Vilniusban volt az első válogatott mérkőzése. Bénes László (szül. 1997) akkor a 90. perben beállva nagyjából három percet töltött a pályán a 2:1-es szlovák győzelemmel végződött labdarúgó vb-selejtezőn. A folytatásban is legtöbbször csak perceket kapott az időszerű szövetségi kapitánytól. Közel négy évvel később aztán az ausztriai Riedben lejátszott, Bulgária elleni felkészülési mérkőzésen már végigjátszotta a találkozót (1:1). De nemcsak hogy végigjátszotta, hanem ő szerezte csapat egyetlen gólját is (a címeres mezben az elsőt). Nemegyszer villant a bal lába, s az egyik alkalommal már a hálóban kötött ki a labda.
2023. szeptember 11-iég kellett várnia, hogy újra bizalmat kapjon a teljes mérkőzésre. Részese volt Szlovákia Liechtenstein elleni 3:0-ás győzelmének a pozsonyi Eb-selejtezőn. Beadásából született a harmadik hazai találat, és a sok közül volt egy olyan szöglete, amelyből szinte Gyömbér fejére varázsolta a labdát, a középhátvéd erős fejes azonban elkerülte a kaput.
Lacus élvezi Calzona kapitány bizalmát, s mivel klubjában is sikeres időszakot él át, várható, hogy újabb válogatottban lejátszott kilencven percek tűnnek fel majd a doborgazi fiatalember neve mellett.

Bénes László szereplése a szlovák A válogatottban (15 mérkőzés, 1 gól)

2017. június 10., Vilnius: Litvánia–Szlovákia (1:2) vb-selejtező – a 90. perctől (nagyjából három percet töltött a pályán)

2019. június 7., Nagyszombat: Szlovákia–Jordánia (5:1) barátságos mérkőzés – a 61. perctől.

2019. október 13., Pozsony: Szlovákia–Paraguay (1:1) barátságos mérkőzés – a 46. perctől.

2021. június 1., Ried: Szlovákia–Bulgária (1:1) felkészülési mérkőzés – 90 perc + 1 gól.

2021. június 6., Bécs: Ausztria–Szlovákia (0:0) felkészülési mérkőzés – a 76. perctől.

2021. június 18., Szentpétervár: Svédország–Szlovákia (1:0) Eb-csoportmérkőzés – a 77. perctől

2021. június 23., Sevilla: Szlovákia–Spanyolország (0:5) Eb-csoportmérkőzés – a 90. perctől

2022. szeptember 22., Nagyszombat: Szlovákia–Azerbajdzsán (1:2) Nemzetek Ligája-mérkőzés – a 83. percig

2022. szeptember 25., Topolya (Szerbia): Szlovákia–Fehéroroszország (1:1) Nemzetek Ligája-mérkőzés – a 74. percig

2022. november 17., Podgorica: Montenegró–Szlovákia (2:2) felkészülési mérkőzés – a 84. perctől).

2022. november 20., Pozsony: Szlovákia–Chile (0:0) felkészülési mérkőzés – a 70. percig.

2023. március 23., Nagyszombat: Szlovákia–Luxemburg (0:0) Eb-selejtező – a 80. perctől

2023. március 26., Pozsony: Szlovákia–Bosznia-Hercegovina (2:0) Eb-selejtező – a 69. perctől

2023. szeptember 9., Pozsony: Szlovákia–Portugália (0:1) Eb-selejtező – a 75. perctől

2023. szeptember 11., Pozsony: Szlovákia–Liechtenstein (3:0) Eb-selejtező – 90 perc