2017 november

4. Labdarúgó OTP Bank Liga, 15. forduló: Haladás–Paks 1:2 (Haladás: Mészáros Károly – az 58. percig), Ferencváros–Debreceni VSC 2:1 (FTC: Priskin Tamás – a 91. percig + 1 gól), Videoton–Mezőkövesd 4:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Diósgyőri VTK–Balmazújváros 1:2 (DVTK: Szarka Ákos – a 46. percig).

4. Országos birkózóbajnokság, Snina, kötöttfogás – 60 kg: 1. Lévai Zoltán (Dukla B. Bystrica), 3. Megály Arnold; 63 kg: 2. Parádi Frederik; 72 kg: 3. Hulman Nikolas; 77 kg: 3. Marczinkó Dávid (mind marcelházai); 82 kg: 1. Sipka Norbert (naszvadi), 2. Holocsi Bence (somorjai); 97 kg: 3. Papp Lajos; 130 kg: 1. Soós Tamás (mindkettő Dukla B. Bystrica). Szabadfogás – 61 kg: 1. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyi), 2. Megály Arnold; 65 kg: 3. Parádi Frederik (mindketten marcelházaiak); 70 kg: 2. Gaál Attila (dunaszerdahelyi); 97 kg: 3. Molnár Péter (somorjai).

4. Nyugat-szlovákiai mezeifutó-bajnokság, Pöstyén – ifik, fiúk, egyéni, 4 km: 1. Dráfi Károly 13:47. Juniorok, lányok, 4 km: 3. Klučka Vivien (mindketten AC Nové Zámky) 18:00.

4. Férfi-tekeextraliga, 8. forduló: Fiľakovo–Inter Bratislava A 7:1 (3524:3282), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 569; Inter, benne: Varga Tibor 621; Sučany B–Zlaté Klasy 3:5 (3372:3387), Zlaté Klasy: Keszőcze László 549, Nagy László 592, Lengyel Ottó 548; Galanta–Sučany A 2:6 (3228:3412), Galanta, benne: Varga Péter 506.

9. Felkészülési labdarúgó-találkozó, Luxembourg: Luxemburg–Magyarország 2:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 74. perctől).

11. Kadett és junior karate Szlovák Kupa, 2. forduló, Šurany – kumite, kadettok (14–15 évesek), fiúk, 63 kg (7 induló): 3. Bagita Dániel (Farmex Nitra); juniorok (16–17 évesek), fiúk, 76 kg (4): 1. Kósa Tamás (Dukla Banská Bystrica).

11. Sakk extraliga, 3. forduló: Dunajská Streda–Dubnica n/V. 5:3, dunaszerdahelyi pontok: Petényi Tamás, Mészáros Mihály, Csonka Attila István, Takács László 1–1, Czebe Attila, Bagi Máté 0,5–0,5.

11. Idősebb diákok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Somorja (18 egyesület, 75 versenyző) – 42 kg: 1. Nagy Nikolas, 2. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 47 kg: 1. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi), 2. Galbavý Albin (marcelházai), 3. Velsicz Richárd (komáromi Spartacus); 53 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Gaál András (dunaszerdahelyi), 3. Csóka Richárd (vásárúti); 59 kg: 2. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus); 73 kg: 1. Kovács Nicolas (bátorkeszi), 3. Szerencsés László (vásárúti); 85 kg: 1. Csörgő Áron (bősi); 85–100 kg: 3. Botló Dominik (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 34.

11. XIII. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság, Székesfehérvár – sakk, alapiskolások, fiúk: 1. Gyuricsek Szilárd (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 3. Klenkó Ádám (Kováts József Alapiskola, Bátorkeszi); lányok: 1. Pivoda Réka (Eötvös utcai Alapiskola, Komárom). Középiskolások, fiúk: 2. Jakab Béla (Selye János Gimnázium, Komárom); lányok: 1. Meliska Gabriella (Zselízi Magyar Gimnázium).

11. XIII. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság, Székesfehérvár – asztalitenisz, alapiskolások, fiúk: 2. Laczkó Bálint (Kürti magyar AI); lányok: 1. Kiss Tamara (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár), 3. Kovács Evelyn (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter). Középiskolások, fiúk: 3. Sóki Tamás és Beke Levente (mindketten Ipari Szakközépiskola, Komárom); lányok: 3. Szigeti Fanni (Selye János Gimnázium, Komárom) és Varga Judit (Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta).

11. U16-os kyokushin karate Európa-bajnokság, Kielce – küzdelem: 3. Kósa Tamás (Vásárút).

11–12. Viva Dance Festival 2017. Érsekújvár – Szlovák Kupa, latin-amerikai táncok: 1. Baka Tamás, Farkas Orsolya (TK Impulz, OZ Sorima Rimavská Sobota). Szlovák Kupa, standard táncok, juniorok: 2. Kis Tamás Kristóf, Nagy Mária (TŠK Viva Nové Zámky).

12. Sakk extraliga, 4. forduló: Dunajská Streda–Dunajov 5:3, dunaszerdahelyi pontok: Ráchela Milán, Takács László 1–1, Petényi Tamás, Czebe Attila, Varga Zoltán, Bagi Máté, Mészáros Mihály, Csonka Attila István 0,5–0,5.

12. Férfi-tekeextraliga, 9. forduló: Podbrezová–Zlaté Klasy 5:3 (3508:3426), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 596, Lengyel Ottó 571, Nagy László 585; Inter Bratislava–Sučany B 7:1 (3439:3277), Inter, benne: Varga Tibor 598.

14. Idényzáró labdarúgó-találkozó, Budapest: Magyarország–Costa Rica 1:0 (Magyarország: Priskin Tamás – az 59. percig).

15. Hagyományos Esti Futás, Nyitra, ifik, fiúk, 1500 m (9 induló): 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 4:40,2.

18. Labdarúgó OTP Bank Liga, 16. forduló: Paks–Ferencváros 0:2 (FTC: Priskin Tamás), Balmazújváros–Szombathelyi Haladás 2:1 (Haladás: Mészáros Károly – a 82. perctől), Mezőkövesd–Vasas 3:3, Mezőkövesd: Hudák Dávid), Puskás akadémia–Diósgyőri VTK 1:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 71. perctől).

18. Férfi-tekeextraliga, 6. forduló pótolt mérkőzés: Inter Bratislava–PKŠ Košice 5:3 (3527:3447), Inter, benne: Varga Tibor 602.

19. Férfi-tekeextraliga, 10. forduló: Fiľakovo–Sučany B 6.2 (3468:3280), Fiľakovo, benne: Mag Vilmos 595; Podbrezová–Inter Bratislava 8:0 (3582:3330), Inter, benne: Varga Tibor 607; Rakovice–Zlaté Klasy 4:4 (3402:3357), Zlaté Klasy: Lengyel Ottó 571, Keszőcze László 558, Nagy László 586, Zsigmond István 523.

19. Országos mezeifutó-bajnokság, Somorja/Csölösztő – férfiak, 9,93 km, csapat: 2. AK Veterán Bratislava A (benne: Magyar Imre) 12; ifik, 5,745 km, csapat: 2. AC Nové Zámky (benne: Dráfi Károly) 12, 3. AC Nové Zámky B (Holzhei Dávid, Fodor Attila, Dömény Dániel) 24; fiatalabb diákok, 870 m, csapat, fiúk: 2. Moldava nad Bodvou (benne: Nyíri Kristóf) 16, lányok: 2. AC Nové Zámky A (benne: Žibrita Rebeka) 23; legfiatalabb diákok, 600 m, egyéni, fiúk: 3. Takács András (ALK Moldava nad Bodvou) 2:06.

19. Ilyo Cup tékvandóviadal, Kassa, küzdelem, felnőttek, A kategória, 87 kg: 1. Angyal Adrián (Taekwondo Hakimi Rožňava).

19. Nemzetközi íjászverseny, Nagymegyer – íj állítható irányzékkal: 1. Kováts Zoltán, 2. Varga Ferenc (nagymegyeriek).

25. Labdarúgó OTP Bank Liga, 17. forduló: Honvéd–Mezőkövesd 1:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Haladás–Ferencváros 2:1 (Haladás: Mészáros Károly – a 77. percig + 1 gól, Pinte Patrik – a 77. perctől; FTC: Priskin Tamás).

25–26. Karate Európa-bajnokság, Bukarest (20 ország, 480 versenyző) – kumite, juniorok: 2. Németh Carmen (Párkány). Diákok (13–14 évesek): 2. Tóth Eszter (Alistál).

26. Teremkerékpár világbajnokság, Dornbirn – nők, páros: 9. Rákócza Dóra, Kulich Eszter (szlovákiaiak; négyes: 3. Szlovákia (Vincze Alica, Szabó Dóra, Glofák Viktória, Domin Henriett) 184,03.

29. 4. General City Run, Vranov, 5 km (130 résztvevő): (D kategória 3.) Papp Zoltán (nagykaposi).

2017-12-22T10:33:52+00:00 2017.11.09.|Kategória: Krónika, 2017|