Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága

//Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága
Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága 2017-11-28T09:34:01+00:00

A Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága 1994 óta zajlik. Révész Ferenc, az Ipolysági Magyar Tannyelvű Gimnázium testnevelő tanára, akkori igazgató-helyettese indította útjára, majd 2013 november végéig koordinálta. Ekkor Kovács Péter, a galántai Kodály Zoltán Gimnázium testnevelő tanára vette át a bajnokság irányítását. Az alábbiakban keresheti ki a fellelhető és feldolgozott anyagokat a versenyekről – évenkénti lebontásban.

1994-ben öt sportágban voltak versenyek, valamennyi Ipolyságon zajlott.

1994. március 31.  -- röplabda (Ipolyság)

Lányok: Rozsnyó–Galánta 2:0, Galánta–Ipolyság 2:0, Rozsnyó–Ipolyság 2:1. Rozsnyó eredményei nem számítottak a bajnokságba.
Sorrend: 1. Galánta, 2. Ipolyság. Rozsnyó kizárva.

Fiúk: Ipolyság–Somorja 2:0, Komárom–Somorja 2:0, Komárom–Ipolyság 2:0.
Sorrend: 1. Komárom, 2. Ipolyság, 3. Somorja.

1994. április 29. -- kézilabda (Ipolyság)

Lányok: Dunaszerdahely–Érsekújvár 9:16 (2:6), Érsekújvár–Tornalja 19:3 (11:2), Tornalja–Dunaszerdahely 1:18 (0:12).
Sorrend: 1. Érsekújvár, 2. Dunaszerdahely, 3. Tornalja.

Fiúk: Tornalja–Dunaszerdahely 7:19 (3:9), Dunaszerdahely–Zselíz 15:15 (9:7), Zselíz–Tornalja 30:8 (16:5).
Sorrend: 1. Zselíz, 2. Dunaszerdahely, 3. Tornalja.

1994. június 9.  -- atlétika (Ipolyság)

Lányok, csapatverseny: 1. Komárom (Mojzes, Zahorec, Hajabács, Csoma, Balázs, Tallósi, Uhrík, Sebők, Marosi) 61 pont, 2. Galánta 60, 3. Ipolyság 45, 4. Dunaszerdahely 40.
Egyéni – 100 m: 1. Tallósi Tímea (Komárom) 12,96 mp, 2. Krizsan K. (Párkány) 13,06, 3. Uhrík T. (Komárom) 13,30.
Súlylökés: 1. Putyera R. (Galánta) 9,90 m, 2. Végh Sz. (Dunaszerdahely) 9,86.
Magasugrás: 1. Keszegh Zs. (Dunaszerdahely) 143 cm, 2. Deák K. 140, 3. Lancz A. (mindketten Galánta) 140.
800 m: 1. Tallósi Tímea (Komárom) 2:29,69 perc, 2. Köteles K. (Ipolyság) 2:35,31, 3. Takács Sz. (Galánta) 2:41,67.
Távolugrás: 1. Básty S. (Ipolyság) 458 cm, 2. Csoma B. (Komárom) 435, 3. Tóth A. (Dunaszerdahely) 430.
4x100 m váltófutás: 1. Komárom (Tallósi, Uhrík, Sebők, Márasi) 53,93 mp, 2. Galánta (Papp, Nagy, Takács, Tyukos) 55,26, 3. Ipolyság (Szondi, Bóna, Köteles, Básty) 56,62.

Fiúk: 1. Dunaszerdahely (Méhes, Szmuda, Kovács, Bírcsák. Oros, Tóth) 68, 2. Komárom 66, 3. Galánta 45.
Egyéni – 100 m: 1. Harangozó L. (Nagymegyer) 11,28 mp, 2. Nagy G. (Zselíz) 11,35, 3. Oros T. (Dunaszerdahely) 11,63.
Súlylökés: 1. Méhes Mátyás (Dunaszerdahely) 15,21 m, 2. Varga B. (Párkány) 12,68, 3. Tóth A. (Dunaszerdahely) 11,97.
Magasugrás: 1. Méhes Mátyás (Dunaszerdahely) 181 cm, 2. Mácsodi Gábor 170, 3. Bitter K. (mindketten Komárom) 160.
1500 m: 1. Finta Gábor 4:38,32 perc, 2. Ambrus F. (mindketten Komárom) 4:42,54, 3. Kovács T. (Szenc) 4:47,78.
Távolugrás: 1. Mácsodi Gábor (Komárom) 650 cm, 2. Hagony Gy. (Galánta) 631, 3. Hajdók I. (Komárom) 549.
4x100 m váltófutás: 1. Dunaszerdahely (Szmuda, Oros, Méhes, Kovács) 46,22 mp, 2. Komárom (Bagin, Hajdók, Cséplő, Varga) 48,95, 3. Galánta (Forró, Csemez, Csernyanszki, Mészáros) 48,95.

1994. október  -- kispályás labdarúgás (Ipolyság)

Végeredmény: 1. Zselíz, 2. Ipolyság, 3. Dunaszerdahely.

1994. december -- kosárlabda (Ipolyság)
Lányok: 1. Somorja, 2. Párkány, 3. Komárom.

Fiúk: 1. Komárom, 2. Dunaszerdahely, 3. Párkány.

1995-ben is öt sportágban versenyeztek a gimnazisták, minden sportágnak más-más város adott otthont.

1995. március – röplabda (Ipolyság)

Lányok – I. csoport: Ipolyság–Komárom 2:0 (0, 8), Komárom–Párkány 2:0 (3, 6), Párkány–Ipolyság 0:2 (-1, -0).
II. csoport: Galánta–Dunaszerdahely 2:1 (-5, 4, 9), Zselíz–Dunaszerdahely 1:2 (-11, 13, -9), Galánta–Zselíz 2:1.
Az 5. helyért: Zselíz–Párkány 2:0.
A 3. helyért: Komárom–Dunaszerdahely 2:1 (-6, 13, 10).
Döntő: Ipolyság–Galánta 1:2 (7, -8, -7).
Sorrend: 1. Galánta, 2. Ipolyság, 3. Komárom, 4. Dunaszerdahely, 5. Zselíz, 6. Párkány.

Fiúk: Zselíz–Komárom 0:2 (-1, -6), Komárom–Ipolyság 2:0 (1, 6.), Ipolyság–Zselíz 0:2 (-10. -10).
Sorrend: 1. Komárom, 2. Zselíz, 3. Ipolyság.

1995. május – kézilabda (Zselíz)

Lányok –  A csoport: Dunaszerdahely–Szenc 23:4, Zselíz–Szenc 11:6, Dunaszerdahely–Zselíz 7:7.
B csoport: Komárom–Érsekújvár 13:9, Párkány–Érsekújvár 16:10, Komárom–Párkány 11:7.
A 3. helyért: Zselíz–Párkány 14:11.
Döntő: Dunaszerdahely–Komárom 13:4.
Sorrend: 1. Dunaszerdahely, 2. Komárom, 3. Zselíz.
Díjazottak – legjobb mezőnyjátékos: Hájos Anikó (Dunaszerdahely), legjobb kapus: Farkas Anita (Zselíz).

Fiúk: Ipolyság–Dunaszerdahely 9:28, Zselíz–Érsekújvár 13:23, Ipolyság–Zselíz 10:38, Érsekújvár–Dunaszerdahely 13:10, Ipolyság–Érsekújvár 4:15, Zselíz–Dunaszerdahely 17:18.
Sorrend: 1. Érsekújvár, 2. Dunaszerdahely, 3. Zselíz, 4. Ipolyság.
Díjazottak – legjobb mezőnyjátékos: Zselinszký László (Dunaszerdahely), legjobb kapus: Szlávik Tamás (Érsekújvár).
1995. május – atlétika (Galánta)

Lányok, csapatverseny: 1. Galánta 120, 2. Komárom 100, 3. Pozsony 47.
Egyéni – magasugrás (4 induló): 1. Lancz Angelika 145 cm, 2. Lombos Katalin (mindketten Galánta) 145, 3. Kiss Réka (Komárom) 130.
300 m (7): 1. Szabó Anita 48,0 mp, 2. Takács Szilvia (mindketten Galánta) 49,6, 3. Balázs Yvett (Komárom) 49,8.
100 m (8): 1. Uhrik Teréz (Komárom) 14,5 mp, 2. Daru Ildikó 14,8, 3. Tyukos Szilvia (mindketten Galánta) 15,0.
Távolugrás (8): 1. Takács Linda (Galánta) 417 cm, 2. Lakatos Izabella (Pozsony) 414, 3. Lancz Angelika (Galánta) 402.
800 m (7): 1. Protič Krisztina (Pozsony) 2:36,5 perc, 2. Hrotko Valéria (Galánta) 2:45,6, 3. Uhrik Teréz (Komárom) 2:48,8.
Súlylökés (9): 1. Vass Éva (Komárom) 10,05 m, 2. Bihercz Krisztina 9,47, 3. Varga Veronika (mindketten Galánta) 9,20.
4x100 m (5 váltó): 1. Galánta (Daru Ildikó, Gombos Katalin, Takács Szilvia, Tyukos Szilvia) 56,0 mp, 2. Komárom 58,8, 3. Nagymegyer 58,8

Fiúk, csapatverseny: 1. Komárom 102,5, 2, Galánta 75, 3. Zselíz 61,5.
400 m (8): 1. Peredi Attila 54,9 mp, 2. Ambrus Ferenc (mindketten Komárom) 57,4, 3. Kosár Ottó (Galánta) 59,3.
Távolugrás (10): 1. Mácsodi Gábor (Komárom) 605 cm, 2. Hagony Gyula (Galánta) 597, 3. Venth Igor (Komárom) 543.
100 m (7): 1. Nagy Gábor (Zselíz) 12,0 mp, 2. Harangozó László (Nagymegyer) 12,1, 3. Lőrinc László (Ipolyság) 12,3.
Magasugrás (8): 1. Mácsodi Gábor (Komárom) 182 cm, 2. Hagony Gyula (Galánta) 165 cm, 3. Fekete Dániel (Komárom) 165.
1500 m (9): 1. Szabó Tamás (Galánta) 4:52,0 perc, 2. Finta Gábor (Komárom) 4:52,6, 3. Markovics Imre (Zselíz) 4:54,0.
Súlylökés (10): 1. Fekete Dániel (Komárom) 12,50 m, 2. Dékány Csaba (Pozsony) 11,61, 3. Téglás Péter (Komárom) 10,87.
4x100 m (7 váltó): 1. Galánta (Kollár László, Tóth Géza, Hagony Gyula, Forró Krisztián) 48,6 mp, 2. Komárom 49,7, 3. Nagymegyer 50,3.
Összetett csapatverseny: 1. Komárom 202,5, 2. Galánta 195, 3. Pozsony 81.

1995. október – kosárlabda (Somorja)

Lányok: 1. Somorja, 2. Pozsony, 3. Galánta.

Fiúk: 1. Komárom, 2. Érsekújvár, 3. Galánta.
1995. november – kispályás labdarúgás (Dunaszerdahely)

Végeredmény: 1. Dunaszerdahely, 2. Ipolyság, 3. Zselíz.

2014-ben három sportágban versenyeztek a gimnazisták, mindegyiknek más-más város adott otthont.

2014. február 13. – futsal (Galánta)

Csoportmérkőzések – A csoport: Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium) 4:2, Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 7:0, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Galánta (Műszaki Szakközépiskola) 3:0, Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium)–Galánta (Műszaki Szakközépiskola) 3:0, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 10:1, Galánta (Műszaki Szakközépiskola)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 5:0.

A csoport végeredménye: 1. Galánta Kodály Zoltán Gimnázium) 9 (17:3), 2. Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium) 9 (12:4), 3. Galánta (Műszaki Középiskola) 3 (5:6), 4. Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 0 (1:22). Megjegyzés: A galántai Műszaki Szakközépiskola csapata versenyen kívül szerepelt a tornán.

B csoport: Kassa (Márai Sándor Gimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 3:0, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium) 3:4, Kassa (Márai Sándor Gimnázium)–Dunazerdahely (sportgimnázium) 0:1, Komárom (Selye János Gimnázium)–Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium) 0:3, Kassa (Márai Sándor Gimnázium–Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium) 6:2, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 2:2.

A csoport végeredménye: 1. Szenc 6 (9:9), 2. Dunaszerdahely (sportgimnázium) 4 (6:6), 3. Kassa 4 (7:4), 4. Komárom 2 (3:6).

Elődöntő: Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Dunaszerdahely (sportgimnázium) 1:1 – büntetőkkel: 0:2, Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium)– Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium) 3:3 – büntetőkkel: 2:3.

A 3. helyért: Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium) 5:2.

Döntő: Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium)–Dunaszerdahely (Sportgimnázium) 5:1.

Sorrend: 1. Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium), 2. Dunaszerdahely (Sportgimnázium). 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium), 4. Szenc (Szenczi Molnár Albert Gimnázium), 5. Kassa (Márai Sándor Gimnázium), 6. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 7. Komárom (Selye János Gimnázium).

A győztes csapat: Bartalos Dávid–Polák Attila, Bazsó Zsolt, Komrhel Zsolt, Hencze Bence, Végh Dominik, Tóth Dániel, Marczell Bálint, Havlik Imre, Klempa András. Felkészítő tanár: Mancal Attila.

Díjazottak – legjobb kapus: Kosnáč Péter (galántai); legjobb mezőnyjátékos: Prágai György (szenci);legjobb góllövő: Czingely Ferenc (9 gól, kassai).

Megjelent róla: Holnap új fejezet kezdődik Galántán (2014. február 12., Új Szó)

Dunaszerdahelyiek döntőztek a gimibajnokság futsaltornáján (2014. február 18., Új Szó)

2014. április 16. – röplabda (Ipolyság)

Lányok tornája: Dunaszerdahely (sportgimi)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 1:2, Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 0:2, Ipolyság–Galánta 0:2, Dunaszerdahely–Komárom 0:2, Dunaszerdahely–Ipolyság 2:1, Komárom–Galánta 2:1.

Galántai sánc a komáromiak elleni döntőben

Sorrend: 1. Komárom (Selye-gimi), 2. Galánta (Kodály-gimi), 3. Dunaszerdahely (sportgimi), 4. Ipolyság (Szondy-gimi).

Együtt a galántai Kodály-gimi ezüstérmes fiú és lánycsapata

A dunaszedahelyi sportgimisek harmadik helyezett lánycsapata

A torna legjobb játékosa: Tarics Nelli (Komárom).

A győztes csapat: Andruskó Krisztina, Ďurík Bettina, Gábor Zsuzsanna, Kusala Orsolya, Maitz Ágnes, Nagy Réka, Polák Éva, Tarics Nelli. Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

A győztes komáromi lánycsapat (Selye János Gimnázium)

Fiúk tornája: Ipolyság (Szondy-gimi)–Galánta (Kodály-gimi) 1:2, Ipolyság–Komárom (Selye-gimi) 0:2, Komárom–Galánta 2:0.

Sorrend: 1. Komárom (Selye-gimi), 2. Galánta (Kodály-gimi), 3. Ipolyság (Szondy-gimi).

A torna legjobb játékosa: Százvai Ádám (Komárom).

A győztes komáromi fiúcsapat (Selye János Gimnázium)

A győztes csapat: Balogh Kristóf, Édes Bence, Farnbauer Tamás, Fiala Tamás, Habán Máté, Jenei Máté, Leszkó Bence, Szabó Kristóf, Százvai Ádám. Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Megjelent róla: Dupla Selye-siker (2014. április 24., Új Szó)

2014. május 6. – kosárlabda (Komárom)

Fiúk tornája, csoportmérkőzések – A csoport: Komárom (Selye-gimi)–Galánta (Kodály-gimi) 41:4, Komárom–Pozsony (Duna utca) 39:15, Pozsony–Galánta 28:4. B csoport: Dunaszerdahely (Vámbéry-gimi)–Somorja (Madách-gimi) 10:43, Dunaszerdahely–Rimaszombat (Tompa-gimi) 6:28, Somorja–Rimaszombat 25:21.Elődöntő: Komárom–Rimaszombat 37:11, Somorja–Pozsony 37:20.

A 3. helyért: Rimaszombat–Pozsony 27:24.

Döntő: Komárom–Somorja 33:36.

Sorrend: 1. Somorja (Madách Imre Gimnázium), 2. Komárom (Selye János Gimnázium), 3. Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium), 4. Pozsony (Duna utcai Gimnázium).

Díjazott – legjobb játékos: Hlivák Dalibor (Somorja).

A győztes csapat: Csiba Roland, Domsitz Márton, Bódis Norbert, Hlivák Dalibor, Csölle Gergely, Tóth István, Lelkes Attila, Mészáros György. Felkészítő tanár: Pellérdi Zoltán.

Megjelent róla: Somorjai diadal Komáromban (2014. május 23., Új Szó)

2015-ben három sportágban versenyeztek a gimnazisták, mindegyiknek más-más város adott otthont. Ami lezajlott, arról itt olvashat.

2015. április 9. – teremfoci (Galánta)

Csoportmeccsek, A csoport: Dunaszerdahely (Vámbéry-gimnázium)–Kassa (Márai-gimnázium) 2:5, Somorja (Madách-gimnázium)–Kassa 1:3, Dunaszerdahely (Vámbéry-gimnázium)–Somorja 6:0.

Sorrend: 1. Kassa 6, 2. Dunaszerdahely (Vámbéry) 3, 3. Somorja 0.

B csoport: Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Szenc (Szenczi Molnár-gimnázium) 8:2, Ipolyság (Szondy-gimnázium)–Szenc 3:12, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Ipolyság 10:2.

Sorrend: 1. Dunaszerdahely (sportgimnázium) 6, 2. Szenc 3, 3. Ipolyság 0.

C csoport: Galánta (Kodály-gimnázium)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 5:2, Pozsony (Duna utca)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 5:2, Galánta–Pozsony 6:4.

Sorrend: 1. Galánta 6, 2. Pozsony 3, 3. Dunaszerdahely (magángimnázium) 0.

Helyosztók – mérkőzés a 8. helyért: Ipolyság–Somorja 3:7.

Mérkőzés a 6. helyért: Dunaszerdahely (magángimnázium)–Pozsony 6:3.

Mérkőzés a 4. helyért: Dunaszerdahely (Vámbéry-gimnázium)–Szenc 4:6.

Az alapcsoportok győzteseinek hármas tornája: Kassa–Galánta 2:3. Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Kassa 5:1. Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Galánta 7:1.

Végeredmény: 1. Dunaszerdahely (sportgimnázium). 2. Galánta (Kodály-gimnázium), 3. Kassa (Márai-gimnázium), 4. Szenc (Szenczi Molnár-gimnázium), 5. Dunaszerdahely (Vámbéry-gimnázium), 6. Dunaszerdahely (magángimnázum), 7. Pozsony (Duna utca), 8. Somorjai (Madách-gimnázium), 9. Ipolyság (Szondy-gimnázium).

A győztes csapat: Nagy Benjamin, Somogyi Barnabás–Baksics Ákos, Cseh Erik, Boráros Attila, Hamdaoui Ádám, Kelemen Csaba, Tóth Tibor, Mészáros Mihály, Bujka Nikolasz. Felkészítő tanár: Zsákovics Tibor.

Díjazottak – gólkirály: Baksics Ákos (Dunaszerdahely – sportgimnázium) – 12 góllal, legjobb mezőnyjátékos: Bortnyák Szilárd (Kassa); legjobb kapus: Kosnáč Péter (Galánta).

Megjelent róla: A sportgimi elsősége (Új Szó, 2015. április 22.)

2015. április 23. – kosárlabda (Komárom)

Felsorakoztak a csapatok (Képarchívum)

Lányok tornája: Pozsony (Duna utca)–Komárom (Selye-gimi) 7:18, Pozsony– Somorja (Madách-gimi) 5:27, Komárom–Somorja 9:20.

Végeredmény: 1. Somorja, 2. Komárom, 3. Pozsony.

A győztes csapat: Pellérdi Dóra, Németh Enikő, Lelkes Barbara, Bartal Rebeka, Andrássy Eszter, Nagy Liliána, Nyárfás Ida. Kísérő tanár: Pellérdi Terézia.

Díjazott – legjobb játékos: Pellérdi Dóra (Somorja).

A bronzérmes pozsonyi lánycsapat átveszi az érmeket Kovács Pétertől, a gimibajnokság koordinátorától (Képarchívum)

Fiúk tornája: Komárom (Selye-gimi)–Rimaszombat (Tompa-gimi) 54:27, Somorja (Madách-gimi)–Pozsony (Duna utca) 49:27, Rimaszombat–Somorja 26:41, Komárom–Pozsony 54:15, Pozsony–Rimaszombat 14:19, Komárom–Somorja 42:31.

Végeredmény: 1. Komárom, 2. Somorja, 3. Rimaszombat, 4. Pozsony.

A győztes csapat: Csóka Erik, Fibi Máté, Takács Gergő, Kajtor Richárd, Leszkó Bence, Kiss Gábor, Cservenka Gábor, Mácsik Péter, Lőrincz Zoltán, Zakál Erik. Felkészítő tanár: Paraska István.

Díjazottak – legjobb játékos: Cservenka Gábor (Komárom).

A somorjai és a pozsonyi tanárkülönítmény jó kedvvel nézte a mérkőzéseket (Képarchívum)

Megjelent róla: Somorjai és komáromi tornadiadal (Új Szó, 2015. május 18.)

2015. október 27. – röplabda (Ipolyság)

Felsorakoztak a résztvevők (Jablonský Benjamín felvétele)

Révész Ferenc, a gimibajnokság elindítója és hosszú évekig éltetője is ipolysági, ő is megtekintette a röplabdatornát (Jablonský Benjamín felvétele)

Lányok tornája, I. csoport: Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Zselíz 2:0, Galánta–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:1, Dunaszerdahely (magángimnázium)–Zselíz 2:0.

Sorrend: 1. Galánta, 2. Dunaszerdahely (magángimnázium), 3. Zselíz.

II. csoport: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Dunaszedahely (sportgimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Dunaszerdahely (sportgimnázium) 2:0, Komárom–Ipolyság 2:0.

Sorrend: 1. Komárom, 2. Ipolyság, 3. Dunaszerdahely (sportgimnázium).

Az 5. helyért: Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Zselíz 2:0.

Elődöntő: Galánta–Ipolyság 1:2, Komárom–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:0).

A 3. helyért: Galánta–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:0.

Az ezüstérmes ipolysági lányok csapata – hátsó sor: Petényi Nikolett, Ferenc Cyntia, Gajdács Mónika tanárnő, Gergely Fanni, Bolgár Enikő, Csernus Réka, Škerlec Bianka, Csíri Dóra, első három lány: Belá Ramóna, Szabó Laura, Teknős Veronika. (Jablonský Benjamín felvétele)

Döntő: Komárom–Ipolyság 2:0.

A legjobb lánycsapatok képviselője a dobogón, balról: Ipolyság (2.), Komárom (1.), Galánta (3.) egy-egy mosolygó tüneménye. És a háttérben a többiek. (Jablonský Benjamín felvétele)

Akiket sikerült lencsevégre kapni a komáromi lányok győztes csapatából. Ha valakinek van ennél teljesebb képe az elsőkről, küldje el honlapunknak. A győztes komáromi fiúkról is örömmel közzétennénk egy fotót. (Jablonský Benjamín felvétele)

A győztes csapat: Tarics Nella, Nagy Réka, Polák Éva, Andruskó Krisztina, Kajcsík Éva, Uzsák Dóra, Papp Cynthia, Vidovenec Klaudia, Czimbalík Anna.

Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Fiúk tornája: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:0, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Galánta 2:1, Ipolyság–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:1, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:0, Komárom–Ipolyság 2:0, Komárom–Dunaszerdahely (sportgimnázium) 2:0, Galánta–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:0, Ipolyság–Dunaszerdahely (sportgimnázium) 2:1, Komárom–Galánta 2:0.

Háló fölötti párharc a dunaszerdahelyi sportgimisek és az ipolyságiak mérkőzésén (Jablonský Benjamín felvétele)

Ők a legjobb fiúcsapatok képviselői a dobogón. Balról: Ipolyság (2.), Komárom (1.), Dunaszerdahely (sportgimi, 3.) díjátvevője. (Jablonský Benjamín felvétele)

Végeredmény: 1. Komárom, 2. Ipolyság, 3. Dunaszerdahely (sportgimnázium), 4. Galánta, 5. Dunaszerdahely (magángimnázium).

Az ezüstérmes ipolysági fiúk csapata – hátsó sor: Klinko Gergely, Tóth Benjamin, Révész Gergely, Rados Tamás, Molnár Kristóf, Alföldi Roland, első sor: Záchenský Zoltán, Oros Péter, Németh Márton, Nagy Richárd (Jablonský Benjamín felvétele)

A győztes csapat: Szabó Kristóf, Jenei Máté, Habán András, Balogh György, Gelle Donát, Százvai Ádám, Dobroczki Tamás, Farnbauer Tamás, Gyurkovics Bence.

Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Két második hely maradt Szondy-gimiben. A képen azok láthatók, akik kiharcolták – hátsó sor: Csíri Dóra, Csernus Réka, Ferenc Cyntia, Škerlec Bianka, Bolgár Enikő, Petényi Nikolett, Belá Ramóna, Szabó Laura, Révész Gergely, Rados Tamás, Nagy Richárd, Alföldi Roland, Molnár Kristóf, Tóth Benjamin, Klinko Gergely. Középső sor: Szikora Gábor és Gajdács Mónika felkészítő tanárok. Első sor: Gergely Fanni, Teknős Veronika, Oros Péter, Záchenský Zoltán, Németh Márton. (Jablonský Benjamín felvétele)

Megjelent róla: Tart a Selye-gimnázium röplabda-hegemóniája (Új Szó, 2015. november 9.)

2016-ban kosárlabdával kezdődött, majd futsallal folytatódott, és röplabdával ért véget a bajnokság.

2016. március 22. – Komárom (kosárlabda)

Lányok tornája: Komárom (Selye János Gimnázium)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 30:4, Pozsony (Duna utca)–Somorja (Madách Imre Gimnázium) 7:44, Pozsony–Dunaszerdahely 11:14, Komárom–Somorja 12:40, Somorja–Dunaszerdahely 41:19, Komárom–Pozsony 27:7.

Sorrend: 1. Somorja (Madách Imre Gimnázium), 2. Komárom (Selye János Gimnázium), 3. Dunaszerdahely (magángimnázium), 4. Pozsony (Duna utca).

Díjazott – legjobb játékos: Óvári Viktória (Somorja).

A győztes csapat: Pellérdi Dóra, Mészáros Bettina, Lelkes Barbara, Óvári Viktória, Andrássy Eszter, Nagy Liliána, Nyárfás Ida, Nyárfás Ella.

Felkészítő tanár: Pellérdi Terézia.

Fiúk tornája – A csoport: Komárom (Selye János Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 42:2, Galánta–Dunaszerdahely (magángimnázium) 5:23, Komárom–Dunaszerdahely 43:15.

Sorrend: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Dunaszerdahely (magángimnázium), 3. Galánta.

B csoport: Somorja (Madách Imre Gimnázium)–Pozsony (Duna utca) 8:13, Pozsony–Komárom (Marianum) 38:15, Somorja–Komárom 33:24.

Sorrend: 1. Pozsony (Duna utca), 2. Somorja (Madách Imre Gimnázium), 3. Komárom (Marianum).

A 3. helyért: Dunaszerdahely (magángimnázium)–Somorja (Madách Imre Gimnázium) 10:6.

Döntő: Komárom (Selye János Gimnázium)–Pozsony 38:8.

Díjazott – legjobb játékos: Kajtor Richárd (Komárom).

A győztes csapat: Kajtor Richárd, Vida Gergely, Leskó Bence, Kiss Gábor, Bukovszky Gergely, Takács Gergő, Fibi Máté, Csóka Erik, Zakál Erik, Oros Jonatán, Kürthy Ádám.

Felkészítő tanár: Paraska István.

A győztes komáromiak Paraska István felkészítő tanárral (Képarchívum)

Megjelent róla: Sporttarisznya: Dupla címvédés a gimibajnokságon (Új Szó, 2013. március 30.)

2016. április 4. – Dunaszerdahely (futsal)

A megnyitó pillanatai, balról: Németh Krisztián, a DAC futballklub sportigazgatója, Hegedűs László, a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium igazgatóhelyettese, főszervező (háttal), Horváth Zoltán Dunaszerdahely alpolgármester, Szabó László, a vendéglátó iskola igazgatója, Kovács Péter, a bajnokság koordinátora, távolabb pedig a résztvevő csapatok tanárai (Képarchívum)

Csoportmérkőzések, A csoport: Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Gimnázium) 1:0, Kassa (Márai Sándor Gimnázium)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 3:0, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 2:0, Ipolyság (Szondy)–Dunaszerdahely (Vámbéry) 0:2, Kassa–Komárom 3:0, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Ipolyság (Szondy) 4:1, Komárom–Dunaszerdahely (Vámbéry) 1:3, Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Kassa 0:0, Komárom–Ipolyság (Szondy) 3:0, Kassa–Dunaszerdahely (Vámbéry) 1:2.

Sorrend:

1. Dunaszerdahely (sportgimnázium) 4 3 1 0 7:1 10

2. Dunaszerdahely (Vámbéry) 4 3 0 1 7:3 9

3. Kassa (Márai) 4 2 1 1 7:2 7

4. Komárom (Selye) 4 1 0 3 4:8 3

5. Ipolyság (Szondy) 4 0 0 4 1:12 0

B csoport: Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:1, Somorja (Madách Imre Gimnázium)–Ipolyság (Fegyverneki Ferenc Egyházi Gimnázium) 2:1, Galánta–Pozsony (Duna utca) 0:1, Ipolyság (Fegyverneki)–Dunaszerdahely (magángimi) 1:1, Somorja–Pozsony 1:5, Galánta–Ipolyság (Fegyverneki) 1:2, Pozsony–Dunaszerdahely (magángimi) 2:0, Galánta–Somorja 3:0, Pozsony–Ipolyság (Fegyverneki) 1:0, Somorja–Dunaszerdahely (magángimi) 1:2.

Sorrend:

1. Pozsony (Duna utca) 4 4 0 0 10:1 12

2. Galánta (Kodály) 4 2 0 2 6:4 6

3. Ipolyság (Fegyverneki) 4 1 1 2 4:5 4

4. Dunaszerdahely (magángimnázium) 4 1 1 2 4:6 4

5. Somorja 4 1 0 3 4:11 3

Megjegyzés: A csoportküzdelmek után az azonos pontszámú harmadik és negyedik helyezett büntetőkkel döntötte el (3:2-re a dunaszerdahelyi magángimnázium nyert) a harmadik hely sorsát, s így a csallóköziek játszhattak az 5. helyért, az ipolysági Fegyverneki pedig a hetedikért.

Felsorakoztak a csapatok (Képarchívum)

Helyosztók – a 9. helyért: Ipolyság (Szondy)–Somorja 3:1.

A 7. helyért: Komárom–Ipolyság (Fegyverneki) 3:0.

Az 5. helyért: Kassa–Dunaszerdahely (magángimi) 0:0 – büntetőkkel 3:2.

A 3. helyért: Dunaszerdahely (Vámbéry)–Galánta 2:0.

A harmadik helyen végzett dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium csapata Manczal Attila felkészítő tanárral (Képarchívum)

Döntő: Dunaszerdahely (sportgimnázium)–Pozsony 3:0

A második helyen végzett pozsonyi Duna utcai csapat Urban Péter felkészítő tanárral (Képarchívum)

Végeredmény: 1. Dunaszerdahely (sportgimnázium), 2. Pozsony (Duna utca), 3. Dunaszerdahely (Vámbéry), 4. Galánta (Kodály), 5. Kassa (Márai), 6. Dunaszerdahely (magángimnázium), 7. Komárom, 8. Ipolyság (Fegyverneki), 9. Ipolyság (Szondy), 10. Somorja.

A győztes csapat: Bujka Nikolas, Bolyó László, Boráros Attila, Beke Barnabás, Juhos Nikolasz, Nagy Dávid, Mészáros Barnabás, Tamási Attila, Križan Bálint, Hamdaoui Ádám.

Edző: Zsákovics Tibor.

A tornagyőztes Dunaszerdahelyi Sportgimnázium. Felül balról az első Szabó László igazgató, jobbról az első Hegedűs László igazgatóhelyettes, mellette Zsákovics Tibor edző. (Képarchívum)

Díjazottak – legjobb mezőnyjátékos: Tamási Attila (Dunaszerdahely, sportgimnázoum), legjobb góllövő:Ozogány Dávid (Pozsony), legjobb kapus: Seleš György (Kassa).

Megjelent róla: Sporttarisznya: A halálcsoportból a címvédésig (Új Szó, 2016. április 20.)

2016. október 27. – Ipolyság (röplabda)

Felsorakoztak az iskolák (Pastor Péter felvétele)

Lányok tornája (4 csapat indult): Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 2:0, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Léva (Czeglédi Péter Református Gimnázium) 2:0), Galánta–Ipolyság 2:1, Komárom–Léva 2:0, Komárom–Galánta 2:0, Ipolyság–Léva 2:0.

Az árulkodó mezek: először indultak a bajnokságon a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium diákjai, akik a lányok tornáján szerepeltek (Pastor Péter felvétele)

Pillanatfelvétel a lányok tornájáról (Pastor Péter felvétele)

Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium), 3. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 4. Léva (Czeglédi Péter Református Gimnázium).

A győztes csapat: Andruskó Krisztina, Vidovenec Klaudia, Balogh Bernadett, Szakáll Lili, Pampiszli Erika, Nagy Réka, Édes Lili, Papp Cynthia, Szakáll Fanni, Czimbalík Anna.

Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

A komáromi Selye-gimnázium lánybajnokcsapata Hengerics Péter felkészítő tanárral

Fiúk tornája (4): Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola) 2:0, Komárom–Galánta 2:0, Ipolyság (Szondy)–Ipolyság (Fergyverneki) 2:1, Galánta–Ipolyság (Fegyverneki) 2:1, Komárom–Ipolyság (Szondy) 2:0.

Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium), 4. Ipolyság (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola).

Pillanatfelvétel a fiúk tornájáról (Pastor Péter felvétele)

A komáromi Selye-gimnázium fiúbajnokcsapata Hengerics Péter felkészítő tanárral

A győztes csapat: Balogh Kristóf, Dobroczki Tamás, Sánta János, Jánosdeák Márk, Gyurenka Ádám, Gyurkovics Bence, Jenei Máté, Králik Máté, Fekete Ádám, Százvai Ádám.

Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Hengerics Péter az újabb két bajnoki címről

A komáromi Selye János Gimnázium 2016-ban is megnyerte a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságát mind a fiúk, mind a lányok mezőnyében. Hengerics Péter, aki hosszú évek óta mindkét röplabdacsapat felkészítésével foglalkozik honlapunknak nyilatkozta ipolysági kettős diadalukról:
Hagyományosan mi nyertünk. A gimibajnokság kezdetétől mindig ott vagyunk az élen, némelyik tanítványom csapatban is röplabdázik. Csak össze kell fognom őket, ha kell irányítani – árulta el szerepvállalását a Selye-gimnázum tapasztalt testnevelő tanára. – A fiúk mezőnyében sokkal jobb csapatunk volt, viszont az ipolyságiak elleni utolsó mérkőzésen az első játszmában 19:19-nél nekik sem volt mindegy, mert egyetlen labda döntött a szettgyőzelemről. Sikerült letenni a huszadikat is, és hoztuk a játszmát. A fiúk két profival sem tudtak váltani, s ez is jelezte, nem elég a jó csapat, összefogottnak is kell lenni. Végül a második szettet két ponttal nyertük, igaz, a vártnál szorosabb küzdelemben, de újra bajnokok lettünk. A fiúkkal csak egyszer nem nyertük meg a gimibajnokságot, amikor a nagymegyeri kolléganő a szlovák iskolából is hozott játékosokat. Utólag ez is kiderült, de már későn volt. Lányaink idén simán, nagyobb különbséggel nyerték mérkőzéseiket. Náluk más hozzáállást tapasztaltam, mint a fiúknál.” Lejegyezte: J. Mészáros Károly

Együtt. A vendéglátó Szondy György Gimnázium lány- és fiúcsapata

Megjelent róla: Sporttarisznya: Rövidített szettekben is Selye-elsőségek (Új Szó, 2016. október 31.)

2017-ben kosárlabdával kezdődött, majd röplabdával folytatódik a bajnokság.

2017. március 22. – Komárom (kosárlabda, házigazda a Selye János Gimnázium)

Lányok tornája – A csoport: Komárom (Selye János Gimnázium) A–Komárom (Selye János Gimnázium) B 37:14, Komárom B–Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) 14:3, Komárom A–Rimaszombat 33:6.
B csoport: Pozsony (Duna utca)–Dél-Komárom (Jókai Mór Gimnázium) 5:7, Dél-Komárom–Dunaszerdahely (magángimnázium) 2:15, Pozsony–Dunaszerdahely (magángimnázium) 12:10.
A 3. helyért: Pozsony–Komárom (Selye) B 6:5.
Döntő: Komárom (Selye) A–Dunaszerdahely (magángimnázium) 33:25.
Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium) A, 2. Dunaszerdahely (magángimnázium), 3. Pozsony (Duna utca), 4. Komárom (Selye János Gimnázium) B, 5–6. Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) és Dél-Komárom (Jókai Mór Gimnázium).
Díjazott – legjobb játékos: Talian Dominika (Komárom A, Selye).

Együtt a győztes komáromi selyés lánycsapat

A győztes csapat: Talian Dominika, Pongrácz Emma, Nagy Réka, Fehér Fruzsina, Pongrácz Anna, Kocskovics Kitty, Czibor Laura, Horváth Mónika, Jakab Adrienn, Szombat Luca.
Felkészítő tanár: Horváth Fél Szilvia.

Fiúk tornája – A csoport: Komárom (Selye János Gimnázium)–Somorja (Madách Imre Gimnázium) 33:11, Somorja–Rimaszombat (Tompa Mihály Református Gimnázium) 18:3, Komárom (Selye)–Rimaszombat (Tompa) 35:5.
B csoport: Pozsony (Duna utca)–Komárom (Marianum) 22:30, Komárom (Marianum)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 28:8, Pozsony (Duna utca)–Dunaszerdahely (magángimnázium) 23:16.
A 3. helyért: Somorja–Pozsony 15:14.
Döntő: Komárom (Selye)–Komárom (Marianum) 56:23.
Díjazott – legjobb játékos: Kajtor Richárd (Komárom, Selye).

A komáromi Selye-gimi aranyérmes fiúcsapata Paraska István felkészítő tanárral (Képarchívum)

A győztes csapat: Kajtor Richárd, Fibi Máté, Csóka Erik, Vida Gergely, Kürthy Ádám, Takács Gergely, Zakál Erik, Százvai Ádám, Dobroczki Tamás, Kómár Árpád.
Felkészítő tanár: Paraska István.

Megjelent róla: Sporttarisznya: Újra Komáromban a kosaras gimisek (Új Szó, 2017. március 20.)
Sporttarisznya: Selye-dupla a kosarasoknál (Új Szó, 2017. április 11.)

2017. október 27. – Ipolyság (röplabda, házigazda a Szondy György Gimnázium)

Akik játszottak az ipolysági röplabdatornán

Lányok tornája: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 0:2, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Ipolyság (Szondy) 0:2, Komárom (Selye)–Galánta (Kodály) 2:0.

A 2017-ben győztes komáromi selyések lánycsapata

Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium).
A győztes csapat: Vidovenec Klaudia, Papp Cynthia, Uzsák Dóra, Kolozsi Tímea, Diósi Fanni Éva, Balogh Bernadett, Karácsonyi Kiara, Szakáll Fanni, Pampiszli Erika, Szabó Emese, Pálmay Anikó.
Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Fiúk tornája: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Szondy) 2:0, Galánta (Kodály)–Komárom (Selye) 0:2.

A 2017-ben győztes komáromi selyések fiúcsapata

Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium).
A győztes csapat: Dobroczki Tamás, Halász Viktor, Gyurkovics Bence, Gyurenka Ádám, Králik Máté, Fekete Ádám, Sánta János, Mészáros Csaba, Hrina Attila, Jánosdeák Márk.
Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

Megjelent róla: Sporttarisznya: Ma röplabdatorna Komáromban (Új Szó, 2017. október 27.)

Sporttarisznya: Selye-dupla,szettveszteség nélkül (Új Szó, 2017. november 21.)