1. Labdarúgó OTP Bank Liga, 24. forduló: Diósgyőri VTK–Újpest 3:1 (DVTK: Szarka Ákos), Haladás–Mezőkövesd 4:2 (Haladás: Mészáros Károly), Paks–Videoton 0:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

1. 12. ČSOB Marathon, Pozsony, minimaraton (4,2 km): 3. (ifik: 1.) Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 13:13.

1. Diákok nemzetközi birkózóversenye, Tallin – idősebb diákok, 65 kg (26 induló): 1. Mezej József; 73 kg (19): 3. Csörgő József (bősiek).

2. Férfi-tekeextraliga, 21. forduló: Fiľakovo–Spišská Nová Ves 1:7 (3280:3409, Fiľakovo: Telek Tamás 517, Szabó Sándor 588); Trstená–Inter Bratislava 1:7 (3533:3651, Inter: Varga Tibor 635)

5–9. Karate Európa-bajnokság a WUKF égisze alatt, Kolozsvár (26 ország, 1800 versenyző) – goju ryu, férfiak (21–35 évesek): 3. Kocsis Lajos (szlovákiai).

8. Labdarúgó OTP Bank Liga, 25. forduló: Újpest–Paks 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Haladás–Honvéd 0:1 (Haladás: Mészáros Károly), MTK–Mezőkövesd 2:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Ferencváros–Diósgyőri VTK 1:1 (DVTK: Szarka Ákos).

8. Carnage Night 5 Gála, Poltár – profi ökölvívómeccs: Osaďan Zsolt–Marián Macko (nyitrai) – Osaďan nyert.

8. Országos karatebajnokság, Galánta (36 klub, 106 versenyző) – kumite, + 84 kg: 1. Jóba Attila (KK Taiyó Kolárovo). Kata, masters, +45 kg: 1. Csiba Tibor (Ippon Karate Klub Dunajská Streda).

8. Férfi-tekeextraliga, 22. forduló: Košice–Fiľakovo 7:1 (3387:3298, Fiľakovo: Telek Tamás 537, Szabó Sándor 557); Inter Bratislava–Stará Turá 7:1 (3568:3395, Inter: Varga Tibor 598). Az újonc fülekiek bronzérmesek.

8. Uszonyos úszó Ifjúsági Liga és Szlovák Kupa, 2. forduló, Trencsén – C kategória, nők, 50 m palackos búvárúszás. 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 21,86; 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 56,94; 200 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 1:56,31; 4x50 m felszíni úszás: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó) 1:30,32.

8. Idősebb diákok szabadfogású országos birkózóbajnoksága, Dunaszerdahely (24 klub, 101 versenyző) – 29 kg: 1. Oravec Tibor (rimaszombati); 38 kg: 1. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus); 42 kg: 1. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi), 3. Velsicz Richárd (komáromi Spartacus); 47 kg: 1. Gaál András, 2. Csörgő László (dunaszerdahelyiek), 3. Szeiler Mátyás (somorjai); 53 kg: 3. Darvas Patrik; 59 kg: 2. Bertók Nikolas (dunaszerdahelyiek), 3. Paradi Kevin (marcelházai); 66 kg: 2. Mezej József (bősi), 3. Szelle Tamás (somorjai); 73 kg: 1. Csörgő Áron (bősi), 2. Tóth Gergely (madari); 85 kg: 1. Kovács Nicolas (marcelházai). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 33.

8. 24. Szenci Kéz nemzetközi szkanderverseny, bal kéz, 95 kg: 1. boldogfai Hervay László (AWK Senec).

8. Szlovák-cseh erőemelő-bajnokság, Příbram – juniorok, 100 kg: 1. Marušinec Dávid (Strongfit Club Komárno) 752,5 kg (fekvenyomás: 180 kg, guggolás: 267,5 kg, felhúzás: 305 kg) – mind a négy eredmény új szlovák csúcs. Guggolás, juniorok, 100 kg: 1. Marušinec Dávid 267,5 kg.

8. XVII. Bicske Kupa nemzetközi harcművészeti verseny – csapat: 2. a szlovákiai csapat; egyéni, aranyérmesek: Schiller Bence, Kanozsay Máté (2x), Maitz György, Halász Péter (2x), Onódi Csaba (2x), Mészáros Máté, Pálfi Dominik (2x), Németh Krisztián, Bugár Botond (2x), Balogh Bence. Ezüstérmesek: Schiller Bence, Himpán Gábor Dominik, Czibor Tivadar, Takács Zsolt, Onódi Csaba, Mészáros Máté, Bús Máté, Németh Anna (2x), Németh Krisztián, Jassa Ádám, Kovács Géza, Beke Liliána (2x), Varga Tibor. Bronzérmesek: Himpán Gábor Dominik, Vörös Bottyán Géza, Onódi Csaba, Szalay Norbert, Németh Anna, Kovács Csilla, Kovács Géza, Földes Noémi (2x – mind szlovákiai). Felkészítő mesterek: Shihan Szayka Róbert, Sensei Bajnóczi Roland és Sensei Nikker Ronald.

A csallóköziek a bicskei kupán

8–9. Téli Díjugrató Sorozat, döntő, Dunatőkés (Czajlik-rancs) – ZM, 80 cm (29 induló): 3. Alföldy Lilla (Cantona R) 0/67,24 (-076). ZM, 80 cm (10): 1. Bogyai Rebeka (Oktava, mindketten JK Czajlik-rancs, Dunajský Klátov) 0/65,93 (1,93).

9. Szlovák Kötöttfogású Birkózó Diákliga, 1. forduló, Vásárút – gyerek A (2008, 2009/2010), 24 kg: 1. Csizmadia Levente, 2. Méhes Szabolcs; 26 kg: 2. Kucsora-Kisfónai Mátyás, 3. Ďumbier Pál. Gyerek B (2006, 2007/2008), 40 kg: 2. Ďumbier Dániel. Diák (2004, 2005/2006), 37 kg: 2. Ďumbier Ármin, 48 kg: 2. Lakatoš Imre; 57 kg: 3. Ondró Erik; 73 kg: 2. Nagy Dávid. Diákok (2002, 2003/2004), 42 kg: 1. Nagy Nikolasz, 47 kg: 2. Velsicz Richárd Kornél; 53 kg: 2. Nagy Tamás; 59 kg: 2. Prezmeczký Gyula; 100 kg: 2. Komjáthy Zoltán (mind komáromi Spartacus).

9–10. Öttusa Lusitania Trophy International Open, Mafra, férfi egyéni: 3. Szalay János (szlovákiai) 1349 – rajtjog az idei vb-re.

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 26. forduló: Paks–Ferencváros 3:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), MTK–Haladás 0:0 (Haladás: Mészáros Károly), Mezőkövesd–Debreceni VSC 2:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

15. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Videoton–Mezőkövesd 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Kispest–Paks 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Haladás–Diósgyőri VTK 2:0 (Haladás: Mészáros Károly – a 88. percig; DVTK: Szarka Ákos – a 40. perctől).

15. 8. húsvéti asztalitenisz-verseny, Gúta (75 induló, rekordrészvétel, 208 mérkőzés) – amatőrök (25): 1. Lukács László (Hurbanovo) – megvédte a tavalyi elsőségét. Igazolt játékosok (50): 2. Való Erik (PK Chotín). Páros (29): 1. Félix Martin/Juraj Frey (STK Kolárovo), 2. Szikonya Tibor/Való Erik (PK Chotín), 3. Laczkó Imre/Laczkó Bálint (STK Strekov) – az apa játszott a 14 éves fiával.

A gútai asztalitenisz-versenyen a nem igazolt játékosok legjobbjai, balról jobbra: Jozef Okuliar (2.), Lukács László (1.) és Peter Ďatko (3.)

22. Labdarúgó OTP Bank Liga, 28. forduló: Paks–Diósgyőri VTK 0:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban; DVTK: Szarka Ákos – a 79. percig), Mezőkövesd–Újpest 1:3 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Debreceni VSC–Haladás 4:2 (Haladás: Mészáros Károly).

22. XXXVI. Barátság Futóverseny, 10 kilométeres nemzetközi országúti viadal, Diósförgepatony (107 résztvevő) – kategóriagyőztesek, A kategória (juniorok 20 éves korig): 1. Varga István Dominik (Felsőpatony) 47:03; B kategória (férfiak 21–29 éves korig): 1. Lőrincz Norbert (Diósförgepatony) 38:46; C kategória (férfiak 30–39 éves korig): 1. Kiss László (Illésháza) 35:39; D kategória (férfiak 40–49 éves korig): 1. Nagy György (Somorja) 37:58; H kategória (junior lányok 20 éves korig): 1. Fodor Dóra (Bősi Futóklub) 55:03, M kategória (60 éven felüli nők): 1. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 52:47.

22. Nemzetközi kadett birkózóverseny, Ivano-Frankivszk (Ukrajna) – 85 kg: 3. Horváth Nikolas (szlovákiai).

22. Pisztolylövőverseny (3x10 lövés, 15 m), Zselíz – nők: 1. Varga Arpás Angelika (Párkány) 292. Férfiak: 1. Svanczár László (Lontó) 288, 2. Nothárt Vilmos (Szőgyén) 288, 3. Vékony Patrik (Zselíz) 287. Kisöbű pisztoly: 3. Varga György (Párkány) 289.

22–23. Uszonyos úszó Világkupa 2017, 3. forduló, Olsztyn – férfiak 800 m felszíni úszás: 1. a galántai Bukor Ádám (Mátrai Erőmű Búvárklub, Gyöngyös) 6:17,57 – új magyar csúcs; 200 m felszíni úszás: 3. Bukor Ádám 1:23,09; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 2:58,60.

Bukor Ádám Olsztynban mutatkozott be először magyarországi klubja színeiben

23. 43. Komárno–Komárom Utcai Futóverseny – 5,5 km, férfiak: 1. Dömény János (Marathon Team Bratislava) 18:02; nők: 2. Klučka Vivien (Selye-gimnázium, Komárom) 22:52.

23. Diákok kerületi cselgáncsbajnoksága, Bazin – mini, 30 kg: 3. Varga Dániel. Fiatalabb diáklányok, 44 kg: 1. Szabó Margaréta; fiúk, 42 kg: 2. Tánczos Márton, 46 kg: 1. Gubien Márk. Idősebb diákok, fiúk, 55 kg: 2. Czina Gergő, 3. Angyal Márk (mind gútai).

24–30. 14. IKF (International Kempo Federation) világbajnokság, Albufeira – Vass Mátyás: 1. full-contact (küzdelem), 2. kempo (K1 küzdelem), 3. submission grappling (földharc) és szemi-contact (küzdelem). Schiller Bence: 2. full-contact, submission grappling (földharc) és szemi-contact, 3. kempo (K1 küzdelem). Czibor Tivadar: 2. szemi-contact (küzdelem), 3. kempo (K1 küzdelem). Szayka Róbert (mind szlovákiai): 1. kempo (K1 küzdelem), 2. kata (formagyakorlat). Felkészítők: Szayka Róbert 5. danos kempomester és Szűcs Tamás bokszedző.

29. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Diósgyőri VTK–Vasas 3:1 (DVTK: Szarka Ákos – a 64. percig + 1 gól), Ferencváros–Mezőkövesd 3:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Haladás–Paks 2:0 (Haladás: Mészáros Károly – a 69. perctől; Paks: Molnár Péter – a kapuban).

29. ITF női tenisztorna, Tunisz, páros, döntő: Guadalupe Pérez-Rojas, Daniela Seguel (argentin, chilei, 2.)–Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 4.) 6:7, 6:3, 11:9.

29. Karate Ashihara Open, Eurasian Cup, Szigetszentmiklós (6 ország, 130 versenyző: 1. Jančovič Laura és Jandura Iván; 3. Márik Erik (mind Kyokushin Karate Oyama Dojo Bős).

29. 28. Duatlon Zsitva-kupa, Udvard – veteránok II: 1. Bernáth Ferenc (TK Dvory nad Žitavou).

29. IX. Nemzetközi Gyermek És Diák Szabadfogású Sillai László Emlékgála birkózásban, Győr (5 ország, 281 versenyző) – serdülők (2002–2003), 54 kg: 3. Prezmeczký Gyula. Kadettok (2000–2001), 63 kg: 1. Nagy Balázs (mindketten Spartacus Komárno).

29–30. Westernlovagló idénynyitó verseny, Galánta (Ezüst-tó Rancs) – hordókerülés – 3. divízió: 1. Fehér István (Hercegnő) 16,440; szlalom – 3. dívízió: 1. Fehér István (Hercegnő) 20,953.

30. Országos snookerbajnokság, Pozsony – döntő: Köles (komáromi)–Vranjes 4:0. Végeredmény: 1. Köles Balázs.

30. IX. Mayor Cup, Ekecs: 1. Jančovic Linda, 2. Jančovič Laura (mindketten Kyokushin Karate Oyama Dojo Bős).

30. Cselgáncs Budapest Kupa (25 ország, 1542 versenyző) – diáklányok, 45 kg: 1. Szabó Margaréta (gútai).