2019 január

1. V. Három Paka Futása újévi verseny, Nagypaka, 5 km – gyerekek 9–15 éves korig: 1. Horváth Erik 22:42, 3. Lami Ádám 24:13; férfiak 16–39 éves korig: 2. Faragó Zoltán 19:00; nők, 16–39 éves korig: 3. Nagy Molnár Zsuzsanna 27:43; férfiak, 40–60 éves korig: 2. Vajas Roland 21:37, 3. Végh Csaba 22:54; nők, 40–60 éves korig: 2. Karácsony Krisztina 25:22, 3. Németh Ágnes 25:25; 60 évnél idősebb férfiak és nők: 1. Lelkes József 23:24, 2. Gyurkovics Erika 28:20, 3. Sárközy Tibor 37:00. 10 kilométer: 1. Papp Ferenc 36:14, 3. Képesi Attila 39:02.

2–5. Újévi teketorna, Fülek (2 ország, 20 csapat, 80 induló) – egyéni, diákok, ifjúságiak: 1. Gallo Erik (FTC Fiľakovo) 610 fa.

5. 9. Gútai Vízkeresztmaraton, Félmaraton és Maratonváltó – félmaraton: 2. Papp Ferenc (Horné Saliby) 1:24:50.

5. 9. Pingpongmaraton hagyományos asztalitenisz-verseny, Pozsonyeperjes – gyerekek (11 induló): 1. Galántai Koppány (Dunatőkés), 2. Kurthy Csaba, 3. Viszkocs Bálint. Nem regisztrált játékosok (15): 1. Pintér Mátyás (mindhárman Pozsonyeperjes), 2. ifj. Serczel Péter (Hidaskürt), 3. id. Bokros Olivér (Pozsonyeperjes). Nem regisztrált játékosok (14): 1. Kósa Péter (Nyékvárkony), 2. Kurth Leonard (Podbrezová), 3. Viszkocs Szilárd (Pozsonyeperjes).

5. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 20. forduló: Svit–Komárno 90:86 (Komárno: Hlivák Dalibor 0).

5. Női kosárlabda extraliga, 13. forduló: ŠBK Šamorín–Piešťany 43:69 (ŠBK: Suja Tímea 9, Lelkes Júlia 0, Diósi Albert – vezetőedző).

5. Női kézilabda Mol-liga, 10. forduló: Poruba–Šaľa 25:19 (Šaľa: Csák Szimona – a kapuban).

5–7. Besztercebányai kerületi tekebajnokság, Fülek – egyéni, ifjúságiak (U18), fiúk: 2. Gallo Erik; szeniorok (U60), férfiak: 1. Tőre Károly (mindketten FTC Fiľakovo).

6. 2. Polgármester-vándorkupa sakkverseny, Nyékvárkony (33 induló): 1. Jakab Béla (Komárom) 8, 2. Kalmár Tamás (Csallóközcsütörtök, Patony Bástya), 3. Molnár Ernő (Kulcsod, Komárom). Legjobb szenior: Szőcs László (Nyékvárkony); legjobb ifi: Jóba Árpád (Komárom), legjobb hazai sakkozó: Pataj Viktor; legjobb nő: Bögi Tímea (Csilizradvány), legjobb Élő-pontszám nélküli versenyző: Takács Ákos (Nyékvárkony), legfiatalabb résztvevő: Horváth Áron (Bős).

9. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 21. forduló: Komárno–Levice 87:67 (Komárno: Hlivák Dalibor 3).

10. Férfikézilabda felkészülési mérkőzés, Vágsellye: Szlovákia–Hollandia 29:27 (Szlovákia: Kancel Ottó 0).

11. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 22. forduló, előrejátszott meccs: Inter Bratislava–Komárno 63:69 (Komárno: Hlivák Dalibor 2).

12. Női kosárlabda extraliga, 14. forduló: Young Angels Košice–ŠBK Šamorín 65:52 (ŠBK: Suja Tímea 20/4, Lelkes Júlia 4, Diósi Albert – vezetőedző).

12. Férfikézilabda felkészülési mérkőzés, Vágsellye: Szlovákia–Románia 23:22 (Szlovákia: Kancel Ottó 0).

12. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 17. forduló: VK-SPU Nitra–Prievidza 0:3 (Nitra: Százvai Ádám 0), VK Spartak UJS Komárno–Myjava 3:0 (Komárno: Forró Balázs 3, Habán Máté 0, Sánta János 0).

12. Nemzetközi atlétikai viadal, Bécs, férfimagasugrás: 1. Tóth Gergely (szlovákiai) 193 cm.

12. Férfi-vízilabdaextraliga, 11. forduló: Slávia UK Bratislava–Hornets Košice 10:6 (Hornets: ifj. Vidumanský László 2).

12. Férfi-tekeextraliga, 12. forduló: Rimavská Sobota–Žarnovica 2:6 (3243:3324), Rimavská Sobota, benne: Király René 546; Trenčín–Zlaté Klasy 6:2 (3325:3287), Zlaté Klasy, benne: Poloma Žolt 541, Keszőcsze László 544, Zsigmond István 579, Lengyel Ottó 549, Varga Tibor 540; Fiľakovo–Rakovice 2:6 (3521:3658), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 597, Szabó Sándor 589.

12. Grand Prix Croatia nemzetközi karateverseny, Samobor – junior fiúk, +76 kg: 1. Kósa Tamás (Farmex Nitra).

12. Közép-szlovákiai fedett pályás atlétikai régióbajnokság, Pozsony – idősebb diáklányok, távolugrás: 1. Vodnyánszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 554 cm – egyéni csúcs.

13. Jégkorong Tipsport Extraliga, 42. forduló: Poprad–MHC Nové Zámky 2:5 (MHC: Slávik Sebastián).

13. Férfikézilabda felkészülési mérkőzés, Vágsellye: Szlovákia–Románia 27:20 (Szlovákia: Kancel Ottó 0).

15. Jégkorong Tipsport Extraliga, 43. forduló: MHC Nové Zámky–Banská Bystrica 3:2 (MHC: Slávik Sebastián).

17. Középiskolás fiúk komáromi járási kézilabda-bajnoksága, Ímely: 1. Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom (zsinórban negyedszer lett bajnok az iskola csapata). A győztes együttes névsora: Domján Máté, Gőgh Gergely, Benkó Dániel, Menyhárt Máté, Marosi Attila, Rajtár Dániel Tamás, Szeif Dániel, Dóka Károly, Földes Viktor, Balahó András.

18–20. XIX. Lőrincz Márton-emlékverseny nemzetközi utánpótlás szabadfogású birkózótorna, Korond (5 ország, 259 versenyző) – 25 kg: 3. Hegedűs Attila; 36 kg: 2. Hegedűs Réka; 40 kg: 3. Nagy Roland; 44 kg: 3. Kovács Ferenc Dániel; 58 kg: 2. Bazsó Marek (mind dunaszerdahelyi).

19. Férfi-tekeextraliga, 13. forduló: Piešťany–Rimavská Sobota 5:3 (3335:3317), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 547, Király René 514; Zlaté Klasy–Vrútky 5:3 (3422:3422), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 560, Lengyel Ottó 590, Varga Tibor 586, Poloma Žolt 550, Zsigmond István 582; Žarnovica–Fiľakovo 4:4 (3399:3351), Fiľakovo, benne: Gallo Erik 535, Szabó Sándor 572.

19. Grace asztalitenisz-torna, Nagypaka (52 induló) – kategóriagyőztesek, ifik: Petrovič Vivien; egészségkárosultak: Sárközi Tibor; nők: Petrovič Vivien.

19. Nyugat-szlovákiai fedett pályás atlétikai régióbajnokság, Besztercebánya, 3000 m, ifjúságiak: 2. Gönczöl Dominik (AC Nové Zámky).

19. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 23. forduló: Komárno–Prievidza 74:77 (Komárno: Hlivák Dalibor 0. Kürthy Igor 0).

19. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 1. forduló: Ružomberok–ŠBK Šamorín 86:49 (ŠBK: Suja Tímea 23/3, Lelkes Júlia 0, Andrássy Eszter 0, Diósi Albert – vezetőedző).

19. Női kézilabda Mol-liga, 12. forduló: Duslo Šaľa–Michalovce 25:27 (Šaľa: Csák Szimona – a kapuban).

19. Férfiröplabda Edymax Extraliga, 18. forduló: Stará Ľubovňa–VK-SPU Nitra 0:3 (Nitra: Százvai Ádám 5), Prešov–VK Spartak UJS Komárno 3:0 (Komárno: Forró Balázs 0, Habán Máté 0, Sánta János 0).

19–20. 18. Virex-kupa nemzetközi női kézilabdatorna, Naszvad: Budakalász–Šurany 23:23, Ferplast Nesvady-Imeľ–Močenok 26:21, Otrokovice–Šurany 29:34, Močenok–Budakalász 19:23, Ferplast–Otrokovice 28:24, Šurany–Močenok 29:22, Otrokovice–Budakalász 22:23, Ferplast–Šurany 22:21, Otrokovice–Močenok 29:24, Ferplast–Budakalász 21:21. Végeredmény: 1. Ferplast Nesvady-Imeľ 7, 2. Budakalász 6, 3. Šurany 5, 4. Otrokovice 4, 5. Močenok 0. A győztes csapat: Rajkó Annamária, Nagy Csilla–Zachar Karin, Haris Edina, Szabó Veronika, Klaudia Miškovičová, Kóša Nikolett, Kender Evelin, Kládek Beatrix, Rudy Brigitta, Gál Szabina, Pethes Boglárka, Lucia Ožvaldová, Csontos Lilla, Molnár Borbála. Edzők: Miskovics György és Haris Lucia. Díjazottak – legjobb kapus: Nagy Csilla, legjobb góldobó: Kóša Nikolett (mindketten Ferplast Nesvady-Imeľ) – 29 gól, leghasznosabb hazai játékos: Kládek Beatrix.

19–20. Bílá Opava nemzetközi tőrvívótorna – fiatalabb diákok (U13): 3. Gyén Simon. Mini diákok (U11): 1. Ambrus Bence (mindketten somorjaiak).

20. Michal Jurko- és Michal Olejár-emlékverseny (futás), Hostie – férfiak, 9 km: 1. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava) 30:58.

20. Közép-szlovákiai fedett pályás atlétikai bajnokság, férfiak, 400 m: 1. Dömötör Patrik (Olympia Galanta) 48,89 mp. Juniorok, fiúk, 60 m gát: 1. Dömötör Patrik 8,24 mp.

22. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Kranjska Gora – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:14,58.

24. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Kranjska Gora – látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:08,46.

24. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 24. forduló: Spišská Nová Ves–Komárno 105:100 (Komárno: Hlivák Dalibor 2).

25. Jégkorong Tipsport Extraliga, 46. forduló: MHC Nové Zámky–Nitra 2:1 (MHC: Slávik Sebastián).

26. A V4 országok olimpiai reménységeinek fedett pályás atlétikai versenye, Pozsony – idősebb diáklányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 577 cm – új szlovák korosztályos csúcs.

26. Női asztalitenisz extraliga, 5. forduló: Dunajská Streda–Topoľčany 6:3 (Dunajská Streda, benne: Handl Eleonóra 1,5, Fekete Angéla 1).

26. Első lépés a jobb Galánta felé futóverseny – férfiak, 3,4 km: 2. Švajda Gábor (Adidas Runners Bratislava).

26. Juniorok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Somorja – 55 kg: 3. Molnár Brian (rimaszombati); 60 kg: 3. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi); 63 kg: 1. Kajtár Sándor (marcelházai), 2. Forgó Erik (somorjai); 67 kg: 1. Sluka István (bősi), 2. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyi); 72 kg: 1. Hulman Nikolas (marcelházai), 3. ifj. Oláh Olivér; 77 kg: 2. Holocsi Bence (somorjaiak); 82 kg: 2. Megály Zoltán (marcelházai); 87 kg: 2. Horváth Nicolas (dunaszerdahely), 3. Tóth Gergely (bősi); 97 kg: 3. Vizy Róbert (vásárúti). Csapatverseny: 2. Marcelháza 39 (6 versenyző), 3. Dunaszerdahely 39 (7).

26. Zselízi sportlövőverseny – férfiak: 2. Svanczár László (Lontov) 237 (rosszabb utolsó sorozattal), 3. Tóth Kurucz András (Kamenný Most) 225. Nők: 3. Urbán Annamária (Ipeľský Sokolec) 195. Szeniorok, 59 éves korig.: 1. Samson Árpád (Svodín) 243; 60 éven felül: 1. Dobó László (Želiezovce) 246.

26. Férfikosárlabda Szlovák Liga, 25. forduló: Komárno–Žilina 102:65 (Komárno: Hlivák Dalibor 4. Kürthy Igor 3).

26. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 2. forduló: ŠBK Šamorín–Piešťany 59:58 (ŠBK: Lelkes Júlia 0, Diósi Albert – vezetőedző; Piešťany: Kucsa Richárd – a kispadon).

26. Női kézilabda Mol Liga, 13. forduló: Most–Duslo Šaľa 26:22 (Šaľa: Csák Szimona – a kapuban).

26. Férfiröplabda Edymax Extraliga, az 1–4. helyért, 1. forduló: Košice–VK-SPU Nitra 3:1 (Nitra: Százvai Ádám 3); az 5–10. helyért, 1. forduló: VK Myjava–Spartak UJS Komárno 3:1 (Komárno: Forró Balázs 6, Habán Máté 0).

27. Jégkorong Tipsport Extraliga, 44. forduló: Trenčín–MHC Nové Zámky 1:2 (MHC: Slávik Sebastián).

27. Férfiröplabda Edymax Extraliga, az 5–10. helyért, 1. forduló: Trenčín–Spartak UJS Komárno 3:2 (Komárno: Forró Balázs 6, Habán Máté 0).

27. Országos fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony, 5 km gyaloglás, férfiak: 1. Kováč Daniel (ŠK ŠOG Nitra) 20:43,87.

29. Jégkorong Tipsport Extraliga, 53. forduló, előrejátszott mérkőzés: MHC Nové Zámky–Poprad 5:2 (MHC: Slávik Sebastián).

30. Férfikézilabda Slovnaft Handball Extraliga, 18. forduló: ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 27:30 (ŠKP: Csente Sándor – a kapuban; Štart: Gyurics Béla 2, Vadkerti Gábor 3, Veréb Iván 0, Veréb Ádám 1), Modra–Piešťany 14:23 (Piešťany: Szapu Viktor 0), Topoľčany–Šaľa 25:29 (Topoĺčany: Ivanov Sándor 0).

2019-05-24T21:43:37+00:002019.01.19.|Kategória: Krónika, 2019|