2016 november

4. Cseh Labdarúgóliga, 13. forduló: Jihlava–Mladá Boleslav 2:1 (Jihlava: ifj. Urblík József + 1 gól).

4–5. Felnőttek országos birkózóbajnoksága, Privigye – kötöttfogás (17 klub, 59 versenyző), 59 kg (6 induló): 1. Megály Arnold (marcelházai), 2. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 66 kg (4): 2. Lévai Zoltán; 75 kg (5): 1. Jakus Béla (mindketten besztercebányai Dukla), 2. Ahmeti Juszuf (somorjai), 3. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi); 80 kg (6): 1. Horváth Denis (besztercebányai Dukla), 2. Marczinkó Dávid (marcelházai), 3. Sipka Norbert (naszvadi); 85 kg (6): 1. Rigó Richárd (besztercebányai Dukla); 98 kg (12): 2. Molnár József (somorjai), 3. Rohály József (bősi); 130 kg (10): 2. Čech Dávid, 3. Czvedler Tamás (somorjaiak). Szabadfogás (14 klub, 66 versenyző), 57 kg (6): 3. Megály Arnold (marcelházai).

5. OTP Bank Liga, 15. forduló: Debreceni VSC–Mezőkövesd 0:0 (DVSC: Mészáros Károly; Mezőkövesd: Hudák Dávid).

5. 7. Slaňaki Cup hegyifutás, Zámutov (Varannói járás, 11,2 km, 600 m szintkülönbség, 87 résztvevő): 34. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

5. Labdarúgó Fortuna Liga, 15. forduló: Slovan Bratislava–DAC 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 64. perctől + 1 gól; DAC: Kontár Zoltán – a 83. percig), Ružomberok–Myjava 0:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

5. Férfi-kosárlabdaextraliga, 7. forduló: Levice–Karlovka 76:83 (Karlovka: Hlivák Dalibor 14).

5. Női kosárlabda extraliga, 8. forduló: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 105:51 (ŠBK: Lelkes Júlia 7, Óvári Viktória 4), Cassovia Košice–Piešťany 36:94 (Piešťany: Slama Angelika 8), Slovan Bratislava–Ružomberok 37:79 (Slovan: Varga Márta 7; Ružomberok: Suja Tímea 14).

5. Női röplabda extraliga, 7. forduló: Zvolen–Slávai EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

5. Férfi-vízilabdaextraliga, 3. forduló: KVP Komárno–ŠKP Košice 6:9 (KVP: Zakar Péter 3).

6. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék, 1. forduló: DFL Steinitz Roma–SK Dunajská Streda 1:5 (Nikolo Napoli–Petényi Tamás 0,5:0,5, Renzo Ramondino–Bokros Albert 0:1, Folco Ferretti–Bagi Máté 0:1, Roberto Chiaretti–Varga Zoltán 0:1, Carlo Marzano–Mészáros Mihály 0,5:0,5, Vladimiro Satta–Ráchela József 0:1).

6. Férfiteke-extraliga, 8. forduló: Podbrezová–Fiľakovo 7:1 (3699:3463, Fiľakovo: Telek Tamás 550, Szabó Sándor 593).

6. Nyugat-szlovákiai mezeifutó-bajnokság, Trencsén – legfiatalabb diákok, fiúk: 2. Regő Dániel. Idősebb diákok, fiúk: 1. Dráfi Károly, 3. Fülöp István (mindhárman AC Nové Zámky).

7. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék, 2. forduló: Omladinszki Sahovszki Klub Paracsin (szerb)–SK Dunajská Streda 3:3 (Milan Zajic–Petényi Tamás 1:0, Nikola Radovanovics–Bokros Albert 0:1, Dejan Brankovics–Czebe Attila 0,5:0,5, Stefan Mladenivics–Bagi Máté 0,5:0,5, Uros Cvetanovics–Varga Zoltán 0,5:0,5, Matija Ivics–Mészáros Mihály 0,5:0,5).

8. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék 3. forduló: SK Dunajská Streda–Gambit Asseco See Szkopje 3,5:2,5 (Petényi Tamás–G. Petar Arnaudov 1:0, Bokros Albert–Martin Percivaldi 0,5:0,5, Czebe Attila–Orce Dancsevszki 1:0, Bagi Máté–Zoran Sztojcsevszki 0,5:0,5, Varga Zoltán–Dejan Dinev 0,5:0,5, Mészáros Mihály–Nikola Nikolovszki 0:1).

9. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék 4. forduló: SK Dunajská Streda–Asdód (izraeli) 0,5:5,5 (Petényi Tamás–Vaszilij Ivancsuk 0:1, Bokros Albert–Francisco Vallejo Pons 0:1, Czebe Attila–Ilja Szmirin 0,5:0,5, Bagi Máté–Andrej Volokityin 0:1, Varga Zoltán–Kiril Georgiev 0:1, Mészáros Mihály–Arthur Kogan 0:1).

9. Férfi-kosárlabdaextraliga, 8. forduló: Karlovka–Spišská Nová Ves 63:49 (Karlovka: Hlivák Dalibor 14/4).

10. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék 5. forduló: KSK 47 Eynatten (belga)–Dunajská Streda 1,5:4,5 (Martijn Dambacher–Petényi Tamás 0:1, Robin Swinkels–Bokros Albert 0,5:0,5, Patrick Zelbel–Czebe Attila 0:1, Thomas Koch–Bagi Máté 0,5:0,5, Bernard Stilger–Varga Zoltán 0,5:0,5, Luc Vanstreels–Mészáros Mihály 0:1).

10. Nyitrai Esti Futás (273 induló) – idősebb diákok, 1000 m, fiúk: 1. Dráfi Károly 2:59; lányok: 3. Tóth Lili (mindketten AC Nové Zámky).

11. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék, 6. forduló: SK Dunajská Streda–Lagya Kazany 2,5:3,5 (Petényi Tamás–Vlagyiszlav Artyemjev 1:0, Bokros Albert–Gata Kamsky 0:1, Czebe Attila–Artyom Tyimofejev 0,5:0,5, Bagi Máté–Ramil Haszangatyin 0,5:0,5, Varga Zoltán–Ramil Fajzrakmanov 0,5:0,5, Mészáros Mihály–Bulat Murtazin 0:1).

11. Férfi-kézilabdaextraliga, 9. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Šaľa 23:28 (Šaľa: Szapu Viktor 3), Štart Nové Zámky–Pezinok 44:24 (Štart: Gyurics Béla 4, Vadkerti Gábor 6).

11. Férfi-vízilabdaextraliga, 4. forduló: KVP Komárno–Žilina 13:6 (KVP: Zakar Péter 3).

12. Férfi-kosárlabdaextraliga, 9. forduló: Prievidza–Karlovka 92:68 (Karlovka: Hlivák Dalibor 5).

12. Női kosárlabda extraliga, 9. forduló: Ružomberok–Piešťany 65:76 (Ružomberok Suja Tímea 15/3; Piešťany: Slama Angelika 11, Orosz Szabina 2), ŠBK Šamorín–Cassovia Košice 63:46 (ŠBK: Cséfalvay Viktória 7, Lelkes Júlia 0), Slovan Bratislava–Nitra 54:70 (Slovan: Varga Márta 3).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, 9. forduló: Topoľčany–Hlohovec 20:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

12. Női röplabda extraliga, 8. forduló: Slávia EU Bratislava–Prešov 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 7).

12. Idősebb diákok országos közöttfogású birkózóbajnoksága (19 egyesület, 88 versenyző), Somorja – 35 kg: 1. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus); 38 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai), 2. Remes Norbert (madari); 42 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Csicsai Attila (bősi), 3. Csörgő László; 47 kg: 2. Darvas Patrik (dunaszerdahelyiek); 53 kg: 1. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus), 2. Oláh István (rimaszombati), 3. Opálka Kevin (marcelházai); 59 kg: 1. Mezej József, 2. Ágh Attila; 66 kg: 1. Csörgő Áron (bősiek), 3. ifj.Oláh Olivér (somorjai); 73 kg: 1. Kovács Nicolas, 2. Kajtár Sándor (madariak); 85 kg: 1. Nagy Kevin (komáromi); +85 kg: 3. Vízy Róbert (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Komárom 25, 2. Dunaszerdahely 24, 3. Bős 22.

12. Sakk Klubcsapatok Európa Kupája, Újvidék, 7. forduló: Vaalerenga Chess Club–SK Dunajská Streda 2,5:3,5 (Aryan Tari–Petényi Tamás 1:0, Marin Bosiocic–Bokros Albert 0,5:0,5, Kristian Stuvik Holm–Czebe Attila 0:1, Johan-Sebastian Christiansen–Bagi Máté 0,5:0,5, Magne Sagafos–Varga Zoltán 0:1, Bertil Svendsen–Mészáros Mihály 0,5:0,5). Végeredmény (62 csapat indult): 1. Alkaloid Szkopje 12, ...15. SK Dunajská Streda 9.

12. Tizenöt Kilométeres Futás, Slepčany, férfiak: 1. Magyar Imre (AK Veterán Bratislava) 54:24.

12. 44. Peter Ladič Emlékverseny uszonyos és búvárúszó-viadal, Pozsony – D kategória (2003-ban és korábban született versenyzők) – lányok, 25 m palack nélküli búvárúszás: 2. Bertók Anikó 10,31; fiúk, 400 m felszíni úszás: 1. Szarka Gergő (mindketten Barakuda Šaľa) 4:07,11; lányok, 50 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 23,25; lányok, 200 m felszíni úszás: 1. Bertók Anikó 1:53,65; fiúk, 100 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 51,60; lányok, 100 m felszíni úszás: 1. Bertók Anikó 50,64; fiúk, 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Szarka Gergő 57,74; lányok, 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 57,63; 4x100 m váltó, felszíni úszás: 1. Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő, Bertók Anikó) 3:32,06.

12. Karate Szövetségi Kupa, 3. forduló, Nagykürtös – kata, rengokai: 1. Kocsis Lajos, goju ryu: 1. Kocsis Lajos. Kobudo, short: 2. Kocsis Lajos, kobudo, long: 3. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa).

13. Winter Master Series díjugratóverseny, 3. forduló, Dunatőkés – ZM (80 cm): 2. Bogyai Rebeka (Oktáva, dunatőkési Czajlik-rancs). Gyerek Equistyle Winter Cup, Z (100 cm), 6. forduló: 3. Alföldy Lilla (Vesna, dunatőkési Czajlik-rancs) 0/54,55, 0/2ľa).4,30.

13. 47. felszabadulási futóverseny, Strážske (6,5 km, 103 résztvevő): 24. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

13. IV. Palota Kupa nemzetközi kyokushinkarate-viadal, Várpalota – a Seishin Karate Klub dobogósai – 1. helyezettek: Kósa Tamás (serdülők, Dunaszerdahely), Jakab Adrienn (ifjúsági lányok, Csallóközaranyos), Hájas Kornél (serdülők, Dunaszerdahely). 2. helyezett: Domonkos István (ifjúságiak). 3. helyezett: Jandás Szilárd (serdülők, mindketten Csallóközaranyos).

13. 17. Peugeut Slovak Open férfitenisztorna, Pozsony, egyes, döntő: Gombos Norbert (szlovákiai)–Marius Copil (román) 7:6, 4:6, 6:3.

15. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Bécs: Ausztria–Szlovákia 0:0 (Szlovákia: Novota János – a 46. pericg–Saláta Kornél – a 46. percig).

15. Férfivízilabda Világliga, A csoport, 1. forduló, Kassa: Szlovákia–Németország 10:7 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

17. Férfiteke-extraliga, 9. forduló: Fiľakovo–Sučany 6:2 (3461:3363, Fiľakovo: Telek Tamás 611, Szabó Sándor 598), Rakovice–Inter Bratislava 7:1 (3440:3242, Inter: Varga Tibor 562).

17. Férfi-kosárlabdaextraliga, 10. forduló: Karlovka–Komárno 85:91 (Karlovka: Hlivák Dalibor 11).

17. Férfi-kézilabdaextraliga, 10. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Hlohovec 30:28 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 5).

18. Férfi-kézilabda Kihívásos Kupa, 1. forduló, első mérkőzés: HKM Šaľa–KH Kastrioti 31:29 (Šaľa: Szapu Viktor 3).

18. Cseh fociliga, 14. forduló: Jihlava–Zlín 1:3 (Jihlava: ifj. Urblík József – a 68. percig).

18–21. Veterán cselgáncs-világbajnokság, Fort Lauderdale – M2 (35–40 évesek), 100 kg: 3. az Angliában élő gútai Gőgh Tamás (szlovákiai).

19. Országos mezeifutó-bajnokság, Somorja-Csölösztő – idősebb diákok (2,8 km): 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 10:28.

19. ITF női tenisztorna, Antalya, egyes, döntő: Olga Danilovics (szerb)–Juhász Vivien (szlovákiai, 1.) 6:2, 6:3; páros, elődöntő: Berfu Cengiz, Olga Danilovics (török, szerb)–Juhász Vivien, Pia König (szlovákiai, osztrák, 1.) 6:0, 6:4.

19. 10. Tekvandó Ilyo Cup. Kassa – férfiak, 87 kg: 1. Angyal Adrián (Taekwando Hakimi Rožňava).

19. OTP Bank Liga, 16. forduló: Mezőkövesd–Videoton 2:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), MTK–Debrecen 1:1 (DVSC: Mészáros Károly – a 63. percig). 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 16. forduló: Slovan–Ružomberok 2:1 (Slovan: Saláta Kornél–Priskin Tamás – a 76. percig), DAC–Trenčín 2:0 (DAC: Németh Zsolt – a 37. perctől, Kontár Zoltán, Mészáros András – a 90.+ perctől), Myjava–Žilina 1:2 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Senica–Zlaté Moravce 1:3 (Senica: Varga Péter – a 60. percig).

19. Férfi-kézilabda Kihívásos Kupa, 1. forduló, visszavágó: HKM Šaľa–KH Kastrioti 29:22 (Šaľa: Szapu Viktor 3).

19. Női röplabda extraliga, 9. forduló: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

19. Női kosárlabda Eb-selejtező, Pöstyén: Szlovákia–Izland 86:40 (Szlovákia: Slama Angelika 16).

19. Férfi-kosárlabdaextraliga, 11. forduló: Inter Bratislava–Karlovka 104:69 (Inter: Domsitz Márton 6; Karlovka: Hlivák Dalibor 14/3).

20. Winter Master Series díjugratóverseny, 4. forduló, Dunatőkés – ZM (80 cm): 3. Bogyai Rebeka (Oktáva, dunatőkési Czajlik-rancs) 0/67,12 (-0,88). Gyerek Equistyle Winter Cup (100 cm), 7. forduló: 1. Végh Norbert (Pán Péter, dunatőkési Czajlik-rancs) 0. Horse TV Pony Cup, ZM, 6. forduló: 2. Alföldy Lilla (Amanda, dunatőkési Czajlik-rancs) 0.

20. Diák- és ifjúsági cselgáncsnagydíj, Martin – fiatalabb diákok, lányok, 40 kg: 1. Szabó Margaréta; fiúk, 50 kg: 2. Czina Gergő. Idősebb diákok, 55 kg: 1. Keszeli Róbert. Ifik, lányok, 52 kg: 1. Szabó Veronika (mind gútaiak).

21. Férfiteke-extraliga, 10. forduló: Spišská nová Ves–Fiľakovo 5:3 (3516:3444, Fiľakovo: Telek Tamás 597, Szabó Sándor 569), Inter Bratislava–Trstená 6:2 (3475:3406, Inter: Varga Tibor 623).

22. Férfi-kézilabdaextraliga, 10. forduló, pótolt mérkőzés: Modra–HKM Šaľa–26:28 (Šaľa: Szapu Viktor 2).

23. Férfi-kosárlabdaextraliga, 12. forduló: Karlovka–Nitra 92:65 (Karlovka: Hlivák Dalibor 20/4).

23. Női röplabda extraliga, 10. forduló: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 14).

23. Női kosárlabda Eb-selejtező, Pöstyén: Szlovákia–Magyarország 49:68 (Szlovákia: Slama Angelika 10).

23. Férfi-kézilabdaextraliga, 11. forduló, előrejátszott mérkőzés: Prešov–Štart Nové Zámky 41:27 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 8/2), Považská Bystrica–Topoľčany 28:23 (Topoľčany: Ivanov Sándor 2).

23. 3. Igazgatói Kupa ifjúsági lányok nemzetközi kézilabdatornája, Dunaszerdahely: Komáromi Városi VSE–Batthyány Lajos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola, Pápa 11:14, Komárom–Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely 9:16, Komárom–Egészségügyi Középiskola, Dunaszerdahely 16:1, Pápa–Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely 12:23, Pápa–Egészségügyi Középiskola, Dunaszerdahely 21:3, Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely–Egészségügyi Középiskola, Dunaszerdahely 18:0. Végeredmény: 1. Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely, 2. Pápa, 3. Komárom, 4. Egészségügyi Középiskola, Dunaszerdahely. A győztes csapat: Ibolya Csilla, Vajas Krisztina, Sághy Dóra Emese–Varga Beáta, Czetli Krisztina, Karika Dominika, Mészáros Szabina, Török Réka, Balázs Réka, Bosák Cyntia, Csontos Lilla, Józan Réka, Posvancz Rebeka, Rudy Brigitta, Šesták Margit, Varga Edina. Edző: Németh Lívia.

23–25. fiatalabb diákok téli országos úszóbajnoksága, Alsókubin (50 klub, 245 induló) – lányok, 100 m mell: 2. Berkes Tamara (komáromi KomKo) 1:17,37; 50 m gyors: 3. Berkes Tamara 29,58; 200 m mell: 2. Berkes Tamara 2:47,10.

25. 24. Nagymihályi Futóverseny (7,7 km, 149 résztvevő): 35. (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 50. (D kategória 3.) Papp Zoltán (mindketten nagykaposiak).

25. Iskolások fedett pályás atlétikai versenye, Pozsony, 4. forduló, idősebb diákok, 800 m: 1. Dráfi Károly 2:08,45; 60 m: 2. Dráfi Károly 7,99. Fiatalabb diákok, lányok, távolugrás: 1. Farkas Lea 432 cm, 60 m: 2. Farkas Lea 9,47; fiúk, magasugrás: 2. Vörös Bálint (mindhárman AC Nové Zámky) 152 cm.

25. Férfi-kézilabdaextraliga, 11. forduló, előrejátszott mérkőzés: Pezinok–HKM Šaľa 18:37 (Šaľa: Szapu Viktor 4).

26. Labdarúgó Fortuna Liga, 17. forduló: Trnava–Myjava 3:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), DAC–Michalovce 2:1 (DAC: Kontár Zoltán, Mészáros András – a 89. perctől), Podbrezová–Senica 2:0 (Senica: Varga Péter), Žilina–Slovan 2:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás).

26. Férfi-kosárlabdaextraliga, 13. forduló: Košice–Karlovkaa 93:81 (Karlovka: Hlivák Dalibor 13).

26. Női kosárlabda extraliga, 10. forduló: Cassovia Košice–Ružomberok 44:90 (Cassovia: Kovács Noémi 0; Ružomberok Suja Tímea 15/3), ŠBK Šamorín–Poprad 69:63 (ŠBK: Cséfalvay Viktória 0, Lelkes Júlia 0).

26. Női röplabda extraliga, 11. forduló: Trnava–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

26. ITF női tenisztorna, Antalya, páros, döntő: Dia Evtimova, Melis Sezer (bolgár, török, 2.)–Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 1.) 6:4, 6:3.

26. Zagreb Cup nemzetközi cselgáncstorna, Zágráb – fiatalabb diáklányok, 40 kg: 1. Szabó Margaréta (gútai). Korosztálya legtechnikásabb versenyzője volt a tornán.

26. OTP Bank Liga, 17. forduló: Haladás–Debreceni VSC 1:0 (DVSC: Mészáros Károly – a 71. perctől), Újpest–Mezőkövesd 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

26. Ifjúsági Szlovák Úszóliga – döntő és Uszonyos Úszó Szlovák Kupa, Zsolna – D kategória, 50 m felszíni úszás: 1. Bertók Anikó 23,21; fiúk, 800 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő (mindketten Barakuda Šaľa) 8:54,01; lányok, 800 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 8:49,89; fiúk, 100 m felszíni úszás: 3. Szarka Gergő 53,03.

26. 16. Verestóy Tibor Emlékverseny nemzetközi szabadfogású birkózóviadal, Székelyudvarhely (3 ország, 190 versenyző) – fiatalabb diákok, 36 kg: 2. Kovács Ferenc Dániel; 44 kg: 1. Bazsó Marek; 48 kg: 1. Darvas Patrik; 60 kg: 1. Szerencsés László. Idősebb diákok, 44 kg: 2. Csörgő László; 50 kg: 3. Gaál András. Kadettok, 85 kg: 3. Horváth Nicolas (mind dunaszerdahelyi).

26. Cseh fociliga, 15. forduló: Příbram–Jihlava 0:0 (Jihlava: ifj. Urblík József).

30. Férfi-kézilabdaextraliga, 12. forduló, előrejátszott mérkőzés: HKM Šaľa–Pezinok 31:20 (Šaľa: Szapu Viktor 3).

2017-06-01T09:42:25+00:00 2016.11.10.|Kategória: Krónika, 2016|