2013 október

2. Para-asztalitenisz Európa-bajnokság, Lignano, egyéni, TT8-as kategória: 2. Csejtey Richárd (szlovákiai). TT4: 3. Szlovákia (benne: Mészáros András).

2. Női kosárlabda közép-európai Liga, 2. forduló: BŠK Šamorín–Spišská Nová Ves 70:75 (BŠK: Suja Tímea 6, Slama Angelika 0, Csóka Kinga 0).

3. Labdarúgó Corgoň Liga, 13. forduló: Senica–Slovan 0:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 68. perctől).

3. Férfi kézilabda extraliga, 6. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Považská Bystrica 35.34 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

3. Női kézilabda WHIL, 5. forduló, előrejátszott mérkőzés: Senec–Šaľa 19:35 (Šaľa: Bízik Réka 4).

 

5. Szlovák ifjúsági atlétikai csapatbajnokság, Pozsony – fiúk, egyéni, 110 m gát: 2. Juhos Ákos (ŠK ŠOG Nitra) 15,56, 400 m gát: 2. Juhos Ákos 58,10, hármasugrás: 1. Juhos Ákos 12,89, 2000 m akadály: 1. Végh Márió (AC Nové Zámky) 6:54,64; csapat: 1. ŠK ŠOG Nitra (benne: Juhos Ákos) 272,5, 2. AC Nové Zámky (benne: Végh Márió) 185,5. Lányok, 2000 m akadályfutás: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 7:41,14, csapat: 1. ŠK ŠOG Nitra (benne: Bakó Barbara) 410.

5. XV. nyílt szlovák nemzetközi teremkerékpár-bajnokság, Gúta – a hazai versenyzők eredményei – iskolás lányok, B1: 3. Rákócza Dóra, B2: 1. Kulich, Rákócza, 3. Mihalics, Žibrita, D1: 3. Varga Lili, C2: 1. Domin, Fördős. Juniorok, lányok, páros: 2. Glofák, Molnár. Nők, négyes: Vincze Alica, Szabó Dóra, Bagita Eszter, Glofák Viktória.

5. 13. Seed Kupa kyokushin karateviadal, Tarján – a Seishin Karate Klub dobogós helyezettjei – elsők: Bakos Orsolya Virág (Keszegfalva), Szabó Bálint (Ekel). Másodikok: Markovics Ádám (Keszegfalva), Fodor Gergő (Dunaszerdahely). Harmadikok: Demeter Virág Orsolya (Ekecs), Karika Rebeka (Dunaszerdahely).

5. Labdarúgó Corgoň Liga, 13. forduló: Žilina–DAC 0:0 (DAC: Szarka Ákos – a 85. perctől).

5. Női kosárlabda extraliga: Slovan–Petržalka 69:57 (Slovan: Horony Márta 3).

5. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 3. forduló: Miskolc–ŠBK Šamorín 54:60 (ŠBK: Suja Tímea 20/3, Slama Angelika 1).

5. Férfi röplabda extraliga, 2. forduló: Spartak Komárno–Prešov 0:3 (Spartak: Vavřinec András 2, Németh Zsolt 5, Ferencz Dávid 0).

5. Férfi kézilabda extraliga, 6. forduló: Topoľčany–Štart Nové Zámky 36:26 (Štart: Veréb Iván 1, Kálmán Dávid 1, Pogány Dávid 5, Szapu Viktor 3, Vadkerti László 2, Pšenák Dávid 0, Lukács Viktor 1), Hlohovec–Košice 41:26 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2)

5. Női kézilabda WHIL, 5. forduló: Michalovce–Zlín 38:25 (Zlín: Tóth Erzsébet 5).

5–6. Szlovák koronglövő-bajnokság, Nagyszombat – nyílt trapbajnokság (az alapszakasz után): 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 117, 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 114; trap férfiak: 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 114 – elődöntő 12+2, a 3. helyért: 15; trap veteránok: 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 117 – elődöntő: 13, döntő: 12.

5–6. 13. Croatia Open nyílt európai karateviadal, Rijeka – kumite, 68 kg: 1. Bogár János (gútai Taiyó).

9. Férfi kézilabda extraliga, 7. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Hlohovec 18:35 (Štart: Veréb Iván 1, Kálmán Dávid 0, Pogány Dávid 5, Szapu Viktor 3, Vadkerti László 1, Pšenák Dávid 1; Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

9–13. XIV. harcművész Világkupa, Érd (30 ország, 500 induló) – knock down, pusztakezes teljes kontaktküzdelem, felnőttek (B kategória): 3. Hencz András. Gyerekek, nehézsúly: 3. Szekeres Dávid (mindketten Bősi Kyokushin Karate Klub).

10. Női kézilabda WHIL, 6. forduló, előrejátszott mérkőzés: Šaľa–Partizánske 35:30 (Šaľa: Bízik Réka 8).

11. Férfi asztalitenisz extraliga, 2. kettős forduló: STK Stará Ľubovňa–SK Vydrany 6:4 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 1).

12. Férfi asztalitenisz extraliga, 2. kettős forduló: ŠKST Ružomberok–SK Vydrany 5:5 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 1,5).

12. Női asztalitenisz extraliga, 2. kettős forduló: Dunajská Streda–ŠKST Ružomberok 4:6 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 0,5).

12. Brünni Nagydíj nemzetközi birkózótorna, szabadfogás (8 ország, 25 egyesület, 146 birkózó), bősi és dunaszerdahelyi dobogósok, fiatalabb diákok – 35 kg: 2. Ágh Attila (bősi); 48 kg: 2. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi); 52 kg: 1. Csöllei Márton András (bősi). Idősebb diákok – 59 kg: 2. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi); 66 kg: 1. Rohály József (bősi); 73 kg: 1. Sárközi Gyula. Lányok – 45 kg: 1. Bacsfai Réka, 3. Píver Vanessa Virgínia (dunaszerdahelyiek).

12. Vágbesztercei Cselgáncs Nagydíj (7 ország, 540 induló): mini diáklányok, 34 kg: 2. Szabó Margaréta; serdülő lányok, 57 kg: 3. Bíró Réka, 62 kg: 3. Decsi Dóra (mind gútai).

12. Női teke extraliga, 3. forduló: Podbrezová–Zlaté Klasy 6:0 (Zlaté Klasy: Csicsay Mária 513, Vlahy Éva 477, Varga Éva 492).

12. Országos egyéni ifjúsági cselgáncsbajnokság, Bazin, 60 kg: 3. Borsos Patrik (Mladosť Relax Rimavská Sobota).

12. Női kosárlabda extraliga: Cassovia Košice–Slovan Bratislava 63:56 (Cassovia: Kovács Noémi 6; Slovan: Horony Márta 2).

12. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 4. forduló: ŠBK Šamorín–Novy Zagreb 65:86 (ŠBK: Suja Tímea 19, Slama Angelika 0, Fekete Nikolett 2, Csóka Kinga 0).

12. Férfi röplabda extraliga, 3. forduló: Svidník–Spartak Komárno 3:1 (Spartak: Vavřinec András 2, Németh Zsolt 1, Ferencz Dávid 0).

12. Férfi kézilabda extraliga, 7. forduló: Košice–ŠKP Bratislava 35:27 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

12. Női kézilabda WHIL, 6. forduló: Zlín–Senec 45:21 (Zlín: Tóth Erzsébet 6).

12–13. 41. Peter Radič Emlékverseny uszonyosúszó-viadal, Pozsony – négy számban indult, négyszer nyert a galántai Bukor Ádám (KŠP Tritón Šaľa). Legértékesebb a 200 m-es felszíni úszásban elért 1:26,72 perces ideje, 23 másodperccel megelőzte a mögötte végzőt, és a felnőttek legjobbja is több mint öt másodperccel rosszabb idővel ért célba. A CMAS nemzetközi ponttáblázata alapján a férfi kategóriában: 1. Bukor Ádám 900 pont (200 m-es felszíni úszás 1:26,72). Érdemes megemlíteni Bukornak a 400 m-es felszíni úszásban elért 3:13,07 perces idejét is, ami 862 CMAS-pontot ért.

13. Női kosárlabda extraliga: Cassovia Košice–Petržalka 77:65 (Cassovia: Kovács Noémi 3), Good Angels Košice–Slovan Bratislava 132:43 (Slovan: Horony Márta 7).

13. Férfi kézilabda extraliga, 7. forduló: Szlovákia (U20)–ŠKP Bratislava 23:30 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

15. Labdarúgó vb-selejtező, Riga: Lettország–Szlovákia 2:2 (Szlovákia: Saláta Kornél 1).

16. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 5. forduló: ŠBK Šamorín–Sopron 90:62 (ŠBK: Suja Tímea 20/3, Slama Angelika 5, Fekete Nikolett 2, Csóka Kinga 0).

16. Férfi kézilabda extraliga, 1. forduló, pótolt mérkőzés: ŠKP Bratislava–Szlovákia (U20) 34:29 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

18. IV. Csaba Ferenc Emlékverseny, Magyarkanizsa, kötöttfogású nemzetközi birkózótorna (7 ország, 28 klub, 246 versenyző), a dél-szlovákiai klubok dobogós helyezettjei, fiatalabb diákok – 35 kg: 3. Mezej József (bősi); 55 kg: 1. Liptai Tamás (somorjai). Idősebb diákok – 70 kg: 1. Rohály József. Juniorok – 74 kg: 3. Horváth Denis (bősiek); 96 kg: 1. Čech Dávid (somorjai). Lányok – 52 kg: 3. Ágh Erika (bősi).

18. Karate Szövetségi Kupa, 1. forduló, Privigye – kata, felnőttek: 1. Kocsis Lajos, open: 1. Kocsis Lajos. Kobudo, felnőttek, long: 2. Kocsis Lajos, short: 2. Kocsis Lajos.

18. Labdarúgó Corgoň Liga, 14. forduló: Slovan–Trenčín 0:3 (Slovan: Mészáros Károly – a 46. perctől).

18. Férfi kézilabda extraliga, 8. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Pezinok 37:25 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

18. Női röplabda Közép-európai Liga, 1. forduló: Doprastav Bratislava–Slávia EU Bratislava 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra).

19. Tízkilométeres futás, Nagysurány – férfiak: 1. Magyar Imre (Lokotrans Šurany) 34:58.

19. Kadettok szlovák cselgáncsbajnoksága, Bazin – lányok, 63 kg: 3. Decsi Dóra (gútai). Fiúk, 73 kg: 3. Bartakovics Lajos (galántai Arkadia); +90 kg; 2. Murányi Gábor (gútai).

19. Labdarúgó Corgoň Liga, 14. forduló: DAC–Senica 0:2 (DAC: Hudák Dávid, Szarka Ákos – az 56. perctől).

19. Női kosárlabda extraliga: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 95:55 (ŠBK: Suja Tímea 14, Slama Angelika 2, Fekete Nikolett 0), Ružomberok–Cassovia Košice 82:46 (Cassovia: Kovács Noémi 2).

19. Férfi kézilabda extraliga, 8. forduló: Košice–Štart Nové Zámky 37:29 (Štart: Kálmán Dávid 1, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 1, Szapu Viktor 6, Vadkerti László 0, Pšenák Dávid 1).

19. Férfi röplabda extraliga, 4. forduló: Spartak Komárno–Nitra 2:3 (Spartak: Vavřinec András 9, Németh Zsolt 0, Ferencz Dávid 0).

19. Férfi vízilabda extraliga, 2. forduló: Topoľčany–Slávia UK Bratislava 10:25 (Slávia Uk: Gyurcsi Géza 6), ŠKP Modri draci Košice-Staré Mesto–ČH Hornets Košice 11:3 (ČH: ifj. Vidumanský László 1).

20. Női kosárlabda extraliga: Levice–ŠBK Šamorín 43:94 (ŠBK: Slama Angelika 6, Fekete Nikolett 6, Csóka Kinga 7).

23. Férfi kézilabda extraliga, 9. forduló: Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 24:23 (Štart: Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 0, Szapu Viktor 3/1, Vadkerti László 3, Pšenák Dávid 0, Lukács Viktor 0; ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

24. Sportlövő Világkupadöntő, Abu-Dzabi – férfi trap: 1. Varga Erik (szlovákiai) 119 (selejtező) – elődöntő 13+1, döntő: 14+5.

24. Női kézilabda Eb-selejtező, Rouen: Franciaország–Szlovákia 25:18 (Szlovákia: Bízik Réka 1).

24. Férfi röplabda extraliga, 5. forduló, előrejátszott mérkőzés: Prievidza–Spartak Komárno 2:3 (Spartak: Németh Szabolcs, Vavřinec András 10, Németh Zsolt).

25. Férfi asztalitenisz extraliga, 3. kettős forduló: SK Vydrany–ŠKST FEROMAX Bratislava 4:6 (Vydrany: Vími Roland 1); Metalfin Galanta–ŠK Mostex Rača 5:5 (Metalfin: Bíró Bálint 2).

25. Női röplabda Közép-európai Liga, 2. forduló: Slávia EU Bratislava–Kamnik 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra).

25–26. Szlovák egyéni öttusabajnokság, Besztercebánya – felnőttek (6 induló) és juniorok (3): 1. Szalay János (BA-MPC Bratislava)5018.

26. Női ITF-tenisztorna, Dubrovník, páros, döntő: Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 2.)–Lenka Juríková, Barbora Krejčíková (szlovák, cseh, 3.) 6:3, 6:3.

26. Női asztalitenisz extraliga, 3. kettős forduló: TJ Baník Mlynky–Dunajská Streda 0:7 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 2).

26. 3. nemzetközi gyerek és serdülő kyokushinkarate-verseny, Dunaszerdahely – dél-szlovákiai dobogósok, I. helyezettek: Karika Rebeka (gyerek.1, +37 kg, Seishin Dunaszerdahely), Markovics Ádám (gyerek.2, 60 kg, Seishin Keszegfalva), Cserepes Zoltán (serdülő, 44 kg, Seishin Nemesócsa), Bohos Szilárd (serdülő, 74 kg, Seishin Ekel). II. helyezettek: Kovács Kata Zsófia (serdülő, +58 kg), Varga Máté (serdülő, 54 kg, mindketten Seishin Ekecs), Németh Bence (gyerek.2, +52 kg), Szabó Bálint (gyerek.2, +60 kg, mindketten Seishin Ekel), Bakos Orsolya (gyerek.1, +37 kg, Seishin Keszegfalva), Győri Gergő Bence (serdülő, 74 kg, Seishin Nemesócsa), Nagy Bettina (gyerek.2, +45 kg, Seishin Dunaszerdahely). III. helyezettek: Vígh Vivien (serdülő, +58 kg, Seishin Ekecs), Kürthy Dóra (serdülő, 58 kg, Seishin Ekel), Soóky Tibor (gyerek.1, +37 kg), Sáha Dominik (gyerek.1, +37 kg), Varga Dóra (gyerek.1, 37 kg, mindhárman Seishin Dunaszerdahely), Lovász Miklós (gyerek.2, 60 kg, Seishin Keszegfalva). A legkisebbek eredményei – gyerek.0, 26 kg: I. Bakos Máté, II. Trenčík Erik, III. Markovics Áron (mindhárman Seishin Keszegfalva) és Czinege Erik (Seishin Dunaszerdahely). Gyerek.0, +26 kg: I. Mayer Krisztián (Seishin Ekel), II. Szelle Tamás (Seishin Dunaszerdahely), III. Nagy Róbert (Seishin Ekecs) és Koller Máté (Seishin Dunaszerdahely). Különdíjak: Kovács Kata Zsófia – legharcosabb lány (Ekel). Trenčík Nikolas – legharcosabb fiú (Keszegfalva).

26. Eger Kupa nyílt felnőtt, junior és ifjúsági harcművészeti verseny (több mint 200 induló) – a Bősi Kempo MMA Klub versenyzőinek eredményei, ifik, 1. Hodosi Nikolasz (Full B, -90 kg), Csölle Gergely (Full B, +90 kg), 2. Szokol Gergely (Földharc NOGI, +65 kg), 3. Döme János (Full B, -75 kg). Juniorok: 2. Takács Zoltán (Full B, -70 kg). Felnőttek: 2. Nagy István (Full A, -70 kg), 3. Halász Péter (Full A, -70 kg), Nagy István (Földharc NOGI, +100 kg), Haver Imre (Full A, +100 kg).

26. 26. Gustav Frištenský Emlékverseny nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Prostějov – kezdők, 28 kg: 2. Bódis Mátyás. 3. Jelenčič Richárd. Diákok, 37 kg: 1. Kürti Mátyás; 50 kg: 3. Gál Bence (mind naszvadi).

26. Nyugat-szlovákiai területi mezeifutó-bajnokság, Érsekújvár – férfiak (6000 m): 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky) 21:39.

26. Nemzetközi ökölvívótorna a város vezetőjének kupájáért, Rybnik, fiatalabb ifik, 52 kg: 1. Mészáros Filip (KO Box Galanta). Idősebb ifik, 56 kg: 1. Osaďan Zsolt (Box club Lučenec).

26. Labdarúgó Corgoň Liga, 15. forduló: Zlaté Moravce–DAC 1:0 (DAC: Hudák Dávid, Szarka Ákos – a 25. perctől), Myjava–Slovan 2:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 85. percig).

26. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 6. forduló: ŠBK Šamorín–Cegléd 107:51 (ŠBK: Suja Tímea 14, Slama Angelika 5, Fekete Nikolett 13, Csóka Kinga 8).

26. Női kosárlabda extraliga: Slovan Bratislava–Piešťany 47:88 (Slovan: Horony Márta 2).

26. 7. junior kyokushin karate Európa-bajnokság, Katowice – 6. az érsekújvári Szép Melinda (22 indulóból a Szlovák Kyokushin Karate Szövetség versenyzője).

26. Az INBA-szövetség naturális testépítő Európa-bajnoksága, Karlovy Vary – kezdők, 60 kg (5 induló): 2. Peller Adrián (szlovákiai).

26–27. Országos birkózóbajnokság, Kassa, kötöttfogás, dél-szlovákiai érmesek – 60 kg: 1. Lévai Zoltán; 66. kg: 3. Hosznédl Norbert; 74 kg: 1. Lévai Attila (mindhárman besztercebányai Dukla), 2. Simon Krisztián (somorjai Gladiátor); 84 kg: 1. Rigó Richárd, 3. Jakus Béla; 96 kg: 1. Hencz Máté, 2. Soós Tamás (mind besztercebányai Dukla), 3. Čech Dávid (somorjai Gladiátor); 120 kg: 1. Lengyel Dávid (besztercebányai Dukla).

26–nov. 2. WPC fekvenyomó világbajnokság, Prága – ifik, 82,5 kg, RAW (speciális ruházat nélkül): 1. ifj. Orosz János 100 kg; juniorok, 57 kg, RAW: 1. Vadkerti Marek 95 kg; veteránok, Masters 2 (46–49 évesek), 125 kg: 1. Orosz János 225 kg.

27. Női teke extraliga, 5. forduló: Trenčín–Zlaté Klasy 4:2 (Zlaté Klasy: Grello Erika 535, Csicsay Mária 514, Varga Éva 527).

30. Férfi kézilabda vb-selejtező, 2. csoport, Vágbeszterce: Szlovákia–Ciprus 35:14 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 1).

30. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 7. forduló: Ružomberok–ŠBK Šamorín 73:63 (ŠBK: Suja Tímea 9, Slama Angelika 6, Fekete Nikolett 2, Csóka Kinga 0), Spišská Nová Ves–Cassovia Košice 81:47 (Cassovia: Kovács Noémi 4).

2017-03-07T21:57:14+00:00 2014.02.03.|Categories: Krónika, 2013|