///2017 szeptember

2017 szeptember

1. 9. Vihorlát Alatti Tízkilométeres Futás, Kamienka – férfiak, 69 éves korig: 2. Papp Zoltán (Nagykapos).

2. II. Nyár(f)utó, Pered (8610 m), nők: 2. Kozmér Ildikó 42:18, 3. Deák Erika (mindketten Felsőszeli) 46:41; férfiak: 2. Román Róbert (Taksony) 33:58. Felnőttek, B (37+ korosztály), 4,2 km, nők: 1. Végh Emília (Zselíz) 18:15, 3. Jošvai Judit (Pered) 19:59; férfiak: 2. Szabó Vince (Ipolyszakállas) 19:05, 3. Sipos László (Tardoskedd) 19:35. Felnőttek, A (17–36 évesek), 4,2 km, nők: 3. Baji Barabara (Pered) 24:23; férfiak: 1. Miskolci Róbert (Érsekújvár) 15:04, 2. Sidó Patrik (Galánta) 16:11, 3. Barabás Erik (Deáki) 16:37. Diákok (13–16 évesek), 2,1 km, lányok: 1. Kolár Roxana (Pered) 8:40, 2. Borbély Rebeka (Tardoskedd) 8:42, 3. Lencse Emma (Deáki) 10:24; fiúk: 1. Holczhei Dávid (Zsitvabesenyő) 7:47, 2. Hulik Marek (Vágfarkasd) 8:26, 3. Horváth Damián (Taksony) 8:34. Gyermekek (7–12 évesek), 1 km, lányok: 3. Lelovics Natália (Pered) 5:56; fiúk: 1. Hezký Rajmund 4:04, 2. Laczkó Dániel 4:27, 3. Nagy Dávid (mindhárom Pered) 4:33. Mini (6 éves korig), 500 m, lányok: 2. Fischer Cilike, 3. Takács Zara (mindketten Pered); fiúk: 1. Balogh Tamás (Zsigárd), 2. Rosta Nándor (Negyed); 3. Lukács Kristóf (Pered).

2. Westernlovagló Vándorkupa 2017, 8. állomás, Tardoskedd (Palomino Lovasklub, 43 lovaspáros) – szlalom, póni (nem tartozik a vándorkupába): 3. Kiss Jesika (Viki, Nýrwest Nýrovce). Open: 1. Kiss Péter (Famini Skip Ken, JK Vrakúň), 3. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady). Profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo ranch Okoč), 3. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik Farm Hurbanovo). Hordókerülés, póni (nem tartozik a vándorkupába): 3. Kiss Jesika (Viki, Nýrwest Nýrovce). Open: 1. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Tóth René (Kamikadze, Victory Ranch). Profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranch Okoč), 3. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik Farm Hurbanovo).

2. 9. EuroPRESS Kupa és 1. Kráľ Klaudia Emlékverseny nemzetközi utánpótlás sakktorna, Bátorkeszi – alapiskolások, alsó tagozatosok, fiúk: 2. Csémy Dávid (Szentpéter) 4,5. Felső tagozatosok, lányok: 2. Bottyán Zsófia 4,5, 3. Pivoda Réka (mindketten KSC Komárom) 4. Legjobb hazai versenyző: Csaplár Viktor. Legfiatalabb résztvevő: Jókai Bence (Bátorkeszi).

3. Labdarúgó vb-selejtező, B csoport, 8. forduló, Budapest: Magyarország–Portugális 0:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 30. percben Pepe lekönyököléséért kiállították).

3. I. Vásárúti Polgármester Kupa, kötöttfogású nemzetközi birkózótorna (5 ország, 17 klub, 136 versenyző), Nyárasd – kezdők, C kategória (2011–2012-es születésűek), 20 kg: 1. Kosár Kevin (vásárúti), 2. Kovács László (bátorkeszi); 23 kg: 1. Zalka Patrik (vásárúti), 2. Lipták Ádám (bátorkeszi), 3. Králik Milán (komáromi Spartacus); 25 kg: 1. Chudoba Tamás (vásárúti); 35 kg: 1. Kovács Viktória, 2. Simsik Vivien (bátorkesziek). Kezdők, B kategória (2008–2010-es születésűek), 25 kg: 1. Huszárovics René (vásárúti), 2. Bodó Barnabás (dunaszerdahelyi), 3. Csizmadia Levente (komáromi Spartacus) és Gönczi Mátyás (somorjai); 28 kg: 3. Tóth Kristóf; 39 kg: 2. Kosár Christofer (vásárútiak). Kezdők, A kategória (2004–2006-os születésűek), 24 kg: 3. Dinko Nicolas (komáromi Spartacus); 28 kg: 3. Patus Laura (bátorkeszi); 31 kg: 2. Lakatos Patrik (gútai), 3. Dudák Zsolt (naszvadi); 35 kg: 3. Csóka Sámuel; 43 kg: 3. Csölle Krisztián. Fiatalabb diákok, 31 kg: 1. Tóth Máté (vásárúti); 40 kg: 1. Galbavý Marcell (marcelházai); 44 kg: 3. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 48 kg: 3. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi) és Ďuráč Dávid (gútai); 52 kg: 2. Csóka Richárd (vásárúti); 57 kg: 1. Varga Balázs (dunaszerdahelyi); 62 kg: 3. Ondró Erik (komáromi Spartacus); 68 kg: 1. Szerencsés László; 73 kg: 1. Szerencsés Gergő (vásárútiak). Idősebb diákok, 53 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjai) és Nagy Tamás (komáromi Spartacus); 59 kg: 1. Huszárovics László (vásárúti). 2. Opálka János; 85 kg: 1. Kovács Nicolas (marcelházaiak), 2. Csörgő Áron (bősi), 3. Bazsó Nicolas (vásárúti) és Rabina Róbert (somorjai). Kadettok, 69 kg: 1. Hulman Nicolas, 2. Megály Zoltán, 3. Paradi József és Kálmán Krisztián (marcelházaiak). A mezőny legtechnikásabb versenyzője: Huszárovics René (vásárúti). Csapatverseny: 1. Vásárút.

4–10. Kadett birkózók világbajnoksága, Athén – lányok, 60 kg (23 induló): 13. Bacsfai Réka; 65 kg (23): 8. Molnár Zsuzsanna (mindketten szlovákiaiak).

9. Atlétikai Liga, döntő, Dubnica nad Váhom, férfiak, távolugrás: 2. Tóth Attila (AC Stavbár Nitra) 666 cm; hármasugrás: 2. Tóth Attila 14,21 m.

A XV. Kúr Géza Emlékversenyen győztes komáromi Spartacus birkózócsapata

9. XV. Kúr Géza Emlékverseny, nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (6 ország, 13 klub, 105 versenyző), Komárom – gyermekek, A kategória (2012-es születésűek), 19 kg: 1. Králik Milán. Gyermekek, B kategória (2009–2010-es születésűek), 22 kg: 3. Méhes Szabolcs; 24 kg: 2. Csizmadia Levente; 26 kg: 2. Ďumbier Pál; 30 kg: 3. Cingel Anthony. Gyermekek, C kategória (2007–2008-as születésűek), 23 kg: 1. Saleh Alex (mind komáromi Spartacus); 25 kg: 2. Huszárovics René (vásárúti), 3. Kiss András. Gyermekek D kategória (2006-os születésűek), 58 kg: 1. Csémy Dávid, 2. Csémy Dániel (mind komáromi Spartacus); 33 kg: 3. Tóth Máté; 35 kg: 3. Csóka Sámuel (mindketten vásárútiak) és Ďumbier Ármin; 37 kg: 3. Ďumbier Dániel; 40 kg: 3. Lakatos Imre (mind komáromi Spartacus); 48 kg: 2. Ďuráč Dávid (gútai); 52 kg: 1. Csóka Richárd (vásárúti), 3. Ondró Erik (komáromi Spartacus); 73 kg: 1. Szerencsés Gergő, 2. Szerencsés László (vásárútiak). Idősebb diákok, 42 kg: 1. Velsicz Richárd; 47 kg: 2. Nagy Tamás (komáromi Spartacus); 53 kg: 3. Szluka Ádám; 73 kg: 2. Tóth Gergely (madariak); 85 kg: 1. Szilágyi Attila (komáromi Spartacus), 2. Bazsó Nicolas (vásárúti). Kadettok, 46 kg: 2. Dolník Krisztián; 58 kg: 2. Nagy Balázs; 85 kg: 2. Nagy Kevin. Juniorok, 60 kg: 1. Nagy Arnold; 74 kg: 1. Konyári Dániel. Felnőttek, 60 kg: 1. Németh László (mindannyian komáromi Spartacus). Csapatverseny: 1. Komáromi Spartacus 118 pont.

9. Westernlovagló Vándorkupa 2017, döntő, Nyékvárkony (34 páros) – szlalom, póni: 3 Kiss Bence (Mancika, JK Vrakúň). Open: 1. Molnár Alica (Sweat Dream Leader, JK Vrakúň), 3. Takács Tamás (Rómeo, Takács western ranch Dlhá n.V.). Profi open: 2. Hodosy Tamás (Orfeus, Mácsik farm Hurbanovo), 3. Lednecky Norbert (Buda, Nyerges Horné Saliby). Hordókerülés, póni: 3. Kiss Bence (Mancika, JK Vrakúň). Juniorok: 3. Kertai Viktória (Kitty, klub nélkül). Open: 2. Molnár Alica (Sweat Dream Leader, JK Vrakúň), 3. Bobek László (Amoeba Chick, Kepaso Nesvady). Profi open: 1. Horváth Kristóf (Crazy Low, Tyuxi Western Association), 2. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik farm Hurbanovo), 3. Hodosy Tamás (Orfeus, Mácsik farm Hurbanovo).

9. Fogathajtók dél-szlovákiai sorozata, 7. állomás, Dunatőkés – vadászhajtás: 1. Vankó Imre (Felsőszeli), 2. Boráros Gábor, 3. Cserge Igor (mindketten Dunatőkés). Akadályhajtás: 1. Kajos Sándor (Alsószeli), 2. Kolozsi János (Zsigárd).

9. Labdarúgó OTP Bank Liga, 8. forduló: Mezőkövesd–Balmazújváros 2:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid – Radványi Miklós – a kispadon), Ferencváros–Vasas 5:2 (FTC: Priskin Tamás – a 77. perctől + 1 gól).

9–10. Optivita 24 H Ultrafutó Verseny, Velence – M 65 (65–70 évesek), 24 órás futás: Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 157 km 628 méter; 100 km: Bögi Sándor 14:52 óra – mindkét eredmény új korosztályos szlovák csúcs.

10. 4. Dansk Cup nemzetközi rapidsakktorna, Károlyfalu – Karlova Ves (112 induló): 1. Rigó Zsolt (SK Modra) 8, 2. Tomáš Kulhánek (Praha-Vršovice) 7. További négy versenyző szerzett hét pontot.

10. Idősebb diákok nyugat-szlovákiai csapatversenye, 4. forduló, Dubnica nad Váhom – lányok, 60 m: 2. Farkas Lea 19,95; 300 m: 2. Puha Réka 44,29; 800 m: 2. Jó Alíz 2:37,85; távolugrás: 2. Farkas Lea 488; magasugrás: 2. Žibrita Rebeka 148. Fiúk, 2000 m: 1. Zatykó Luka 6:59,80; 3000 m: 1. Marx Bálint (mind AC Nové Zámky) 9:52,22.

10. XII. Gúta Város Nagydíja nemzetközi szabadfogású és kötöttfogású birkózótorna (5 ország, 107 versenyző), Gúta – szabadfogás, kezdők, II. csoport (2008–2010-es születésűek), 26 kg: 1. Králik Milán (komáromi Spartacus), 2. Lipták Ádám, 3. Simsik Vivien (bátorkesziek); 30 kg: 3. Huszárovics René; 35 kg: 2. Hervai Dominik; 45 kg: 3. Kosár Christofer (vásárútiak). Kezdők, I. csoport (2006–2008-as születésűek), 22 kg: 2. Dinko Nikolas; 27 kg: 1. Lakatos Patrik (gútaiak), 3. Tóth Kristóf (vásárúti); 32 kg: 3. Horník Zoltán (bátorkeszi); 35 kg: 3. Csóka Sámuel (vásárúti); 40 kg: 3. Zaťko Dávid (bátorkeszi). Lányok (2004–2006-os születésűek), 22 kg: 1. Juhász Angelika (gútai); 29 kg: 2. Patus Laura (bátorkeszi). Kötöttfogás, fiatalabb diákok (2004–2006-os születésűek), 35 kg: 3. Tóth Máté (vásárúti); 44 kg: 1. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 57 kg: 1. Csóka Richárd (vásárúti), 2. Opálka János (marcelházai), 3. Fazekas Mátyás (bátorkeszi); 68 kg: 2. Szerencsés László; 73 kg: 1. Szerencsés Gergő (vásárútiak). Idősebb diákok (2002–2004-es születésűek), 47 kg: 1. Velsicz Kornél. 2. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus), 3. Galbavý Albin (marcelházai) és Liďák Krisztián (gútai).

10. Férfi-tekeextraliga, 1. forduló: Podbrezová–Fiľakovo 6:2 (3565:3462), Fiľakovo, benne: Szabó Sándor 576); Galanta–Zlaté Klasy 3,5:4,5 (3152:3175), Galanta, benne: Varga Péter 497; Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 511, Lengyel Ottó 537, Nagy László 533, Zsigmond István 530).

11–13. 12. European Kids Athletics Game nemzetközi atlétikai diákverseny, Brünn – lányok, 2005-ös születésűek, távolugrás: 3. Žibrita Rebeka (AC Nové Zámky) 479 cm.

15. Nagymihályi Egyórás Futás (72 induló), férfiak, 69 éves korig: 2. Papp Zoltán (Nagykapos).

15–17. Balatonman nemzetközi triatlonviadal (3,8 km úszás, 180 km kerékpár, 42,5 km futás, 67 induló), Balatonfüred: 8. (veteránok: 1.) Duba Gábor (ŠK Atom Levice) 12:03 óra.

16. Vadászkéttusa sportlövőverseny (róka és vaddisznó), 50 m, kisöbű puska, Zselíz (28 induló) – férfiak: 1. Németh Patrik (Lekér) 200, 2. Varga György (Bény) 200 (először nem lőtt tízest a szétlövésben, ezzel lett második), 3. Urbán Zsolt (Ipolyszakállos) 199. Nők: 2. Urbán Annamária 177, 3. Tobiás Réka (mindketten Lekér) 172. Veteránok: 2. Csala Ferenc (Ipolyság) 198.

16. 6. Csallóközkürt–Felsővámos–Vásárút Utcai Futóverseny, versenyközpont: Vásárút – 10 km (55 induló): 1. Papp Ferenc (Felsőszeli, Roni Run Club) 38:04, 2. Gašparík Tamás (Nagypaka) 39:11, 3. Bábics Balázs (Balázsfa) 40:23. 3 km (46 induló): 1. Albert László (Dunaszerdahely) 12:27, 2. Major Dárius (Tardoskedd) 12:57, 3. Szarka Richárd (Tósnyárasd, RBC Tallós) 13:28.

16. Labdarúgó OTP Bank Liga, 9. forduló: Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, vezetőedző: Radványi Miklós), Honvéd–Ferencváros 1:3 (FTC: Priskin Tamás).

16–17. Idősebb diákok országos atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – lányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dun. Streda) 520 cm, 2. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 515 cm; 300 m: 3. Farkas Lea 43,22 mp; 4x60 m váltó: 3. Slávia TU Košice B (benne: Kuczik Mária) 31,67 mp; 4x300 m váltó: 2. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Puha Réka, Žibrita Rebeka) 2:59,59, 3. Slávia TU Košice A (benne: Kuczik Mária) 3:01,97.

16–17. Szlovák ökölvívóliga, 4. forduló, Kassa – férfiak, 60 kg: Takács László (BC Stavbár Nitra)–Christian Martinez (KO BC Galanta) 5:0.

17. Férfi-tekeextraliga, 2. forduló: Fiľakovo–Žarnovica 2:6 (3336:3431), Fiľakovo, benne: Szabó Sándor 535; Sučany A–Zlaté Klasy 5:3 (3503:3398), Zlaté Klasy, benne: Lengyel Ottó 579, Keszőcze László 576, Nagy László 550.

23. Labdarúgó OTP Bank Liga, 10. forduló: Ferencváros–Diósgyőr 2:0 (FTC: Priskin Tamás; Diósgyőr: Szarka Ákos – az 54. perctől), Mezőkövesd–Újpest 2:4 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, vezetőedző: Radványi Miklós).

23. Nemzetközi kyokushinkarate-viadal, Siklós (3 ország, 37 induló) – juniorok, 65 kg: 2. Cserepes Zoltán (Seishin Nemesócsa); ifik, 70 kg: 2. Kósa Tamás (Satori Vásárút).

24. Ifjúsági csapatok országos atlétikai bajnoksága, Pozsony – 800 m: 1. Dráfi Károly 2:02,49 1500 m: 1. Fülöp István (mindketten AC Nové Zámky) 4:41,90; gerelyhajítás: 1. Fülöp István 40,90 m.

24. 3. kupaverseny, Ruskov (Kassa-vidéki járás), 9,7 km (50 induló): 10. (D kategória 2.) Papp Zoltán (Nagykapos).

24. Férfi-tekeextraliga, 3. forduló: Vrútky–Zlaté Klasy 7:1 (3504:3203), Zlaté Klasy, benne: Lengyel Ottó 539, Keszőcze László 521, Nagy László 522.

27. Fiatalabb diákok érsekújvári járási mezeifutó-bajnoksága, Érsekújvár – 4500 m, fiúk: 1. Fodor Attila (Érsekújvári Magyar Gimnázium) 18:18 perc.

27. Alap- és középiskolások dunaszerdahelyi járási mezeifutó-bajnoksága, Bős – középiskolások, lányok, egyéni: 1. Jakab Napsugár (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium); csapat: 2. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium (Jakab Napsugár, Johancsík Réka, Varga Nikolett). Fiúk, egyéni: 1. Szelle Lajos (Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola); csapat: 1. Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola (Szelle Lajos, Fülöp István, Gálffy Adrián), 3. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium (Lénárt Ádám, László János, Zsidek Nikolasz).

30. GútorRUN 2017 futóverseny – 10 km (78): 1. Ambrus Péter 36:14.

30. Labdarúgó OTP Bank Liga, 11. forduló: Balmazújváros–Ferencváros 2:3 (FTC: Priskin Tamás – a 46. percig), Haladás–Mezőkövesd 2:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, vezetőedző: Radványi Miklós), Diósgyőr–Videoton 2:3 (Diósgyőr: Szarka Ákos).

30. Alap- és középiskolások komáromi járási mezeifutó-bajnoksága, Komárom – alapiskolások, lányok, egyéni: 1. Puha Réka (Munka utcai AI, Komárom), csapat: 1. Munka utcai AI Komárom (benne: Puha Réka); fiúk: 2. Hegedűs Viktor (Marcelházai magyar AI). Középiskolások, lányok: 1. Klučka Vivien (Selye János Gimnázium, Komárom).

30. Férfi-tekeextraliga, 4. forduló: Žarnovica–Zlaté Klasy 3:5 (3305:3308), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 519, Lengyel Ottó 547, Nagy László 550, Zsigmond István 570.

30–október 1. Westernlovas-bajnokság, Galánta – szlalom, open, 1. divízió: 1. Fehér István (Hercegnő, Rodeo ranč Okoč) 20,684 mp, 2. Múcska Gergő (Kam Freckles Memory, Múcska western team Tomášikovo) 21,068 mp; 3. divízió: 1. Múcska Gergő (Rooster Little Peppy) 22,710 mp, 2. Takács Tamás (Rómeó) 23,044 mp, 3. Kiss Péter (Famini Skip Ken) 23,244 mp. Ifjúságiak: 3. Mihály Borbála (Sany, JK Nýrwest Nýrovce) 23,346 mp. Hordókerülés, open, 1. divízió: 1. Múcska Gergő (Kam Freckles Memory, Múcska western team Tomášikovo) 16,077 mp.

2017-11-19T20:39:26+00:00 2017.09.06.|Categories: Krónika, 2017|