2018 február

1. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, 17. forduló: Malacky–Topoľčany 23:23 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

2–4. Juniorok és kadettok 45. karate Európa-bajnoksága, Szocsi – junior fiúk, kumite, +76 kg: 2. Kósa Tamás (szlovákiai).

3. 17. Uszonyos úszó Szlovák Ifjúsági Liga És Szlovák Kupa, 1. forduló; Zsolna – C kategória, női 100 palackos búvárúszás: 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 55,89 mp; női 50 m felszíni úszás: 3. Bertók Anikó 22,95 mp; 400 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 4:07,79; 4x100 m felszíni úszóváltó: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó) 3:09,97.

3. Diákok Szabadfogású Birkózóligája, 1. forduló, Trencsén (14 klub, 153 versenyző) – gyerekek, 26 kg: 2. Hegedűs Attila; 36 kg: 1. Varga Gergely; 40 kg: 1. Engler Ádám; 44 kg: 2. Nagy Zsolt. Diákok, 26 kg: 1. Bodó Barnabás; 2. Hodossy Zoltán; 30 kg: 1. Kósa Áron, 2. Pálos Flórián; 36 kg: 2. Nagy Roland; 39 kg: 2. Pollák Adrián; 68 kg: 2. Zsigmond Árpád. Serdülők, 48 kg: 2. Szakács Dominik; 57 kg: 1. Gaál András; 75 kg: 1. Bertók Nicolas. Lányok, 29 kg: 3. Hegedűs Réka; 30 kg: 3. Vajas Viktória; 35 kg: 3. Pollák Anna (mind Dunaszerdahely).

3. Férfi-tekeextraliga, 14. forduló: Fiľakovo–Rakovice 7:1 (3514:3395), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 563, Szabó Sándor 624, Gallo Erik 536; Zlaté Klasy–Vrútky 2:6 (3297:3399), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 540, Lengyel Ottó 537, Nagy László 551, Zsigmond István 573.

3. Férfi-kosárlabda Eurovia Liga, 30. forduló: Karlovka–Košice 70:81 (Karlovka: Hlivák Dalibor 14/3).

3. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 2. forduló, az 1–4. helyért: Good Angels Košice–Piešťany 77:43 (Piešťany: Slama Angelika 5). Az 5–8. helyért: Banská Bytrica–ŠBK Šamorín 43:67 (ŠBK: Suja Tímea 14, Lelkes Júlia 0, Lelkes Barbara 0 – Suja Tímea vezette a csapatot).

3. Női kézilabda MOL Liga, 16. forduló: Hodonín–Olomouc 20:38 (Hodonín: Tóth Erzsébet 4).

3. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, 17. forduló: Považská Bystrica–Šaľa 32:28 (Šaľa: Szapu Viktor 8, Vadkerti Gábor 2), Hlohovec–Štart Nové Zámky 32:32 (Štart: Veréb Iván 0).

7. Férfi-kosárlabda Eurovia Liga, 31. forduló: Karlovka–Svit 67:96 (Karlovka: Hlivák Dalibor 15/3).

7. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, 18. forduló: Štart Nové Zámky–Malacky 31:25 (Štart: Veréb Iván 1); Topoľčany–Prešov A 28:27 (Topoľčany: Ivanov Sándor 2).

7–10. 62. Ökölvívó Bocskai-kupa nemzetközi torna, Debrecen (23 ország, 122 öklöző) – 56 kg: 2. Tankó Vilmos (KO Box Club Galanta).

10. Juniorok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Somorja – 60 kg: 3. Oláh István (rimaszombati); 63 kg: 2. Kajtár Sándor; 67 kg: 1. Hulman Nikolas (marcelházaiak), 2. Sluka István (bősi), 3. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyi); 77 kg: 1. Holocsi Bence, 3. Sándor Béla (somorjaiak); 82 kg: 3. Szeif Lukáš (bősi); 97 kg: 2. Marczinkó Nikolas; 120 kg: 3. Szeifert Ramón (marcelházaiak).

10. Közép-szlovákiai nyílt fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfi hármasugrás: 1. Tóth Attila (Stavbár Nitra) 14,12 m.

10. Egészségkorlátozottak para-alpesi-sí Világkupa-viadal, Kimberley, látáskárosultak, női lesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:20,43. A 2011/12-es és a 2016/17-es évad után harmadszor nyerték meg az összetett Világkupát.

10. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, 18. forduló: Šaľa–ŠKP Bratislava 32:20 (Šaľa: Szapu Viktor 4, Vadkerti Gábor 2).

10. Női kézilabda Mol Liga, 17. forduló: Slavia Praha–Hodonín 32:25 (Hodonín: Tóth Erzsébet 4).

10. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 4. forduló: Slávia EU Bratislava–UKF Nitra 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

10. Női kosárlabda Eb-selejtező, A csoport, 3. forduló, Pogorica: Montenegró–Szlovákia 72:73 (Szlovákia: Orosz Szabina 7, Slama Angelika 5).

10. Férfi-kosárlabda Eurovia Liga, 32. forduló: Komárno–Svit 97:69 (Komárno: Kürthy Igor 3).

10. Global Grappling 2018 magyar bajnokság, Budapest (66 klub, 319 versenyző, 553 nevezés) – a Bősi Kempo MMA & BJJ Klub versenyzőinek eredményei: Hodosi Nikolasz: 2. (Gi Grappling), 1. (NoGi Grappling); Paksi Kevin: 1. (NoGi Grappling); Pint Imre: 1. (full-contact); Cséfalvay Vince: 2. (NoGi Grappling), 3. (full-contact); Méhes Róbert: 2. (NoGi Grappling); Razgyel Sz. Anikó: 2. (NoGi Grappling).

14. Női kosárlabda Eb-selejtező, A csoport, 4. forduló: Szlovákia–Bosznia és Hercegovina 100:95 – háromszoros hosszabbítás után (Szlovákia: Orosz Szabina 15, Slama Angelika 19).

15. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 3. forduló, az 5–8. helyért, előrejátszott mérkőzés: ŠBK Šamorín–Slovan Bratislava 71:55 (ŠBK: Suja Tímea 17/3, Lelkes Júlia 0, Lelkes Barbara 0 – Diósi Albert vezetőedző).

16. Férfi Slovnaft Handball Extraliga, az 1–6. helyért, 1. forduló: Topoľčany–Šaľa 30:22 (Šaľa: Szapu Viktor 2, Vadkerti Gábor 2).

17. Labdarúgó Fortuna Liga, 20. forduló: Nitra–Trenčín 1:1 (Nitra: Križan Richárd).

17. Női kosárlabda extraliga, rájátszás, 3. forduló, az 1–4. helyért: Poprad–Piešťany 55:87 (Piešťany: Slama Angelika 15/3).

17. Női kézilabda Mol Liga, 18. forduló: Bánovce–Hodonín 27:27 (Hodonín: Tóth Erzsébet 2).

17. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 5. forduló: Slávia EU Bratislava–Prešov 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

17. Cseh fociliga, 17. forduló: Jihlava–Slavia Praha 1:0 (Jihlava: ifj. Urblík József).

17. 6. Victory-gála, Martfű nemzetközi kyokushinkarate-viadal – full-contact, gyerek I: 1. Tanító Péter (Ekel). Ifjúságiak: 1. Kucsík Márk, 2. Pulay Attila (mindketten Csallóközaranyos). Felnőttek: 1. Renčík Nikolas (Keszegfalva) – mind a Seishin Karateklub versenyzője.

18. Férfi-tekeextraliga, 16. forduló: Fiľakovo–Piešťany 6:2 (3479:3377), Fiľakovo, benne: Szabó Sándor 593; Zlaté Klasy–Košice 3:5 (3390:3401), Zlaté Klasy, benne: Poloma Zsolt 585, Lengyel Ottó 583, Nagy László 583, Zsigmond István 553, Keszőcze László 569.

18. Országos fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfihármasugrás: 2. Tóth Attila (AC Stavbár Nitra) 14,35 m.

20. Női röplabda Mevza Cup: Slávia EU Bratislava–Sokol Post 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 2).

2018-02-23T10:05:18+00:00 2018.02.06.|Kategória: Krónika, 2018|