2018 május

1. Országos sznúkerbajnokság, Pozsony – elődöntő: Köles Balázs–Patrik Sedlák 4:3; döntő: Köles Balázs–Miroslav Šedo 5:0. Köles megvédte bajnoki címét.

1. Öt és fél kilométeres futás, Ivanka pri Dunaji, férfiak: 3. Dömény János (Pozsony) 18:46.

1. Országos erősemberverseny, Komárom: 2. Nagy Norbert (dunaszerdahelyi SK Strongman Club).

1. Kisöbű Puskások Májusi Viadala, Zselíz (36 induló), szeniorok, 60 éves korig: 2. Sámson Árpád (Svodín) 170. Szeniorok, 60 éven felüliek: 1. Molnár László 174. Mesterlövészek: 2. Dobó László (Želiezovce) 177, 3. Csala Ferenc (Šahy) 177. Férfiak: 1. Tóth Kurucz András (Kamenný Most) 174.

4. Férfi-kézilalabda Likakupa (az 5–8. helyért), 3. forduló: ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 27:29 (Štart: Veréb Ádám 4).

5. A nyolc versenyből álló dél-szlovákiai fogathajtó-sorozat, 1. állomás, Felsőszeli – akadályhajtás, kettes fogat (24 induló): 3. Vankó Imre (Felsőszeli) 173,94. Vadászhajtás, kettes fogat (14): 3. Cserge Igor (Dunatőkés) 71,78. Polgármesterek versenye (5): 1. Dobosi Pál (Felsőszeli).

5. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Haladás–Puskás Akadémia 3:2 (Haladás: Mészáros Károly – a 64. percig + 1 gól).

5. 3. Fuss az egészségedért verseny, Nyékvárkony – 400 m (óvodások): 1. Tóth Balázs (Mad), 2. Fekete István (Nyékvárkony), 3. Simcsik Botond (Vásárút). 1 km (alsó tagozatos alapiskolások): 1. Vég Bence, 2. Vida Levente, 3. Pataj Ábel (mindhárman Nyékvárkony). 2 km (felső tagozatos alapiskolások): 1. Horváth Erik (Bős), 2. Nagy Olivér (Egyházkarcsa), 3. Képesi Edina (Bős). 5 km, nők: 1. Balázs Szalay Zita (Csallóköznádasd) 24:50, 2. Németh Ágnes (Lég) 26:33, 3. Mišičák Veronika (Baka) 27:31; férfiak: 1. Mészáros Kristóf (Bős) 20:29, 2. Somogyi Pál 20:52, 3. Balázs Marián (mindketten Csallóköznádasd) 21:27. 10 km, nők: 1. Csicsai Klaudia 50:54, 2. Nagy Anita (mindketten Bős) 51:37, 3. Molnár Zsanett (Zsigárd) 53:42; férfiak: 1. Képesi Attila (Bős) 38:23, 2. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 41:35, 3. Tücsök Róbert (Dunamocs) 45:02. Legeredményesebb nyékvárkonyiak: Roland Ružička (10 km, 47:02 perc), Gútai Viktória (5 km, 29:21) és Bernáth Géza (5 km, 21:50). Legidősebb induló: László Árpád (Alistál) – 76 éves.

5. Westernlovagló Vándorkupa, 1. állomás, Gúta – szlalom, juniorok: 2. Kertai Viktória (Kitty, Szekeres-ranch Kolárovo), 3. Fekete Aida (Viva, Jazdecký klub Vrakúň); open: 1. Tóth René (Kamikadze, Victory ranch Zemné), 3. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, önálló lovas, Kameničná), 2. Múcska Gergő (Kam Frekles Memori, Big Family ranch Tomášikovo). Hordókerülés, juniorok: 1. Kertai Viktória (Kitty, Szekeres-ranch Kolárovo), 2. Fekete Aida (Viva, Jazdecký klub Vrakúň); open: 1. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 2. Fehér István (Hercegnő, önálló lovas, Kameničná), 3. Egri Árpád (Win, Egri western team).

5. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás a bennmaradásért, 8. forduló: Nitra–Michalovce 1:3 (Nitra: Križan Richárd).

5. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, döntő, első mérkőzés: Prešov A–Topoľčany 35:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1). A 3. helyért, első meccs: Považská Bystrica–HKM Šaľa 24:29 (HKM: Szapu Viktor 1, Vadkerti Gábor 2).

5. 1. kajak-kenu válogató, Pozsony – 1000 m, férfiak, K1: 1. Botek Ádám 3:53,235, 2. Vlček Erik 3:54,731, 3. Tarr György 3:55,470; K2: 1. Samuel Baláž, Linka Tibor 3:34,104, 2. Jakubík Gábor, Tarr György 3:38,353; C1: 2. Banai Tóth István 4:40,132. 200 m, K1: 1. Linka Tibor 37,664, 2. Zalka Csaba 38,150; C1: 2. Banai Tóth István 47,866. 500 m, K1: 1. Linka Tibor 1:45,696, 2. Vlček Erik 1:46,075, 3. Tarr György1:47,635; K2: 1. Vlček Erik, Zalka Csaba 1:33,997, 2. Samuel Baláž, Linka Tibor 1:34,669, 3. Jakubík Gábor, Tarr György 1:36,059; C1: 2. Banai Tóth István 2:09,435. 5000 m, K1: 1. Vlček Erik 20:57,812, 2. Botek Ádám 21:02,081; C1: 3. Banai Tóth István 27:33,599.

5. Lovastorna Szlovák Kupa 2018, 2. forduló, Vágsellye, junior lányok, egyes: 2. Hakszer Lea (SOUP Šaľa) 6,926.

5. Cseh labdarúgóliga, 27. forduló: Liberec–Jihlava 1:3 (Jihlava: ifj. Urblík József – a 79. percig).

5. Cassovia Open nemzetközi tékvandóviadal (küzdelem: 19 csapat, 214 versenyző, poomsae: 11 csapat, 101 versenyző), Kassa – küzdelem, diákok B, 20 kg: 2. Dusza Dávid. Poomsae, gyerekek 2 B, 26 kg: 3. Barczi Adrián; 34 kg: 3. Oros Péter (mindhárman Hakimi Rožňava).

8. Szlovákia Nagydíja koronglövő viadal, Nagyszombat, férfitrap: 1. Varga Erik 48.

9. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, döntő, második mérkőzés: Topoľčany–Prešov A 28:27 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0). A 3. helyért, második meccs: HKM Šaľa–Považská Bystrica 25:23 (HKM: Szapu Viktor 0, Vadkerti Gábor 3).

Nagy Arnold, a komáromi Farkasok bunyósa (jobbról) legyőzte Lukačovičot a Duna-parti városban rendezett újabb MMA-gálán

11. Cage Fightingh Komárno 4 MMA-harcgála, Komárom – az amatőr meccsekből, 84 kg: Kiss Lajos–František Hromoda – Kiss nyert az 1. fordulóban (RNC); 66 kg: Nagy Arnold–Igor Lukačovič – Nagy nyert a 2. fordulóban (Triangle choke); 77 kg: Ágh István–Romsics Ádám – Ágh nyert (pontozás); 70 kg: Kedro Nikolas–Ritter Ádám – Ritter nyert (pontozás); 88 kg: Gányovics Krisztián–Branislav Zuzák – Zuzák nyert (pontozás). A profi meccsekből, 120 kg: Nagy István–Balogh Sándor – Nagy nyert az 1. fordulóban (TKO); 70 kg: Simon Krisztián–Mirko Jovanovič – Simon nyert az 1. fordulóban (RNC).

12. 11. Szőlőhegyi Futóverseny, Bátorkeszi – I. kategória (2007-ben született és fiatalabb lányok), 600 m: 2. Pém Lujza (Pat) 2:32, 3. Kis Lili (Komárom) 2:33. II. kategória (2007-ben született és fiatalabb fiúk), 1200 m: 1. Gacsal Barnabás (Komárom) 5:14, 2. Deák Zétény Gyula (Búcs) 5:28, 3. Péli Marek (Bátorkeszi) 5:29. III. kategória (2003–2006-ban született lányok), 1200 m: 2. Misák Sandra (Bátorkeszi) 5:07. IV kategória (2003–2006-ban született fiúk), 4300 m: 1. Hajtman Márk (Ógyalla) 19:55, 2. Gacsal Ákos (Komárom) 21:24, 3. Nagy Kristóf (Dunamnocs) 21:33. VII. kategória (1979–1998-as születésű nők), 4300 m: 2. Hajdú Andrea (Bajcs) 19:02, 3. Bakó Barbara (Bátorkeszi) 19:32. VIII. kategória (1978-ban született és idősebb nők), 4300 m: 2. Szabó Iveta (Bogyarét) 20:36. IX. kategória (1979-ban született és fiatalabb férfiak), 10 km: 1. Miskolczi Róbert (Érsekújvár) 38:27, 2. Rusznyák Lajos (Udvard) 41:11. X. kategória (1969–1979-es születésű férfiak), 10 km: 2. Mácsodi Gábor (Bátorkeszi) 40:35. XI. kategória (1959–1968-as születésű férfiak), 10 km: 1. Tücsök Róbert (Dunamocs) 46:06. Legfiatalabb indulók (2014-ben születtek): Deák Anna Sára (Búcs) és Nyers Szófia (Bátorkeszi).

12. 4. Májusi Futás az egészségért, Nyárasd – 5 km, férfiak (43 induló): 1. Fülöp István 19:42, 2. Mészáros Kristóf 19:45, 3. Gáspár Csaba 20:13; nők (24): 1. Gaál Éva 22:17, 2. Balázs-Szalay Zita 23:56, 3. Bognár Ibolya 24:02. 10 km, férfiak (28): 1. Kiss László 41:10, 2. Gašparík Tamás 41:39, 3. Griecsi Róbert 42:36; nők (18): 1. Bíró Flóra 53:36, 2. Bíró Emese 54:44, 3. Benkovics Júlia 1:01:49.

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Videoton–Haladás 3:0 (Haladás: Pinte Patrik – a 67. perctől).

12. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás a bajnoki címért, 9. forduló: DAC–Slovan Bratislava 0:1 (DAC: Almási László – a 81. perctől; Slovan: Saláta Kornél – a 79. perctől), rájátszás a bennmaradásért, 9. forduló: Zlaté Moravce–Vráble–Nitra 2:2 (Nitra: Križan Richárd).

12. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, döntő, harmadik mérkőzés: Prešov A–Topoľčany 34:22 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0). A 3. helyért, harmadik meccs: Považská Bystrica–HKM Šaľa 26:24 (HKM: Szapu Viktor 0, Vadkerti Gábor 2). Ligakupa (az 5–8. helyért), 3. forduló: Štart Nové Zámky–Hlohovec 21:33 (Štart: Veréb Ádám 2, Veréb Iván 0).

12. Országos félmaratoni bajnokság, Tolmács, férficsapat: 1. Veterán Bratislava A (benne: Magyar Imre) 14 pont.

12. Cseh labdarúgóliga, 28. forduló: Jihlava–Sparta Praha 0:1 (Jihlava: ifj. Urblík József – az 59. percig).

12. Kyokushin karate Európa-bajnokság, Wroclaw, juniorok, 65 kg: 2. a nemesócsai Cserepes Zoltán (szlovákiai, Seishin Karateklub).

12. 5. Bátorkeszi Sakkfesztivál, villámtorna (20 induló) – végeredmény: 1. Szegi Tamás 7, 2. Töröttő Antal 6,5, 3. Gyöpös István (mind Bátorkeszi) 6. Diákok: 1. Csémy Dániel, 2. Csémy Dávid, 3. Csémy Pál (mind Szentpéter). Különdíjak –legeredményesebb bátorkeszi diák: Broskovics Krisztián; legeredményesebb női versenyző: Klenkó Éva Borbála, legeredményesebb vendégjátékos: Szabó Attila (Révkomárom), legeredményesebb szeniorjátékos: Száraz Béla, legfiatalabb versenyző: Jókai Bence.

Ők játszottak Bátorkesziben az 5. sakkfesztiválon

12. Kisöbű Négytusa Lévai Járási Bajnokság. Zselíz – egyéni: 1. Bugyi István 399, 2. Várdai Adrián 393, 3. Csala Ferenc 376.

12. XXI. veterán súlyemelők országos bajnoksága, Galgóc – férfiak M1 – 94 kg: 1. Fekete Erik (ógyallai) 110+125 – 225 kg; M3 – 85 kg: 2. Németh Vince (nagymegyeri) 85+100 – 185 kg; 94 kg: 1. Nagy László (párkányi) 80+95 – 175 kg; 105 kg: 2. Dingha Roland (nagymegyeri) 70+93 – 163 kg; M5 – 77 kg: 1. Megály János (nagymegyeri) 85+110 – 195 kg; 85 kg: 1. Dolan Flórián (ógyallai) 65+90 – 155 kg; 94 kg: 1. Patasi Oszkár 100+125 – 225 kg; +105 kg: 1. Mezei Tibor (nagymegyeriek) 105+130 – 235 kg. Abszolút sorrend: 1. Patasi Oszkár 376 pont, 3. Mezei Tibor (nagymegyeriek) 354.

12. SANK Naturál Trophy testépítőverseny, Érsekújvár – Mr. Physique 23 éves korig és Mr. Physique-novice: 1. Koóš Tamás (FTC Fiľakovo).

14–20. Kadett birkózók Európa-bajnoksága, Szkopje, szabadfogás, lányok, 69 kg (10 induló): 1. Molnár Zsuzsanna (szlovákiai). A döntőben 8:2-re verte az orosz Anasztazija Kozlovát. Fiúk, szabadfogás, 51 kg (20): 11. Csörgő Tamás; kötöttfogás, 71 kg (26): 12. Megály Zoltán; 80 kg (27): 9. Csörgő Áron Árpád (mind szlovákiai).

Molnár Zsuzsanna (pirosban) döntőzik az orosz Kozlovával

16. Alapiskolások lévai járási atlétikai bajnoksága, Ipolyság – fiúk, 60 m síkfutás: 3. Nagy Adrián 8,14 mp; 300 m: 2. Nagy Adrián 41,00. Lányok, 300 m: Nagy Vanda (mindketten Juhász Gyula AI, Léva) 51,22; távolugrás: 2. Balla Beatrix (magyar AI, Zselíz) 395 cm; magasugrás: 2. Balla Beatrix 136 cm, 4x60 m váltó: 2. Magyar AI, Zselíz 35,22 mp.

16. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, döntő, negyedik mérkőzés: Topoľčany–Prešov A 18:25 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0) – bajnok a Prešov A. A 3. helyért, negyedik meccs: HKM Šaľa–Považská Bystrica 32:25 (HKM: Szapu Viktor 0, Vadkerti Gábor 2).

18–19. 35. Lidice nemzetközi kötött- és szabadfogású birkózóviadal, Kladno (10 ország, 350 versenyző) – serdülők, 44 kg: 2. Lakatos Imre; 48 kg: 1. Velsicz Richárd. Kadettok, 92 kg: 3. Szilágyi Attila. Lányok, 52 kg: 3. Nagy Patrícia (mind komáromi Spartacus).

18–21. Diamond Cup nemzetközi testépítő viadal, Varsó, Men´s Physique, 182 cm-nél magasabbak: 3. Helmeczi Tibor (királyhelmeci).

19. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: Diósgyőri VTK–Paks 1:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 82. perctől), Haladás–Újpest 1:1 (Haladás: Mészáros Károly – a 9. percig).

19. Westernlovagló Vándorkupa 2018, 2. állomás, Felsőszeli (43 lovas indult) – szlalom, póni: 2. Kiss Bence (Mancika, JK Vrakúň): juniorok: 1. Kertai Viktória (Kitty, Szekeres ranch Kolárovo), 2. Fekete Aida (Viva, JK Vrakúň); open: 1. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V), 3. Molnár Alica (Pidi Jack, JK Vrakúň); profi open: 1. Lednecký Norbert (Budha, Nyerges Horné Saliby); szeniorok: 1. Fazekaš Attila (Omar, Mácsik farm Hurbanovo-Bohatá), 2. Lednecký Zoltán (Budha, Nyerges Horné Saliby). Hordókerülés, póni: 3. Kiss Bence (Mancika); juniorok: 1. Fekete Aida (Viva, mindketten JK Vrakúň), 2. Lelovics Gergely (Lopez, Mezei farm Tešedíkovo), 3. Nagy Sofia (Sabinka, JK Palomíno Bešeňov); open: 1. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V.), 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady); profi open: 1. Lednecký Norbert (Budha, Nyerges Horné Saliby); szeniorok: 1. Fazekaš Attila (Omar, Mácsik farm Hurbanovo-Bohatá), 2. Lednecký Zoltán (Budha, Nyerges Horné Saliby).

19. Labdarúgó Fortuna Liga, rájátszás a bajnoki címért, 10. forduló: Slovan Bratislava–Žilina 3:2 (Slovan: Saláta Kornél – a 65. perctől), rájátszás a bennmaradásért, 10. forduló: Nitra–Senica 5:2 (Nitra: Križan Richárd).

19. Cseh labdarúgóliga, 29. forduló: Brno–Jihlava 0:0 (Jihlava: ifj. Urblík József – a 78. percig).

19. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, a 3. helyért, ötödik meccs: Považská Bystrica–HKM Šaľa 30:26 (HKM: Szapu Viktor 3, Vadkerti Gábor 2) – bronzérmes a Považská Bystrica. Ligakupa (az 5–8. helyért), 5. forduló: Prešov B–Štart Nové Zámky 37:30 (Štart: Veréb Ádám 2).

19. 11. füleki terepfutóverseny. 13 km – 4,3 km, férfiak: 2. Tőre Denis 24:50; nők: 2. Ferenc Andrea 25:23; ifik, fiúk: 2. Mag Vilmos (mindhárman Fiľakovo) 19:06, 3. Varga Marko (Rapovce) 23:56. 2 km, idősebb diákok, fiúk: 1. Tóth Adrián (Fiľakovo) 7:45; lányok: 2. Varga Rebeka 9:25. 1 km, fiatalabb diákok, fiúk: 1. Varga Marko (mindketten Rapovce) 3:39, 2. Csépe Bence (Fiľakovo) 3:42. 400 m, kezdők, fiúk: 1. Gáspár René (Radzovce) 1:28. 200 m, apróságok, fiúk: 1. Pauk Patrik (Fiľakovo) 43 mp, 2. Reisz Dániel (Lučenec), 3. Serfőző Adrián (Fiľakovo) 48; lányok: 3. Mács Rebeka (Fiľakovo) 59.

19. 6. Fuss a gazdátlan kutyák megmentéséért, V. MozgatLak futóverseny és családi nap, Lakszakállas – ovisok: 1. Bergendi Gellért (Szilas), 2. Tóth Bence, 3. Bagin Csaba (mindketten Lakszakállas). Alapiskolások, alsó tagozatos lányok: 1. Klučka Dominika (Izsa), 2. Nagy Regina (Lakszakállas); fiúk: 1. Szokol Ádám (Lakszakállas), 2. Fitus Ádám, 3. Ferenczi Nimród (mindketten Szilas). Felső tagozatos lányok: 1. Molnár Barbara (Lakszakállas), 3. Képesi Edina (Bős); fiúk: 1. Horváth Erik (Bős), 2. Kovács Márton Tibor (Gellér), 3. Kváča Patrik (Bogya). 4 km, nők, 29 év alatt: 2. Hajdú Andrea (Bajcs), 3. Klučka Vivien (Izsa); 30–39 évesek: 1. Fucsek Erika (Hegyéte), 3. Mészáros Katalin (Csallóköznádasd); 40–49 évesek: 2. Király Zsuzsa (Bős); 60 év felett: 1. Gyurkovics Erika (Szentmihályfa). 4 km, férfiak, 29 évig: 1. Mészáros Kristóf (Csallóköznádasd), 2. Brinzik Máté (Nagymegyer), 3. Bartal Erik (Pódafa); 30–39 évesek: 1. Czibor Csaba (Komárom), 3. Major Dárius (Tardoskedd); 40–49 évesek: 1. Boncsek Attila (Komárom). 2. Király Mátyás (Bős), 3. Takács Vilmos (Lakszakállas); 50-59 évesek: 2. Jánosdeák Gábor, 3. Juhász László (mindketten Komárom); 60 év felett: 2. Józsa Gyula (Nagymegyer). 10 km, nők, 30–39 évesek: 2. Nagy Tamara (Nagymegyer), 3. Bartal Zsuzsa (Lakszakállas); 40–49 évesek: 1. Heringh Veronika (Csallóközkürt), 2. Patus Éva (Komárom). 10 km, férfiak, 29 éves korig: 1. Képesi Attila, 2. Méhes Dávid, 3. Horváth Erik (mind Bős); 30–39 évesek: 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő), 2. Kulcsár Norbert (Dunaszerdahely); 40-49 évesek: 3. Király Mátyás (Bős); 50–59 évesek: 3. Tücsök Róbert (Dunamocs); 60 év felett: 2. Lelkes József (Nyárasd). Abszolút győztesek, 4 km, férfiak: Mészáros Kristóf (Csallóköznádasd). 10 km, férfiak: Magyar Imre (Zsitvabesenyő). Legjobb lakszakállasiak: Bartal Éva (4 km, nők); Takács Vilmos (4 km, férfiak), Bartal Zsuzsa (10 km, nők), Takács Vilmos (10 km, férfiak).

19. Szlovák teremgokart-bajnokság, II. forduló, Érsekújvár – juniorok MAX: 1. Szabó Levente (érsekújvári).

19. Stiga szlovák asztalijégkorong-bajnokság, Skalica – juniorok: 1. Varga Lajos. Nők: 1. Kocsis Vanessa, 3. Kálmán Anikó (SHK Bieli žraloci Nové Zámky).

19–20. Magyar országos uszonyosúszó-bajnokság, Kecskemét – férfiak, 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (Mátrai Erőmű Búvárklub) 3:00,36; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:27,71; 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 12:54,90; 4x50 m vegyesváltó: 3. Mátrai Erőmű Búvárklub (benne: Bukor Ádám) 1:15,32.

19–20. Szlovák országos usznyosúszó-bajnokság, Zsolna – A kategória, nők, 4x200 m felszíni úszás: 1. KVŠ Berakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó) 7:28,57; C kategória, fiúk 4x200 m felszíni úszás: 1. KVŠ Barakuda Šaľa (benne: Barczi Benjámin, Szarka Gergő) 7:10,13; C kategória, fiúk, 1500 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 16:22,03; C kategória, fiúk, 400 m felszíni úszás: 3. Barczi Benjámin 4:00,31; C kategória, fiúk, 200 m felszíni gyorsúszás: 3. Szarka Gergő 1:57,73; C kategória, fiúk, 400 m felszíni gyorsúszás: 2. Szarka Gergő 4:14,37; C kategória, fiúk, 200 m felszíni úszás: 3. Barczi Benjámin 1:50,40; C kategória, fiúk, 800 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 8:29,33; C kategória, fiúk, 100 m felszíni úszás: 3. Barczi Benjámin 46,98; C kategória, lányok, 50 m felszíni gyorsúszás: 3. Bertók Anikó 25,55; E kategória, fiúk, 100 m felszíni úszás: 3. Csikós Péter (Barakuda Šaľa) 1:10,69; E kategória, fiúk, 400 m felszíni úszás: 3. Csikós Péter 5:37,57; E kategória, fiúk, 200 m felszíni gyorsúszás: 2. Csikós Péter 2:29,93; E kategória, fiúk, 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Csikós Péter 1:06,59; E kategória, fiúk, 50 m felszíni gyorsúszás: 3. Csikós Péter 30,28.

19–20. Szlovák Kupa tőrviadal, Pozsony – U12, fiúk: 3. Botló Dániel; lányok: 1. Forgách Rebeka, 2. Forgách Nina; 3. Valacsay Anna és Kiss Diana. U14, fiúk: 1. Fazekas Árpád, 2. György Bendegúz, 3. Pirk Ákos; lányok. 2. Kemény Niki (mind somorjai).

20. Nógrádi Pedál országúti kerékpárverseny. Losonc, 50 km, M40–49. 1. Illés Zoltán (Füleki TC).

22. Labdarúgó Fortuna Liga, playoff-osztályozó az Európa Ligába jutásért: Žilina–Nitra 5:0 (Nitra: Križan Richárd).

23. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, Ligakupa (az 5–8. helyért), 6. forduló: Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 30:27 (Štart: Veréb Ádám 2).

23–26. 49. Ústí nad Labem Nagydíja ökölvívó-viadal, 56 kg: 2. Tankó Vilmos; 64 kg: 2. Takács Mihály (szlovákiaiak).

25. Kajak-kenu Világkupa-viadal, Duisburg, 1000 m, férfi K2: 2. Gelle Péter, Botek Ádám (szlovákiaiak) 3:13,744.

25–26. Nemzetközi kötöttfogású birkózóverseny, Ludbreg (14 ország, 480 versenyző) – 44 kg: 2. Lakatoš Imre (komáromi Spartacus).

26. VII. Csallóközi-kupa, korosztályos nemzetközi szabadfogású birkózótorna, Dunaszerdahely (5 ország, 139 versenyző), fiatalabb diákok – 37 kg: 1. Németh Dorina (nagymegyeri), 3. Lakatos Patrik, 3. Kébé Filip (gútaiak); 40 kg: 2. Horváth Noel (nagymegyeri); 44 kg: 1. Kovács Ferenc Dániel; 52 kg: 2. Bazsó Marek (dunaszerdahelyiek); 62 kg: 1. Németh Jenő (nagymegyeri). Idősebb diákok – 57 kg: 3. Varga Balázs; 75 kg: 1. Bertók Nicolas; 100 kg: 3. Gálffy Gergő József (dunaszerdahelyiek). Kadettok – 45 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai); 51 kg: 2. Csörgő Tamás; 55 kg: 1. Csörgő László (dunaszerdahelyiek), 2. Molnár Brian (rimaszombati); 65 kg: 3. Egreczky Róbert (nagymegyeri); 71 kg: 3. Gányovics Balázs. Juniorok – 65 kg: 1. Hakszer Balázs; 70 kg: 3. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyiek), 3. Hulman Nikolas (marcelházai); 86 kg: 3. Horváth Nicolas. U23 – 70 kg: 2. ifj. Gaál Attila. Idősebb diáklányok – 33 kg: 1. Hegedűs Réka; 36 kg: 1. Pollák Anna. Junior lányok – 55 kg: 3. Bokros Viktória (dunaszerdahelyiek), 3. Zsidek Erika (marcelházai); 59 kg: 1. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyi), 3. Tóth Krisztina (marcelházai); 65 kg: 1. Kósa Kata. U23 – 62 kg: 1. Juhász Mária (dunaszerdahelyiek). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 88 pont.

26. Országos naturál testépítő és fitneszbajnokság a SANK égisze alatt, Nagymihály (142 induló) – naturál testépítés, 60 év felett: 1. negyedi Tóth Kálmán (ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda), férfiak, 180 cm felett: 1. Tóth Erik (Šaľa).

26. 5. Dögös Sprint jótékonysági futóverseny, Gúta – 14 km, férfiak, 2000-es születésűek és fiatalabbak: 1. Pálinkás János 56,8; 1983–1999-es születésűek: 1. Magyar Imre 49:25,5. 14 km, nők, 1983–1999-es születésűek: 1. Vadkerti Zsuzsanna 1:04:28,2. 7 km, férfiak: 1. Juhász Péter 26:24,8. 3 km: 1. Miskolczi Róbert 9:44,7.

26. Westernlovagló Vándorkupa, 3. forduló, Kőhídgyarmat – szlalom, juniorok: 1. Kertai Viktória (Kitty, Szekeres ranch Kolárovo), 3. Magyar Niki (Sany, Kotra ranch Kamenný most); open: 1. Takács László (Szamír, Takács western ranch Dlhá n/V.), 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V.); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, klub nélküli, Kameničná), 2. Kotra Péter (El Slide On Ice, Kotra ranch Kamenný most), 3. Múcska Gergő (Rooster little Peppy, Big Family ranch (Tomášikovo); szeniorok: 1. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby), 2. Németh Attila (Zeus, klub nélkül), 3. Uzsák Miki (Chicco, klub nélkül). Hordókerülés, juniorok: 2. Magyar Niki (Sany, Kotra ranch Kamenný most); open: 2. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady); profi open: 2. Fehér István (Hercegnő, klub nélkül, Kameničná), 3. Múcska Gergő (Rooster little Peppy, Big Family ranch Tomášikovo); szeniorok: 1. Uzsák Miki (Chicco, klub nélkül), 2. Lednecký Zoltán (Buda, Nyerges Horné Saliby), 3. Velsticz Ferenc (Maja, klub nélkül).

A házigazda Kotra-team a Westernlovagló Vándorkupa idei kőhídgyarmati versenyén. Balról jobbra: Magyar Niki, Kelemen Jenni, Dávid Péter, Cséplő Kinga és Kotra Eleonóra. A képről hiányzik Kotra Péter. (Letocha Dávid felvétele)

26. Oktagon 6 MMA-gála, Kassa, profi meccs: Boráros Gábor (szlovákiai)–Fernando Gonzalez (svédországi-uruguayi) 0:3.

26. Kajak-kenu Világkupa-viadal, Duisburg, 500 m, férfi K2: 1. Gelle Péter, Botek Ádám (szlovákiaiak) 1:28,627.

26. 5. Vásárút-kupa nyílt szlovák bajnokság nemzetközi kyokushinkarate-verseny (2 ország, 70 induló): 1. Németh Gábor, 3. Nagy Rebeka és Neuschwendtner Patrik (dunaszerdahelyiek).

26. Jenaer Schülercup nemzetközi tőrviadal, Jéna – U10, fiúk: 1. Ambrus Bence; lányok: 2. Valacsay Anna. U11, fiúk: 3. Gyén Simon; lányok: 2. Forgách Rebeka (mind somorjai).

26. Szlovák nemzetközi erőemelő-bajnokság, Losonc – powerlifting, raw, ifik, 14–16 évesek, 67,5 kg: 1. Deme Krisztián 420 kg. Brenchpress, raw, 17–19 évesek, 75 kg: 1. Péter Csaba 125 kg; férfiak, 67,5 kg: 1. Oláh András 147,5 kg; M1, 100 kg: 2. Sajko Ferenc (mind ŠK Powerlifting FTC Fiľakovo) 170 kg.

26–27. Európa-bajnokság a WBPF égisze alatt, Somorja – Lady Modell Physique: 3. Katona Henrietta (dunaszerdahelyi).

27. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: Mezőkövesd–Újpest 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Ferencváros–Diósgyőri VTK 4:0 (FTC: Priskin Tamás – a 69. perctől; DVTK: Szarka Ákos – a 46. perctől).

27. Idősebb diákok és ifik nyugat-szlovákiai területi atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – ifik, fiúk, 1500 m: 1. Dráfi Károly 4:33,97; 800 m: 1. Fülöp István 2:19,58; 400 m: 2. Dráfi Károly 52,78; gerelyhajítás: 2. Fülöp István 30,28 m. Idősebb diákok, lányok, 150 m: 1. Farkas Lea 19,23; távolugrás: 2. Žibrita Rebeka (mind AC Nové Zámky) 504 cm; 60 m: 3. Farkas Lea 8,12; 4x300 m váltó: 1. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Žibrita Rebeka) 2:56,27.

28. Clever Cup 2018 nemzetközi koronglövő-viadal, Nagyszombat – férfitrap,  veteránok: 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 115.

29. 6. Fetih Kupasi (Hódítók Kupája) tradicionálisíjász-verseny, Isztambul (40 ország, több mint száz induló) – férfi távlövés, korlátlan fonerejű íjak: 1. Bogár Péter; női távlövés, korlátlan fonerejű íjak: 2. Bogár Valéria; női távlövés, korlátolt fonerejű íjak: 2. Paulisz Iveta (mindhárman marcelházai Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub).

29. Új olimpikonokat keresünk 2018 és olimpia nap futóverseny, Érsekújvár – Új olimpikonokat keresünk – fiúk, 60 m: 2. Regő Dániel (Egyházi AI, Gúta) 8,64, 3. Rigó Benjámin (Corvin Mátyás AI, Gúta) 8,76; 1000 m: 3. Regő Dániel 3:25,33. Lányok, 60 m: 1. Žibrita Rebeka (Egyházi AI, Gúta) 8,58, 3. Keszegh Kyra (Corvin Mátyás AI, Gúta) 9,07; 600 m: 2. Keszegh Kyra 2:02,84, 3. Žibrita Rebeka (mindketten Egyházi AI, Gúta). Csapat: 2. Egyházi AI, Gúta. Olimpiai nap – fiúk, 2010-es születésűek, 168 m: 3. Madarász Ferenc (magyar AI, Perbete) 32,28. Középiskolások, elsősök és másodikosok, 1260 m: 2. Beke Zsolt (Selye János Gimnázium, Komárom) 4:17,94, 3. Holczhei Dávid (Építőipari Szakközépiskola, Érsekújvár) 4:19,46. Férfiak, 2520 m: 2. Klučka Ferenc (AC Nové Zámky) 9:45,46. Lányok, 2011-es születésűek, 168 m: 1. Kárpáti Tamara (magyar AI és Óvoda, Szentpéter) 33,68. Középiskolások, harmadikosok és negyedikesek. 1260 m: 1. Klučka Vivien (Selye János Gimnázium) 4:22,34.

2018-07-03T10:38:22+00:00 2018.05.06.|Kategória: Krónika, 2018|