2017 október

1. Férfitenisztorna, Orléans, egyes, döntő: Gombos Norbert (szlovákiai, 4.)–Julien Benneteau (francia, 6.) 6:3, 5:7, 6:2.

4. Nagyszombat megye mezeifutó-bajnoksága, Pöstyén – lányok (15 induló), egyéni, 3 km: 2. Jakab Napsugár (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium) 11:42. Fiúk (13), 4,5 km, csapat: 2. Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola (Szelle Lajos, Fülöp István, Gálfy Adrián) – a dunaszerdahelyiek második helyéről azonos összpontszám esetén az döntött, hogy kinek ért el jobb helyezést a sorrendben harmadik versenyzője.

5. Nyitra megye mezeifutó-bajnoksága, Krušovce, alapiskolás lányok, egyéni: 3. Puha Réka (Munka utcai AI, Komárom), csapat: 1. Munka utcai AI, Komárom); középiskolás lányok (22 induló): 3. Klučka Vivien (Selye János Gimnázium, Komárom).

7. Diáknagydíj Vágbeszterce nemzetközi cselgáncsviadal – 2. Szabó Margaréta, Szabó Veronika és Czina Gergő; 3. Kulich Tibor, Táncos Márton, Takács Brona és Angyal Márk; 5. Gubien Márk (mind gútai). Edző: Szabó Róbert.

7. Idősebb diákok szlovák atlétikai csapatbajnoksága, Dubnica n/V. – lányok, távolugrás: 2. Vodnyanszká Renáta (AC Stavbár Nitra) 528 cm; fiúk, 3000 m: 1. Marx Balázs 9:25,23, 800 m: 1. Marx Bálint (mindketten AC Nové Zámky) 2:10,83; 4x300 m váltó: 2. AC Nové Zámky B (benne: Marx Balázs, Marx Bálint) 2:53,16.

7. XIX. Szlovák Teremkerékpár-bajnokság, Komárom (3 ország indult) – gútai érmesek, diáklányok, D, egyéni: 2. Varga Zsóka; C, páros: 1. Blaskó, Varga; A, négyes: 1. Ollé, Varga, Decsi, Nagy. Juniorok, lányok, egyéni: 1. Žibrita Natália, 2. Rákócza Dóra; páros: 1. Kulich Eszter, Rákócza Dóra, 2. Žibrita Natália, Fördös Nikolett; négyes: 1. Domin Henriett, Kulich Eszter, Mihalics Panna Rebeka, Domin Anasztázia. Nők, négyes: 1. Vincze Alica, Szabó Dóra, Glofák Viktória, Domin Henriett.

7. IV. Marcelházai Polgármester Kupa, nemzetközi birkózótorna, kötöttfogás, szabadfogás, Hetény, kezdők A csoport, fiúk – 22 kg: 1. Lipták Ádám, 2. Kovács László, 3. Gažo Roland (bátorkesziek); 26 kg: 3. Huszárovics René (vásárúti); 30 kg: 3. Pálos Flórián (dunaszerdahelyi). Lányok – 33 kg: 1. Kovács Viktória, 2. Simsik Vivien (bátorkesziek). Kezdők, B csoport, fiúk – 30 kg: 2. Lakatos Patrik (gútai), 3. Igrényi Viktória (marcelházai); 35 kg: 3. Remes Krisztián (madari); 53 kg: 3. Bódis Mátyás (naszvadi). Idősebb diákok – 42 kg: 3. Galbavý Albin; 53 kg: 3. Opálka János (marcelházaiak). Kadettok, fiúk – 42 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai); 46 kg: 1. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi); 50 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai); 58 kg: 1. Paradi Kevin (marcelházai), 2. Nagy Nico Kristóf (dunaszerdahelyi); 63 kg: 3. ifj. Oláh Olivér (somorjai); 69 kg: 3. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi) és Megály Zoltán; 76 kg: 1. Hulman Nicolas (marcelházaiak), 2. Holocsi Bence (somorjai), 3. Kovács Nikolasz (marcelházai). Lányok – 52 kg: 1. Janetka Viktória; 70 kg: 1. Tóth Krisztína (marcelházaiak). Juniorok, fiúk – 63 kg: 1. Paradi Frederik (marcelházai); 74 kg: 1. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi), 2. Hulman Nicolas marcelházai). Lányok – 52 kg: 1. Lická Simona; 55 kg: 1. Kurcz Anna (marcelházaiak). U23 – 59 kg: 1. Megály Arnold; 70 kg: 1. Marczinkó Dávid (marcelházaiak). Csapatverseny: 1. Marcelháza 117 pont.

7. Karate Szövetségi Kupa, 4. forduló, Prievidza – kobudo, long és short: 1. Kocsis Lajos; goju ryu, kata: 2. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa). Kumite, 11–12 évesek, fiúk, 150 cm fölött: 2. Horváth Máté (Banana Dojo Karate Klub Šaľa).

8. Fiatalabb és legfiatalabb diákok nyugat-szlovákiai területi atlétikai bajnoksága, Skalica – fiatalabb diákok, fiúk, távolugrás: 2. Fekete Sebestyén 504 cm, magasugrás: 1. Fekete Sebestyén 160 cm; lányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (mindketten Megy Sport Dunajská Streda) 500 cm.

8. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 1. forduló: Dardania Chess Club (koszovói)–ŠK Dunajská Streda 0:6, dunaszerdahelyi pontok: Petényi Tamás, Németh Miklós, Bokros Albert, Czebe Attila, Varga Zoltán, Csonka Attila István 1–1.

9. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 2. forduló: ŠK Dunajská Streda–Obiettivo Risarcimento Padova (olasz) 2,5:3,5, dunaszerdahelyi pontok: Csonka Attila István 1, Németh Miklós, Bokros Albert, Varga Zoltán 0,5–0,5.

10. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 3. forduló: White Rose (angol)–ŠK Dunajská Streda 1,5:4,5, dunaszerdahelyi pontok: Petényi Tamás, Czebe Attila, Varga Zoltán, Csonka Attila István 1–1, Németh Miklós 0,5.

11. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 4. forduló: ŠK Dunajská Streda–SHSM Legacy Square Capital (orosz) 1,5:4,5, dunaszerdahelyi pontok: Varga Zoltán 1, Németh Miklós 0,5.

12. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 5. forduló: LSK Makabi (litván)–ŠK Dunajská Streda 1,5:4,5, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Czebe Attila, Csonka Attila István 1–1, Petényi Tamás, Németh Miklós, Varga Zoltán 0,5:0,5.

13. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 6. forduló: Gambit Asseco See (macedón)–ŠK Dunajská Streda 3:3, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Csonka Attila István 1–1, Németh Miklós, Czebe Attila 0,5:0,5.

14. Sakk Klubcsapatok Európa-kupája, Antaliya – 7. forduló: ŠK Dunajská Streda–Valerenge Sjakklubb (norvég) 5:1, dunaszerdahelyi pontok: Petényi Tamás, Németh Miklós, Czebe Attila, Varga Zoltán 1–1, Bokros Albert, Csonka Attila István 0,5–0,5. Végeredmény: 1. Globus (orosz) 12, …10. ŠK Dunajská Streda 9.

14. Labdarúgó OTP Bank Liga, 12. forduló: Diósgyőri VTK–Vasas 5:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 79. percig), Mezőkövesd–Debreceni VSC 0:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, vezetőedző: Radványi Miklós).

14. Diákok atlétikai hármas találkozója (Znojmo, Tábor, Nové Zámky), Znojmo – csapat: 1. AC Nové Zámky 153, 2. TJ Tábor 125; egyéni győztesek érsekújvári mezben, lányok, 60 m: Farkas Lea 8,33 mp; 200 m: Žibrita Rebeka 32.90 mp; 4x60 m váltófutás: AC. Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Puha) 32,23 mp. Fiúk, 800 m: Marx Balázs 2:07,39 perc, 4x60 m váltófutás: AC Nové Zámky (benne: Marx Balázs) 30,02 mp.

14. Diákok nemzetközi cselgáncs Gúta Nagydíja (2 ország, 26 klub, 283 versenyző) – szupermini (U9), lányok, 48 kg (2 induló): 1. Richter Bíborka, 2. Stojka Šanel (gútaiak). Minidiákok (U11), fiúk, 55 kg: 3. Forró Tibor (galántai). Fiatalabb diákok (U13), lányok, 44 kg (3): 3. Gönczöl Bernadett; 48 kg (5): 1. Szabó Margaréta. Fiúk, 42 kg (11): 2. Tánczos Márton; 46 kg (8): 2. Gubien Márk. Idősebb diákok (U15), lányok, 57 kg (2): 1. Takács Brona. Fiúk, 55 kg (7): 3. Czina Gergő; 60 kg (5): 2. Angyal Márk (mind gútai); 73 kg: (6): 3. Rigó Attila (galántai).

14. Fogathajtók Dél-Szlovákiai Sorozata, 8. állomás, Alsószeli (20 induló) –kettes fogatok, kétfordulós akadályhajtás összevetéssel: 2. Gasparovics László (Feketenyék), 3. Balla Szilárd (Zsigárd). Vadászhajtás: 2. Vankó Imre (Felsőszeli).

14. Kadett lányok törvívó Európa-kupa-viadala, Manchester (24 ország, 114 induló): 2. Udvardi Jázmin (somorjai).

14. Grand Prix Slovakia naturál testépítő- és fitneszviadal, Nyitra – testépítés, férfiak, 50 év fölött: 1. Tóth Kálmán (ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda).

14. Tízkilométeres Futás, Šurany – ifik, fiúk, 3. Holzhei Dávid (AC Nové Zámky).

14. Fiatalabb diákok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Privigye (23 egyesület, 95 versenyző) – 31 kg: 1. Lakatos Patrik (gútai); 33 kg: 1. Oláh Krisztián (rimaszombati); 37 kg: 1. Csóka Sámuel (vásárúti); 40 kg: 2. Kovács Ferencz (dunaszerdahelyi); 44 kg: 1. Lakatoš Imre (komáromi Spartacus); 48 kg: 1. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi); 52 kg: 3. Csóka Richárd (vásárúti); 62 kg: 2. Bartalos Marek (somorjai); 73 kg: 1. Bertók Nicolas (dunaszerdahelyi), 3. Szerencsés Gergő (vásárúti); 85 kg: 2. Gálffy Gergely József (dunaszerdahelyi).

14. Férfi-tekeextraliga, 5. forduló: Piešťany–Fiľakovo 7:1 (3424:3362), Fiľakovo, benne: Szabó Sándor 580; Košice–Zlaté Klasy 6:2 (3339:3271), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 536, Lengyel Ottó 557.

14–15. Négy Nemzet Ökölvívótorna, Budapest, férfiak, 60 kg, döntő: Takács Mihály (szlovákiai)–Gabriel Udubas (román) – Takács győzött.

17. Labdarúgó OTP Bank Liga, 10. forduló, pótolt mérkőzés: Vasas–Haladás 1:0 (Haladás: Mészáros Károly – a 80. percig).

21. Labdarúgó OTP Bank Liga, 13. forduló: Ferencváros–Újpest 1:0 (FTC: Priskin Tamás – a 77. perctől), Debreceni VSC–Haladás 1:1 (Haladás: Mészáros Károly), Paks–Mezőkövesd 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Diósgyőri VTK–Honvéd 2:1 (DVTK: Szarka Ákos – a 66. percig).

21. XXII. Zelenyák János Emlékverseny, Lekér – 13 km, férfiak, 50–59 évesek: 2. Tücsök Róbert (Moča) 54:39; 60 év felett: 3. Kuczman Imre (Hronovce) 1:06:17. Nők, 39 éves korig: 2. Szabó Iveta (Bodzianske Lúky) 1:01:46; 40–49 évesek: 1. Patus Éva (Komárno) 1:03:18, 3. Pavlovicz Alica (Kolárovo) 1:26:27. 4 km, férfiak: 3. Petrovics András (Čata) 14:44; nők: 3. Klučka Vivien (Iža) 17:41.

21. 45. Peter Ladič Emléktorna uszonyosúszó-verseny, Pozsony – női 50 m palack nélküli búvárúszás (C): 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 21,37; női 50 m felszíni úszás (C): 1. Bertók Anikó 22,68; női 200 m felszíni úszás (C): 2. Bertók Anikó 1:52,02; női 100 m felszíni gyorsúszás (C): 1. Bertók Anikó 55,84; 4x100 m férfiváltó (C): 1. Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő) 3:17,10; férfi 400 m felszíni úszás (C): 2. Szarka Gergő (Barakuda Šaľa) 3:59,71; férfi 100 palack nélküli búvárúszás (C): 3. Szarka Gergő 54,93.

21. Férfi-tekeextraliga, 6. forduló: Fiľakovo–Zlaté Klasy (3566:3387), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 586, Szabó Sándor 612, Zlaté Klasy, benne: Lengyel Ottó 559, Keszőcze László 567, Nagy László 596, Zsigmond István 573; MKK Piešťany–Galanta 6:2 (3394:3205), Galanta, benne: Varga Péter 476.

22–23. 12. Delfin Kupa mozgáskorlátozottak országos úszóbajnoksága, Érsekújvár – férfiak, 50 m gyors, 100 m hát, 50 m pillangó: 2. Kemény Viktor; mentálisan sérültek úszóbajnoksága – férfiak, 50 m gyors, 100 m hát, 50 m pillangó: 1. Takács Balázs (mindketten PK Nové Zámky).

25–29. WTKA Harci Művészetek Fesztiválja, világbajnokság, Marína di Carrara – kobudo, short és long: 2. Kocsis Lajos; kata, goyu ryu: 2. Kocsis Lajos; kata open: 1. Kocsia Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa, szlovákiai).

Pillanatfelvétel a gimnazista fiúk ipolysági röplabdatornájáról

27. Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága, Ipolyság – röplabda, lányok tornája: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Komárom (Selye János Gimnázium) 0:2, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Ipolyság (Szondy) 0:2, Komárom (Selye)–Galánta (Kodály) 2:0. Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium). A győztes csapat: Vidovenec Klaudia, Papp Cynthia, Uzsák Dóra, Kolozsi Tímea, Diósi Fanni Éva, Balogh Bernadett, Karácsonyi Kiara, Szakáll Fanni, Pamtiszli Erika, Szabó Emese, Pálmay Anikó. Felkészítő tanár: Hengerics Péter. Fiúk tornája: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Szondy) 2:0, Galánta (Kodály)–Komárom (Selye) 0:2. Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium). A győztes csapat: Dobroczki Tamás, Halász Viktor, Gyurkovics Bence, Gyurenka Ádám, Králik Máté, Fekete Ádám, Sánta János, Mészáros Csaba, Hrina Attila, Jánosdeák Márk. Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

28. Labdarúgó OTP Bank Liga, 14. forduló: Mezőkövesd–Ferencváros 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Haladás–Diósgyőri VTK 0:3 (Haladás: Mészáros Károly – a 64. percig; DVTK: Szarka Ákos – a 46. percig).

28. XV. Polgármester-kupa, VI. Fodor László Emlékverseny nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Somorja, (4 ország, 106 versenyző), kezdők, C (2010–2012-es születésűek) – 20 kg: 2. Zalka Patrik (vásárúti), 3. Hogye Noel; 30 kg: 1. Patkoló Dalibor (somorjaiak). Kezdők, B (2008–2009-es születésűek) – 25 kg: 1. Huszárovics René (vásárúti), 2. Jelenčič György (naszvadi); 34 kg: 2. Tóth Kristóf; 37 kg: 1. Hervai Dominik (vásárútiak), 3. Hogye Olivér; 49 kg: 1. Patkoló Rudolf (somorjai). Kezdők, A (2006–2007-es születésűek) – 50 kg: 3. Csölle Krisztián. Fiatalabb diákok – 35 kg: 2. Csóka Sámuel (vásárútiak); 44 kg: 1. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 52 kg: 1. Csóka Richárd (vásárúti); 62 kg: 2. Bartalos Marek; 73–85 kg: 1. Martin Lavrinčík (somorjaiak), 3. Martinček Szilárd (komáromi Spartacus). Idősebb diákok – 42 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai); 47 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus); 59 kg: 2. Parádi Kevin (marcelházai), 3. Huszárovics László (vásárúti); 73 kg: 1. Rabina Róbert, 2. Szelle Tamás (somorjaiak). Kadettok – 63 kg: 1. ifj. Oláh Olivér (somorjai), 2. Parádi József (marcelházai); 76 kg: 1. Holocsi Bence (somorjai), 2. Kajtár Sándor, 3. Megály Zoltán (marcelházaiak). Felnőttek – 75 kg: 1. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi); 98 kg: 3. Molnár Péter; 130 kg: 2. ifj. Szeiler Zoltán, 3. Czvedler Tamás (somorjaiak). Csapatverseny: 1. Somorja 108 pont.

28. 20. Szlovák nemzetközi kyopkushinkarate-bajnokság és 3. Jiří Mrhal Emlékverseny, Muzsla (5 ország, 200 karatéka) – kata, aranyérmesek: Hanza Richárd, Dobos Rebeka, Csányi Árpád, Dobos Evelyn, Rácz Éva (mind Párkány), Gálik Péter, Murcin Denis (mindketten Zselíz), id. Ollári Csaba (Alistál). Ezüstérmesek: Kačmár Mihály, Mátyás Noé, Rácz Boglárka, Bognár Kornélia, Fábián György (mind Párkány), Angus Tamás (Zselíz), ifj. Ollári Csaba (Alistál). Bronzérmesek: Válent Ottó (Párkány), Angus Martin, Éhn László (mindketten Zselíz)). Kumite, ezüstérmes: Kiss Éva (Szímő). Bronzérmesek: Németh Carmen, Klenko Dávid (mindketten Párkány), Varga Zsolt (Zselíz).

28. Nemzetközi ökölvívó-mérkőzés: BC Stavbár Nitra–sziléziai válogatott 14:0, benne – 64 kg: Takács Mihály (szlovákiai)–Aleksandr Jasiewicz (lengyel) 3:0.

28. Úszó Delfín Kupa, Érsekújvár – fiúk, 400 m gyors: 2. Patus Keve (KomKo Komárno); 100 m gyors és 200 m gyors: 2. Patus Keve.

28. IV. Seishin-gála, Kovács Kata Zsófia Emlékverseny kyokushinkatare-viadal, Dunaszerdahely – a Seishin Karate Klub első helyezettjei, kezdők: Nagy Rebeka, Hájas Kornél, Tóth Fábián, Öllös Hunor, Neuschwendtner Patrik, Szegfű Noel, Farkas Kevin, Bíró Bendegúz, Meleg Vince (Dunaszerdahely), Dorn Jacqueline, Goda György, Bognár Krisztián (Nemesócsa), Forgács Armand, Tanító Péter (Ekel), Pasztorek Kinga, Hausleitner Mercedes (Keszegfalva), Jankó Áron (Nagymegyer); haladók: Fekete Roland Kristóf (Dunaszerdahely), Jakab Adrienn (Csallóközaranyos), Markovics Ádám (Keszegfalva). További dél-szlovákiai csoportgyőztesek, fiatalabb kezdők, női 1: Czakó Lilianna; kezdők, gyerek 0, női 1: Jancovic Linda; haladók, gyerek 1, női 3: Jancovic Laura (mindhárman Oyama Bős); haladók, gyerek II, fiatalabb ifi 8: Menzo Márk; haladók, gyerek II, női 1: Fodor Fanny (mindketten Satori Karate Klub). Hakszer Roland különdíja: Czinege Erik (Dunaszerdahely).

28. Férfi-tekeextraliga, 7. forduló: Galanta–Fiľakovo 6:2 (3243:3220), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 546, Szabó Sándor 504; Inter Bratislava–Zlaté Klasy 3:5 (3373:3445), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 538, Zsigmond István 605, Lengyel Ottó 595.

29. Hall Showjumping Tour fedeles díjugrató-sorozat, 1. forduló, Dunatőkés – Junior Calavor Winter Cup (ZL, 110 cm, 2. forduló, 22 induló): 2. Alföldy Lilla (JK Czajlik Ranch Dunajský Klátov, Cantona R) 0/57,44.

Az egyetlen dunatőkési páros a dobogóról: Alföldy Lilla és Cantona R

2017-12-09T18:34:35+00:00 2017.10.05.|Categories: Krónika, 2017|