///Krónika 2017 március

Krónika 2017 március

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 22. forduló: DVSC–Diósgyőri VTK 3:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 67. percig), MTK–Paks 1:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

4. ČSOB Téli Futósorozata, 3. verseny, Somorja-Csölösztő – 12 km, férfiak: 2. Krascsenits Dávid 44:13. 6 km, férfiak: 1. Dömény János (BMSC) 21:11.

4. Idősebb diákok országos fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – lányok, 300 m: 3. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 43,52; távolugrás: 3. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 495 cm.

4. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Koprivnica – idősebb diákok, 66 kg: 2. Mezej József; 73 kg: 2. Csörgő Áron (mindketten Bősi Birkózó- és Sportklub).

5. Juniorok országos fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – fiúk, magasugrás: 1. Kondé Péter (Megy Sport Dunajská Streda) 193 cm.

5. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Hakuba, látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 2. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:78,80.

6. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Hakuba, látáskárosultak, női szuperóriás-műlesiklás: Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:18,18.

11. Labdarúgó OTP Bank Liga, 23. forduló: DVSC–Paks 1:3 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Videoton–DVST 2:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 78. perctől), Mezőkövesd–Gyirmót 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Ferencváros–Haladás 3:1 (Haladás: Mészáros Károly – a 84. perctől).

11. Férfiteke-extraliga, 18. forduló: Inter Bratislava–Košice 5:3 (3546:3452, Inter: Varga Tibor 594); Stará Turá–Fiľakovo 1:7 (3352:3418, Fiľakovo: Telek Tamás 574, Szabó Sándor 601).

11. Férfiteke-extraliga, 19. forduló: Vrútky–Inter Bratislava 8:0 (3551:3246, Inter: Varga Tibor 530); Fiľakovo–Podbrezová 3:5 (3376:3447, Fiľakovo: Telek Tamás 542, Szabó Sándor 595).

11. 12. Tíz Kilométeres Futóverseny, Strážske (172 induló): 59. (D kategória 3.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

11. 19. Nyílt Magyar Katabajnokság, Csolnok (3 ország, 220 versenyző) – aranyérmesek, egyéni: Valach Dániel (egyéniben), Dobos Evelyn (mindkettő Érsekújvár), Szalay Péter (Zselíz), Csizmadia Evelin, Rácz Boglárka (mindketten Párkány). Ezüstérem, családi: Valach Dániel, Valach Imre, Valach Ádám (mindhárom Érsekújvár); egyéni: Gálik Péter, Karásek Péter (mindketten Zselíz), Bognár Krisztián, Csányi Árpád, Fábián György, Rácz Éva (mind Párkány). Bronzérem, csapat: Valach Dániel, Valach Imre, Valach Ádám; egyéni: Valach Ádám, Valach Imre, Dobos Rebeka (mind Érsekújvár), Fiala Lajos, Szamaránszki Vanessa (mindketten Alistál), Andráš László, Bognár Kornélia, Kačmár Mihály, Németh Carmen, Tóth Kurucz Áron, Válent Ottó, Verbók Sebastian (mind Párkány).

11. LV. Szimultán Kupa Rapidsakkverseny, Győr – A csoport: 1. Góth Gábor (komáromi KSC). B csoport (14 éven aluliak, 29 induló): 1. Klenkó Ádám (Bátorkeszi EuroPRESS Sakk-klub).

11–12. Magyar grapplingbajnokság, Budapest – Gi, kezdő férfiak, 80 kg (5 induló): 1. Rosztovics János; 85 kg (4): 2. Csomor László (mindketten Bősi Kempo MMA Klub), 95 kg (5): 1. Czibulka Dávid (komáromi Wolf Fight Club), 2. Jádi Zoltán. Juniorok, 65 kg (7): 2. Méhes Róbert; 80 kg (2): 1. Dunai Ádám, 2. Bazsó Patrik (mind Bősi Kempo MMA Klub). NoGi, kezdő férfiak, 70 kg (7): 1. Czompó Kevin, 2. Kedro Nikolas; 80 kg (10): 1. Bári Patrik (mind komáromi Wolf Fight Club), 2. Rosztovics János; 85 kg (5): 3. Csomor László; 90 kg (5): 2. Nagy Dávid, 3. Vasi Attila (mind Bősi Kempo MMA Klub); 95 kg (4): 1. Czibulka Dávid (komáromi Wolf Fight Club); 100 kg (2): 1. Hodosi Nikolasz. Kesztyűs küzdelem, kezdő férfiak, 70 kg (3): 3. Zsoldos József (mindketten Bősi Kempo MMA Klub).

11–12. Téli Díjugrató Sorozat, 6. verseny, Dunatőkés – Z, 100 cm (50): 2. Bogyai Rebeka (Oktava) 0/66,58 (0,58). ZM, 80 cm (15): 1. Vígh Norbert (Peter Pan 139, mindkét páros Czajlik-ranch Dunajský Klátov) 0/64,36 (0,36).

12. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-döntője, Pjongcsang, látáskárosultak, női lesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:31,60.

12. XXIII. futóverseny, Čierne Kľačany, 15 km, férfiak: 2. Švajda Gábor˙(Ready2Run-Cep – Dvory) 49:28.

14. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-döntője, Pjongcsang, látáskárosultak, női szuperóriás-műlesiklás: Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:34,87.

Kettesben a tarvisiói pályán, elöl irányítója, Natália Šubrtová, hátul Farkaš Henrietta (spv.sk.felvétel)

15. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-döntője, Pjongcsang, látáskárosultak, női szuperóriás-műlesiklás: Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:31,33.

16. Labdarúgó OTP Bank Liga, 20. forduló, pótolt mérkőzés: Vasas–Haladás 2:3 (Haladás: Mészáros Károly – a 70. perctől).

17. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-döntője, Pjongcsang, látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:17,60.

18. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-döntője, Pjongcsang, látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:46,42.

18. Téli Díjugrató Sorozat, 7. állomás, Dunatőkés – ZM, 80 cm (22 induló): 3. Vígh Norbert (Peter Pán 139, Czajlik-ranch, Dunajský Klátov) 0/69,46 (1,46).

18. Lovastorna Barel Cup, 3. forduló, Tátralomnic – junior lányok: 2. Hakszer Lea 7,471; páros: 1. Hakszer Lea, Jozefina Baloghová (mindketten TJ Slávia SOUP Šaľa) 7,332; csoport: 2. Slávia SOUP Šaľa (benne: Hakszer Lea) 6,964.

18. III. Michal Lipovský Emlékverseny a város felszabadításának 72. évfordulója alkalmából, Zselíz – szabad kisöbű puska, 25 m, veteránok, 60 év fölött: 2. Csala Ferenc (Ipolyság) 295.

18. Karate Szövetségi Kupa, II. forduló, Bazin – kata, férfiak, egyéni: 2. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa), open: 1. Kocsis Lajos, 6–8 évesek. 2. Bujko Dominik (KK Bushido Neded), 13–14 évesek, 4. kyuig: 2. Sárkány Alex (Slovan Duslo Šaľa), 15–17 évesek, 3. kyuig: 3. Szarka Attila (KK Banana Dojo Šaľa). Regonkai, kata, 13 évig: 3. Sárkány Alex.

19. Férfiteke-extraliga, 20. forduló: Sučany–Fiľakovo 3:5 (3327:3454, Fiľakovo: Telek Tamás 550, Szabó Sándor 569).

19. Labdarúgó Bundesliga, 25. forduló: Borussia Mönchengledbach–Bayern München 0:1 (Borussia: Bénes László – a 81. perctől).

19. Juniorok országos cselgáncsbajnoksága, Besztercebánya – lányok, 48 kg: 2. Szabó Veronika; 70 kg: 3. Decsi Dóra (mindketten gútaiak).

20. U22-es ökölvívó Európa-bajnokság, Braila, 56 kg: 3. Tankó Vilmos (szlovákiai).

A gimibajnokság fiú kosárlabdabajnoka, a komáromi Selye János Gimnázium csapata

22. Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága, kosárlabda, Komárom (házigazda a Selye János Gimnázium) – fiúk, A csoport: Komárom (Selye János Gimnázium)–Somorja (Madách Imre Gimnázium) 33:11, Somorja–Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) 18:3, Komárom (Selye)–Rimaszombat (Tompa) 35:5. B csoport: Pozsony (Duna utca)–Komárom (Marianum) 22:30, Komárom (Marianum)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 28:8, Pozsony (Duna utca)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 23:16. A 3. helyért: Somorja–Pozsony 15:14. Döntő: Komárom (Selye)–Komárom (Marianum) 56:23. Végeredmény: 1. Komárom (Selye), 2. Komárom (Marianum), 3. Somorja, 4. Pozsony, 5–6. Rimaszombat (Tompa) és Dunaszerdahely (magángimnázium). Díjazott – legjobb játékos: Kajtor Richárd (Komárom, Selye). A győztes csapat: Kajtor Richárd, Fibi Máté, Csóka Erik, Vida Gergely, Kürthy Ádám, Takács Gergely, Zakál Erik, Százvay Ádám, Dobroczki Tamás, Kómár Árpád. Felkészítő tanár: Paraska István. Lányok – A csoport: Komárom (Selye János Gimnázium) A–Komárom (Selye János Gimnázium) B 37:14, Komárom B–Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) 14:3, Komárom A–Rimaszombat 33:6. B csoport: Pozsony (Duna utca)–Dél-Komárom (Jókai Mór Gimnázium) 5:7, Dél-Komárom–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:15, Pozsony–Dunaszerdahely (magángimnázium) 12:10. A 3. helyért: Pozsony–Komárom (Selye) B 6:5. Döntő: Komárom (Selye) A–Dunaszerdahely (magángimnázium) 33:25. Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium) A, 2. Dunaszerdahely (magángimnázium), 3. Pozsony (Duna utca), 4. Komárom (Selye János Gimnázium) B, 5–6. Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) és Dél-Komárom (Jókai Mór Gimnázium). Díjazott – legjobb játékos: Talian Dominika (Komárom A, Selye). A győztes csapat: Talian Dominika, Pongrácz Emma, Nagy Réka, Fehér Fruzsina, Pongrácz Anna, Kocskovics Kitty, Czibor Laura, Horváth Mónika, Jakab Adrienn, Szombat Luca. Felkészítő tanár: Horváth Fél Szilvia.

24. Sakk Extraliga, zárótorna, Modor, 9. forduló: Slovan Bratislava–Dunajská Streda 1,5:6,5, dunaszerdahelyi pontok: Vajda Levente, Czebe Attila, Bokros Albert, Bagi Máté, Csiba Dominik 1–1, Erdős Viktor, Petényi Tamás, Varga Zoltán 0,5–0,5.

25. Sakk Extraliga, zárótorna, Modor, 10. forduló: Humenné–Dunajská streda 3,5:4,5, dunaszerdahelyi pontok: Vajda Levente, Czebe Attila, Varga Zoltán 1–1, Erdős Viktor, Bagi Máté, Csiba Dominik 0,5–0,5.

25. Fiatalabb diákok országos szabadfogású birkózóbajnoksága, Bánovce nad Bebravou (24 klub, 126 versenyző) – 29 kg: 1. Tóth Máté (vásárúti), 2. Lakatos Patrik (gútai), 3. Édes János (madari); 31 kg: 1. Oláh Krisztián (rimaszombati); 33 kg: 2. Horváth Noel (nagymegyeri); 35 kg: 2. Csóka Sámuel (vásárúti); 37 kg: 2. Kovács Ferencz (dunaszerdahelyi); 40 kg: 2. Remes Krisztián (madari); 44 kg: 1. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi); 48 kg: 1. Csóka Richárd (vásárúti), 2. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 52 kg: 2. Mió Dávid (nagymegyeri), 3. Varga Balázs (dunaszerdahelyi); 62 kg: 1. Bertók Nicolas (dunaszerdahelyi); 68 kg: 3. Szerencsés Gergő (dunaszerdahelyi); 73 kg: 1. Szarvas Márk (nagymegyeri); 85 kg: 3. Póda Levente (vásárúti). Csapatverseny: 2. Dunaszerdahely 27, 3. Vásárút. 24.

25. Lovatorna Barel Cup, 4. forduló, Kassa – junior lányok: 2. Hakszer Lea 7,323; páros: 2. Hakszer Lea, Jozefina Baloghová (mindketten TJ Slávia SOUP Šaľa) 6,440.

25. Felszabadulási Futóverseny, Topoľčianky, ifi fiúk, 2000 m: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 6:49.

25. 25. szlovák szkanderbajnokság, Rőce, bal kéz, 85 kg: 2. Hervay Péter; 100 kg: 1. Hervay László (mindketten AWK Senec). Jobb kéz, 100 kg: 2. Hervay László

25–26. Bártfa Nemzetközi Cselgáncsnagydíja (11 ország, 615 versenyző) – fiatalabb diákok, lányok, 44 kg: 1. Szabó Margaréta. Ifik, 60 kg: 2. Keszeli Róbert (mindketten gútaiak).

26. Sakk Extraliga, zárótorna, Modor, 11. forduló: Dunajská Streda–Slávia UPJŠ Košice, dunaszerdahelyi pontok: Vajda Levente, Petényi Tamás, Bokros Albert, Mészáros Mihály, Bagi Máté 1–1, Erdős Viktor, Varga Zoltán 0,5–0,5.
Bajnok a dunaszerdahelyi csapat.

28–ápr. 4. U23-as birkózó Európa-bajnokság, Szombathely – szabadfogás, 125 kg (11 induló): 5. Soós Tamás (szlovákiai); kötöttfogás, 130 kg (17): 14. Soós Tamás.

2017-05-19T11:48:51+00:00 2017.03.17.|Categories: Krónika, 2017|