Vladimír Weiss szövetségi kapitány az F csoport második mérkőzésén küldte pályára Saláta Kornélt a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon. Nyolcvanhárom percet töltött a pályán a szlovák válogatottban Paraguay ellen (0:2). Két momentumot említenek a futballkrónikák a garamkövesdi hátvéddel kapcsolatban. Az első gólt megelőzően Weiss labdavesztése után Barrios Saláta lábai között gurította el a labdát, majd Vera a kapuba perdített. Saláta nevéhez fűződik a szlovák válogatott egyetlen komoly helyzete a mérkőzésen: a 37. percben Kozák szöglete után nyolc méterről fejelt fölé. A csoportküzdelmekben sem előtte Új-Zéland (1:1), sem utána Olaszország (3:2), majd a nyolcaddöntőben Hollandia ellen (1:2) nem kapott lehetőséget. (Több Salátáról a Sztorik, történetek, esetek rovatban)

(Saláta Kornél 29 éves, s eddig 29 alkalommal húzta magára a szlovák válogatott mezét. Szülőfalujában, Garamkövesden kezdett futballozni, később Párkányban folytatta. A szlovák élvonalban a Matador Púchov /20005–2006/, az Artmedia Petržalka /2006–2009, közben 2007 Dukla Banská Bystrica – vendégjáték/ és a Slovan Bratislava /2009–2010/ játékosa volt. 2011-től az orosz élvonalban szereplő Rosztov futballistája, 2013-tól 2014 nyaráig Tomszkban volt vendégjátékon.)