2013 február

2. Nemzetközi Diákolimpia, Oroszlány – a gútaiak dobogósai:, serdülők, 60 kg: 1. Hamran Marcell, 2. Szépe Zsolt. Diákok, A, 30 kg: 1. Tóth Miklós Levente. Diákok, C, 28 kg: 3. Manyuš Kristóf; 33 kg: 3. Angyal Márk. Diákok, D, 45 kg: 1. Szabó Máté Zoltán.

2. Kötöttfogású birkózó-rangsorverseny, Kaposvár – 120 kg: 1. Čech Dávid (somorjai).

2. A Dunajplavba korosztályos nemzetközi versenye, Pozsony, szabadfogás, idősebb diákok – 40 kg: 3. Szeiler Mátyás; 52 kg: 2. Liptai Tamás (somorjaiak).

2. Női teke extraliga, 11. forduló: Sučany–KK Zlaté Klasy 4:2 (2168:2146) – (Zlaté Klasy: Csicsay Mária 507, Varga Éva 551, Vlahy Éva 555).

2. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, 2. forduló: Győr–ŠBK Šamorín 76:70 (ŠBK: Slama Angelika 7, Suja Tímea 18, Csóka Kinga 0).

2. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 22. forduló: Spišská Nová Ves–Cassovia Košice 62:43 (Cassovia: Kovács Noémi 0).

2. Női kézilabda WHIL, 17. forduló: Jindřichuv Hradec–Poruba 24:28 (Poruba: Tóth Erzsébet 1), Slavia Praha–Šaľa 28:21 (Šaľa: Bízik Réka 1).

2. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 8. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–Nováky 6:7 (Modrí draci: Veszelits Péter 3), ČH Hornets Košice–KPŠ Akademik Košice 5:5 (ČH Hornets: Eschwig-Hajts Tamás 1), Topoľčany–Slávia UK Bratislava (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3), KVP Komárno–Žilina 10:11 (KVP: Zakar Péter 4).

2. Férfi kézilabda extraliga, 21. forduló: Štart Nové Zámky–Michalovce 27:23 (Štart: Pogány Dávid 2, Szapu Viktor 0, Ivanov Sándor 7).

6. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Bruges: Belgium–Szlovákia 2:1 (Szlovákia: Saláta Kornél – a 87. perctől).

6. Női kézilabda WHIL, 18. forduló, előrejátszott mérkőzés: Nitra–Poruba 20:34 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban; Poruba: Tóth Erzsébet 10.

6. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, ??. forduló: Sopron–ŠBK Šamorín 96:74 (ŠBK: Slama Angelika 4, Suja Tímea 13).

9. 5. Érd Kupa nemzetközi karateverseny (3 ország, 250 induló, Szlovákiából 6 klub 26 karatékája). A Szlovák Kyokushin Karate Szövetség dobogósai – kata, aranyérem: Belian Viktória, Dóczé Dávid, Joba Mária, Szép Melinda (mind Érsekújvár), Horváth Berta (Párkány). Ezüstérem: Kiss Tamara, Kiss Zoltán, Pajchort Melinda (mind Érsekújvár). Bronzérem: Kosík Roland (Érsekújvár), Marcsa Arnold (Párkány), Gőgh Szabina, Varga Dóra (mindketten Szímő). Kumite – aranyérem: Horváth Berta (Párkány), Kiss Tamara (Érsekújvár), Gáspár Simona (Zselíz). Ezüstérem: Horváth Dominik (Alistál), Joba Mária, Szép Melinda (mindketten Érsekújvár). Bronzérem: Ollári Gergő (Alistál), Kiss Zoltán (Érsekújvár), Kiss Éva, Varga Dóra (mindketten Szímő).

9. 57. ökölvívó Bocskai István Emlékverseny, Debrecen –  nyolcaddöntő, 69 kg: Rajcsányi Patrik (szlovákia)–Guo Leilei (kínai) 15:7. Negyeddöntő, 52 kg: Rajkó René (szlovákia)–Jung Csang (kínai) 9:16; 69 kg: Rajcsányi Patrik–Alekszander Ivanov (orosz) 15:11. Elődöntő, 69 kg: Rajcsányi Patrik–Bacskai Balázs (magyarországi) 6:13. A 18 éves nagymagyari Rajcsányi Patrik (K.O. Box Galanta) bronzérmes lett.

9. Kadettok országos birkózóbajnoksága, kötöttfogás, Madar (13 egyesület 52 versenyzője) – 42 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai); 48 kg: 2. Borka Kevin (naszvadi); 46 kg: 1. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi); 50 kg: 1. Szelle Gábor; 54 kg: 2. Bürsöly Gergely (bősiek), 3. Rigó Roland (komáromi); 58 kg: 1. ifj. Gaál Attila, 2. Buga Attila (dunaszerdahelyiek), 3. Marczinkó Mikolas (marcelházai); 63 kg: 2. Rohály József (bősi), 3. Sallai Csaba (komáromi); 69 kg: 2. Csicsó Zoltán (madari); 76 kg: 1. Horváth Denis (somorjai); 85 kg: 1. Papp Lajos (madari), 2. Hegedűs Bence (bősi).

9. Női asztalitenisz extraliga, 8. kettős forduló, az 1–6. helyért: TTC Považská Bystrica–Dunajská Streda 4:6 (Dunajská Streda: ifj.Szabó Andrea 1).

9. Nyugat-Szlovákia nyílt atlétikai bajnoksága, Pozsony – férfiak, 400 m: 1. Timoranský Tamás (AC N. Zámky) 51,12.

9. Kajak ergométeres szlovák bajnokság, Pozsony – 1000 m, K1, férfiak: 3. Tarr György (ŠKP Bratislava) 4:04,48, juniorok: 1. Linka Tibor (KCK Šamorín) 4:03,92. 200 m, K1. juniorok: 1. Linka Tibor (KCK Šamorín) 39,28.

9. Karlovac Open 2013 nemzetközi kick-boxtorna – full-contact, juniorok, 60 kg, döntő: Osaďan Zsolt (losonci)–Dino Brajkovic (bosnyák) 3:0. Osaďan megnyerte a súlycsoportot.

9. Diákok, ifik, juniorok és felnőttek karate Szövetségi Kupája, Bazin – kata, gou ryu férfiak és open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa).

9. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, 3. forduló: ŠBK Šamorín–Miskolc 74:61 (ŠBK: Slama Angelika 15/3, Suja Tímea 11).

9. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 23. forduló: Petržalka–Cassovia Košice 60:52 (Petržalka: Lelkes Krisztina 0; Cassovia: Kovács Noémi 3).

9. Férfi kézilabda extraliga, 22. forduló: Modra–Štart Nové Zámky 29:28 (Štart: Pogány Dávid 1, Szapu Viktor 2, Ivanov Sándor 6).

9. Női kézilabda WHIL, 18. forduló: Šaľa–Jindřichuv Hradec 36:17 (Šaľa: Bízik Réka 3).

9. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 9. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–ČH Hornets Košice 8:11 (Modrí draci: Veszelits Péter 2; ČH Hornets: Paksi Patrik 2), Slávia UK Bratislava–KPŠ Akademik Košice 15:7 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4), KVP Komárno–Topoľčany 8:9 (KVP: Zakar Péter 4. Makai Miklós? vagy Balázs? 4).

13. Női kézilabda WHIL, 19. forduló, előrejátszott mérkőzés: Nitra–Šaľa 25:38 (Šaľa: Bízik Réka 8).
    
15. Női kézilabda WHIL, 19. forduló, előrejátszott mérkőzés: Poruba–Zlín 35:20 (Poruba: Tóth Erzsébet 9/1).

16. Birkózó Jégtörő-kupa nemzetközi kötöttfogású verseny (Csehország, Horvátország, Lengyelország, Moldávia, Magyarország, Románia, Szerbia, Ukrajna és Szlovákia 22 klubjának 142 versenyzője), Naszvad – kezdők – A csoport (2002–2003-as születésűek) – 35 kg: 2. Mezej József (bősi); 41 kg: 2. Mészáros Péter; 45 kg: 2. Molnár Martin (gútaiak). B csoport (2006-os születésűek) – 19 kg: 2. Stakovič Máté, 3. Turančík Arnold (naszvadiak); 21 kg: 2. Szabó Attila (madari); 23 kg: 1. Križan Attila (komáromi BSK); 26 kg: 3. Balázs Gábor (madari); 33 kg: 2. Keszan Márió (naszvadi). Fiatalabb diákok, 33 kg: 1. Ágh Attila (bősi); 35 kg: 3. Kürthy Márió (gútai). Idősebb diákok – 38 kg: 2. Nagy Balázs (komáromi Spartacus); 66 kg: 3. Rohály József (bősi); 85 kg: 1. Érsek Róbert (naszvadi), 2. Nagy Krisztián, 3. Plavy Zoltán (somorjaiak); +85 kg: 3. Uhlík Krisztián. Kadettok – 76 kg: 3. Csicsó Zoltán (madariak); 85 kg: 2. Hegedűs Bence (bősi), 3. Papp Lajos (madari). Juniorok – 86 kg: 1. Ahmeti Juszuf (somorjai). Lányok – 39 kg: 1. Turančík Anett (naszvadi).

16. Plzeň Nagydíja nemzetközi szabadfogású birkózóverseny (Fehéroroszország, Németország, Szlovákia és Csehország huszonegy egyesületének százötvenegy versenyzője), a dunaszerdahelyi birkózóklub versenyzőinek eredményei – kezdők (A korcsoport) – 28 kg: 3. Gaál András; 37 kg: 2. Bazsó Marek. Kadettok – 46 kg: 1. Lakatos Nikolas; 54 kg: 2. Buga Attila; 58 kg: 1. ifj. Gaál Attila; 63 kg: 1. Sárközi Gyula, 2. Kuki Ádám.

16. Birkózó Diákliga, déli csoport, 1. forduló, Naszvad – győztesek, kezdők (2002–2006-os születésűek) – 28 kg: Sluka Ádám (madari); +60 kg: Pupák Simon (komáromi Spartacus). Fiatalabb diákok (2000–2002-es születésűek) – 31 kg: Mezej József (bősi), 33 kg: Nagy Tamás (komáromi Spartacus); 35 kg: Kürthy Márió (gútai); 37 kg: Ágh Attila (bősi); 40 kg: Kovács Nikolas (madari); 44 kg: Rehák László (komáromi Spartacus); 48 kg: Holocsi Bence (somorjai Gladiátor); 62 kg: Rigó Rudolf (komáromi Spartacus); +73 kg: Plavy Zoltán (somorjai Gladiátor). Idősebb diákok (1998–1999-es születésűek) – 38 kg: Nagy Balázs (komáromi Spartacus); 42 kg: Kajtár Sándor (madari); 47 kg: Takács Máté (naszvadi); 53 kg: Sluka István (madari); 66 kg: Rohály József (bősi); 85 kg: Érsek Róbert (naszvadi).

16. Karate gyerek, diák és fiatalabb ifjúsági Szlovák Kupa, 1. forduló, Sabinov – kata, 8–9 évesek: 1. Kurucz Márió (gútai Corvin HE).

16. Zsolna Nagydíja nemzetközi cselgáncsviadal – ifjúságiak, +81 kg: 2. Murányi Gábor (gútai).

16. Női teke Extraliga, 12. forduló: KK Zlaté Klasy–MKK Piešťany 4:2, nagymagyari pontszerzők: Csicsay Mária 547, Grelló Erika 530, Varga Éva 523, Vlahy Éva 566.

16. Nyílt kempo magyar bajnokság, I. forduló, Nagysáp – a komáromiak szereplése, Marák Róbert: 1. kempo kumite, 1. light-contact, 2. kata; Kanozsay Máté: 1. kempo kumite, 1. light-contact; Kádár Filip: 2. kempo kumite, 3. light-contact; Hanckó Péter: 2. light-contact; Németh Bence: 2. knock down.

16. Férfi kézilabda extraliga, 23. forduló: Štart Nové Zámky–Košice 32:28 (Štart: Szapu Viktor 0, Ivanov Sándor 5).

16. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 24. forduló: Cassovia Košice–Ostrava 71:68 (Cassovia: Kovács Noémi 6), Levice–Petržalka 61:45 (Petržalka: Lelkes Krisztina 7).

16. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 10. forduló: ČH Hornets Košice–Slávia UK Bratislava 10:9 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3), KPŠ Akademik Košice–KVP Komárno 7:3 (KVP: Zakar Péter 2).

20. Egészségkárosultak alpesisí-világbajnoksága, La Molina, látáskárosultak, női lesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:33,11.

22. Egészségkárosultak alpesisí-világbajnoksága, La Molina, látáskárosultak, női szuper G: 6. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:24,86.

22. Alapiskolások országos sakkbajnoksága, Rózsahegy – lányok (24 induló): 1. Mészáros Éva (Udvard). 6,5.

22. Férfi asztalitenisz extraliga, 9. kettős forduló, a 7–12. helyért: Vydrany–Metalfin Galanta 5:5 (Metalfin: Biró Bálint 1).

23. 36. országúti futóverseny, Suchá nad Parnou – férfiak (15,3 km): 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia Šurany) 53:21.

23. Egészségkárosultak alpesisí-világbajnoksága, La Molina, látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:08,82.

23. Pozsony megye nyílt cselgáncs diákbajnoksága, mini, 60 kg: 1. Gulyás Gábor Zsombor (gútai).

23. Női teke extraliga, 13. forduló: Trenčín–Zlaté Klasy 5:1 (Zlaté Klasy: Grelló Erika 491, Csicsay Mária 531, Varga Éva 520).

23. Kick-box Slovak Open 2013, Besztercebánya – full-contact, juniorok, 60 kg: 3. Osaďan Zsolt (ŠKK Lučenec).

23. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért: Petržalka–Spišská Nová Ves 58:105 (Petržalka: Lelkes Krisztina 5).

23. Férfi kézilabda extraliga, 24. forduló: Považská Bystrica–Štart Nové Zámky 23:22 (Štart: Szapu Viktor 1, Ivanov Sándor 3).

23. Női kézilabda WHIL, 20. forduló: Poruba–Písek 38:26 (Poruba: Tóth Erzsébet 6/1), Slavia Praha–Nitra 48:22 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban), Šaľa–Zlín 31:26 (Šaľa: Bízik Réka 7).

23. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 11. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–Topoľčany 22:3 (Modrí draci: Veszelits Péter 4), KVP Komárno–Slávia UK Bratislava 4:24 (KVP: Zakar Péter 1).

24. Országos fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfiak, 800 m: 3. Timoranský Tamás (AK Nové Zámky) 2:00,08; női távolugrás: 2. Medgyes Renáta (VŠC Dukla B. Bystrica) 618 cm.

24. V. Szabó József Emléktorna, sakk, Garamszentgyörgy: 1. Memersheimer Ferenc (zselízi).

27. Női kézilabda WHIL, 21. forduló: Veselí–Poruba 29:27 (Poruba: Tóth Erzsébet 3), Nitra–Jindřichuv Hradec 18:29 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban), Písek–Šaľa 27:25 (Šaľa: Bízik Réka 3).

 

2013-04-30T09:23:22+00:00 2013.04.30.|Categories: Krónika, 2013|