2016 október

1. Night Run futóverseny, Nyitra – férfiak (10 km): 2. Kiss László (RoniRun Club) 35:50.

1. Országos egyéni cselgáncsbajnokság, Pozsony – férfiak, 100 kg: 2. Kárpáty Ernő (gútai).

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 11. forduló: Myjava–Senica 2:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Slovan Bratislava–Michalovce 3:1 (Slovan: Saláta Kornél), Ružomberok–DAC 2:2 (DAC: Németh Krisztián a kispadon).

1. Női kosárlabda extraliga, 1. forduló: Piešťany–Nitra 103:44 (Piešťany: Slama Angelika 7. Orosz Szabina 7), Poprad–ŠBK Šamorín 53:66 (ŠBK: Óvári Viktória 2, Cséfalvay Viktória 0), Ružomberok–Cassovia Košice 70:36 (Ružomberok: Suja Tímea 9).

1. Férfi-kézilabdaextraliga, 5. forduló: Považská Bystrica–Šaľa 30:28 (Šaľa: Szapu Viktor 2), Topoľčany–Štart Nové Zámky 36:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0; Štart: Gyurics Béla 3, Vadkerti Gábor 1).

1–8. 52. férfi és 23. női masters súlyemelő-világbajnokság, Heinsheim – M55 korcsoport, 69 kg-os súlycsoport: 2. Juhász László 181 kg (86+95); M55 korcsoport, 105 kg-os súlycsoport: 2. Patasi Oszkár 229 kg (104+125); M50 korcsoport, 105 kg-os súlycsoport: 2. Mezei Tibor (mind nagymegyeri) 153 kg (118+135). (2016. december 18-án írásban közölték Patasi Oszkárral, hogy az előtte végzett orosz Iziev fennakadt a doppingteszten, és ő a versenyszám világbajnoka.)

2. ATP Challenger Tour férfitenisztorna, Orléans, egyes, döntő: Pierre-Hugues Herbert (francia, 7.)–Gombos Norbert (szlovákiai) 7:5, 4:6, 6:3.

2. 93. Kassai Nemzetközi Békemaraton – félmaraton (2190 befutó): 218. (D kategória 3.) Papp Zoltán (nagykaposi).

2. Férfiteke-extraliga, 4. forduló: Inter Bratislava–FTC Fiľakovo 2:6 (3397:3516, Fiľakovo: Telek Tamás 556, Szabó Sándor 673).

5. Nagyszombat megye mezeifutó-bajnoksága, Pöstyén, lányok, csapat: 3. Dunaszerdaelyi Sportgimnázium (Jakab Napsugár, Dénes Ilona, Józan Réka), egyéni: 3: Jakab Napsugár.

5. Női kosárlabda extraliga, 2. forduló: Nitra–Ružomberok 48:60 (Ružomberok: Suja Tímea 9); ŠBK Šamorín–Banská Bystrica 75:43 (ŠBK: Lelkes Júlia 2, Cséfalvay Viktória 3).

5–9. WUAP erőemelő-világbajnokság, Herzberg – erőemelés, összetett, férfiak, 140 kg: 1. a galántai Hegedűs Roland 795 kg (guggolás: 290 kg, fekvenyomás: 205 kg, felhúzás: 300 kg); felhúzás, 50 éven felüliek: 1. az alsószeli Őszi Ferenc (mindketten szlovákiaiak) 270 kg.

6. Nyitra megyei mezeifutó-bajnoksága, Krušovce – alapiskolás fiúk, egyéni: 1. Dráfi Károly (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár), csapat: 1. Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár (Dráfi Károly, Fodor Attila).

7. Diákolimpia 2016 (felső tagozatos alapiskolások versenye, országos döntő), Dunaszerdahely – asztalitenisz, fiúk, 11 induló), elődöntő: Tóth Péter (Negyed)–Simon Adrián (Farkasd) 1:3, Jánosdeák Dávid (Szádalmás)–Almási Alfréd (Nádszeg) 0:3, a 3. helyért: Jánosdeák Dávid–Tóth Péter 3:1, döntő: Almási Alfréd–Simon Adrián 3:0, végeredmény: 1. Almási Alfréd, 2. Simon Adrián, 3. Jánosdeák Dávid, 4. Tóth Péter. Lányok (4 induló) – eredmények: Jóna Réka (Szádalmás)–Varga Judit (Farkasd) 0:3, Jóna Réka–Kiss Boglárka (Szentpéter) 3:0, Jóna Réka–Csintalan Anna (Szentpéter) 3:2, Varga Judit–Kis Boglárka 3:0, Varga Judit–Csintalan Anna 3:0, Kis Boglárka–Csintalan Anna 1:3, végeredmény: 1. Varga Judit (Farkasd, 9:0), 2. Jóna Réka (Szádalmás, 6:5), 3. Csintalan Anna (5:7), 4. Kiss Boglárka (mindketten Szentpéter, 1:9). Atlétika, fiúk – krikettlabdadobás: 1. Gregor Krisztián (Rimaszombat) 69,60 m, 2. Peőcz Bálint (Csilizradvány) 65,88 m, 3. Világi Máté (Bős) 64,45 m, távolugrás: 1. Tóth Gergely (Bős) 520 cm, 2. Karafa Tamás (Szepsi) 517 cm, 3. Peőcz Bálint 499 cm, 60 m síkfutás: 1. Karafa Tamás 7,44 mp, 2. Peőcz Bálint 7,48 mp, 3. Világi Máté 7,49 mp, 300 m síkfutás: 1. Világi Máté 42,50 mp, 2. Peőcz Bálint 42,82 mp, 3.Karafa Tamás 43,20 mp, négytusa: 1. Peőcz Bálint 228 pont, 2. Világi Máté 221 pont, 3. Karafa Tamás 219 pont; lányok – krikettlabdadobás: 1. Ollé Anna (Alistál) 47,25 m, 2. Varga Nikolett (Dunaszerdahely – Szabó Gyula AI) 46,15 m, 3. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 40,30 m, távolugrás: 1. Varga Nikolett 440 cm, 2. Madarász Zsófia (Komárom) 419 cm, 3. Sedlák Eszter (Szepsi) 405 cm, 60 m síkfutás: 1. Varga Nikolett 8,35 mp, 2. Sedlák Eszter 8,60 mp, 3. Nagy Szilvia 8,72 mp, 300 m síkfutás: 1. Varga Nikolett 49,60 mp, 2. Johancsik Réka (Csilizradvány) 49,92, 3. Ollé Anna 50,60 mp, négytusa: 1. Varga Nikolett 222 pont, 2. Nagy Szilvia 184 pont, 3. Johancsik Réka és Ollé Anna 182–182 pont. Kézilabda (lányok): Nyárasd–Csilizradvány (Kóczán Mór Alapiskola) 23:7, Nyárasd–Nagymegyer (Bartók Béla AI) 12:14, Nyárasd–Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin Alapiskola) 7:24, Csilizradvány–Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin AI) 6:32, Csilizradvány–Nagymegyer 4:17, Nagymegyer–Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin AI) 5:21, végeredmény: 1. Dunaszerdahely (Vámbéry Ármin AI), 2. Nagymegyer (Bartók Béla AI), 3. Nyárasd, 4. Csilizradvány (Kóczán Mór AI), a bajnokcsapat: Markus Boglárka, Hrapka Sára, Davidovská Edina, Szabó Réka, Sidó Linda, Kucsera Rebeka, Lednecká Bianka, Zsákovics Sára Erika, Végh Angéla, Hornyák Panna, felkészítők: Rajkovics Orsolya és Némethné Dömény Jolán. Kispályás labdarúgás (fiúk), iskolák tornája – A csoport: Királyhelmec–Búcs 5:2, Torna–Bős 1:3, Királyhelmec–Torna 2:5, Búcs–Bős 1:13, Királyhelmec–Bős 0:8, Búcs–Torna 3:7, sorrend: 1. Bős 9 (24:2), 2. Torna 6 (13:88), 3. Királyhelmec 3 (7:15), 4. Búcs 0 (6:25), B csoport: Ógyalla–Rimaszombat 0:1, Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI)–Sókszelőcs 9:4, Ógyalla–Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI) 2:7, Rimaszombat–Sókszelőce 10:1, Ógyalla–Sókszelőce 10:4, Rimaszombat–Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI) 2:10, sorrend: 1. Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI) 9 (26:8), 2. Rimaszombat 6 (13:11), 3. Ógyalla 3 (10:12), 4. Sókszelőce 0 (9:29), elődöntő: Bős–Rimaszombat 3:0, Torna–Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI) 0:5, a 7. helyért: Sókszelőce–Búcs 5:5 – hetesekkel: 5:4, az 5. helyért: Ógyalla–Királyhelmec 8:2, a 3. helyért: Rimaszombat–Torna 2:5, döntő: Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI)–Bős 0:0 – 3:1, végeredmény: 1. Dunaszerdahely (Kodály Zoltán AI), 2. Bős, 3. Torna, 4. Rimaszombat, 5. Ógyalla, 6. Királyhelmec, 7. Sókszelőce, 8. Búcs, a bajnokcsapat: Mucska Tibor–Sánka Patrik, Csomor Dávid, Kováč Gergely, Zsoldos Kevin, Görcs Adrián, Bögi Ferenc, Sárközi Dávid, Bábics Dominik, Csicsó Richárd, Zsákovics Ákos (megbetegedett, ágyból szurkolt társainak), felkészítő: Ollári Attila; régiók tornája: Bodrogköz–Mátyusföld 7:4, Gömör–Csallóköz 2:6, Ung-vidék–Gömör 3:0, Mátyusföld–Csallóköz 2:6, Ung-vidék–Csallóköz 1:7, Mátyusföld–Gömör 3:4, végeredmény: Csallóköz 9, 2. Ung-vidék 6, 3. Gömör 3, 4. Mátyusföld 0. Sakk, hétfordulós torna (37 induló) – fiúk: 1. Jakab Béla (Munka utcai Alapiskola, Komárom) 6,5, 2. Tóbiás Gergő (Erdélyi János MTNY AI, Nagykapos) 6, 3. Sárközi Szabolcs (Bartók Béla AI, Nagymegyer) 5,5, lányok (hárman indultak, de fiúkkal versenyeztek a torna szabályai szerint): 1. Pivoda Réka (Eötvös utcai AI, Komárom) 4, 2. Győri Zsófi (nádszegi AI) 3, 3. Presinszky Emma (Nyárasdi AI) 2. Esszéíró-pályázat, díjazottak: 1. Molnár Orsolya (Katona Mihály AI, Búcs, 9. osztály): Rácz Norbert karateedző, 2. Deák Kristóf (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság, 8. A osztály): Gáspár László életútja, 3. Vodnyanszká Renáta (Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely, 7. A osztály): Medgyes Renáta, akinek szenvedélye a sport, különdíj: Nagy Judit (Kóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány, 7. osztály): Horváth Ferenc, a példakép, részvételi díj: Nagy Balázs (versenyen kívül indult, már gimnazista): Sarlós József életútja és Ďurkovič Enikő (Katona Mihály Alapiskola, Búcs, 9. osztály): Magyar Imre szlovákiai magyar hosszútávfutó. Képzőművészet: a zsűrizést követően 9 intézmény 30 diákja és felkészítő pedagógusa kapott meghívót az országos döntőre. Két kategóriában hirdettek helyezést – 1. kategória (5–6. évfolyam): 1. Bolla Dóra (Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény), 2. Bachman Barbara (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 3. Bartal Viktória (Szabó Gyula Alapiskola, Dunaszerdahely). 2. kategória (7–9. évfolyam): 1. Zsigárdi Sarolta (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 2. Fazekas Noémi (II. Koháry István Alapiskola, Fülek), 3. Fekete Eszter (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely).

7. Férfi-kézilabdaextraliga, 6. forduló: ŠKP Bratislava–Topoľčany 20:30 (Topoľčany: Ivanov Sándor 2).
21. Férfivízilabda extraliga, 1. forduló: KVP Komárno–Nováky 6:22 (KVP: Szám Tamás 2).
8. Westernlovagló Vándorkupa, 13. állomás, Dunatőkés – szlalom, open: 1. Tóth René (Kamikaze, Victory ranch Zemné); profi open: 2. Lednecky Norbert (Buda, Horné Saliby). Hordókerülés, open: 3. Tóth René (Kamikaze, Victory ranch Zemné); profi open: 2. Lednecky Norbert (Buda, Horné Saliby).

8. Cselgáncs nemzetközi nagydíj, Vágbeszterce – gútai érmesek: 1. Szabó Margaréta, 2. Szabó Veronika, Keszeli Róbert, 3. Tánczos Márton, Czina Gergő.

8. III. Polgármester-kupa, Marcelháza/Hetény – korosztályos nemzetközi szabad- és kötöttfogású birkózótorna (9 ország, 195 induló), kezdők, B csoport (szabadfogás) – 26 kg: 1. Huszárovics Máté (vásárúti), 3. Pálos Flórián (dunaszerdahelyi); 35 kg: 1. Igrényi Viktória (marcelházai), 2. Hervai Dominik, 3. Kosár Christopher (vásárútiak). Kezdők, A csoport (szabadfogás) – 26 kg: 2. Zalka Denis (vásárúti), 3. Édes János (madari). Fiatalabb diákok – 31 kg: 3. Tóth Máté Levente (vásárúti); 35 kg: 3. Remes Norbert (madari). 45 kg: 2. Szeiler Mátyás (somorjai). Idősebb diákok – 35 kg: 3. Galbavý Albin; 50 kg: 3. Opálka Kálmán; 58 kg: 2. Paradi József (marcelházaiak), 3. ifj. Oláh Olivér (somorjai); 63 kg: 2. Kajtár Sándor (madari), 3. Megály Zoltán (marcelházai); 76 kg: 2. Kovács Nikolas (madari), 3. Megály Ádám (marcelházai). Kadettok – 54 kg: 3. Opálka Kevin; 58 kg: 2. Paradi József, 3. Paradi Frederik; 63 kg: 2. Megály Zoltán (marcelházaiak), 3. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi); 69 kg: 2. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus). Juniorok – 55 kg: 1. Megály Arnold; 96 kg: 1. Marczinkó Nikolas (marcelházaiak). Felnőttek – 85 kg: 1. Sipka Norbert (naszvadi). Lányok, fiatalabb diákok –52 kg: 2. Tóth Krisztina. Idősebb diákok – 46 kg: 2. Licky Simona (marcelházaiak); 65 kg: 2. Kovács Vanesa (madari). Kadettok – 52 kg: 1. Kurcz Anna (marcelházai), 3. Csepi Viktória (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Marcelháza 115 pont.

9. Labdarúgó vb-selejtező, Ljubljana: Szlovénia–Szlovákia 1:0 (Szlovákia: Saláta Kornél).

9. Női kosárlabda extraliga, 3. forduló: Piešťany–Good Angels Košice 75:70 (Piešťany: Orosz Szabina 12, Slama Angelika 7), Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 56:61 (Slovan: Varga Márta 7; ŠBK: Lelkes Júlia 2).

9. Férfi-kosárlabdaextraliga, 1. forduló: Nitra–Karlovka 68:81 (Karlovka: Hlivák Dalibor 10).

9. Férfi-kézilabdaextraliga, 6. forduló: Modra–Štart Nové Zámky 25:24 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 2/1); Šaľa–Malacky 40:22 (Šaľa: Szapu Viktor 8).

12. Férfi-kosárlabdaextraliga, 2. forduló: Karlovka–Košice 72:75 (Karlovka: Hlivák Dalibor 24/4).

12. Női kosárlabda extraliga, 11. forduló, előrejátszott mérkőzés: Slovan Bratislava–Good Angels Košice 28:106 (Slovan: Varga Márta 3).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Šaľa–Prešov 30:34 (Šaľa: Szapu Viktor 7).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, 7. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 32:28 (Štart: Gyurics Béla 7, Vadkerti Gábor 5/2).

12–16. A WUKF karateszövetség 8. Európa-bajnoksága, Montichiari (30 ország, 1800 versenyző) – ezüstérmes: Kocsis Lajos (kata, felnőttek, godzsú-rjú).

14. Női ITF tenisztorna, Santa Margherita Di Pula, páros, döntő: Camilla Rosatello, Kathinka von Deichmann (olasz, lichtensteini)–Cristiana Ferrando, Juhász Vivien (olasz, szlovákiai, 4.) 6:1, 3:6, 10:6.

15. Labdarúgó OTP Bank Liga, 12. forduló: Gyirmót–Mezőkövesd 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Paks–Debrecen 1:1 (Debrecen: Mészáros Károly – a 81. perctől).

15. Koronglövő Világkupadöntő, Róma, férfitrap: 2. Varga Erik (szlovákiai) 120 – elődöntő: 14, döntő: 14.

15. Naturál testépítő és fitnesz Grand Prix Slovakia, Érsekújvár (3 ország, 147 induló) – válogatás a dobogósok közül, testépítés, junior, fiúk 176 cm-ig: 1. Fazekas Márió (Szentpéter); férfiak 180 cm-ig: 3. Erős László (ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda); férfiak, 180 cm fölött: 1. Fedor Gyula (Királyhelmec); Mr. Physique, 23 éves korig: 2. Vida Péter (Senec); férfiak, Masters I (40–50 évesek): 1. Erős László, 3. Diószegi Dušan (mindketten ŠK Arena Team Dunajská Streda); Masters III (60 év felett): 1. Tóth Kálmán; fitnesz, bikini, 23 évig, 164 cm-ig: 3. Bagita Dominika (mindketten ŠK Atlas Kolárovo); nők, fitnesz bikini, 164 cm-ig: 3. Petőcz Renáta; sportmodell, 168 cm fölött: 2. Jávorka Scarlett, 3. Matus Olga (mindhárman ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda); sportmodell, 35 év felett: 2. Garai Mária (Bátorove Kosihy); fitneszfigura, 165 cm felett: 3. Bognár Ibolya (Synergym).

15. Topgame Boxing Night ökölvívó gála, Nyitra – amatőrök: Szlovákia–Lengyelország 7:1 (benne – 52 kg: Mészáros Filip–David Miziolek 5:0, 56 kg: Tankó Vilmos–Jaroslaw Iwanov 4:1, 64 kg: Osaďan Zsolt–Aleksandr Jasiewicz 4:1, 69 kg: Csemez András–Przmyslaw Olej 5:0; profi mérkőzés: Kovács Tamás (Tomi Kid, szlovákiai)–Giorgi Beroshvili (grúz) – Tomi Kid az 1. menetben technikai KO-val nyert. Ez volt Kovács Tamás 30., utolsó mérkőzése a profi ringben.

15. Fiatalabb diákok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága (19 birkózóklub, 88 versenyző), Somorja 29 kg: 1. Tóth Máté (vásárúti); 31 kg: 1. Oravec Tibor (rimaszombati); 35 kg: 3. Kovács Ferenc (dunaszerdahelyi); 37 kg: 1. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Csepi Bendegúz (dunaszerdahelyi); 40 kg: 1. Csóka Richárd (vásárúti), 3. Velsicz Richárd (komáromi Spartacus); 44 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Bazsó Marek (dunaszerdahelyi); 48 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyi), 2. Sluka Ádám (madari), 3. Darvas Patrik (dunaszerdahelyi); 52 kg: 1. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus); 57 kg: 1. Szerencsés László (dunaszerdahelyi); 62 kg: 1. Mezej József (bősi), 2. Szerencsés Gergő, 3. Bertók Nicolas (dunaszerdahelyiek); 68 kg: 1. Csörgő Áron (bősi); 73 kg: 2. Stojka Péter (gútai); 85 kg: 2. Botló Dominik (dunaszerdahelyi), 3. Vajas Vilmos (bősi). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 48 pont.

15. VII. Csaba Ferenc Emléktorna nemzetközi kötöttfogású birkózóverseny, Magyarkanizsa (13 ország, 301 induló) – diákok, 65 kg: 1. Paradi József, 3. Megály Zoltán (marcelházaiak); 74 kg: 3. Kovács Nikolasz (madari). Juniorok, 66 kg: 2. Megály Arnold (marcelházai).

15. 29. Gustav Frištenský Emlékverseny nemzetközi birkózóviadal, Prostějov – vásárúti érmesek: 1. Huszárovics René, Csóka Samuel, Bazsó Nikolas, 2. Zalka Denis, Csölle Krisztián, 3. Hervai Dominik.

15. Gútai Diáknagydíj nemzetközi cselgáncsviadal (3 ország, 273 induló) – szupermini (U9), fiúk, 24 kg (6 induló): 3. Halász Markus (Galánta); 28 kg (5): 2. Varga Dániel (Gúta); 30 kg (5); 3. Göndör Kristóf (Losonc, Katsudo). Minidiákok (U11), fiúk, 48 kg (3): 1. Forró Tibor (Galánta); lányok, +48 kg (3): 2. Decsi Anna. Mini, fiúk, 38 kg (11): 3. Tánczos Márton. Fiatalabb diákok (U13), lányok, 40 kg (2): 1. Szabó Margaréta (mindhárman Gúta); fiúk, 30 kg (6): 3. Bodor Kornél (Rimaszombat, Mladosť); 50 kg (6): 2. Czina Gergő (Gúta). Idősebb diákok (U15), lányok, 57 kg (2): 1. Sztankovics Bolde Zonge (Rimaszombat, Mladosť); fiúk, 55 kg (3): 2. Keszeli Róbert (Gúta); 81 kg (5): 2. Ádám Viktor (Rimaszombat, Mladosť).

15. III. Seishin Gála – Kovács Kata Zsófia Emlékverseny nemzetközi kjokushinkarate-viadal, Dunaszerdahely (2 ország, 200 versenyző) – a Seishin Karateklub első helyezettjei, kezdők: Nagy Rebeka, Hájas Kornél, Tóth Fábián, Almási Orsolya, Öllös Hunor (Dunaszerdahely), Nagy Kristóf (Nemesócsa), Zerényi Kristóf, Miklós Noémi (Vásárút), Forgács Armand (Ekel), Soós Regina (Egyházkarcsa); haladók: Rózsa Anna (Dunaszerdahely), Szabó András, Szabó Bálint (Ekel), Vígh Vivien (Ekecs). A Taiyo karateklub különdíja (legtechnikásabb versenyző): Rózsa Anna (Dunaszerdahely), mindkét küzdelmét ipponnal nyerte.

15.
Labdarúgó Fortuna Liga, 12. forduló: Slovan Bratislava–Senica 2:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 64. perctől), DAC–Žiilna 0:6 (DAC: Németh Krisztián – a kispadon), Myjava–Zlaté Moravce 2:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

15. Női kosárlabda extraliga, 4. forduló: Good Angels Košice–Ružomberok 97:64 (Ružomberok: Suja Tímea 9), ŠBK Šamorín–Piešťany 51:86 (ŠBK: Cséfalvay Viktória 3, Lelkes Júlia 0, Óvári Viktória 0; Piešťany: Slama Angelika 17, Orosz Szabina 7), Poprad–Slovan Bratislava 62:54 (Slovan: Varga Márta 4).

15. Férfi-kézilabdaextraliga, 7. forduló: Topoľčany–Šaľa 28:28 (Topoľčany: Ivanov Sándor 3; Šaľa: Szapu Viktor 1).

16. Somorjai Futóliga, 5. állomás – 5 km (29 induló): 2. Faragó Zoltán 18:54; nők: 2. Rák Karin 25:09.

16. 36. Tízkilométeres Futás, Nižný Žipov (111 résztvevő): 29. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos), 30. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

16. Privigye Nagydíja fitnesz- és testépítőverseny – bikini fitnesz és abszolút verseny: 1. Nagy Renáta (CVČ Hurbanovo) 

17. Férfiteke-extraliga, 5. forduló: FTC KO Fiľakovo–MKK Piešťany 4:4 (3449:3404, Fiľakovo Telek Tamás 573, Szabó Sándor 636), Spišská Nová Ves–Inter Bratislava 6:2 (3536:3424, Inter: Varga Tibor 589).

18. Kárpát-medencei Összmagyar Diákbajnokság, felvidéki forduló, alapiskolások asztalitenisz-döntője, Szentpéter – fiúk (13 iskola, 40 induló), döntő: Almási Alfréd (nádszegi AI)–Kolarovsky Dávid (Kossányi József AI, Szentpéter) 3:0, Almási Alfréd–Tóth Péter (Pongrácz Ágoston AI, Negyed) 3:0, Almási Alfréd–Kiss Dominik (Kossányi József AI, Szentpéter) 3:0, Kolarovsky Dávid–Tóth Péter 3:1, Kolarovsky Dávid–Kiss Dominik 2:3, Tóth Péter–Kiss Dominik 0:3. Végeredmény: 1. Almási Alfréd, 2. Kiss Dominik, 3. Kolarovsky Dávid, 4. Tóth Péter. Lányok (3 iskola, 5 induló): Kiss Tamara (Czuczor Gergely AI – Érsekújvár)–Varga Judit (Farkasdi AI és Óvoda) 3:0, Kiss Tamara–Kiss Boglárka 3:0, Kiss Tamara–Csintalan Anna 3:0, Kiss Tamara–Rózsás Viktória (mind Kossányi József AI és Óvoda, Szentpéter) 3:0, Varga Judit–Kiss Boglárka 3:0, Varga Judit–Csintalan Anna 3:0, Varga Judit–Rózsás Viktória 3:0, Kiss Boglárka–Csintalan Anna 0:3, Kiss Boglárka–Rózsás Viktória 3:0, Csintalan Anna–Rózsás Viktória 3:0. Végeredmény: 1. Kiss Tamara, 2. Varga Judit, 3. Csintalan Anna, 4. Kiss Boglárka, 5. Rózsás Viktória.

19.
Női röplabda extraliga, 4. forduló: Slávia EU Bratislava–COP Nitra 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 0).

19. Férfikosárlabda Eurovia SBL, 4. forduló: Spišská Nová Ves–Inter Bratislava 68:110 (Inter: Domsitz Márton 3), Karlovka–Handlová 60:83 (Karlovka: Hlivák Dalibor 5).

19. Női kosárlabda extraliga, 5. forduló: Ružomberok–ŠBK Šamorín 69:63 (Ružomberok: Suja Tímea 9; ŠBK: Lelkes Júlia 0), Piešťany–Poprad 92:34 (Piešťany: Slama Angelika 10, Orosz Szabina 20/4), Slovan Bratislava–Banská Bystrica 71:62 (Slovan: Varga Márta 11/3).

21. Férfi-kézilabdaextraliga, 8. forduló, előrejátszott mérkőzések: Šaľa–Štart Nové Zámky 30:26 (Šaľa: Szapu Viktor 3; Štart: Gyurics Béla 1, Vadkerti Gábor 4/1); Pezinok–Topoľčany 21:35 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1).

21. Férfivízilabda extraliga, 1. forduló: KVP Komárno–Nováky 6:22 (KVP: Szám Tamás 2).

21. Cseh labdarúgóliga, 11. forduló: Jihlava–Dukla Praha 1:1 (Jihlava: ifj. Urblík József).

21–22. 45. Třinec Város Nagydíja nemzetközi utánpótlás közöttfogású birkózóverseny (4 ország, 125 induló) – fiatalabb diákok (2003–2004-es születésűek), 39 kg: 2. Nagy Nikolasz; 43 kg: 2. Velsicz Richárd (mindketten komáromi Spartacus); 47 kg: 1. Sluka Ádám (madari); 52 kg: 1. Prezmeczký Gyula (komáromi Spartacus); 63 kg: 1. Mezej József; 70 kg: 1. Csörgő Áron; 80 kg: 2. Vajas Vilmos (bősiek). Idősebb diákok (2001–2002-es születésűek), 46 kg: 2. Nagy Tamás (komáromi Spartacus), 76 kg: 3. Tóth Gergely (madari). Kadettok (1999–2001), 58 kg: 1. Nagy Arnold (komáromi Spartacus). Felnőttek, 66 kg: 1. Andrási József; 85 kg: 1. Rohály József (bősiek).

21–22. Dream Cup World kjokushin karate Világkupa-viadal, Budapest – küzdelem, a Seishin Karate Club dobogósai: 2. Kósa Tamás (Dunaszerdahely); 3. Lovász Miklós és Trenčík Nikolas (mindketten Keszegfalva).

22. XXI. Zelenyák József Emlékverseny, Lekér – 13 km, férfiak, 50–59 évesek: 1. Tücsök Róbert (Moča) 53:26. 4 km, férfiak: 1. Varga Domonkos (Komárno) 19:38, 2. Béres Lajos (Hronovce) 19:41; nők: 2. Gyurkovics Erika (Michal n/O.) 20:19, 3. Tóth Ágota (Sokolce) 21:31.

22. Labdarúgó OTP Bank Liga, 13. forduló: Debrecen–Vasas 1:2 (Debrecen: Mészáros Károly – a 63. perctől), Mezőkövesd–Haladás 3:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid). 

22. Sakk extraliga, 1. forduló: ŠK Dunajská Streda–Sabinov 8:0, dunaszerdahelyi pontok, benne: Vajda Levente, Petényi Tamás, Czebe Attila, Bokros Albert, Varga Zoltán, Németh Miklós, Bagi Máté 1–1; Modra–Osuské 4:4 (Modra, benne: Rigó Zsolt 1).

22. Országos öttusabajnokság, Besztercebánya, férfiak, egyéni: 1. Szalay János (pozsonyi) 1224 pont.

22. Érsekújvári Városi Futás (10,8 km), férfiak: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky).

22. A Dukla Hősök Kupája sportlövőverseny, Zselíz (32 induló) – nagyöbű pisztoly, 15 m, nők: 1. Varga Árpás Angelika 243. Kisöbű pisztoly, 15 m, férfiak: 1. Varga György (mindketten Párkány) 266.

22. Díjugrató 2. Winter Master Series, 1. állomás, Dunatőkés –Horse TV Pony Cup ZM (80 cm, 30 induló), 1. forduló: 1. Alföldy Lilla (Vesna, Czajlik-rancs) 0/60,92 (-1,08). Gyerek Equistyle Winter Cup Z (100 cm, 29), 2. forduló: 2. Alföldi Lilla (Vesna) 0/48,67 és 0/38,40.

22. INBA naturál testépítő- és fitnesz Európa-bajnokság, Csölösztő –testépítés, férfiak, 175 cm-ig: 2. Fazekas Mário (Szentpéter), Masters III (60 év felett): 1. Tóth Kálmán (gútai Atlas), 180 cm-ig: 3. Erős László (dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team). Fitnesz bikini, 23 éves korig, 164 cm-ig: 3. Bagita Dominika, 164 cm fölött: 3. Nagy Viktória (mindketten gútai Atlas). Fitnesz bikini, 167 cm-ig: 2. Nagy Viktória, 3. Pálinkás Mónika. Fitnesz figura: 3. Bognár Ibolya (mindketten somorjai Synergym). Sportmedell, 165 cm felett: 3. Jávorka Scarlett (dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team).

22. Kadettok országos egyéni cselgáncsbajnoksága, Bártfa – fiúk, 45 kg: 3. Tóth Miklós Levente; 55 kg: 2. Keszeli Róbert; 81 kg: 3. Szépe Zsolt. Lányok, 48 kg: 3. Szabó Veronika (mind gútai).

22. Magyar autószlalom-bajnokság – végeredmény, S4 kategória (felnőttek, sorozatgyártású sportautók, 1,6–2 literesek) és Junior: 1. a 16 éves nagyölvedi Rákóczi Edgár (Peugeot 206 RC).

22. Labdarúgó Fortuna Liga, 13. forduló: Zlaté Moravce–Slovan Bratislava 1:5 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 70. perctől + 1 gól), Myjava–Podbrezová 0:2 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

22. Férfikosárlabda Eurovia SBL, 5. forduló: Lučenec–Karlovka 91:71 (Karlovka: Hlivák Dalibor 15).

22. Női kosárlabda extraliga, 6. forduló: Poprad–Ružomberok 44:64 (Ružomberok: Suja Tímea 19/5); Cassovia Košice-Slovan Bratislava 48:62 (Slovan: Varga Márta 14/4), Banská Bystrica–Piešťany 51:91 (Piešťany: Orosz Szabina 5. Slama Angelika 13).

22. Női kézilabda WHIL, 7. forduló: Olomouc–ŠKP Bratislava 38:20 (ŠKP: Szabó Katalin 0).

22. Női röplabda extraliga, 5. forduló: Senica–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 3).

22–23. Mozgássérült sportolók 11. Delfín-kupája, Érsekújvár – Kemény Viktor (PK Nové Zámky): kétszer 1., 4x2. Hátrányos helyzetű sportolók országos bajnoksága – Kemény Viktor: 7x1. (100 m hát, 50 m pillangó, 100 m mell, 50 m hát, 200 m vegyes, 100 m vegyes, 50 m mell).

23. Sakk extraliga, 2. forduló: ŠK Dunajská Streda–Prakovce 6:2, dunaszerdahelyi pontok: Czebe Attila, Varga Zoltán, Bagi Máté, Csonka Attila István 1–1, Vajda Levente, Petényi Tamás, Bokros Albert, Mészáros Mihály 0,5–0,5.

23. Férfi challenger tenisztorna, Brest, egyes, döntő: Gombos Norbert (szlovákiai)–Yannik Reuter (belga) 7:5, 6:2.

23. 8. futóverseny, Banské (Varannói járás, 6,5 km, 130 résztvevő, 350 m szintkülönbség): 38. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

24. Férfiteke-extraliga, 6. forduló: Vrútky–Fiľakovo 8:0 (3485:3305, Fiľakovo: Telek Tamás 599, Szabó Sándor 548), Inter Bratislava–Piešťany 1:7 (3535:3608, Inter: Varga Tibor 603).

25. Alap- és középiskolások országos mezeifutó-bajnoksága, Liptószentmiklós – alapiskolás fiúk, egyéni (4 km, 29 induló): 1. Dráfi Károly (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár) 14:37.

25. Női kosárlabda extraliga, 6. forduló, pótolt mérkőzés: ŠBK Šamorín–Nitra 69:38 (ŠBK: Cséfalvay Viktória 4, Lelkes Júlia 2, Óvári Viktória 2).

25–30. Karate világbajnokság, Marina di Carrara (33 ország) – kata goyu ryu, kata open és kobudo masters: 1. Kocsis Lajos (szlovákiai): kobudo, long okinawa és kobudo short okinawa: 2. Kocsis Lajos; kata hard: 3. Kocsis Lajos.

26. Férfikosárlabda Eurovia SBL, 6. forduló, előrejátszott mérkőzések: Nitra–Inter Bratislava 78:101 (Inter: Domsitz Márton 4), Karlovka–Svit 82:92 (Karlovka: Hlivák Dalibor 25/4).

27. Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága, röplabdatornja, Ipolyság – lányok: Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Szondy György Gimnázium) 2:0, Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium)–Léva (Czeglédi Péter Református Gimnázium) 2:0), Galánta–Ipolyság 2:1, Komárom–Léva 2:0, Komárom–Galánta 2:0, Ipolyság–Léva 2:0. Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium), 3. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 4. Léva (Czeglédi Péter Református Gimnázium). A győztes csapat: Andruskó Krisztina, Vidovenec Klaudia, Balogh Bernadett, Szakáll Lili, Pampiszli Erika, Nagy Réka, Édes Lili, Papp Cynthia, Szakáll Fanni, Czimbalík Anna. Felkészítő tanár: Hengerics Péter. Fiúk: Ipolyság (Szondy György Gimnázium)–Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium) 2:0, Komárom (Selye János Gimnázium)–Ipolyság (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola) 2:0, Komárom–Galánta 2:0, Ipolyság (Szondy)–Ipolyság (Fergyverneki) 2:1, Galánta–Ipolyság (Fegyverneki) 2:1, Komárom–Ipolyság (Szondy) 2:0. Végeredmény: 1. Komárom (Selye János Gimnázium), 2. Ipolyság (Szondy György Gimnázium), 3. Galánta (Kodály Zoltán Gimnázium), 4. Ipolyság (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola). A győzte csapat: Balogh Kristóf, Dobroczki Tamás, Sánta János, Jánosdeák Márk, Gyurenka Ádám, Gyurkovics Bence, Jenei Máté, Králik Máté, Fekete Ádám, Százvai Ádám. Felkészítő tanár: Hengerics Péter.

29. OTP Bank Liga, 14. forduló: Gyirmót–Debrceni VSC 1:3 (DVSC: Mészáros Károly – a 66. percig), Mezőkövesd–MTK 1:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

29. 19. nyílt szlovák kjokushinkarate-bajnokság, Muzsla (6 ország, 160 versenyző – kumite: 30, kata: 130) – aranyérmesek: Chalmovský Jakub, Hógembuch Richárd, Csányi Árpád, Šnírerová Barbora, Csizmadia Evelin, Jurečka Štefan, Rybár Miroslav, Frunyó Viktor (mind Párkány), ifj. Ollári Csaba, Kolesová Kristína (mind Alistál), Angus Tamás, Murcin Denis (mind Zselíz), Dobošová Evelyn (Érsekújvár). Ezüstérmesek: Válent Ottó, Fábián György, Rácz Boglárka, Blunár Zalán, Tímár Zsolt (mind Párkány), Valach Dániel, Valach Imre, Joba Mária, Szép Csilla (mind Érsekújvár), Molnár Dáriusz Dávid, Timotej Vraník, id. Ollári Csaba, Kukurová Veronika (mind Alistál), Bohdanecký Matej, Varga Zsolt (mind Zselíz), Kürti Csaba, Viszkocs Bálint Krisztián (mind Pozsonyeperjes). Bronzérmesek: Bognár Kornélia, Tóth Kurucz Áron, Fehér Dávid, Vránek Viktor (mind Párkány), Gálik Péter, Murcin Dušan, Zelmanová Terezka (mind Zselíz), Ilon Henrik (Szímő), Kosík Roland (Érsekújvár).

29. XIV. Polgármester-kupa és V. Fodor László Emlékverseny nemzetközi birkózóviadal (4 ország, 121 versenyző), Somorja, kötöttfogás kezdők C (20092010-s születésűek) – 20 kg: 3. Zalka Patrik (vásárúti); 27 kg: 2. Czucz Lukáš, 3. Gönczi Mátyás (somorjaiak). Kezdők B (20072008-as születésűek) – 29 kg: 2. Igrényi Viktória (marcelházai), 3. Huszarovics René és Tóth Kristóf (vásárútiak); 31 kg: 1. Nagy Roland (dunaszerdahelyi), 3. Paradi Kristóf (marcelházai); 33 kg: 1. Kosár Christofer (vásárúti). Kezdők A (20052006-os születésűek) – 36 kg: 2. Remes Krisztián (madari); 40 kg: 1. Sáfrány Mátyás (somorjai); 44 kg: 2. Jelenčič Richárd (naszvadi); 48 kg: 1. Bartalos Marek (somorjai). Fiatalabb diákok – 29 kg: 1. Lakatos Patrik (gútai), 2. Édes János (madari); 33 kg: 3. Horváth Erik (gútai); 37 kg: 2. Galbavý Albin (marcelházai); 44 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 3. Csóka Richárd (vásárúti); 52 kg: 1. Darvas Patrik (dunaszerdahelyi), 3. Huszarovics László (vásárúti); 62 kg: 1. Bertók Nicolas, 2. Szerencsés Gergő; 85 kg: 3. Botló Dominik (dunaszerdahelyiek). Idősebb diákok – 59 kg: 1. Ágh Attila, 2. ifj.Oláh Olivér, 3. Szelle Tamás (somorjaiak) és Nagy Kristóf (dunaszerdahelyi); 66 kg: 1. Paradi József (marcelházai), 2. Gányovics Balázs (dunaszerdahelyi); 73 kg: 3. Kálmán Krisztián (marcelházai); 85 kg: 3. Bazsó Nikolas (vásárúti). Kadettok – 63 kg: 2. Megály Zoltán; 69 kg: 1. Hulman Nikolas (marcelházaiak), 2. Holocsi Bence; 76 kg: 3. Nagy Krisztián (somorjaiak); 100 kg: 2. Szeifert Ramón (marcelházai). U23 – 75 kg: 1. Ahmeti Juszuf (somorjai). Felnőttek – 98 kg: 2. Marcinkó Nikolas (marcelházai), 3. Molnár Péter; 130 kg: 1. Czvedler Tamás, 2. ifj. Szeiler Zoltán (somorjaiak). Csapatverseny: 1. Somorja 112 pont, 2. Marcelháza 48, 3. Dunaszerdahely 44.

29. Westernlovagló Vándorkupa 2016 – végeredmény (összesen 80 lovas indult) – open, szlalom (Pole Banding): 1. Takács Tamás (Vághosszúfalu) 850, 2. Tóth René (Naszvad) 730. Open, hordókerülés (Barrel Race): 2. Tóth René 790, 3. Takács Tamás 730. Profi open, szlalom (Pole Bending): 1. Lednecký Norbert (Felsőszeli) 840, 2. Fehér István  (Ekecs) 700, 3. Fazekaš Barbi (Ógyalla) 620. Profi open, hordókerülés (Barrel Race): 1. Lednecky Norbert 730, 2. Fehér István 700. Községek, városok és rancsok díja: 1. naszvadi KePaso Western Klub (Bobek László, Tóth René).

29. XII. összmagyar nemzeti diákbajnokság, döntő, Pécs – sakk, alapiskolás fiúk: 1. Viczencz Péter, 2. Jakab Béla, 3. Gyurícsek Szilárd (mindhárom Felvidék – Komárom). Középiskolás lányok: 2. Meliska Gabriella (Felvidék – Zselíz), 3. Fűri Friderika (Felvidék – Gúta).

29. XII. összmagyar nemzeti diákbajnokság, döntő, Pécs – asztalitenisz, alapiskolás lányok: 3. Kiss Tamara (Felvidék – Érsekújvár). Középiskolás lányok: 3. Fehér Fruzsina – Selye János Gimnázium, Komárom), középiskolás fiúk: 3. Molnár Viktor (Felvidék – Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla).

29. XII. összmagyar nemzeti diákbajnokság, döntő, Pécs – birkózás, 37 kg: 1. Nagy Nikolasz; 85 kg: 1. Nagy Kevin (mindketten Felvidék).

29. XII. összmagyar nemzeti diákbajnokság, döntő, Pécs – lányok kézilabdatornája – végeredmény: 2. Dunaszerdahely, 3. Nyárasd–Csallóközaranyos (mindketten Felvidék). Díjazottak – gólkirálynő: Pint Lilla, legjobb kapus: Garai Emese (mindketten Nyárasd–Csallóközaranyos).

29. Országos tékvandóbajnokság, Kassa – juniorok, fiúk, +76 kg: 1. Jung Ľuboš (Taekwan Do Academy Nové Zámky).

29. Labdarúgó Fortuna Liga, 14. forduló: Myjava–DAC 1:2 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon; DAC: Kontár Zoltán a 65. percig + 1 gól), Slovan Bratislava–Podbrezová 2:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 69. perctől).

29. Női röplabda extraliga, 6. forduló: Slávia EU Bratislava–Kežmarok 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 7).

29. Női kosárlabda extraliga, 7. forduló: Piešťany–Slovan Bratislava 107:44 (Piešťany: Orosz Szabina 13, Slama Angelika 10; Slovan: Varga Márta 24/8), Ružomberok–Banská Bystrica 77:40 (Ružomberok: Suja Tímea 6).

29. Férfivízilabda extraliga, 2. forduló: Piešťany–KVP Komárno 7:14 (KVP: Szám Tamás 5).

29. Cseh fociliga, 12. forduló: Brno–Jihlava 1:1 (Jihlava: ifj. Urblík József – a 88. percig).

30. Férfiteke-extraliga, 7. forduló: FTC Fiľakovo–Trstené 6:2 (3460:3317, Fiľakovo: Szabó Sándor 593, Telek Tamás 583).

30. III. Büki Gyógyfürdő-Castrum Sec Kupa nemzetközi utánpótlás szabadfogású birkózóverseny (5 ország, 149 induló) – 36 kg: 1. Kovács Ferenc Dániel; 38 kg: 3. Csepi Bendegúz; 46 kg: 1. Bazsó Marek; 50 kg: 3. Varga Balázs; 59 kg: 1. Szerencsés László, +74 kg: 3. Vízy Róbert (mind dunaszerdahelyi).

2017-06-27T11:22:37+00:00 2016.10.04.|Kategória: Krónika, 2016|