Csak tíz év elteltével múlták felül újra az idén 42 éves Németh Szilárd csúcsát a szlovák labdarúgó-válogatottban: 2020. november 18-án a pilzeni Csehország–Szlovákia (2:0) Nemzetek Ligája mérkőzésen a 62. percben pályára lépett Tomáš Suslov, aki aznap 18 éves, 5 hónapos és 11 napos volt. Ezzel átvette az első helyet az örökranglistán, melyet addig Németh Szilárd vezetett 18 éves, 7 hónapos és 19 napos korral (első mérkőzése: 1996. március 27-én Nyitrán a Szlovákia–Fehéroroszország – 4:0 – felkészülési meccsen a 64. percben lépett pályára). Eddig csak ők ketten játszottak 1993 óta címeres mezben 19 évesnél fiatalabban a szlovák válogatottban.
Németh Szilárd 2010-ben vesztette el első elsőségét, mégpedig a lőtt gólok számában: 59 mérkőzésen elért 22 találatát Robert Vittek múlta felül, s azóta már Marek Hamšík is lekörözte, 24 góllal, s ebben a statisztikában 2020 novemberében Németh Szilárd harmadik. „Természetes, hogy a csúcsokat túlszárnyalják. Marek sok mérkőzést játszott, és megérdemelten a legtöbb gól szerzője. Ha én is annyi találkozón szerepeltem volna a válogatottban, még mindig első lennék” – vélekedett Hamšík élre kerüléséről Németh Szilárd a Šport napilapban.
Maradt még elsősége Németh Szilárdnak a válogatottbeli statisztikájában: a mérkőzésenként 0,37 gólos átlagával 2020 márciusában még vezetett, s vélhetően azóta is első. Az viszont biztos, hogy ő lőtte eddig a legtöbb gólt (8) a világbajoki selejtezőkön, és a leggyorsabb gól (17. másodperc – 2001. március 28., Nagyszombat: Szlovákia–Azerbajdzsán 3:1 – első a két gólból – vb-selejtező) is a nevéhez fűződik.