Dunaszerdahelyen lett bajnok 2015. április 18-án a dunaszerdahelyi női asztalitenisz-csapat (képünkön). Az 1936 óta létező csallóközi klub történetében először végzett az extraliga élén, majd az éremcsatát is megnyerte. Nem ez volt a dunaszerdahelyiek első feltörési kísérlete a csapatbajnokság magaslataira, de korábban a második helynél jobban egyszer sem végeztek. Pontosan négyszer voltak ezüstérmesek, ebből kétszer úgy, hogy nem kaptak ki a döntőben. Mindkétszer 5:5-re végeztek a korábban tizenhétszeres bajnok Topoľčanyval, de mivel az alapszakaszt ellenfelük nyerte, a versenykiírás alapján övé lett a bajnoki cím. Megszakítás nélkül tizenöt évig uralták a szlovákiai mezőnyt. Idén az ő hegemóniájukat döntötte meg a dunaszerdahelyi együttes, amely ezúttal nem csúszott el semmilyen banánhéjon, és a döntőben éppen a bajnokot taszította le a trónról (6:3). A csallóköziekről több a Sztorik, történetek, esetek rovatban.

Vladislav Kmeť klubelnöknek volt már erősebb csapata is a korábbi években, de az sem lett bajnok. Van junior Európa-bajnoki címe (Filistov Dajana) a klubnak, egyéniben a tősgyökeres dunaszerdahelyi Viera Majerčíková háromszor volt bajnok, női és vegyes párosban is nyertek a nők aranyat a  dunaszerdahelyiek, csapatban azonban csak 2015-ben sikerült először bajnoknak lenni. A klubelnök szerint most állt össze az igazi csapata. Viera Majerčíková mellé leigazolta Andrea Daubnerovát, akinek évadbeli győzelmi sorozata csak a döntőben szakadt meg, és elhozta a Csallóközbe a korábbi ifjúsági magyar bajnokot, Haraszti Nórát is. Mellettük ifj. Szabó Andrea is szerephez jutott a sikercsapatban.