2017 december

1–3. Országos egyéni ökölvívó-bajnokság, Galánta – 56 kg: 1. Tankó Vilmos (KO Box Club Galanta); 60 kg: 1. Takács Mihály (ŠKP Bratislava), 2. Mészáros Filip (KO Box Club Galanta).

2. Labdarúgó OTP Bank Liga, 18. forduló: Puskás Akadémia–Haladás 1:3 (Haladás: Mészáros Károly), Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 0:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid; DVTK: Szarka Ákos – a 88. perctől).

2. Vívó U23-as Európa-kupaviadal, Mödling, női tőr (14 ország, 44 versenyző). 3. Bittera Kitti (szlovákiai). Pontszerzésével megosztva az Európa-kupasorozat élére ugrott.

2. Férfi-tekeextraliga, 11. forduló: Vrútky–Fiľakovo 4:4 (3256:3238), Fiľakovo, benne: Szabó Sándor 568; Piešťany–Zlaté Klasy 5:3 (3479:3430), Zlaté Klasy, benne: Keszőcze László 561, Lengyel Ottó 600, Zsigmond István 615, Nagy László 597; Inter Bratislava–Rakovice 2:6 (3520:3546), Inter, benne: Varga Tibor 595.

2. Nemzetközi kyokushinkarate-viadal, Várpalota (3 ország, 300 nevezés) – küzdelem: 1. Markovics Ádám (Keszegfalva), Hájas Kornél (Dunaszerdahely), 2. Jakab Adrienn (Csallóközaranyos), 3. Hausleitner Mercedes (Keszegfalva) – mind s Seishin Karateklub versenyzői.

2. Přerov Város Polgármesterének Vándorkupája nemzetközi uszonyosúszó-viadal (3 ország, közel 300 induló), C kategória, lányok, 200 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 2:05,77.

2. Klausz László-emlékgála nemzetközi gyermek és diák szabadfogású birkózóverseny, Győr (7 ország, 338 induló) – gyermekek II (2008–2009-es korosztály), 26 kg: 2. Csizmadia Levente. Serdülők (2002–2004-es korosztály), 41 kg: 3. Lakatoš Imre; 43 kg: 1. Nagy Nikolas; 48 kg: 3. Velsicz Richárd; 85 kg: 2. Szilágyi Attila (mind komáromi Spartacus). Gyermekek, 25 kg: 2. Lipták Ádám; 32 kg: 3. Simsík Vivien; +32 kg: 2. Kovács Viktória Lara. Diákok, 58 kg: 3. Fazekas Mátyás. Lányok, 34 kg: 2. Patus Laura (mind bátorkeszi).

2. Juniorok és kadettok karatebajnoksága, Nagyszombat (63 klub, 389 versenyző) – kadettok, fiúk, egyéni, 70 kg: 3. Bagita Dániel (Farmex Nitra); csapat: 3. Farmex Nitra (benne: Bagita Dániel). Juniorok, +76 kg: 1. Kósa Tamás (Dukla Banská Bystrica).

2. František Nesvadbík-emlékverseny nemzetközi birkózótorna, Čechovice (3 ország, 150 versenyző) – kezdők, B csoport, 25 kg: 1. Gönci Mátyás; C csoport, 22 kg: 1. Gönci Nathan, 35 kg: 2. Patkoló Dalibor, 52 kg: 1. Patkoló Rudolf. Fiatalabb diákok, 63 kg: 1. Bartalos Marek (mind somorjai Gladiátor).

3–4. Légfegyveres Szlovák Sportlövő Liga, záróforduló, Vágsellye – 3. Mészáros György és Mészáros Gábor (mindketten Royal Komárno).

8. 8. Igazgató-kupa nemzetközi diákfutsaltorna, Dunaszerdahely: Veszprémi Noslopy Gáspár Gimnázium és Kollégium A)–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A 0:4, Veszprém A–Pápai Egyesített Labdarúgó Klub (PELC Pápa) 4:2, Veszprém A–Veszprém B 4:1, Veszprém A–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola B 0:6, Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A–PELC Pápa 4:3, Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A–Veszprém B 3:0, Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola B 7:0, PELC Pápa–Veszprém B 3:3, PELC Pápa–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola B 2:4, Veszprém B–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola B 1:5. Végeredmény: 1. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A (harmadikosok és negyedikesek) 12, 2. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola B (elsősök és másodikosok) 9, 3. Veszprém A 6, 4. Pápa 1 (9:15), 5. Veszprém B 1 (5:15). A győztes csapat: Somogyi, Mészáros–Varga, Nagy M., Paulík, László, Matus, Zsidek, Hegedűs, Lénárt, Ciria, Szelle. Díjazott – legjobb mezőnyjátékos: Szelle Lajos (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola A).

8. Az egyesített karate-világszervezet UWF-világbajnoksága, Montecatini Terme – férfiak, kata: 3. Kocsis Lajos (szlovákiai).

9. Labdarúgó OTP Bank Liga, 19. forduló: Balmazújváros–Mezőkövesd 0:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Haladás–Videoton 1:0 (Haladás: Mészáros Károly + 1 gól, Pinte Patrik – a 74. perctől), Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 3:2 (DVTK: Szarka Ákos – a 75. perctől; DVSC: Novota János – a kapuban), Vasas–Ferencváros 0:2 (FTC: Priskin Tamás – a 79. perctől).

9. 7. Rudolf Farmadin Emlékverseny karateviadal, Nyitra (13 ország, 469 versenyző) – kumite, juniorok, 68 kg: 3. Bagita Dániel (KK Farmex Nitra); +68 kg: 1. Kósa Tamás (Dukla Banská Bystrica). Kadettok, +63 kg: 3. Bagita Dániel.

9. 3. Mikulás Kupa nemzetközi gyermek és diák kötöttfogású birkózótorna, Steinbrunn – gyerek, 23 kg: 1. Hodossy Zoltán; 25 kg: 2. Bodó Barnabás (mindketten Dunaszerdahely). Diákok, 41 kg: 2. Lakatos Imre; 45 kg: 3. Nagy Nikolas; 50 kg: 2. Velsicz Richárd (mindhárman Spartacus Komárom). Lányok, 28 kg: 1. Hegedűs Réka; 39 kg: 2. Pollák Anna; 55 kg: 3. Bokros Viktória (mindhárman Dunaszerdahely).

9. Sakk Extraliga, 5. forduló: Podhájska–Dunajská Streda 0,5:7,5, Podhájska, benne: Farkas Gábor 0,5, dunaszerdahelyi pontok: Vajda Levente, Németh Miklós, Czebe Attila, Varga Zoltán, Bagi Máté, Csonka Attila István, Takács László 1–1, Petényi Tamás 0,5.

10. Sakk Extraliga, 6. forduló: Banská Bystrica–Dunajská Streda 2:6, dunaszerdahelyi pontok: Németh Miklós, Czebe Attila, Varga Zoltán, Bagi Máté, Csonka Attila István 1–1, Vajda Levente, Takács László 0,5–0,5; Podhájska–Slovan Commander 3:5, Podhájska, benne: Farkas Gábor 1; Modra–Dubnica n/V. 5:3, Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5.

16. Kiss Ferenc-emlékverseny – Téli Kiadás, Pozsony, a volt és időszerű Duna utcások viadala, asztalitenisz: 1. Makó József, 2. Zsoldos Andor, 3. Jacenko Seman (mind jelenlegi diák). Röplabda: 1. Pluhová reprezent (szponzorcsapat), 2. Szakasz (2011-es évfolyam), 3. Urban Péter ibolyái (2008-as évfolyam). Pub quiz: 1. Hullámvölgyi kapitány (Morvay Eleonóra), 2. Sajtoshús (Dobos Eszter), 3. Spontán (Papp Zsuzsa).

16–17. Országos tékvandóbajnokság, Kassa (12 klub, 250 versenyző), egyéni, kyorugi (küzdelem), férfiak, 87 kg: 1. Angyal Adrián. Diákok A, 36 kg: 3. Dusza Dávid (mindketten Hakimi Rožňava).

19. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:06,82.

20. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 2:07,90.

22. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (irányítója: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

25. 37. Karácsonyi Sakktorna, Ipolyfödémes (14 induló): 1. Imre Tamás (Felsőtúr) 7, 2. Morvai Roland 5 (17), 3. Jámbor István (mindketten Ipolyfödémes) 5 (16,5).

28. 2. Karácsonyi Asztalitenisz-torna, Dunaszerdahely (az Euromilk klub házitornája), 8–14 évesek: 1. Szabó András, 2. Pintér Mátyás, 3. Nagy András. 6–8 évesek: 1. Bors Palika, 3. Soós Márk.

30. IX. Nagymegyeri Óévbúcsúztató Futás, 200 m (6 éves korig) – lányok (7 versenyző): 2. Lukovics Csenge (Nagymegyer); fiúk (4): 2. Vass Zsombor (Balony), 3. Varga Milán (Bős). 300 m (7–10 évesek) – lányok (10): 1. Lucká Dominika (Izsa), 2. Lapos Tamara (Nagymegyer); fiúk (6): 2. Forró Szilárd (Nagymegyer), 3. Vass Botond (Balony). 1160 m (10–15 évesek) – lányok (4): 1. Raftik Emma (Nagymegyer); fiúk (6): 2. Bábics Dominik (Dunaszerdahely), 3. Juhász Attila (Komárom). 5800 m, juniorok (16–18 évesek) – lányok (6): 1. Klučka Vivien (Izsa), 3. Tóth Tímea (Lakszakállas); fiúk (4): 1. Szabó Márk (Nagymegyer) 21:50, 2. Fülöp István (Bős) 22:06, 3. Brinzik Máté (Nagymegyer) 22:36. 5800 m, nők, 19–38 évesek (15): 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 24:15, 2. Varga Zita 29:10, 3. Fitos Bernadett (mindketten Nagymegyer) 29:24, 39–48 évesek (11): 1. Patus Éva (Komárom) 28:10, 2. Sándor Éva (Bős) 30:15, 3. Heringh Veronika (Csallóközkürt) 30:39, 59–68 évesek (7): 1. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 30:17, 2. Gyurkovics Erika (Nyárasd) 30:59; férfiak, 19–38 évesek (28): 2. Képesi Attila (Bős) 21:12, 3. Gasparik Tamás (Nagypaka) 21:44, 39–48 évesek (12): 1. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 22:52, 2. Klučka Ferenc (Izsa) 23:31, 3. Bíró Attila (Dunaszerdahely) 24:25, férfiak, 49–58 évesek (10): 1. Tücsök Róbert (Ógyalla) 24:19, 2. Zsélyi Zoltán (Gúta) 25:13, 3. Kiss László (Nagymegyer) 25:27, 59–68 évesek (5): 3. Lelkes József (Nyárasd) 28:00, 69 év felett (versenyző): 1. Józsa Gyula (Nagymegyer), 2. László Árpád (Alistál).

30. 18. Karácsonyi sakktorna, Betlér (40 induló): 1. Ligárt Tamás (Pelsőc) 7,5.

31. 30. Zobori Szilveszteri Futás, Nyitra – férfiak 35 éves korig: 3. Dömény János 21:01.

2018-02-07T19:00:50+00:00 2017.12.05.|Kategória: Krónika, 2017|