2017 január

1. III. Három Paka Futása, Nagypaka (103 résztvevő) – 4800 méter, kategóriagyőztes – 60 éven felül: 1. Gyurkovics Erika 26:15.

4. Férfi-kosárlabdaextraliga, 22. forduló: Karlovka–Košice 59:93 (Karlovka: Hlivák Dalibor 11).

5–8. Jeges úszók 2. világbajnoksága az IISA égisze alatt, Burghausen (120 induló) – férfiak, 1 km, 40–45 évesek: 7. Nyáry Richárd (féli) 16:11 perc, 10. Pék Dezső (felbári) 16:40 perc.

6. 7. Pozsonyeperjesi Asztalitenisz Maraton – gyerekek (5 induló): 1. Pintér Mátyás 4 győzelem, 2. Viszkocs Bálint 3, 3. Csiba Mátyás (mindhárom pozsonyeperjesi) 2. Nem igazolt játékosok (16) – döntő: Samuel Ivančík (nyitrai)–Bokros Olivér 3:0. A 3. helyért: Bindics Mária–Bokros Éva (pozsonyeperjesiek) 0:3. Igazolt játékosok (10) – hármas döntő: Pintér Ferenc–Godó Tibor (pozsonyeperjesiek) 3:0, Mórocz Patrik (pozsonyi)–Godó Tibor 0:3, Mórocz Patrik–Pintér Ferenc 1:3. Végeredmény: 1. Pintér Ferenc, 2. Godó Tibor, 3. Mórocz Patrik.

6–7. Férfiak érsekújvári járási asztalitenisz-bajnoksága, Érsekújvár – B kategória – egyéni: 2. Simon Ferenc (MŠO Štúrovo ), 3. Bombicz Csaba (Agro Zemné); páros: 1. Hajtman Béla, Miloš Krulich (STK Bardoňovo), 2. Kuruc Iván, id.Ozorák István (magyar gimnázium, Érsekújvár), 3. id. Richard Gajdoš – Danczi Szabolcs (TTCI NZ).

7. Női kosárlabda extraliga, 15. forduló: Piešťany–Banská Bystrica 80:30 (Piešťany: Orosz Szabina 8. Slama Angelika 5), Ružomberok–Poprad 78:46 (Ružomberok: Suja Tímea 13/3), Nitra–ŠBK Šamorín 70:79 (ŠBK: Lelkes Júlia 4, Óvári Viktória 3).

7. Férfi-kosárlabdaextraliga, 23. forduló: Nitra–Karlovka 88:90 (Karlovka: Hlivák Dalibor 25/4).

7. Férfi-röplabdaextraliga, 1. forduló: Nitra–Prešov 3:1 (Nitra: Százvai Ádám 0).

10. Férfivízilabda Világliga, A csoport, 3. forduló: Nováky: Szlovákia–Szerbia 11:11 – büntetőkkel 6:7 (Szlovákia: Polovic Krisztián 1).

12. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Innerkrems – látáskárosultak, I. női lesiklás: 2. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak), II. női lesiklás: 2. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová).

14. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Innerkrems – látáskárosultak, női szuper-óriásműlesiklás: 2. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

14. Sakk extraliga, 5. forduló: Dunajov–Dunajská Streda 4,5:3,5, dunaszerdahelyi pontok: Mykhaylo Oleksiyenko, Erdős Viktor, Vajda Levente, Petényi Tamás, Bokros Albert, Mészáros Mihály, Csonka Attila István 0,5–0,5.

14. Érd Kupa Nemzetközi Meghívásos Lakatos Gábor Emlékverseny, közöttfogás (250 induló) – diákok I (2004–2005-ös korosztály), 54 kg: 1. Lakatos Imre. Kadettok (2001–2002-es korosztály), 100 kg: 3. Nagy Kevin. Juniorok (1997–1999-es korosztály), 66 kg: 3. Nagy Arnold (mind komáromi Spartacus).

15. Sakk extraliga, 6. forduló: Liptovská šachová škola–Dunajská Streda 1,5:6,5, dunaszerdahelyi pontok: Mykhaylo Oleksiyenko, Erdős Viktor, Vajda Levente, Petényi Tamás, Ráchela Milán 1–1, Bokros Albert, Mészáros Mihály, Csonka Attila István 0,5–0,5.

15. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Innerkrems – látáskárosultak, női szuperkombináció: 2. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

15. Férfiteke-extraliga, 12. forduló: Fiľakovo–Rakovice 5:3 (3430:3420, Fiľakovo: Telek Tamás 553, Szabó Sándor 629), Inter Bratislava–Podbrezová 2:6 (3482:3660, Inter: Varga Tibor 546).

15. Női kosárlabda Szlovák Kupa, döntő, Pöstyén: Piešťany–Good angels Košice 59:53 (Piešťany: Slama Angelika 4, Orosz Szabina 3).

17. Női röplabda Kihívásos Kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó: Graz–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 8) – első meccs 1:3, továbbjutott: Slávia EU.

18. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kranjska Gora – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:14,32.

18. Férfi-kosárlabdaextraliga, 26. forduló: Karlovka–Handlová 88:91 (Karlovka: Hlivák Dalibor 12).

18. Női kosárlabda extrliga, 10. forduló, pótolt mérkőzés: Nitra–Piešťany 49:99 (Piešťany: Slama Angelika 14, Orosz Szabina 9).

19. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kranjska Gora – látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:35,97.

19. Női kosárlabda extraliga, 16. forduló, előrehozott mérkőzés: Banská Bystrica–Ružomberok 62:60 (Ružomberok: Suja Tímea 15).

20. Férfi-vízilabdaextraliga, 9. forduló: KVP Komárno–Piešťany 8:7 (KVP, benne: Szám Tamás 4).

21. Női kosárlabda extraliga, 16. forduló: Slovan Bratislava–Piešťany 44:70 (Slovan: Varga Márta 5; Piešťany: Slama Angelika 10, Orosz Szabina 17).

21. Férfiteke-extraliga, 13. forduló: Galanta–Inter Bratislava 5:3 (3233:3211, Inter: Varga Tibor 525), Stará Turá–Fiľakovo 2:6 (3308:3382, Telek Tamás 554, Szabó Sándor 602).

21. Közép-szlovákiai területi fedett pályás atlétikai bajnokság. Pozsony – idősebb diáklányok, távolugrás: 2. Vodnyanszká Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 485 cm.

21. 21. Slňava-Kupa ergométeres regatta (2 km) – nehézsúly: 1. Grassl Antal (komáromi) 5:59,9.

21. Újévi Kisöbű Sportpuska Díj, Zselíz, 50 m – férfiak: 2. Gyűrűsi Péter (Érsekújvár) 274, 3. Urbán Zsolt (Ipolyszakállos) 274. Nők: 2. Simon Marek (Zselíz) 244, 3. Urbán Annamária (Ipolyszakállos) 244. Szeniorok (60 év felett). 3. Dobó László (Zselíz) 279.

23. Férfi-kézilabdaextraliga, 3. forduló: Prešov–HKM Šaľa 35:32 (HKM: Szapu Viktor 1).

25. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Tarvisio – látáskárosultak, női lesiklás: 2. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:14,62.

25. Férfi-kézilabdaextraliga, 16. forduló, előrehozott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 25:26 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 7/2.

26. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Tarvisio – látáskárosultak, női szuperóriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:10,02.

27. Férfi-vízilabdaextraliga, 10. forduló: Slávia UK Bratislava–Hornets Košice 7:7 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

28. Női kosárlabda extraliga, 17. forduló: ŠBK Šamorín–Good Angels Košice 71:94 (ŠBK: Lelkes Júlia 8, Óvári Viktória 0).

28. Férfi-kézilabdaextraliga, 16. forduló: Hlohovec–Považská Bystrica 28:22 (Hlohovec: Papp Gábor 0); Šaľa–Topoľčany 34:30 (Šaľa: Szapu Viktor 6; Topoľčany: Ivanov Sándor 3).

28. Férfi-vízilabdaextraliga, 10. forduló: Modrí draci Košice–KVP Komárno 21:8 (KVP: Szám Tamás 6).

28. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Tarvisio – látáskárosultak, női szuperkombináció: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:58,89.

28. A ČSOB Téli Sorozata, 2. futóverseny, Slovakia Ring (Diósförgepetony) – 6 km, férfiak: 1. Dömény János (Bratislavamarathon team) 19:51. 300 m, lányok: 1. Szakács Alexandra.

28. TOP 13 asztalitenisz-verseny, Hidaskürt (13 induló) – 1. Viszkocs Szilárd, 2. Luzsicza György, 3. Godó Tibor (mindhárom pozsonyeperjesi).

28. Stupava Winter Trophy 2017 futóverseny (25 km) – férfiak: 1. Švajda Gábor (Ready to RUN - Cep) 1:38:29.

28. Nyílt ergométeres kajak-kenubajnokság, Pozsony, K1, 1000 m: 2. Vlček Erik 3:55,800; 200 m: 3. Linka Tibor (szlovákiaiak) 40,330.

28–29. Lovastorna Barel Cup 2017, 1. forduló, Tornóc – junior lányok, egyéni: 1. Hakszer Lea (TJ Slávia SOUP Šaľa) 7,557, páros: 3. Hakszer Lea, Jozefina Baloghová (Šaľa); csoport: 2. TJ Slávia SOUP Šaľa (benne: Hakszer Lea).

28–29. Úszó Diák Szlovák Kupa, 1. forduló, Pozsony (38 egyesület, 458 úszó) – 9 évesek, lányok, 50 m pillangó: 3. Menyhárt Krisztina 53,62; fiúk, 100 m hát: 3. Németh Gábor 1:47,48, 100 m gyors: 2. Szász Ármin (mindhárman DST Štúrovo) 1:32,13, 50 m hát: 1. Szász Ármin 47,05. 10 évesek, lányok, 50 m gyors: 1. Szász Miriam 33,85, 100 m hát: 1. Szász Miriam 1:24,47, 100 m gyors: 1. Szász Miriam 1:11,94, 50 m hát: 1. Szász Miriam 38,73; fiúk, 50 m mell: 2. Bartalos Áron 47,73, 100 m mell: 3. Bielik Dárius 1:41,53. 11–12 évesek, lányok, 200 m gyors: 2. Szász Emma (mind Delta Komárno) 2:41,68.

30. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Tarvisio – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:21,05.

31. Egészségkorlátozottak para-alpesisí világbajnoksága, Tarvisio – látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:32,91.

2017-12-07T11:03:05+00:00 2017.01.17.|Categories: Krónika, 2017|