Öt olimpián indult, öt különböző összetételű kajak négyesben. Vlček Erik tízszeres komáromi világbajnok, Szlovákia legeredményesebb kajakosa már a sydneyi játékokon (2000) a szlovák négyesben versenyzett, s hajójuk akkor alig marad le a dobogóról. Négy évvel később kétszeres világbajnokként, két évig veretlenül ment az egység az athéni olimpiára – bronzérem lett az egy kilométeres verseny vége. Pekingben (2008) ezüsthajóban ült Vlček társaival, pedig titokban ugyan, de aranyat vártak tőlük, hiszen előtte az Európa-bajnokságon 500 és 1000 méteren is osztálykülönbséggel nyertek. Londonban (2012) csak hatodik volt a kajak négyes, de az olimpiát megelőző változások az egységben nem ígértek nagyon érmes helyezést. Vlček Erik ötödik olimpiáján Rio de Janeiróban ismét ezüsthajóban lapátolt. Címvédő világ- és Európa-bajnokként lettek másodikok. Hogy kikkel ült Vlček az ötkarikás négyesekben, arról a Sztorik, történtek, esetek rovatban talál összeállítást.