2017 május

1. 15. Vihorlat alatti félmaraton, Nagymihály (174 résztvevő): 31. (D kategória 1.) Papp Zoltán (Nagykapos).

1. 5. Öt És Fél Kilométeres Futás, Ivanka pri Dunaji – férfiak: 2. Dömény János (Bratislavamarathon team) 18:16.

4–10. 7. Hatnapos Ultramaratoni Futás Világkupa-viadal, Balatonfüred – M65, 24 órás futás: Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 156,541 km; 48 órás futás: Bögi Sándor 250,715 km; hatnapos futás: 569,316 km (mind új szlovák korosztályos csúcs).

5–7. Nyílt capoeira-bajnokság, Komárom – gyerekek, 9–11 évesek: 2. Szőcs Eszter. Kezdők: 3. Szőcs Norbert (Galanta). Haladók: 3. Mészáros Denis (Nové Zámky).

5–7. Ocra Cup úszóviadal, Pozsony – C kategória, diáklányok 50 m hát, 50 m gyors, 100 m pillangó, 100 m hát, 50 m pillangó, 200 m vegyes, 100 m gyors: 1. Szász Miriam (Delta Komárno) – utóbbiban 1:09,64 – a 10 évesek között a legjobb ranglistaidő.

6. Westernlovagló Vándorkupa 2017, 1. állomás, Gúta – szlalom, pónilovasok: 2. Kiss Jesika (Viki, Nýrwest Nýrovce), 3. Kiss Bence (Mancika, Jazdecký klub Vrakúň); open: 1. Tóth René (Kamikadze, Victory-ranch), 3. Takács Tamás (Rómeo, Takács-westernranch); profi open: 2. Vajda János (Victory Frekles, JK Kelementia Iža), 3. Lednecký Norbert (Buda, Nyerges Horné Saliby). Hordókerülés, pónilovasok: 3. Kiss Bence (Mancika, Jazdecký klub Vrakúň); open: 2. Tóth René (Kamikadze, Victory-ranch), 3. Kiss Péter (Faminny Skip Ken, JK Vrakúň); profi open: 1. Vajda János (Victory Frekles, JK Kelementia Iža), 3. Lednecký Norbert (Buda, Nyerges Horné Saliby).

6. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Vasas–Paks 0:3 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Videoton–Haladás 2:0 (Haladás: Mészáros Károly – a 46. percig), Mezőkövesd–Honvéd 1:5 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, Radványi Miklós – a kispadon), Gyirmót–Diósgyőri VTK 1:1 (DVTK: Szarka Ákos – a 81. percig).

6. Ökölvívó Felix Stamm Emléktorna, Varsó (23 ország, 77 sportoló), 56 kg: 3. Tankó Vilmos (KO Box Club Galanta).

6. Nyolc versenyből álló dél-szlovákiai foghajtósorozat, 1. állomás, Felsőszeli – kétfordulós akadályhajtás (20 induló): 1. Gasparovics László (feketenyéki) 117,64/0. Polgármesterhajtás (7): 1. 2. Dobosy Pál (Felsőszeli), 3. Racskó Pál (Királyrév).

6. Kis Ferenc Emléktorna, Pozsony – teremfoci, A csoport: Favágók–FaraKatlan Kakasok 4:4, MB United–Favágók 7:2, FaraKatlan Kakasok–MB United 1:6. B csoport: Csapatnév–Implikáció 1:5, Monday All Stars+U43–Csapatnév 2:3, Implikáció–Monday All Stars 7:0. Elődöntő: MB United–Csapatnév 5:2, Implikáció–Favágók 9:3. Bronzmeccs: Csapatnév–Favágók 4:3. Döntő: MB United–Implikáció 0:6. Végeredmény: 1. Implikáció, 2. MB United, 3. Csapatnév, 4. Favágók, 5. FaraKatlan Kakasok, 6. Monday All Stars+U43. Díjazott – gólkirály: Cibulya Jiro (Implikáció). A győztes csapat: Cibulya Jiro, Gyurász Zoltán, Ferencz András, Duman Dávid, Mešter Kristian, Palásti Péter. Röplabda, A csoport: Szakasz–Pillangó katarzis 2:0 (15:6, 15:6), A Feláldozhatók–Szakasz 0:2 (12:15, 13:15), Pillangó katarzis–A Feláldozhatók 0:2 (10:15, 5:15). B csoport: Born in the 80s–Urban Péter ibolyái 0:2 (10:15, 9:15), Favágók–Born int he 80s 1:2 (9:15, 15:9, 9:15), Urban Péter ibolyái–Favágók 2:0 (15:7, 15:5). Elődöntő: Szakasz–Born in the 80s 2:0 (15:4, 15:9), Urban Péter ibolyái–A Feláldozhatók 2:0 (15:7, 15:12). Bronzmeccs: Born in the 80s–A Feláldozhatók 0:2 (9:15, 12:15). Döntő: Szakasz–Urban Péter ibolyái 2:0 (21:17, 21:17). Díjazott – legjobb játékos: Morvay Eleonóra (Pillangó katarzis). A győztes csapat: Pajor Kinga, Pajor Karmen, Csuka Laura, Balázsy Judit, Lakatos Elemér, Ferencz Pál, Cibulya Jiro, Palásti Péter. Kosárlabda, A csoport: Pillandó katarzis–85101 3:15, LTT–85101 15:10, Pillangó katarzis–Isa pur es chomuv vogymuk 10:15, Sajtoshús–Nincs kondi 10:7, 85101–Isa pur es chomuv vogymuk 5:15, Pillangó katarzis–Sajtoshús 7:15, LTT–Nincs kondi 14:7, 85101–Nincs kondi 15:5, Sajtoshús–LTT 11:15, Sajtoshús–85101 13:6, Isa pur es chomuv vogymuk–Nincs kondi 15:1, Isa pur es chomuv vogymuk–Sajtóshús 13:9, Pillangó katarzis–LTT 6:15, LTT–Isa pur es chomuv vogymuk 7:14, Pillangó katarzis–Nincs kondi 8:12. B csoport: Az utolsó–Dnes není repete 4:15, U43–Sorosbérencek 7:15, U43–Kézségszintű ötödikesek 10:15, Dnes neni repete–Sorosbérencek 10:15, Az Utolsók–Kézségszintű ötödikesek 1:15, Az Utolsók–Sorosbérencek 4:15, U43–Dnes neni repete 11:15, Dnes neni repete–Kézségszintű ötödikesek 11:15, Sorosbérencek–Kézségszintű ötödikesek 8:10, Az Utolsók–U43 5:15. Elődöntő: Isa pur es chomuv vogymuk–Sorosbérencek 15:10, Kézségszinű katarzis–LTT 10:11. Bronzmeccs: Sorosbérencek–Kézségszintű ötödikesek 0:3 – játék nélkül. Döntő: LTT–Isa pur es chomuv vogymuk 9:15. Végeredmény: 1. Isa pur es chomuv vogymuk, 2. LTT, 3. Kézségszintű ötödikesek. Díjazott – legjobb és legeredményesebb játékos: Egry Zoltán (LTT) 37 pont/7 mérkőzés. A győztes csapat: Bertha Olivér, Sallay Bálint, Cséfalvay Dániel, Pomichal Vajk, Lapos Ilona.

6. 17. Teremkerékpár Gúta Kupa – iskolás lányok (D1): 1. Varga Zsóka. Iskolás lányok (C1): 3. Blasko Dóra. Junior lányok, páros: 1. Kulich Eszter–Rákócza Dóra, 2. Žibrita Natália–Fördős Nikoletta. Junior lányok, egyes: 1. Žibrita Natália, 2. Rákócza Dóra, 3. Fördős Nikoletta. Junior lányok, négyes: 1. Domin Henrietta–Kulich Eszter–Mihalics Panna Rebeka–Domin Anasztázia (mind gútai).

6. Kadettok és a női szakág országos szabadfogású birkózóbajnoksága, Rimaszombat, kadettok – 42 kg: 3. Csörgő Tamás; 50 kg: 1. Csörgő László (dunaszerdahelyiek); 58 kg: 1. Ágh Attila (somorjai), 2. Parádi Kevin (marcelházai), 3. Nagy Kristóf Nico (dunaszerdahelyi); 63 kg: 2. Sluka István (madari); 76 kg: 2. Hulman Nicolas (marcelházai); 85 kg: 2. Horváth Nicolas (dunaszerdahelyi); 120 kg: 2. Szeifert Ramón (marcelházai). Csapatverseny: 2. Rimaszombat 42 , 3. Dunaszerdahely 33. Női szakág, fiatalabb diáklányok – 29 kg: 1. Hegedűs Réka (dunaszerdahelyi); 35 kg: 1. Németh Dorina (nagymegyeri); 52 kg: 1. Kocsis Rebeka (nagymegyeri); 57 kg: 2. Sebők Laura (dunaszerdahelyi). Idősebb diáklányok – 37 kg: 1. Pollák Anna (dunaszerdahelyi); 57 kg: 1. Tóth Krisztína (marcelházai). Kadett lányok – 52 kg: 2. Csepi Viktória (dunaszerdahelyi); 56 kg: 1. Lická Simona (marcelházai); 60 kg: 1. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyi); 65 kg: 1. Molnár Zsuzsanna (nagymegyeri), 2. Kósa Kata (dunaszerdahelyi); 70 kg: 1. Kovács Vanessa (bátorkeszi). Juniorok – 51 kg: 1. Kurcz Anna; 55 kg: 3. Kurcz Mária (marcelházaiak); 59. kg: 2. Tánczos Hajnalka (dunaszerdahelyi). Nők – 60 kg: 1. Juhász Mária (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Rimaszombat 81, 2. Dunaszerdahely 56.

6. Nyílt cseh kyokushinkarate-bajnokság, Hostinné – aranyérmes: Tóth András (Alistál) és Dobos Evelyn (Érsekújvár).

6–7. Pilsen Felszabadulásának Kupája nemzetközi ökölvívótorna, 64 kg: 1. Takács Mihály (BC Stavbár Nitra).

6–7. Utánpótlás kötött- és szabadfogású birkózóverseny, Ludbreg (13 ország, 530 induló) – kötöttfogás, idősebb diákok, 66 kg: 1. Mezei József; 73 kg: 3. Csörgő Áron. Kadettok, 79 kg: 1. Szeif Lukáš (mindhárman Bősi Birkózó- és Sportklub).

7. Atlétikai Liga, 1. forduló, Kassa – férfiak, 4x400 m: 2. Slávia UK Bratislava (benne: Timoranský Tamás) 3:22,05.

7. Fiatalabb diákok, ifik és juniorok második közös atlétikai fordulója, Érsekújvár – ifi, fiúk, 200 m: 3. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 24,88; 400 m: 2. Dráfi Károly 55,16; 800 m: 1. Dráfi Károly 2:05,75.

7. Lovastorna Szlovák Kupa 2017. második verseny, Vágsellye – juniorok, lányok: 1. Hakszer Lea (SOUP Šaľa) 6,800. Páros: 3. Hakszer Lea–Jozefina Baloghová (SOUP Šaľa). Csoport: 1. SOUP Šaľa B 5,218 b (benne: Hakszer Lea).

8. Zselízi sportlövőverseny (32 induló) – férfiak: 1. Varga György (Bény) 200, 2. Németh Patrik (Lekér) 198.

8. Profi ökölvívógála, Budapest: Osaďan Zsolt (szlovákiai)–Nicolae Dragos – Osaďan technikai KO-val nyert.

12. Profi ökölvívógála, Galánta: Osaďan Zsolt (szlovákiai)–Kanalas Dávid (magyar) – Osaďan technikai KO-val nyert. Osaďan tavalytól profi, eddig nyolcból nyolc meccset megnyert.

13. 3. Májusi Futás Az Egészségért, Nyárasd – 10 km, férfiak (45 induló): 1. Képesi Attila (Bős) 39:22, 2. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 40:08. Kategóriagyőztesek, B: Képesi Attila (Bős) 39:22, C: Hodossy Péter 40:08, D: Vajas Roland (Marathon Dunaszerdahely) 44:26, F: Fülöp József 47:46, G: Béres Lajos (Lekér) 53:54. 10 km, nők (20): 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 47:04, 2. Patus Éva 51:28, 3. Gaál Éva (Nyárasd) 53:40. Kategóriagyőztesek, I: Gaál Éva (Nyárasd) 53:40, J: Rasztgyörgy Anikó (47:04, K: Patus Éva 51:28, M: Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 54:57. 5 km, férfiak (46): 1. Brinzik Máté (Nagymegyer) 19:26, 2. Kľučka Ferenc (Izsa) 20:18. Kategóriagyőztesek, A: Brinzik Máté (Nagymegyer) 19:26, B: Méhes Dávid (Bős) 20:30, C: Nagy Fernando (Vízkelet) 20:56, E: Molnár László (Nagymegyer) 22:40, G: László Árpád (Alistál) 33:14. 5 km, nők (39): 1. Klučka Vivien (Izsa) 21:48, 2. Tóth Tímea (Lakszakállas) 24:18. Kategóriagyőztesek, H: Klučka Vivien (Izsa) 21:48, I: Záhorská Alexandra (Medve) 31:06, J: Heringh Veronika (Csallóközkürt) 24:39, K: Sándor Éva (Nyárasd) 24:48.

13. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: Diósgyőri VTK–Mezőkövesd 2:2 (DVTK: Szarka Ákos: Mezőkövesd: Hudák Dávid, Radványi Miklós – a kispadon); Paks–Gyirmót 3:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

13. IV. Sakkünnep a XII. Bátorkeszi Borfesztiválon – végeredmény: 1. Molnár Ernő 6,5, 2. Balogh Péter (mindketten komáromi KSC) 5, 3. Gyöpös István 5. Diákok: 1. Csaplár Viktor 4, 2. Broskovics Krisztián (mindhárman EuroPRESS Bátorkeszi) 4, 3. Csémy Dávid (Szentpéter) 3,5. Különdíjak – legjobb lány: Pivoda Réka, legjobb nő: Kráľ Katalin (mindketten KSC Komárom), legfiatalabb versenyző: Jókai Bence (EuroPRESS Bártokeszi).

13. X. szőlőhegyi futóverseny a XII. Bátorkeszi Borfesztiválon – III. kategória (2002–2005-ban születettek, lányok, 13): 1. Retkes Laura (Ímely). IV. kategória (2002–2005-ben születettek, fiúk, 12): 1. Ambrozai Dániel. VI. kategória (ifi fiúk, 4): 1. Mišák Gábor (mindketten Kováts József AI, Bátorkeszi). IX. kategória (1978-ban születettek és fiatalabbak, férfiak, 9): 1. Dömény János (Bratislavamarathon team). XI. kategória (1958–1967-ben születettek, férfiak, 5): 1. Jozefík Gábor (Keszegfalva).

13. Cassovia Open nemzetközi tekvandóverseny, Kassa – férfiak, 80 kg: 1. Angyal Adrián (rozsnyói Taekwondo Kamimi).

13. 2. Media4Rent naturál testépítő és fitneszviadal, Pozsony – fitnesz figúra 165 cm fölött és abszolút verseny: 1. Bognár Ibolya (Synergym Šamorín), 3. Görcs Veronika (ŠK Arena Relax team Dun. Streda). Sport modell 165 cm fölött: 3. Varga Putz Nikola. Fitnesz bikini 23 éves korig, 165 cm fölött: 3. Herberger Anikó (mindketten Synergym Šamorín). Férfiak 180 cm-ig: 3. Virág Sándor (ŠK Arena Relax team Dunajská Streda).

14. Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa, Eger – juniorok, 100 kg: 1. Marušinec Dávid (Strongfit Club Komárno) 310 kg – új szlovák csúcs.

14. Kötöttfogású Birkózó Diákliga, II. forduló, Vásárút – gyerek A (2008-as, 2009/2010-es születésűek) – 24 kg: 2. Ďumbier Pál, 3. Kiss András; 26 kg: 1. Csizmadia Levente, 2. Méhes Szabolcs; 30 kg: 3. Cingel Anthony. Gyerek B (2006-os, 2007/2008-as születésűek) – 40 kg: 2. Ďumbier Dániel. Diák (2004-es, 2005/2006-os születésűek) – 37 kg: 2. Ďumbier Ármin; 44 kg: 1. Lakatoš Imre; 57 kg: 3. Ondró Erik; 85 kg: 1. Nagy Dávid. Serdülők (2002-es, 2003/2004-es születésűek) – 42 kg: 1. Nagy Nikolasz; 47 kg: 2. Velsicz Richárd Kornél; 53 kg: 2. Nagy Tamás; 59 kg: 2. Prezmeczký Gyula (mind komáromi Spartacus).

19–21. Idősebb diákok kötöttfogású birkózó Európa-bajnoksága, Belgrád – 66 kg (28 induló): 8. Mezei József; 73 kg: 5. Csörgő Áron (szlovákiai).

19–21. Sokol Kupa nemzetközi ifjúsági kötöttfogású birkózótorna, Kladno – serdülők, 42 kg: 1. Nagy Nikolasz; 46 kg: 1. Velsicz Richárd. Kadettok, 85 kg: 2. Nagy Kevin (mind komáromi Spartacus).

20. Rimaszombat Diáknagydíja nemzetközi cselgáncsviadal (11 ország, 58 klub): 1. Szabó Margaréta (gútai).

20. XXI. Speed Kupa (3 ország, 330 versenyző) nemzetközi kyokushinkarate-viadal: 1. Jančovič Laura, 3. Jandura Adrián (mindketten Kyokushin Karate Oyama Dojo Bős).

20. Hegyek Királya futóverseny (3 nap, 12 km), Tarján – Képesi Attila, korosztály: 1., abszolút: 1. (mind a 3 nap) – legjobb külföldi futó; Király Mátyás, korosztály: 1.; Bordács Zoltán, korosztály: 2. Helyezések (1 nap) – Sándor Éva, korosztály: 2.; Király Zsuzsa (mind Bős), korosztály: 3.

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: Mezőkövesd–Paks 3:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, Radványi Miklós – a kispadon; Paks: Molnár Péter – a kapuban), MTK–Diósgyőri VTK 0:0 (DVTK: Szarka Ákos – a 80. percig).

20. Para-asztalitenisz csapat-világbajnokság, Pozsony, TM4, elődöntő: Szlovákia (benne: Mészáros András)–Törökország 0:2. Szlovákia bronzérmes. TM8, a 7. helyért: Szlovákia (benne Csejtey Richárd)–Nagy-Britannia 1:2.

20. Westernlovagló Vándorkupa, 2. állomás, Felsőszeli (Nyerges-pálya) – szlalom, juniorok: 3. Fekete Aida (Viva, JK Vrakúň). Open: 1. Takács László (Szamir), 2. Takács Tamás (Romeo, mindketten Takács Western Ranch Dlhá n/V.). Profi open: 2. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik Farm Bohatá-Hurbanovo), 3. Lednecký Norbert (Buda, OZ Nyerges Horné Saliby). Hordókerülés, juniorok: 2. Mezei Erzsébet (Chilli, Mezei Farm Tešedíkovo). Open: 2. Molnár Alica (Sweet Dreams Leader, Jazdecký klub Vrakúň), 3. Egri Árpád (Win, Egri Western team). Profi open: 2. Hodosi Tamás (Orfeus, Mácsik Farm Bohatá), 3. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik Farm Bohatá-Hurbanovo).

20. Országos naturális testépítő és fitneszbajnokság a SANK égisze alatt, Viničné – masters (40–50 éves férfiak): 3. Méhes Roland (dunaszerdahelyi Aréna Relax Team); sport modell, 168 cm-ig: 2. Varga Nikola (somorjai Synergym); ifik, 15–18 évesek: 1. Vízváry Mátyás (Pered); juniorok, 18–23 évesek, 176 cm fölött: 2. Csákó Gergő (Bodrogszerdahely); férfiak, 184 cm-ig: 3. Virág Sándor (dunaszerdahelyi Aréna Relax Team); férfiak, 180 cm fölött: 1. Csiffáry Roland (Vágsellye); fitnesz figura, 165 cm fölött: 3. Bognár Ibolya (somorjai Synergym).

20. Ukrajna nyílt fekvenyomó-bajnoksága – Masters 50–55 évesek, 140 kg: 1. Orosz János (Bullstrong team Zemné) 220 kg.

20. 2. Grand Prix-viadal sportlövőverseny, Zselíz (28 induló), kisöbű puska, fekvő, 30 lövés – férfiak: 3. Svanczár László (Lontó) 256.

20. XXI. Slovakia Open WUKF European Cup nemzetközi karatetorna, Pozsony  (11 ország, 800 sportoló) – férfiak, kata, goju ryu: 1. Kocsis Lajos; open: 2. Kocsis Lajos (Slovan Duslo Šaľa); goju ryu, 15 éves korig, csapat: 1. Slovan Duslo Šaľa (benne: Sárkány Alex); kobudo short: 2. Kocsis Lajos; kobudo long: 2. Kocsis Lajos. Kata, goju ryu, 8 éves korig és 6. kyuig: 1. Bujko Dominik (KK Bushido Neded); 10 éves korig és 6. kyuig: 3. Bujko Dominik. Kata, goju ryu 6. kyuig: 3. Budai Ádám (KK Banana Dojo Šaľa).

20–21. Kyokushin karate Európa-bajnokság, Lyon (22 ország, 620 versenyző) – küzdelem, juniorok: 3. Németh Carmen (szlovákiai).

20–21. Országos többpróbabajnokság, Kassa, férfi tízpróba: 1. ifj. Révész Ferenc (Slávia UK Bratislava) 5696 (100 m: 11,86/+2,4, távolugrás: 629/+3,2, súlylökés: 11,52 m, magasugrás: 186 cm, 400 m: 56,04, 110 m gát: 18,52/+1,5, diszkoszvetés: 36,76 m, rúdugrás: 355 cm, gerelyhajítás: 51,55 m, 1500 m: 5:35,78).

20–21. Szlovák nemzetközi uszonyosúszó-bajnokság, Vágsellye, C kategória, lányok, 50 m palack nélküli búvárúszás: 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 21,30; 100 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 49,10; 50 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 25,10; 50 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 22,66; 200 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 2:05,52; 200 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 1:49,77; 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 56,50; 4x100 m férfiváltó: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó) 3:13,85. C kategória, fiúk, 1500 m: 2. Szarka Gergő (Barakuda Šaľa) 16:48,29; 100 m felszíni úszás: 2. Tok Csongor (Hurrican Šaľa) 45,76; 50 m felszíni úszás: 2. Tok Csongor 20,16; 200 m felszíni úszás: 1. Tok Csongor 1:44,29; 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Tok Csongor 51,84. D kategória, fiúk, 200 m felszíni úszás: 2. Barczi Benjámin (Hurrican Šaľa) 2:05,61; 400 m felszíni úszás: 2. Barczi Benjámin 4:28,45; 800 m felszíni úszás: 3. Barczi Benjámin 10:13,70. E kategória, 100 m felszíni gyorsúszás: 3. Tok Eszter (Hurrican Šaľa) 1:09,24; 50 felszíni úszás: 2. Tok Eszter 28,33; 50 m felszíni gyorsúszás: 2. Tok Eszter 29,37.

20–21. Országos hosszútávú kajak-kenubajnokság, Nováky – 5 km, K1, férfiak: 1. Gelle Péter (Dukla Banská Bystrica) 20:14,422, 3. Jakubík Gábor (ŠCP Bratislava) 20:18,375; C1, férfiak: 2. Sidó Zoltán (KCK Šamorín) 26:48,469.

21. 2. Területek közti atlétikai csapattalálkozó, Dubnica – fiúk, 800 m: 1. Dráfi Károly 2:00,12; 110 m gát: 1. Dömötör Patrik (mindketten Nyugat-Szlovákia) 14,73.

21. Pozsonyi Futás, Krasňany (17 km), férfiak: 3. Švajda Gábor (Ready2run-CEP Dvory nad Žitavou) 1:12:08.

21. Challenger Tour Neckar Cup férfi ATP tenisztorna, Heilbronn, egyes, döntő: Filip Krajinovics (szerb)–Gombos Norbert (szlovákiai, 4.) 6:3, 6:2.

21. Ifjúságiak területek közti atlétikai versenye, Dubnica n/V. – fiúk, 800 m: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:00,12 – egyéni csúcs.

21. Idősebb diákok birkózó Európa-bajnoksága, Belgrád – kötöttfogás, 47 kg (31 induló): 15. Szeiler Mátyás (szlovákiai).

21. Idősebb diákok területi atlétikai versenye, 2. forduló, Nagyszombat – lányok, távolugrás: 2. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 520 cm.

23. Alapiskolások lévai járási atlétikai bajnoksága, Ipolyság – fiúk, 60 m: 1. Deák Kristóf (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság) 8,05. 300 m: 1. Nagy Adrián (Juhász Gyula Alapiskola, Léva) 42,16. Távolugrás: 1. Deák Kristóf 527 cm. 4x60 m. 1. Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság 32,13. Lányok, 60 m: 2. (holtversenyben) Annus Natália (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság) 9,27. 300 m: 2. Annus Natália 51,69. 800 m: 3. Tóth Lili (Juhász Gyula Alapiskola, Léva) 2:49,27. 4x60 m: 2. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Zselíz 36,67, 3. Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság 36,79.

23. 4. Hegyi terepfutás, Rudlov (Varannói járás, 9,3 km, 94 résztvevő): 55. (D kategória 2.) Papp Zoltán (nagykaposi).

26–27. Junior teremkerékpár Európa-bajnokság, Prága – lányok, négyes: 3. Szlovákia (Kulich Eszter, Domin Anasztázia, Mihalics Panna Rebeka, Domin Henriett) 140,35; páros: 6. Kulich Eszter, Rákócza Dóra (szlovákiaiak); egyéni: 14. Rákócza Dóra.

27. Tadashi Kupa nemzetközi kyokushinkarate-bajnokság, Kiskunmajsa – bronzérem: Dobos Evelyn (Érsekújvár), Ollári Csaba (Alistál), Fábián György (Párkány).

27. Labdarúgó OTP Bank Liga, 33. forduló: Vasas–Mezőkövesd 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid, Radványi Miklós – a kispadon), Paks–MTK 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 1:3 (DVTK: Szarka Ákos).

27. III. Szeli Félmaraton, Felsőszeli, férfiak: 1. Švajda Gábor (Ready2Run- Cep Dvory nad Zitavou) 1:17:05; 39 éves korig: 1. Švajda Gábor 1:17:05. Nők, 34 évig: 1. Köböl Nikoletta (Tomášikvo) 2:07:01. Legjobb szeliek, férfi: Papp Ferenc 1:35:35; nő: nem indult. V. Tízkilométeres Futás, Felsőszeli, legjobb szeliek, férfi: Horváth Zsolt 51:59; nő: Bognár Ibolya 53:54. V. Három Kilométeres Futás, Felsőszeli, férfiak: 2. Szabó Kristóf (Tešedíkovo) 11:05, 3. Sárosfai Péter (ŠK u Drozda 50) 12:02. Legjobb szeliek, férfi: Kontár Ronald 13:09; nő: Lóczi Papp Mária 15:56. Hátrafelé futás: 1. Pudmerický Norbert (Veľké Úľany).

27. Westernlovagló Vándorkupa 2017, 3. állomás, Kőhídgyarmat (Kotra Ranch) – szlalom, open: 1. Bobek László (Amőba Chick, Kepaso Nesvady), 3. Ugrik Bálint (Cody, klub nélkül); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranch Okoč), 3. Varga Zsolt (Jerikho Double Rop, Nýrwest Nýrovce). Hordókerülés, open: 2. Kiss Péter (Famini Skip Ken, JK Vrakúň), 3. Tóth René (Kamikadze, Victory Ranch Zemné); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranch Okoč), 2. Fazekaš Barbara (Omar, Mácsik Farm Hurbanovo), 3. Hodosy Tamás (Orfeus, Mácsik Farm Hurbanovo). Ügyességi szám: 1. Ugrik Bálint (Cody, Kotra Ranch), 2. Bilkó Dávid (Cassa Cameron, Sv. Peter).

27. 5. Fuss A Gazdátlan Kutyák Megmentéséért, Lakszakállas – ovisok: 1. Jančovič Linda (Nyékvárkony), 2. Rausch Filip (Zsitvabesenyő), 3. Ravasz Dominik (Bogya). Diákok – 500 m, lányok. 1. Jančovič Laura (Nyékvárkony), 2. Oláh Lilla (Lakszakállas), 3. Patócs Dóra (Tany); fiúk: 1. Almási Szilveszter, 2. Fitos Dominik, 3. Szokol Dominik (mind Lakszakállas). Diákok – 1 500 m, lányok: 1. Puha Réka (Komárom), 2. Molnár Barbara (Lakszakállas), 3. Korega Anna (Gellér); fiúk: 1. Holczhei Dávid (Zsitvabesenyő), 2. Pasztorek Ádám (Lakszakállas), 3. Filkó Gábor Flórián (Gellér). 4 km – nők, abszolút győztes: Klučka Vivien (Izsa); 29 éves korig: 1. Klučka Vivien, 2. Tóth Tímea, 3. Molnár Mónika (utóbbi ketten Lakszakállas); 30–39 évesek: 2. Balázs Szalai Rita (Csallóközaranyos), 3. Bödők Alexandra (Tany); 40–49 évesek: 1. Király Zsuzsa, 2. Sándor Éva (mindketten Bős), 3. Farkas Beáta (Dunaszerdahely); 60 év felett: 1. Gyurkovics Erika (Szentmihályfa), 3. Bognár Etelka (Várkony). 4 km – férfiak, abszolút győztes: Fülöp István (Bős); 29 éves korig: 1. Fülöp István, 2. Brinzik Máté (Nagymegyer), 3. Albert László (Dunaszerdahely); 30–39 évesek: 1. Nagy Fernandó (Vízkelet), 2. Balázs Marián (Csallóköznádasd), 3. Végh Csaba (Hodos); 40–49 évesek: 1. Bognár László (Csorna), 2. Szabó Vince (Lakszakállas), 3. Koczkás Péter (Csallóközaranyos); 50–59 évesek: 1. Molnár László (Nagymegyer), 2. Földes Sándor (Őrsújfalu), 3. Zakál Sándor (Kolozsnéma); 60 év felett: 2. Józsa Gyula (Nagymegyer). 10 km – nők, abszolút győztes: Heringh Veronika (Csallóközkürt); 29 éves korig: 1. Harcsa Regina (Izsa), 2. Horváth Sofia (Hetény); 30–39 évesek: 1. Heringh Veronika (Csallóközkürt), 2. Kún Meton Martina (Bős); 40–49 évesek: 1. Nagy Iveta (Bős); 60 év felett. 1. Horváth Etelka (Dunaszerdahely). 10 km – férfiak, abszolút győztes: Képesi Attila (Bős); 29 éves korig: 1. Képesi Attila, 2. Szabó Dominik (Csicsó), 3. Ondrusek László (Ekel); 30–39 évesek: 1. Hodossy Péter (Csallóközkürt), 2. Szabó Gergő (Csorna), 3. Bordács Zoltán (Komárom); 50–59 évesek: 1. Tücsök Róbert (Dunamocs), 2. Zsélyi Zoltán (Gúta), 3. Kele Géza (Dunamocs).

27. IV. Dögös Sprint, Gúta – 3 km, férfiak: 1. Mihalek Patrik 10:22,3, 2. Kalmár Dávid 10:42,4, 3. Regő Dániel (FK Kolárovo) 12:09,1; nők: 1. Marosi Krisztina (Man-Maker) 12:34,8, 2. Pintér Noémi 13:37,8, 3. Zirkelbach Lujza 13:53,5. 6 km, férfiak: 1. Szabó Viktor 24:12,5, 3. Kürti András 25:28,0; nők: 1. Zsidek Erika 30:07,1, 2. Gábor Zsazsa (SRTG Komárno) 31:04,7, 3. Antony Michaela 31:17,3. 12 km, férfiak: 1. Krascsenits Dávid 44:42,0, 2. Bábics Balázs 49:20,8, 3. Oroszi József 50:28,5; nők: 2. Csicsai Melinda 58:28,5.

27. Korosztályos rapidsakkbajnokság, Rózsahegy – egyéni, fiúk U16 (30): 2. Mátis Tibor (SK Dunajská Streda) 5,5.

27. Várpalotai Tameshiwari (erőpróba, 3 ország, 100 versenyző) – 6 km – gyerek.2: 2. Nagy Róbert (Ekecs); serdülő fiúk: 3. Kurcsík Márk; ifi lányok: 3. Jakab Adrienn (mindketten Csallóközaranyos). 12 km – juniorok, nők (összevont kategória): 1. Hupian Krisztina; ifi fiúk: 1. Markovics Ádám (mindketten Keszegfalva), 2. Kósa Tamás (Satori Vásárút), 3. Németh Bence (Ekel); junior fiúk: 2. Trenčík Nikolas (Keszegfalva).

27. VI. Csallóközi Kupa, korosztályos nemzetközi szabadfogású birkózótorna, Dunaszerdahely (7 ország, 28 klub, 159 versenyző) – fiatalabb diákok, 37 kg: 1. Kovács Ferencz Dániel (dunaszerdahelyi), 2. Horváth Noel (nagymegyeri); 44 kg: 1. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi), 2. Kocsis Rebeka (nagymegyeri); 52 kg: 2. Csóka Richárd (vásárúti); 57 kg: 3. Németh Jenő; 68 kg: 2. Szarvas Márk (nagymegyeriek). Idősebb diákok, 47 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyi), 2. Szeiler Mátyás (somorjai), 3. Szakács Dominik; 53 kg: 1. Darvas Patrik; 59 kg: 3. Nagy Nico Kristóf (dunaszerdahelyiek); 66 kg: 3. Cafik Máté (nagymegyeri); 85 kg: 1. Kovács Nicolas (marcelházai). Kadettok, 46 kg: 3. Csörgő Tamás; 50 kg: 3. Csörgő László (dunaszerdahelyiek); 63 kg: 3. Parádi József (marcelházai). Juniorok, 62 kg: 1. Hakszer Balázs; 74 kg: 2. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyiek). Kadett lányok, 65 kg: 1. Molnár Zsuzsanna (magymegyeri). Nők, U23: 60 kg: 1. Juhász Mária (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 81.

27. Global Grappling Magyar Bajnokság, 8. kör, Kecel – no gi, 75 kg: 1. Kedro Nikolas, 2. Vörös Dániel; 80 kg: 1. Bári Patrik; 85 kg: 3. Palacka Péter. Kesztyűs küzdelem, 70 kg: 2. Kedro Nikolas; 75 kg: 2. Vörös Dániel; 85 kg: 1. Palacka Péter (mind komáromi Wolf Fight Club).

27–28. Magyar uszonyosúszó-bajnokság, Eger – 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (gyöngyösi Mátrai Erőmű Búvárklub) 3:01,62; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:21,67; 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 12:23,92 – új magyar csúcs.

28. 31. nemzetközi kajak-kenuregatta (U23), Pöstyén – 500 m, fiúk, K4: 3. Szlovákia (benne: Horváth Pál) 1:22,426.

28. IV. Vásárút Kupa nemzetközi kyokushin karateverseny (2 ország, 112 induló) – a Satori Karate Klub dobogósai, aranyérmesek: Oláh László (Nagyudvarnok), Horváth Levente (Vásárút). Ezüstérmesek: Nagy Levente (Nyárasd), Csémi Emma, Mózes Zsóka (Nagyudvarnok), Fodor Fanny, Menző Rebeka, Katona Máté (Vásárút), Gányovics Ádám (Csallóközkürt). Bronzérmesek: Bugár Miklós, Mihályi Bálint (Egyházgelle), Nagy Dominik (Kisudvarnok), Gányovics Ákos, Körösi Máté (Csallóközkürt), Kovács Sándor (Nyárasd).

28. Shito-ryu országos karatebajnokság, Šurany – kata, férfiak, masters: 1. Csiba Tibor; felnőttek: 2. Csiba Dávid, 3. Klempa Lóránt; nők: 2. Takács Edina (mind dunaszerdahelyi Ippon).

28. Idősebb diákok és ifik nyugat-szlovákiai atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – idősebb diákok, lányok, távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 506 cm, 2. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 502 cm; magasugrás: 3. Tési Evelin (mindketten Megy Sport Dunajská Streda) 150 cm; 4x300 m váltó: 1. AC Nové Zámky (benne: Farkas Lea, Puha Réka) 2:56,45 perc; 150 m: 3. Farkas Lea 19,76 mp. Ifik, fiúk, 1500 m: 1. Dráfi Károly 4:20,06 perc. Juniorok, lányok, 800 m: 1. Klučka Vivien 2:29,72; fiúk, 200 m: 3. Keve Ábel (mind AC Nové Zámky) 23,72.

31. Alapiskolások Nagyszombat megyei egyéni és csapat atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – fiúk, egyéni, magasugrás: 1. Tóth Gergely 178 cm; távolugrás: 1. Tóth Gergely 574 cm  -- mindkettő egyéni csúcs; 300 m: 1. Világi Máté 39,37 mp; 1000 m: 1. Fülöp István 2:49,28 p; súlylökés: 2. Szeif Dániel (mind Amadé László Alapiskola, Bős) 11,53 m; 4x60 m váltó: 3. Amadé László Alapiskola 30,92 mp. Csapat: 1. Amadé László Alapiskola, Bős 892 pont. A győztes csapat: Tóth Gergely (magasugrás, távolugrás, váltó), Kopáč Kristián (magasugrás, távolugrás), Világi Máté (60 m, 300 m, váltó), Fülöp István (1000 m, kislabdadobás, váltó), Szeif Dániel (súlylökés, kislabdadobás), Patasi Bence (60 m, távolugrás, váltó), Mészáros Kristóf (1000 m), Csóka Bálint (1000 m, 300 m), Csörgő Áron (súlylökés), Barťánszky László (300 m). Lányok, egyéni, 4x60 m váltó: 1. Amadé László Alapiskola, Bős 34,35 mp; távolugrás: 2. Tési Evelin (Amadé László Alapiskola, Bős) 492 cm. Csapat: 1. Amadé László Alapiskola, Bős 754 pont. A győztes csapat: Vida Lilla (60 m, távolugrás, váltó), Tóth Vivien (60 m, 300 m, váltó), Dénes Bianka (60 m, 800 m, váltó), Tési Evelin (magasugrás, távolugrás, váltó), Bertalan Anita (magasugrás, 300 m), Fodor Dominika (kislabdadobás, súlylökés), Tilajcsik Fanni (súlylökés), Csonka Vanessa (kislabdadobás), Mózes Orsolya (800 m), Katona Eszter (300 m).

2017-09-22T09:57:51+00:00 2017.05.09.|Categories: Krónika, 2017|