: 3. Simon Viktor, 60 kg: 1. Soós Noel; U11, 33 kg: 1. Both István; U13, 49 kg: 2. Karlík Radovan, 70 kg: 2. Kiss Tamás; U15, 44 kg: 1. Hegedűs Attila, 2. Bodó Barnabás, 52 kg: 1. Vajas Viktória, 3. Simon Béla, 68 kg: 1. Rajkovics Zsombor, 2. Pálos Flórián, 100 kg: 1. Engler Ádám.

10. Szlovákia idősebb diákoknak kiírt atlétikai bajnoksága, Dubnica, fiúk, 4x300 m váltó: 3. Atletika Košice o.z. (benne: Hogya Zoltán) 2:40,82.

10. 41. Olšava menti félmaraton, Ruskov,16,8 km (64 induló): 22. (A kategória 3.) Gabri Lóránt (Nagykapos) 1:28:00, 45. (E kategória 2.) Huszár Tibor (Kenyhec) 1:39:29; 9,7 km (34 induló): 12. (E kategória 3.) Papp Zoltán (Nagykapos) 55:09, 13. (I kategória 1.) Tisza Erzsébet (Kassa) 55:20, 14. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos) 55:47.

11. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Malmö, H csoport: Szlovákia–Belgium 2:3 (Szlovákia: Csölle Szilárd – vezetőedző).

11. Labdarúgó Eb-selejtező, J csoport, Pozsony: Szlovákia–Liechtenstein 3:0 (Szlovákia: Bénes László).

12. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Malmö, H csoport: Szlovákia–Hollandia 3:0 (Szlovákia: Csölle Szilárd – vezetőedző). Szlovákia nyolcaddöntős.

14. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Malmö, nyolcaddöntő: Szlovákia–Horvátország 1:3 (Szlovákia: Csölle Szilárd – vezetőedző).

15. Jégkorong Tipos Extraliga, 1. forduló: Liptovský Mikuláš–Zvolen 4:3 – hosszabbítás után (Zvolen: Csányi Károly).

15. Férfiteke-extraliga, 2. forduló: Zlaté Klasy–Podbrezová 6:2 (3489:3383), nagymagyari pontok, köztük: Tóth Richárd 624, Csermák Tamás 571, Lengyel Ottó 560, Poloma Zsolt 602, Hollosi István 554.

16. Férfiteke Interliga, 2. forduló: Husovice–Fiľakovo 6:2 (3477:3461), füleki pontok, köztük: Gallo Erik 549, Knapp Damián 586, Kluka Róbert 563.

16. Atlétikai Tipos Liga, döntő, Besztercebánya, férfi 400 m: 1. Dömötör Patrik (Slávia STU Bratislava) 47,23; férfi 400 m gát: 1. Dömötör Patrik 50,71; férfi 3000 akadály: 1. Szarka Gergő (ŠOG Nitra) 10:10,97; férfi magasugrás: 3. Tóth Gergely (Slávia STU Bratislava (196 cm; női 100 m gát: 3. Žibrita Rebeka (Slávia TU Košice) 14,74; női 4x100 m: 2. Slávia TU Košice (benne: Žibrita Rebeka) 49,46.

16. Cseh fociliga, 8. forduló: Bohemians Praha–Ostrava 1:1 (Ostrava: Almási László).

16. Labdarúgó Niké Liga, 7. forduló: Žilina–Banská Bystrica 1:4 (Žilina: Bari Krisztián), Ružomberok–Košice 1:0 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – az 55. perctől).

16. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, 3. forduló: Štart Nové Zámky–Považská Bystrica 19:30 (Štart: Katona Fabien, Vadkerti Gábor 2).

16. Női kézilabda MOL Liga, 3. forduló: HC DAC–Zlín 41:26 (DAC: Pénzes Mónika 4, Juhos Kata 7, Mészáros Réka 1, Demeter Virág Orsolya 0, Bugár Cintia 1, Bízik Réka 5), Slovan Duslo Šaľa–Most 29:30 (Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 0).

16. Erősemberek Európa-kupája, Liptószentmiklós (4 ország indulói): 2. Uváček Patrik (dunaszerdahelyi) – megszerezte a PRO-kártyát, így hivatalosan is profi versenyzővé vált, és kijutott az Arnold Classic Európa-bajnokságra Madridba.

16. Török fociliga, 5. forduló: Konyaspor–Rizespor 1:2 (Rizespor: Mocsi Attila).

16. 49. Barátság nemzetközi szabadfogású birkózóverseny, Privigye (5 ország indított versenyzőt) – a Dunaszerdahelyi Birkózóklub érmesei, U11, 52 kg: 1. Vajas Krisztián; U15, 41 kg: 1. Hegedűs Attila, 48 kg: 2. Simon Béla, 62 kg: 1. Both Gergő, 68 kg: 1. Rajkovics Zsombor, 68 kg: 2. Pálos Flórián, 100 kg: 2. Engler Ádám. Nők, U20, 50 kg: 1. Hegedűs Réka, 55 kg: 1. Görcs Lara.

17. Dél-szlovákiai amatőr fogathajtók versenysorozata 2023, 6. állomás, Gúta, kétfordulós akadályhajtás, kettesfogat (11 induló): 1. Gasparovics László 326,84/6 hibapont, 2. Kajos Sándor 334,79/6, 3. Balla Szilárd 335,29/6; vadászhajtás (9): 1. Vankó Imre 132,08, 2. Cserge Igor 135,06, 3. Kajos Sándor 139,45.

17. Jégkorong Tipos Extraliga, 2. forduló: Zvolen–Michaloce 4:1 (Zvolen: Csányi Károly).

17. Tőrvívó Szlovák Kupa, U11-es korosztály, fiúk (14 induló): 3. Sipos László (Somorjai Vívóklub).

17. Veterán tőrvívók Európa-kupája, 1. forduló, Budapest, V1-es kategória, férfiak: 1. Ginzery Tamás (Somorjai Vívóklub).

18. Kovács Kata Zsófia-emlékverseny 2023 nemzetközi karateviadal, egyben a keszegfalvai Seishin Karateklub Gálája, Nyárasd (4 ország, 170 induló), seishines éremlista, arany: Tercs Máté, Lukovics Mónika, Leboda Máté, Lakatos Tamás (mind Ekecs) Bíró Bendegúz, Kubicska András, Hansen Axel (mindhárman Dunaszerdahely) Forró Júlia, Forró Leila, Veselá Emma, Sárai Csongor (mind Keszegfalva); ezüst: Ujj Nadin, Csölle Kincső Viktória, Kiss Zalán, Hansen Péter (mind Dunaszerdahely), Papp Alex, Forró János (mindketten Keszegfalva); bronz: Bogyai Dorka, Lukovics Enikő (mindketten Ekecs) Ujj René, Lavu Botond, Soós Marcell, Polin Zsófia, Kubicska Simon (mind Dunaszerdahely) Derján Anna, Veselá Anna, Laboda Lilli (mindhárman Keszegfalva).

19–23. Erőemelő világbajnokság a WUAP égisze alatt, Bécs, ifik 55 kg, fekvenyomás: 1. Berki Miroslav 105 kg; 73 kg, összetett: 3. Horváth Dávid, felhúzás: 1. Horváth Dávid 210 kg; veteránok, ?? kg, fekvenyomás: 3. Sajko Ferenc (mind szlovákiai, füleki) 167,5 kg.

21. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, 1. forduló: Levice–Spišská Nová Ves 89:74 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 6).

22. Jégkorong Tipos Extraliga, 3. forduló: Slovan Bratislava–Zvolen 2:5 (Zvolen: Csányi Károly).

22. Női kézilabda Európa-kupa, 2. forduló, első mérkőzés: Duslo Šaľa–Cassa Rurale Pontinia (olasz) 30:31 (Duslo: Oláh Bella – a kapuban).

23. Török fociliga, 6. forduló: Rizespor–Sivasspor 1:1 (Rizespor: Mocsi Attila).

23. Cseh fociliga, 9. forduló: Ostrava–Zlín 5:1 (Ostrava: Almási László – a 69. perctől).

23. Labdarúgó Niké Liga, 8. forduló: Banská Bystrica–Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (Zlaté-Moravce-Vráble: Tumma Gergely).

23. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: Puskás Akadémia–Paks 0:2 (Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

23. Férfiteke Interliga, 3. forduló: Fiľakovo–Rokycany 6:2 (3482:3455), füleki pontok, köztük: Gallo Erik 581, Knapp Damián 574, Kluka Róbert 604, Valašské Meziříčí–Inter Bratislava 6:2 (3548:3419), Inter-pontok, köztük: Tumma Patrik 597.

23. Férfiteke-extraliga, 3. forduló: Trstená Starek–Zlaté Klasy 3:5 (3463:3516), nagymagyari pontok, köztük: Keszőcze László 556, Tóth Richárd 586, Csermák Tamás 623, Lengyel Ottó 608, Poloma Zsolt 561.

23. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, 1. forduló: BC Komárno–Nitra 85:79 (BC: Halász Dániel 0).

23. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, 4. forduló: Martin–Štart Nové Zámky 28:32 (Štart: Katona Fabien 0, Vadkerti Gábor 6).

23. Férfi röplabda Niké Extraliga, 1. forduló: Myjava–Rieker UJS Komárno 1:3 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Forró Balázs 0).

23–24. Szlovákia atlétikai többpróbabajnoksága, Pozsony, hétpróba, nők: 2. Tési Evelin (Slávia STU Bratislava) 4008; ifi lányok: 2. Žibrita Rebeka (Atletika Šport hrou Bratislava) 4123.

24. Ashihara Karate Országos Bajnokság, Győr (3 ország, 23 egyesület, 198 induló) – a bősi Oyama Dojo érmesei, 7–8 évesek: 1. Takács Márk, 3. Magyarics Kristóf, Kiss Hanna; 11–12 évesek: 1. Kovács Zsófia, Petrik Dorka; 13–14 évesek: 2. Darnay Ármin. A nyékvárkonyi FFSE Active Spirit Karate Club érmesei: 1. (köztük) Végh Attila, Szabó Noel, Béli Zita, Bábics Hana Patrícia; 2. Méri Rebeka, Méhes Júlia, Jankovics Szabolcs, Nagy Hedvig; 3. (köztük) Soóky Emma, Juhoš Lilien.

24. Labdarúgó Niké Liga, 8. forduló: Slovan Bratislava–Žilina 2:0 (Slovan: Križan Richárd; Žilina: Bari Krisztián – a 63. percig), Trnava–Ružomberok 2:2 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 75. perctől).

24. Jégkorong Tipos Extraliga, 4. forduló: Humenné–Zvolen 2:5 (Zvolen: Csányi Károly).

24. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: Fehérvár–Zalaegerszeg 3:3 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan).

24. Női kézilabda Európa-kupa, 2. forduló, visszavágó: Cassa Rurale Pontinia (olasz)–Duslo Šaľa 29:34 (Duslo: Oláh Bella – a kapuban). Továbbjutott a Duslo.

24. Női kézilabda MOL Liga, 4. forduló: HC DAC–Písek 42:24 (DAC: Pénzes Mónika 2, Juhos Kata 4, Mészáros Réka 2, Bugár Cintia 3, Bízik Réka 3).

25. Koronglövő Európa-bajnokság, Eszék, mix trap, döntő: Olaszország–Szlovákia (Zuzana Rehák Štefečeková, Varga Erik) 5:5, 1:0 szétlövéssel. Szlovákia ezüstérmes.

27. Labdarúgó Niké Liga, 3. forduló, pótolt mérkőzés: Trnava–FC Košice 3:0 (FC: Varga Péter – a 61. percig).

27. Férfi kézilabda Niké Handball Extraliga, 5. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Modra 40:17 (Štart: Katona Fabien 3, Vadkerti Gábor 4).

27. Női kézilabda MOL Liga, 5. forduló, előrejátszott mérkőzés: Slovan Duslo Šaľa–Kynžvart 26:33 (Duslo: Oláh Bella–Pastorek Edina 1).

29. Labdarúgó Niké Liga, 9. forduló: Žilina–Skalica 5:3 (Žilina: Bari Krisztián – a 46. perctől).

29. Jégkorong Tipos Extraliga, 5. forduló: Zvolen–Spišská Nová Ves 3:2 (Zvolen: Csányi Károly).

29. Labdarúgó OTP Bank Liga, 8. forduló: Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 1:1 (Zalaegerszeg: Medgyes Sinan – a 89. percig; Puskás Akadémia: Hornyák Zsolt – vezetőedző).

29. 49. Ipoly-kupa és 12. Ferdinand Daučík Emlékkupa középiskolák két sportágas versenye, Ipolyság – kispályás focitorna, A csoport: Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ipolyság (MSZSZI)–Szondy György Gimnázium, Ipolyság 9:2, Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat–MSZSZI 3:0, Szondy-gimi–Balassi-gimi 1:13. Sorrend: 1. Balassi-gimi 6 (16:1), 2. MSZSZI 3 (9:5). 3. Szondy-gimi 0 (3:22). B csoport: Lipthay Béla Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Szécsény–Gymnázium Šahy 7:2, Szécsény–Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság (FF egyházi) 4:5, Gymnázium Šahy–FF egyházi 1:4. Sorrend: 1. FF egyházi 6 (9:5), 2. Szécsény 3 (11:7), 3. Gymnázium Šahy 0 (3:11). Az 5. helyért: Szondy-gimi–Gymnázium Šahy 5:2. Elődöntő: Balassi-gimi–Szécsény 15:0, FF egyházi–MSZSZI 1:12. A 3. helyért: FF egyházi–Szécsény 7:6. Döntő: MSZSZI–Balassi-gimi 3:9. Végeredmény: 1. Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat, 2. Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ipolyság, 3. Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság, 4. Lipthay Béla Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Szécsény, 5. Szondy György Gimnázium, Ipolyság, 6. Gymnázium Šahy. Díjazottak, legjobb mezőnyjátékos: Brezovszki András (Balassi-gimi), legjobb kapus: Barabás Leonard (MSZSZI), fair play díj: Szondy György Gimnázium, Ipolyság. Vegyes csapatok röplabdatornája: 1. Szondy-gimi, 2. Gymnázium Šahy, 3. Balassi-gimi. A győztes csapat: Nagypál Dávid, Straňák Mihály, Gergely Richard Krisztián, Klinko Csilla, Straňák Katalin, Nagypál Natália, Podskalecká Sofie, Gyurász Ágnes, Wollent Emily Caroline, Burík Anna, Garaj Laura, Gömöry Bíborka.

29. Férfi asztalitenisz Joola Extraliga, 1. forduló: Mária Huta–Geológ Rožňava 0:6 (Geológ: Péter Ingemar 2), Gasto Galanta–Vydrany 3:6 (Vydrany: Wiltschka Dávid 2).

29–30. 40. Jozef Svitač-emléktorna nemzetközi ifjúsági szabadfogású birkózóverseny (3 ország, 202 induló), Nyitra, a Dunaszerdahelyi Birkózóklub érmesei, U15. 44 kg: 1. Hegedűs Attila, 44 kg: 2. Bodó Barnabás, 62 kg: 2. Both Gergő, 100 kg: 1. Engler Ádám; U17, 65 kg: 2. Nagy Roland.

29–30. Magyar Elite Tour 2023 nemzetközi természetes testépítő bajnokság, Nyíregyháza, férfi testépítés, Grand Masters, 50 éven felüliek: 1. Tóth Kálmán (szlovákiai).

30. Férfi Niké Szlovák Kosárlabdaliga, 2. forduló: Spišská Nová Ves–Prievidza 55:71 (Spišská Nová Ves: Hlivák Dalibor 5).

30. Női kosárlabda Niké Extraliga, 1. forduló: Piešťany–ŠBK Šamorín 97:34 (ŠBK: Takács Tamara 0, Fenes Barbara 0, Soóky Sofia 0, Slama Tilda 0, Suja Tímea – csapatirányító), Slávia Banská Bystrica–Young Angels Košice 93:68 (Slávia: Šimonovič-Orosz Szabina 16).

30. Férfi röplabda Niké Extraliga, 2. forduló: Rieker UJS Komárno–Banská Bystrica 3:0 (Rieker: Pati-Nagy Simon 0, Forró Balázs 2, Százvai Ádám 16, Lévay Máté 2).

30. Cseh fociliga, 10. forduló: Karviná–Liberec 5:2 (Karviná: Iván Alex – a 82. percig + 1 gól).

30. Labdarúgó Niké Liga, 9. forduló: Ružomberok–Michalovce 0:0 (Ružomberok: Domonkos Kristóf – a 60. perctől).

30. Kispest Kupa Kyokushin Karate Magyar Bajnokság, Budapest (28 klub, 136 induló) ifi lányok, +60 kg: 3. Jančovič Laura, ?? kg: 2. Csicsay Róbert, ?? kg: 2. Petrik Dorka, ?? kg: 2. Kiss Hanna, ?? kg: 2. Takács Márk, ?? kg: 3. Magyarics Kristóf (mind bősi Oyama dojo).

30. XIV. Rakurai Kupa nemzetközi kyokushin karateverseny, Répcelak (27 klub, 380 induló), a bősi Oyama dojo érmesei: 1. Husvéth Bendegúz, 2. Koczkás Attila, Horváth Rozina, 3. Vidovič Kevin, Soós Tamás. A keszegfalvai Seishin Karateklub érmesei: 1. Derján Anna (Keszegfalva), Lukovics Mónika, Tercs Máté Márk (mindketten Ekecs), Yaseen Hussein, Bíró Bendegúz (mindketten Dunaszerdahely), 2. Rácz Kristóf (Ekecs), Kiss Zalán (Dunaszerdahely), 3. Veselá Emma, Veselá Anna, Sárai Csongor, Papp Alex (mind Keszegfalva), Lukovics Enikő (Ekecs).

30. Férfiteke-extraliga, 4. forduló: Zlaté Klasy–Jelšava 8:0 (3626:3309), nagymagyari pontok, köztük: Tóth Richárd 595, Csermák Tamás 589, Lengyel Ottó 686, Poloma Zsolt 581, Keszőcze László 577.

30. Férfiteke Interliga, 4. forduló: Slavoj Praha–Fiľakovo 6:2 (3686:3616), füleki pontok, köztük: Gallo Erik 583, Knapp Damián 627, Kluka Róbert 617, Kovács Patrik 584.

30. ADCC Hungarian Open 2023, Magyarország legrangosabb NoGi Grappling versenye, Törökszentmiklós, kezdők, 70 kg: 3. Tóth Angelika; kezdők, 100 kg: 1. Májer Dániel, 3. Kacz Roland, Haladók, profi 76 kg: 2. Kiss Bence (mind komáromi).

2023-11-08T23:33:08+00:002023.09.02.|Kategória: Krónika, 2023|