Harmadszor húzta magára a szlovák labdarúgó-válogatott mezét Novota János az ausztriai Welsben játszott Szlovákia–Grúzia (3:1) mérkőzésen (2016. május 27.). A taksonyi születésű kétméteres kapus vállműtét után tért vissza, s Kozák kapitány harminc percet adott neki az Eb-felkészülés jegyében. Nem maradt munka nélkül, a grúzok néhányszor próbára tették képességeit, egy váratlan lövést azonban nem tudott hárítani. 3:1-re szépített az ellenfél, s ez maradt a végeredmény is. A Csallóközben is népszerű hálóőrnek ez volt a második olyan mérkőzése a szlovák válogatottban, amely 3:1-re végződött. Korábban végigvédte Zsolnán az izlandiak elleni felkészülési találkozót (2015. november 17.). Válogatottbeli bemutatkozása is győztes volt és szintén felkészülési meccsen történt: Szlovákia–Montenegró 2:0 (2014. május 23.). Első nagy sikereinek városában, Szencen játszották. Novota pályafutása során védett Párkányban és a DAC-ban is, jelenleg a bécsi Rapid kapusa.