//Krónika 2015

2015 december

  (Nem tudni mikor volt) Nemzetközi birkózótorna, Beregszász – fiatalabb diákok, 48 kg: 1. Mezej József (somorjai Gladiátor).   1. Női labdarúgó Eb-selejtező, Orhei: Moldova–Szlovákia 0:4 (Szlovákia: Bíró Alexandra + 1 gól).   2. Labdarúgó [...]

2015 november

1. Osztrák fociliga, 14. forduló: Rapid Wien–Sturm Graz 2:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).   2. Női kosárlabda extraliga, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan Bratislava–Good Angels Košice 28:90 (Slovan: Varga-Horony Márta 3).   4. [...]

2015 október

  1–11. Masters Európa Játékok, Nizza, súlyemelés, 55–59 éves korcsoport: 1. Patasi Oszkár (nagymegyeri) 245 kg (105+140) – új szlovák korosztályos csúcs, a nehéz- és ólomsúlyúak között is a világ idei legjobb teljesítménye.   2. [...]

2015 szeptember

4. Férfikézilabda extraliga, 1. forduló, előrehozott mérkőzés: Pezinok–Štart Nové Zámky 32:31 (Štart: Gyurics Béla 5, Veréb Iván 0).    5. Westernlovagló Vándorkupa, 12. állomás, Tardoskedd – pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, Kepaso Naszvad), [...]

2015 augusztus

1. Fa Donovaly Night Run futóverseny, 6,5 km – abszolút sorrend: 2. Švajda Gábor 23:00.    1. Westernlovagló Vándorkupa, 9. állomás, Nyírágó – Pole bending junior: 3. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). [...]

2015 július

3. Junior uszonyosúszó-Eb, Belgrád, fiúk, 400 m felszíni úszás (19 induló): 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 3:05,56.   4. Veteránok országos atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – férfiak, 1500 m: 3. Petőcz Károly (Veterán Bratislava M74).   4. [...]

2015 június

  1. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Galgóc: Szlovákia–Japán 28:23 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 6).   2. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Luhačovice: Csehország–Szlovákia 21:22 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 1).   3. Alapiskolások Nyitra megyei egyéni atlétikai bajnoksága, Érsekújvár, [...]

2015 május

1. Női tenisz extraliga, döntő: HTC Empire Trnava–TK Nitra 4:1 (benne: Juhász Vivien–Andrea Hradecká 6:2, 6:1). Bajnok a nagyszombati csapat. 1. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, első mérkőzés: Duslo Šaľa–Partizánske 31:24 (Duslo: Bízik Réka 9, Bízik [...]

2015 április

1. Női kosárlabda-extraliga, a 3. helyért, első mérkőzés: Ružomberok–Spišská Nová Ves 54:45 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 2). 1. Női röplabda-extraliga, playoff-elődöntő, negyedik mérkőzés: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 14). 1. Női kézilabda WHIL, 15. [...]

2015 március

1. Junior vívó Európa-bajnokság, Maribor, fiúk, tőr egyéni (82 induló): 12. a sárosfai Végh Dávid (szlovákiai, KŠ Šamorín). 1. ATP Challenger Tour férfitenisztorna, Cherbourg, egyes, döntő: Gombos Norbert (szlovákiai, 7.)–Benoit Paire (francia, 6.) 6:1, 7:6. 1. Labdarúgó Fortuna [...]

2015 február

1. Női röplabda Szlovák Kupa, Igló, döntő: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 11). 1. Férfiröplabda Szlovák Kupa, Igló, döntő: Prešov–Spartak VKP Komárno 2:3 (Slávia EU: Németh Zsolt 0). 1. Nyugat-szlovákiai [...]

2015 január

2. Yellow Cup nemzetközi férfikézilabda-torna, Winterthur: Svájc–Szlovákia 31:29 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 6). 3. Yellow Cup nemzetközi férfikézilabda-torna, Winterthur: Szlovákia–Tunézia 27:28 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 2). 3. Falukupa perbetei házi sakkverseny: 1. Ostružlík Márk, diákok: [...]