Világ- és európai méretekben is uralja a férfitraplövők mezőnyét. 2014 szeptemberében megnyerte a spanyolországi Granadában a szám egyéni világbajnokságát, s ez repítette mindkét ranglista élére. Varga Erik az első szlovákiai sportoló, aki rajtjogot szerzett a 2016-os riói nyári olimpiára. Ibériai sikertörténete három napig tartott. Ezalatt 160 lövést adott le puskájából a váratlanul felröppenő agyaggalambokra. Csak négyszer rontott. Az öt 25 lövéses alapszakaszban csak egyetlen korongot nem talált el, az elődöntőben mind a tizenöt próbálkozása sikeres volt, a döntőben háromszor hibázott, akárcsak ellenfele a brit Ling. Következett a szétlövés, melyben 5:4-re a diószegi lövő nyert. Összesítve százötvenhat találattal lett a világ legjobbja. Sikere bevallása szerint huszonöt év kemény munkájának gyümölcse. Tudnivalók Varga Erikről a Sztorik, történetek, esetek rovatban.

A hidaskürti származású világ- és Európa-bajnok újjászületése 2011-ben kezdődött, amikor kontinenselső lett Belgrádban.

(Varga Erik harmincnyolc évesen került a férfitrap világ- és európai ranglistájának élére. Húsz évvel junior vb-címe után szerzett aranyat a felnőttek között, közben volt földrészünk legjobbja, nyert Világkupa-döntőt és Vk-viadalt is. Két olimpián indult (Peking 9, London 12.), Rió de Janeiróban már éremre vágyik. Lövődinasztia sarja. Nagyapja kezdte, édesapja, Varga Béla folytatta. Hat ikszel a háta mögött még jelenleg is versenyez, volt világbajnoki döntős is. Eriket fia, Christopher követi, aki már szintén kezébe vette a puskát. Felesége, Patrícia is versenyszerűen lőtt.)