2019 április

5. 37. Hernád-völgyi Futás, Kysak, Kassa-vidéki járás, 21 975 km, férfiak (105 résztvevő): 73. (E kategória 1.) Papp Zoltán (Nagykapos) 1:48:11.

6. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Puskás Akadémia–Kisvárda 0:4 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József), Diósgyőri VTK–Haladás 0:1 (Haladás: Priskin Tamás – a 68. perctől).

6. Kadettok országos szabadfogású birkózóbajnoksága, Dunaszerdahely – fiúk, 51 kg: 3. Rácz Erik (rimaszombati); 55 kg: 1. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi), 2. Molnár Brian (rimaszombati); 60 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyi), 2. Szeiler Mátyás (somorjai); 65 kg: 2. Kondáš Attila (rimaszombati); 80 kg: 1. Csörgő Áron (bősi); 92 kg: 1. Rabina Róbert (somorjai), 3. Tóth Gergely (bősi); 110 kg: 3. Vízy Róbert (vásárúti). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 23 pont. Lányok, 43 kg: 1. Pollák Anna (dunaszerdahelyi); 61 kg: 2. Horváth Inéz (somorjai). Csapatverseny: 1. Somorja 14 pont.

6. Érsekújvár Nagydíja úszóviadal, Érsekújvár –idősebb diákok, lányok, 200 m gyors: 3. Kecskés Viktória (PK Nové Zámky).

6. Uszonyos úszó Ifjúsági Liga És Szlovák Kupa, 2. forduló. Vágsellye – C kategória,, női 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Suba Sára (Hurrican Šaľa) 50,92; női 200 m felszíni úszás: 1. Suba Sára 1:36,84. B kategória, 4x100 m felszíni gyorsúszás: 1. Barakuda Šaľa (benne: Kiss Petra, Szarka Gergő és Barczi Benjámin) 3:28,18; férfi 200 m felszíni úszás: 3. Szarka Gergő (Barakuda Šaľa) 1:43,54.

7. Szántó–Baumgartner-emlékverseny, minősítő sportlövőviadal, Sopron – kispuska 30 fekvő: 1. Rácz László, 3. Rácz Dávid (mindketten Nyárasd).

7. Zepter Dresssage Grand Prix nemzetközi díjlovagló-viadal, Dunatőkés – LSD7/LM7 (12): 3. Czajlik Zsuzsanna (Mopassanas, JK Czajlik-rancs) 67,010 százalék.

11. Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága, Somorja – kosárlabda, fiúk, A csoport: Madách Imre Gimnázium, Somorja–Magángimnázium, Dunaszerdahely 28:3, Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (Duna utca)–Mariánum, Komárom 14:2, Magángimnázium–Mariánum 11:5, Madách-gimi–Pozsony (Duna utca) 14:8, Pozsony (Duna utca)–Magángimnázium 22:0, Magángimnázium–Madách-gimi 4:18. B csoport: Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely–Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta 19:9, Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat–Selye János Gimnázium, Komárom 0:14, Kodály-gimi–Selye-gimi 7:15, Vámbéry-gimi–Tompa-gimi 15:11, Tompa-gimi–Kodály-gimi 10:6, Selye-gimi–Vámbéry-gimi 13:4. A 3. helyért: Pozsony (Duna utca)–Vámbéry-gimi 7:4. Döntő: Madách-gimi–Selye-gimi 5:7. A győztes csapat: Vida Gergely, Gacsal Ákos, Vermes Ákos, Kacz Jenő, Ganzer Péter, Hriňa Attila, Gyuricsek Szilárd, Kubovics Gergő, Sárközi Szabolcs, Boros Milán. Felkészítő tanár: Paraska István. Legtöbb pontot dobott: Vida Gergely 20 pont. Lányok: Madách Imre Gimnázium, Somorja–Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (Duna utca) 13:6, Magángimnázium, Dunaszerdahely–Selye János Gimnázium, Komárom 4:13, Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely–Madách-gimi 0:15, Pozsony (Duna utca)–Magángimnázium 5:6, Selye-gimi–Vámbéry-gimi 14:6, Madách-gimi–Magángimnázium 28:0, Pozsony (Duna utca)–Selye-gimi 1:14, Magángimnázium–Vámbéry-gimi 2:10, Madách-gimi–Selye-gimi 19:8, Pozsony (Duna utca)–Vámbéry-gimi 2:4. Végeredmény: 1. Madách Imre Gimnázium, Somorja, 2. Selye János Gimnázium, Komárom, 3. Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely, 4. Magángimnázium, Dunaszerdahely, 5. Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Pozsony (Duna utca). A győztes csapat: Mészáros Betti, Andrássy Eszter, Nagy Liliána, Nyárfás Ida, Pellérdi Petra, Nyárfás Ella, Marič Krisztina, Slama Tilda, Lelkes Anna. Felkészítő tanár: Pellérdi Zoltán. Legtöbb pontot dobott: Andrássy Eszter 38 pont.

12. Sakk extraliga, 9. forduló: Slovan–Dunajská Streda 5:3 – dunaszerdahelyi pontok: Czebe Attila 1, Vajda Levente, Bokros Albert, Bagi Máté, Farkas Gábor 0,5–0,5; Komárno–Podhájska 2,5:5,5 – Komárno, benne: Szegi Tamás 1, Molnár Ernő, Viczencz Péter 0,5–0; Modra–Osuské 3:5, Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5.

13. Sakk extraliga, 10. forduló: Snina–Dunajská Streda 3,5:4,5 – dunaszerdahelyi pontok: Varga Zoltán, Czebe Attila, Bagi Máté, Csonka Attila István 1–1, Petényi Tamás 0,5; Komárno–Dubnica n/V. 2:6, Komárno, benne: Sipos István 1, Molnár Ernő, Jóba Árpád 0,5–0,5; Žilina–Modra 2:6 Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5.

13. 5. Elhunyt sportlövők emlékversenye, Zselíz (53 induló) – nők kis- és nagyöbű pisztoly: 2. Urbán Annamária (Ipeľský Sokolec 171. Férfiak, kisöbű pisztoly: 2. Tóth-Kurucz András (Kamenný Most) 294. Férfiak, nagyöbű pisztoly: 2. Tóth-Kurucz András 283, 3. Svanczár László ( Lontov) 281. Szeniorok, kisöbű pisztoly: 3. Vékony Milán (Želiezovce) 290. Szeniorok, nagyöbű pisztoly: 1. Vékony Milán 292.

13. Férfi-tekeextraliga, 22. forduló: Zlaté Klasy–Podbrezová 2:6 (3424:3481), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 581, Csermák Tamás 541, Poloma Zsolt 574, Lengyel Ottó 598, Varga Tibor 553; Košice–Fiľakovo 7:1 (3388:3225), Fiľakovo, benne: füleki pontok: Töre Károly 534, Gallo Erik 532, Szabó Sándor 560; Rakovice–Rim. Sobota 8:0 (3604:3334), Rimavská Sobota, benne: Juhász Tibor 525, Király René 544, Povinszký Ottó 533. A fülekiek az ötödik, a nagymagyariak a nyolcadik, a rimaszombatiak pedig a tizenegyedik helyen végeztek, és kiestek.

13. Labdarúgó OTP Bank Liga, 28. forduló: Paks–Puskás Akadémia 0:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József).

13. 37. Galántai Futás – Felszabadulási Futás, Galánta, egészségfutás – Samsung Run, 2,5 km, nők: 3. Németh Andrea (Galánta) 11:15.

13. Tőrvívó Szlovák Kupa, 4. forduló, Somorja – fiatalabb diákok (U12, 3 ország, 32 induló): 1. Gyén Simon; fiatalabb diáklányok (4 ország, 30 induló): 3. Forgách Rebeka és Valacsay Anna (mindhárom Somorja).

13–14. Szlovák nemzetközi erőemelő-bajnokság a GPC égisze alatt, Losonc – erőemelés, T2, 82,5 kg: 3. Méry Csaba; T3, 90 kg: 2. Untermayer Adrián; T2, +140 kg: 1. Méhes Erik; férfi open, 63,5 kg: 1. a légi Tichy Florián (nyert guggolásban, fekvenyomásban és holthúzásban is – mindannyiszor szlovák csúccsal); nők: 1. Földes Katalin. Holthúzás, T3, 90 kg: 1. Untermyer Adrián (mind dunaszerdahelyi Sk Strongman Club). Erőemelés, raw, ifik, T13–16, 75 kg: 1. Deme Krisztián 417,5 kg. Fekvenyomás, raw, ifik, T13–16, fiúk, T13–16, 56 kg: 1. Berky Ádám 77,5 kg, 67,5 kg: 1. Kaločai Norbert Dávid 80 kg, 75 kg: 1. Deme Krisztián 120 kg – szlovák csúcs, 3. Péter Roland 90 kg; ifik (T17–19), 75 kg: 1. Péter Csaba 125 kg; férfiak, M40–49, 100 kg: 2. Sajko Ferenc (mind ŠK Powerlifting FTC Fiľakovo) 170 kg.

14. 43. Lipcsei Marathon, maraton: 2. Švajda Gábor (Adidasruners) 2:32:42.

14. Sakk extraliga, 11. forduló: Dunajská Streda–Prakovce 4,5:3,5 – dunaszerdahelyi pontok: Czebe Attila 1, Vajda Levente, Petényi Tamás, Németh Miklós, Bokros Albert, Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila István 0,5-0,5; Dunajov–Komárno 7,5:0,5 – komáromi pont: Sipos István 0,5; Modra–Liptovská šachová škola 6:2, Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5. A dunaszerdahelyi csapat ezüstérmes, a komáromi kiesett.

14. Tőrvívó Szlovák Kupa, 4. forduló, Somorja – idősebb diáklányok (5 ország, 18 induló): 3. Forgách Rebeka ((Somorja).

14. Karate Szövetségi Kupa, 3. forduló, Púchov – férfiak, kata: 1. Kocsis Lajos (Slovan Duslo Šaľa), kobudo short: 2. Kocsis Lajos, kobudo long. 1. Kocsis Lajos.

20. XXXVIII. Barátság futóverseny (10 km), Diósförgepatony, kategóriagyőztesek – férfi korosztályok – 50–59 évesek: Ritter Lajos (Csallóközi Marathon Club) 41:17. Női korosztályok 60 éven felüliek: Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 50:16. A legjobb hazai versenyzők: 1. Kovács Noémi, 2. Nagy Erika.

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Debreceni VSC–Haladás 2:1 (Haladás: Priskin Tamás – az 58. perctől), Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1:0 (Puskás Akadémia: ifj. Urblík József – a 60. percig).

20. 10. húsvéti asztalitenisz-verseny, Gúta (65 induló) – igazolt versenyzők: 1. Sladký Richárd, 2. Szalay Zsolt (mindketten Gúta), 3. Való Erik (Hetény). Amatőrök: 1. Kiss Tamara (Érsekújvár). Párosok: 1. Laczkó Bálint/Laczkó Imre (Kürt), 2. Való Erik/Szikonya Tibor (Hetény), 3. Ölvecký Gábor/Ľudovít Hubać (Párkány).

20. XXX. Zsitva menti duatlon, veteránok 2, férfiak: 3. Duba Gábor (ŠKA Levice). Veteránok 3, férfiak: 1. Bernáth Ferenc, 2. Ambrus Sándor (mindketten TK Dvory nad Žitavou).

23. 9. Zemplén Együtt Térségi Sakkverseny – végeredmény: 3. Remák Dezső (Zétény) 5.

24. II. Aranycsapat-kupa, középiskolások kárpát-medencei kispályás labdarúgótornája az Aranycsapat Emlékév és Czibor Zoltán Emlékév tiszteletére, Komárom – csoportmérkőzések, 1. csoport: Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely–Komáromi Jókai Mór Gimnázium, Dél-Komárom 1:0, Nyers István Labdarúgó Akadémia S. E. Tóthfalu (Vajdaság)–FC Beregvidék, Beregszász (Kárpátalja) 1:2, Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely–FC Beregvidék, Beregszász 6:0, Nyers István Labdarúgó Akadémia S. E. Tóthfalu–Komáromi Jókai Mór Gimnázium, Dél-Komárom 1:2, Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely–Nyers István Labdarúgó Akadémia S. E. Tóthfalu 5:2, FC Beregvidék, Beregszász–Komáromi Jókai Mór Gimnázium, Dél-Komárom 5:2. Sorrend: 1. Középfokú Sportiskola 6, 2. FC Beregvidék 4, 3. Komáromi Jókai Mór Gimnázium 2, 4. Nyers István Labdarúgó Akadémia 0. 2. csoport: Szent László Gimnázium és Kollégium, Szob–Selye János Gimnázium, Észak-Komárom 1:7, Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós (Erdély, Székelyföld)–Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely 0:3, Szent László Gimnázium és Kollégium, Szob–Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely 0:9, Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós–Selye János Gimnázium, Észak-Komárom 2:1, Szent László Gimnázium és Kollégium, Szob–Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós 1:5, Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely–Selye János Gimnázium, Észak-Komárom 4:1. Sorrend: 1. Vámbéry Ármin Gimnázium 6, 2. Salamon Ernő Gimnázium 4, 3. Selye János Gimnázium 2, 4. Szent László Gimnázium és Kollégium 0. A 7. helyért: Nyers István Labdarúgó Akadémia–Szent László Gimnázium és Kollégium 5:1. Az 5. helyért: Komáromi Jókai Mór Gimnázium–Selye János Gimnázium 1:4. A 3. helyért: FC Beregvidék–Salamon Ernő Gimnázium 1:2. Döntő: Középfokú Sportiskola–Vámbéry Ármin Gimnázium 2:1. Végeredmény: 1. Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely, 2. Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely, 3. Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós (Erdély, Székelyföld), 4. FC Beregvidék, Beregszász (Kárpátalja), 5. Selye János Gimnázium, Észak-Komárom, 6. Komáromi Jókai Mór Gimnázium, Dél-Komárom, 7. Nyers István Labdarúgó Akadémia S.E. Tóthfalu (Vajdaság), 8. Szent László Gimnázium és Kollégium, Szob. A győztes csapat: Bajnoczi Nikolas, Morvai Dávid, Nagy Máté, Rigó Szabolcs, Puha László, Tóth Attila, Kovács Gergely, Szilágyi Szilárd, Szeghy Márk. Felkészítő tanár: Ollári Attila. Díjazottak – legjobb dél-Komáromi játékos: Maksimcuk Valentin (Komáromi Jókai Mór Gimnázium, Dél-Komárom, legjobb mezőnyjátékos: Nagy Máté (Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely), legjobb felvidéki játékos: Morvai Dávid (Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely), legjobb kapus: László Roland (Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós), gólkirály: Magyarics Tamás (Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely).

24–25. Nagyszombat megyei olimpia, Nagyszombat – atlétika, fiúk, magasugrás: 1. Kondé Péter (Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely) 179 cm. Lányok, 800 m: 2. Jakab Napsugár (Középfokú Sportiskola, Dunaszerdahely).

25. Középiskolások komáromi járási atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 100 m: 2. Csicsai Zalán (Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom) 12,26; 200 m: 2. Gál Márk 24,85; 400 m: 1. Nagy Dávid 57,51, 2. Vajkai Miklós 58,62; 800 m: 2. Beke Zsolt (mind Selye János Gimnázium, Komárom) 2:25,92; 3000 m: 1. Csánó Tamás (Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla) 11:03,58; 110 m gát (91 cm) – 1. Ganzer Attila 19,01; távolugrás: 1. Vida Gergely (mindketten (Selye János Gimnázium, Komárom) 578; magasugrás: 1. Meňhárt Máté 168, 3. Heller Dániel (mindketten Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom) 160; súlylökés: 2. Csóka Dávid 13,46; gerelyhajítás: 1. Veres Zsolt (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom) 36,34, 3. Bulucz Dániel (Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla) 35,75; diszkoszvetés (1,5 kg): 1. Jókai Tibor Máté 32,28, 2. Fűri Péter (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom) 30,55; 4x100 m: 1. Selye János Gimnázium, Komárom, 2. Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom A, 3. Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom B. Lányok, 100 m: 2. Kovács Adél 14,38, 3. Balog Bernadett 14,60; 200 m: 1. Kovács Adél 31,35, 2. Fonód Lilla 31,51, 3. Balog Bernadett 31,59; 400 m: 1. Puha Réka 1:01,34, 2. Dobrocsány Friderika 1:15,01, 3. Antal Boglárka 1:23,29; 800 m: 1. Puha Réka 2:29,65, 3. Klučka Vivien 2:52,90; 1500 m: 1. Klučka Vivien 5:52,07, 2. Finta Viktória (mind Selye János Gimnázium, Komárom) 5:56,28; 100 m gát: 2. Marcinkó Viktória 21,67, 3. Schlár Gréta 21,81; távolugrás: 2. Miklósi Kitty 402, 3. Balogh Nóra 387; magasugrás: 2. Balogh Nóra (mind Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom) 135, 3. Hoffer Zoé 130; súlylökés: 2. Czibor Kinga 9,79 , 3. Pálmay Anikó 9,69; gerelyhajítás (500 g): 1. Fonód Lilla 28,18, 3. Talian Dominika 25,29; diszkoszvetés (1 kg): 2. Talian Dominika 20,41, 3. Garai Emese (mind Selye János Gimnázium, Komárom) 20,12; 4x100 m váltó: 1. Selye János Gimnázium, Komárom A 57,49, 2. Gépészeti és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom 1:02,47, 3. Selye János Gimnázium, Komárom B 1:02,77.

25. Középiskolások érsekújvári járási atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 100 m: 2. Valkó Barnabás 12,00; 200 m: 2. Valkó Barnabás 24,97, 3. Szitás Bálint (mindketten Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár) 26,04; 400 m: 2. Mánya Andres (Magán Szakközépiskola, Párkány), 59,97, 3. Lukács Márk Bence (Összevont Iskola, Érsekújvár) 1:00,63; 800 m: 2. Fodor Attila 2:21,63, 3. Kecskér Martin 2:22,07; 3000 m: 2. Kecskés Martin 10:34,45; távolugrás: 3. Zách Ákos 479. Lányok, magasugrás: 3. Szemerédy Renáta 120; súlylökés (3 kg): 3. Lángyi Viktória (mind Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár) 9,59; diszkoszvetés (1 kg): 2. Lángyi Viktória 24,03.

27. Nyúl Kupa utánpótlás kyokushin karateverseny, Budapest – gyerek III, 30 kg: 1. Jančovič Linda; gyerek II, 45 kg: 1. Jančovič Laura (mindketten bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo).

27. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Kisvárda–Haladás 1:2 (Haladás: Priskin Tamás – az 66. percig + 1 gól).

27–28. Országos egyéni tekebajnokság, Stará Turá, ifik (18 éves korig), fiúk: 1. Gallo Erik (FTC Fiľakovo) 607 fa, kombináció: 2. Gallo Erik.

27–28. 2. Sporthorgászszeniorok (55–64 évesek) és -veteránok (65 év felett) országos bajnoksága, Hrabové, szeniorok: 1. Petőcz Károly (Veľké Kapušany).

28. XI. Sosai Oyama-emlékverseny nemzetközi kyokushinkarate-viadal, Csallóközaranyos (2 ország, közel 200 versenyző) – első helyezettek, köztük: Lackó Patrik, Kurcsík Márk, Szenci Erik (Keszegfalva) Oláh Ákos (Ekecs), Fekete Abigél (Seigi Megyercs), Bödők Beatrix, Garai Márk Mihály (Nemesócsa), Tóth Fábián, Bock Zsófia (Dunaszerdahely) és Pataki Márk (Ekel). „Az év sportolója különdíjasa Csallóközaranyosról: Kurcsík Márk.

28. Aiko Oyama Kupa kyokushin karateviadal, Győrladamér – gyerek III, 30 kg: 1. Jančovič Linda; gyerek II, 45 kg: 1. Jančovič Laura, ifik, 55 kg: 2. Márik Erik (mindhárman bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo).

29. Középiskolások Nyitra megyei atlétikai bajnoksága, Nyitra – lányok, 400 m: 1. Puha Réka 1:00.60, lányok, 800 m: 1. Puha Réka 2:36,24; lányok, 1500 m: 2. Kľučka Vivien (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom, AC Nové Zámky) 5:57,33; fiúk, távolugrás: 1. Deák Kristóf (Szondy György Gimnázium, Ipolyság, AC Nové Zámky) 611 cm.

2019-07-07T22:06:24+00:002019.04.09.|Kategória: Krónika, 2019|