2013 január

4. Férfi kézilabda Újévi Kupa, Brünn: Csehország–Szlovákia 22:30 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 2).

5. Női kézilabda WHIL, 12. forduló: Šaľa–Partizánske 34:20 (Šaľa: Bízik Réka 2), Poruba–Most 27:28 (Poruba: Tóth Erzsébet 8), Veselí–Nitra 34:24 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

5–6. 3. Aarhus 1900 24 hours Indoor Run 24 órás futás – 60 éven felüliek: 1. Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) – 6 órás futás: 49,991 km (korosztályos szlovák csúcs), 12 órás futás: 89,933 km (korosztályos szlovák csúcs), 24 órás futás: 141,068 km (korosztályos szlovák csúcs), 100 km: 14:34:18 óra (korosztályos szlovák csúcs). Bögi Sándor tizenháromszoros szlovák csúcstartó lett.

6. 3. Gútai Vízkereszt Maraton: 1. Magyar Imre (zsitvabesenyői) 2:44:55.

6. Női kosárlabda Szlovák Kupa, a 3. helyért: ŠBK Šamorín–Piešťanské Čajky 64:44 (ŠBK: Slama Angelika 9).

8. Egészségkárosultak alpesi sí Világkupa-versenye, Sestriere, látáskárosultak, óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:26,10

9. Egészségkárosultak alpesi sí Világkupa-versenye, Sestriere, látáskárosultak, óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:27,21.

11. Női kosárlabda extraliga, 18. forduló, előrejátszott mérkőzés: Cassovia Košice–Piešťany 49:72 (Cassovia: Kovács Noémi 6).

12. Női kosárlabda extraliga, 18. forduló: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 73:56 (ŠBK: Slama Angelika 3, Suja Tímea 8, Csóka Kinga 3), Spišská Nová Ves–Petržalka 81:59 (Petržalka: Lelkes Krisztina 0).

12. Női kézilabda WHIL, 13. forduló: Most–Šaľa 27:23 (Šaľa: Bízik Réka 0), Senec–Poruba 28:34 (Poruba: Tóth Erzsébet 3), Olomouc–Nitra 28:23 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

12. 8. Sľňava-kupa nemzetközi teremevezős verseny, Pöstyén – férfiak: 1. Grassl Antal (KKK Komárno) 5:52,2.

12. 33. birkózó Érd Kupa és Lakatos Gábor Emlékverseny, gyermek II. korcsoport (2006–2007-ben születettek), szabadfogás – 20 kg: 2. Igrinyi Viktória (marcelházai); diák II korcsoport (2002–2003-ban születettek), szabadfogás – 35 kg: 3. Mezej József (bősi); 38 kg: 3. Domin Barnabás (marcelházai); 50 kg: 2. Kovács Nikolas (madari); diák I korcsoport (2000–2001-ben születettek), szabadfogás – 42 kg: 2. Megály Zoltán (marcelházai), 3. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus); +76 kg: 3. Uhlik Krisztián (madari); serdülők (1998–1999-ben születettek), szabadfogás – 50 kg: 2. Heizer Erik (bősi), 69 kg: 2. Rohály József; kadettok (1996–1997-ben születettek), kötöttfogás – 63 kg: 3. Sallai Csaba (komáromi Spartacus); 85 kg: 2. Papp Lajos (madari), 3. Hegedűs Bence; kadett lányok (1996–1997-ben születettek), szabadfogás – 46 kg: 3. Ágh Erika; juniorok (1993–1996-ban születettek), kötöttfogás – 74 kg: 2. Rákóczi János (bősiek); 84 kg: 2. Ahmeti Juszuf (somorjai).

12. 20. Patonyi Kupa sakkverseny, Felsőpatony (34 induló): 1. Takács László (dunaszerdahelyi-nyékvárkonyi) 8, 2. Darázs Zoltán (budapesti, Patonyi Bástya SE) 7,5, 3. Iván Imre (nagymegyeri ) 7,5.

13. Michal Jurka és Michal Olejár Emlékverseny, Topolčianky – 9 km-es futás: 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky) 30:21.

15. Egészségkárosultak alpesi sí Világkupa-versenye, St. Moritz, látáskárosultak, női óriás-műlesiklás, II. verseny: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová). Női műlesiklás, I. verseny: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová), II. verseny: 2. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová).

15. Felkészülési válogatott labdarúgó-mérkőzés, Obidos: Portugália U20–Szlovákia U20 1:1 (Szlovákia: Mészáros Károly + 1 gól).

16. Női kézilabda WHIL, 14. forduló: Senec–Šaľa 29:27 (Šaľa: Bízik Réka 0), Michalovce–Nitra 47:17 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

18. Férfi asztalitenisz extraliga, 7. kettős forduló, a 7–12. helyért: SK Vydrany–STK MACO Trnava 6:3 (Vydrany: Vími Roland 1),

19. Férfi asztalitenisz extraliga, 7. kettős forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–STK MACO Trnava 7:0 (Metalfin: Biró Bálint 2), SK Vydrany–ŠKST Ružomberok 5:5 (Vydrany: Vími Roland 1).

19. Női asztalitenisz extraliga, 7. kettős forduló, az 1–6. helyért: Dunajská Streda–MSK Malacky 5:5 (Dunajská Streda: ifj.Szabó Andrea 1,5).

19. Női kézilabda WHIL, 15. forduló: Šaľa–Poruba 29:28 (Šaľa: Bízik Réka 0; Poruba: Tóth Erzsébet 3).

19. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 19. forduló: Ostrava–Cassovia Košice 75:83 (Cassovia: Kovács Noémi 15).

19. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 6. forduló: KVP Komárno–Nováky 5:16 (KVP: Zakar Péter 2, a többi komáromi góldobó ismeretlen), Slávia UK Bratislava–ŠKP Modrí draci Košice 9:4 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3; ŠKP: Veszelits Péter 1).

23. Női kézilabda WHIL, 15. forduló, pótolt mérkőzés: Nitra–Partizánske 24:30 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

25. Prestoni ITF női tenisztorna, 1. forduló: Patrícia Haas (osztrák)–Juhász Vivien (szlovákiai) 1:6, 6:3, 6:4.

26. Sakkfesztivál, Bábolna – felső tagozatos fiúk: 1. Molnár Viktor; alsó tagozatos fiúk: 1. Csaplár Viktor (mindketten komáromiak).

26. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, nyitóforduló: ŠBK Šamorín–Sopron 62:68 (ŠBK: Slama Angelika 14/4, Suja Tímea 10).

26. Női kézilabda WHIL, 16. forduló: Most–Nitra 38:27 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban), Poruba–Slavia Praha 33:29 (Poruba: Tóth Erzsébet 3).

31. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 21. forduló: Cassovia Košice–Levice 65:51 (Cassovia: Kovács Noémi 10).

31. Női kézilabda WHIL, 17. forduló, előrejátszott mérkőzés: Nitra–Senec 25:29 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

2013-04-29T09:23:22+00:00 2013.04.29.|Categories: Krónika, 2013|