2016 május

1. ITF női tenisztorna, Wiesbaden, egyes, elődöntő: Viktoria Kan (orosz)–Juhász Vivien (szlovákiai) 3:6, 6:4, 6:2; páros, elődöntő: Steffi Distelmans, Demi Schuurs (belga/holland, 4.)–Ema Burgic-Bucko, Juhász Vivien (bosnyák, szlovákiai) 6:7, 6:4, 11:9.

 

1. 16. Nagymihályi Félmaraton (135 résztvevő): 18. (D kategória 2.) Papp Zoltán (nagykaposi).

 

1. Polgármester-kupa nemzetközi utánpótlás birkózótorna, Ólubló (4 ország, 108 versenyző) – diákok, 35 kg: 3. Csepi Bendegúz; 38 kg: 3. Csörgő Tamás; 42 kg: 2. Csörgő László; 59 kg: 3. Gányovics Balázs; 62 kg: 1. Szerencsés Gergő. Kadettok, 66 kg: 2. Farkas Krisztián (mind dunaszerdahelyi).

 

1. Birkózó Diákliga, II. forduló, Dolné Vestenice (11 klub, 189 versenyző) – 20 kg: 2. Hodossy Zoltán; 22 kg: 3. Bodó Barnabás; 24 kg: 2. Pálos Flórián; 36 kg: 3. Kovács Ferenc Dániel; 40 kg: 1. Csörgő Tamás, 2. Csörgő László; 44 kg: 1. Darvas Patrik, 3. Szakács Dominik; 53 kg: 1. Nagy Nico Kristóf; 57 kg: 1. Bertók Nicolas; 59 kg: 3. Gányovics Balázs; 73 kg: 1. Botló Dominik; 85 kg: 3. Vízy Róbert (mind dunaszerdahelyi).

 

1. 7. Westernlovagló Vándorkupa, 1. állomás, Izsa (32 páros) – open, szlalom: 1. Uzsák Miki (Chicko, Kameničná), 2. Takács Tamás (Rómeo, Takács western ranch Dlhá n/V), 3. Tóth René (Kamikadze, Victory Ranch Zemné). Profi open: 1. Vajda János (Nico Freckles, JK Kelemantia/JK Czajlik Ranch). Open, hordókerülés: 3. Tóth René (Kamikadze, Victory Ranch Zemné).

 

2. 30. Labdarúgó Fortuna Liga, 30. forduló: Žilina–Slovan Bratislava 0:0 (Slovan: Saláta Kornél).

 

2. Férfiröplabda extraliga, a 3. helyért, harmadik mérkőzés: Košice–VKP Spartak UJS Komárno 3:1 (Spartak: Ferencz Dávid 0). Bronzérmes a kassai csapat.

 

4. Női kosárlabda extraliga, a 7. helyért: Poprad–Slovan Bratislava 54:58 (Slovan: Varga (Horony) Márta 0).

 

4. Paraúszó Európa-bajnokság, Funchal – SB7, férfiak, 100 m mell: 6. Kemény Viktor (szlovákiai) 1:30,58.

 

6. Labdarúgó Fortuna Liga, 31. forduló: Žilina–Skalica 1:0 (Skalica: Hudák Dávid).

 

6–7. Junior művészikerékpár-Európa-bajnokság, Baar, női négyes: 2. Szlovákia (Domin Henrietta, Mészáros Kinga, Glofák Viktória, Molnár Anikó) 151,58; női páros: 5. Kulich Eszter, Rákócza Dóra (mind gútai) 42,42.

 

7. Labdarúgó Fortuna Liga, 31. forduló: Senica–Podbrezová 0:1 (Senica: Kontár Zoltán, Almási László, Varga Péter – a 77. perctől), Myjava–DAC 3:0 (DAC: Straka Gábor – a 77. percből), Slovan–Trenčín 0:4 (Slovan: Saláta Kornél).

 

7. Női kosárlabda extraliga, a 7. helyért, ötödik mérkőzés: Slovan Bratislava–Poprad 71:52 (Slovan: Varga (Horony) Márta 3).

 

7. Kajak-kenu ellenőrzőverseny, Pozsony – 200 m, K2: 1. Gelle Péter, Zaťko 32,86; C1: 2. Farkas Vince 44,28. 500 m, K1: 1. Linka Tibor 1:39,45, 3. Tarr György 1:40,59; C1: 2. Farkas Vince 1:57,49. 1000 m, K1: 2. Linka Tibor 3:30,40, 3. Gelle Péter 30:30,72; K2: 1. Denis Myšák, Linka Tibor 3:21,59, 2. Jankovič, Jakubík Gábor 3:21,89, 3. Demin Viktor, Adam Botek 3:33,23; C1: 2. Farkas Vince 4:04,28.

 

7. Félmaraton, Tolmács – férfiak: 1. Magyar Imre (AK Veterán Bratislava) 1:15:05.

 

7. 2. Májusi Futás Az Egészségért, Nyárasd – 10 km, férfiak: 1. Képesi Attila (Bősi Futóklub) 41:07, 2. Bíró Attila (Dunaszerdahely) 44:10, 3. Benkovics Gábor (Benkovics and Friend) 44:35; kategóriagyőztesek: Dorák Fábián (Nyárasd) 50:56 (A), Képesi Attila (Bősi Futóklub) 41:07 (B), Bíró Attila (Dunaszerdahely) 44:10 (C), Lelkes József (Nyárasd) 46:57 (F). 10 km, nők: 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 46:57, 2. Sándor Éva (Bősi Futóklub) 54:23; kategóriagyőztesek: Pollák Mária (Ekecs) 1:01:44 (H), Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 46:57 (J), Sándor Éva (Bősi Futóklub) 54:23 (K). 5 km, férfiak: 3. Zsoldos Roland (Vásárút) 20:05; kategóriagyőztesek: Uher Péter (Albár) 27:08 (A), Méhes Dávid (Bősi Futóklub) 20:28 (B), Zsoldos Roland (Vásárút) 20:05 (C), Földes Csaba (Csicsó) 24:33 (E), László Árpád (Alistál) 32:15 (G). 5 km, nők: 1. Heringh Veronika (Csallóköz Marathon Club) 21:11, 2. Klučka Vivien (Izsa) 21:49; kategóriagyőztesek: Klučka Vivien (Izsa) 21:49 (H), Váradi Csilla (Csallóközkürt) 28:01 (I), Heringh Veronika (Csallóköz Marathon Club) 21:11 (J).

 

7. IX. Szőlőhegyi Futóverseny, Bátorkeszi – I. kategória (600 m, lányok, 2205–2008-as születésűek): 3. Kis Lili (Komárom) 2:37. V. kategória (4300 m, lányok, 1997-2000-es születésűek): 2. Misák Barbara (Bátorkeszi) 22:30. VI. kategória (10 000 m, fiúk, 1997-2000-es születésűek): 1. Müller Konrád (Karva) 47:51, 2. Hornyák Arnold 60:32, 3. Kalocsányi Dániel (mindketten Bátorkeszi) 60:33. VII. kategória (4300 m, nők, 1977-1996-os születésűek): 1. Bakó Barbara (Bátorkeszi) 18:26, 2. Molnár Nikoletta (Szentpéter) 20:28, 3. Gábor Zsuzsanna (Komárom) 21:24. VIII. kategória (4300 m, nők, 1972-1976-os születésűek): 3. Szép Annamária (Párkány) 23:33. IX. kategória (10 000 m, férfiak, 1977-1996-os születésűek): 2. Dömény János (Párkány) 35:52, 3. Mácsodi Gábor (Szenc) 36:12. XI. kategória (10 000 m, férfiak, 1957-1966-os születésűek): 1. Tücsök Róbert (Dunamocs) 41:28. XII. kategória (10 000 m, férfiak, 1956-ig születettek): 3. Gergely Bálint (Szenc) 64:50.

 

7. III. villámsakktorna, Bátorkeszi (30 induló) -- diákok: 1. Gyurícsek Szilárd, 2. Gyurícsek Ákos (mindketten KSC Komárom). Díjazottak -- legjobb bátorkeszi helyezett: Bárczi Tibor, legjobb bátorkeszi diák: Mogyorósi Zsolr (mindketten bátorkeszi EuroPRESS), legjobb 60 év feletti játékos: Szendi László (Ekel).

 

7. Lovastorna Szlovák Kupa, 2. forduló, Vágsellye – juniorok: 1. Hakszer Lea (JK Rusty Šaľa) 6,685.

 

7. Sportlövő Grand Prix-verseny a II. világháború befejezésének 71. évfordulójára, Zselíz (34 induló) – kisöbű puska, 50 m, fekvő, férfiak: 2. Gyűrűsi Péter (Érsekújvár) 248; szeniorok A (49--59 évesek): 3. Dobó László (Zselíz) 256; szeniorok B (60 év felett): 2. Csala Ferenc (Ipolyság) 287.

 

7. Gömöri Kupa nemzetközi birkózótorna, Rimaszombat (4 ország, 127 versenyző) – idősebb diákok, 32 kg: 3. Galbavý Albín (Marcelháza); 35 kg: 1. Remes Norbert (Madar); 59 kg: 1. Megály Zoltán; 66 kg: 3. Kálmán Krisztián (mindketten Marcelháza); 73 kg: 1 .Kovács Nicolas (Madar). U23, 56 kg: 1. Megály Arnold (Marcelháza).

 

7. 7. Westernlovagló Vándorkupa, 2. állomás, Gúta (56 páros) – open, szlalom: 1. Tóth René (Kamikadze, Victory ranch Zemné), 2. Takács Tamás (Rómeo, Takács western ranch Dlhá n/V). Profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Rodeo Ranč Okoč), 2. Vajda János (Nico Freckles, JK Kelemantia Iža). Open, hordókerülés: 2. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, JK Vrakúň), 3. Tóth René (Kamikadze, Victory ranch Zemné). Profi, open: 1. Fehér István (Hercegnő, Rodeo Ranč Okoč), 3. Vajda János (Nico Freckles, JK Kelemantia Iža).

 

7. 33. félmaraton (81 induló), Tolmács – férfiak: 1. Magyart Imre (AK Veterán Bratislava) 1:15:05.

 

7–8. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Ludbreg (13 ország, 607 versenyző) – idősebb diákok, 63 kg: 1. Csörgő Áron. Kadettok, 76 kg: 3. Csöllei Márton (mindketten bősiek).

 

8. Wing For LIfe Run, Pozsony: 1. Švajda Gábor (pozsonyi-udvardi) 54 km.

 

11. Férfikézilabda extraliga, a harmadik helyért, első mérkőzés: Topoľčany–Šaľa 26:24 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1; Šaľa: Szapu Viktor 1).

 

11. Férfivízilabda extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Slávia UK Bratislava–ČH Hornets Košice 8:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3; ČH: Vidumanský László 1).

 

13. Labdarúgó Fortuna Liga, 32. forduló: Skalica–DAC 2:1 (Skalica: Hudák Dávid; DAC: Horváth Béla – a 46. percből), Michalovce–Slovan 1:1 (Slovan: Priskin Tamás – a 68. percig + 1 gól).

 

14. Országos karatebajnokság, Poprád – küzdelem: 1. Kurucz Erika Réka (7 éves), 3. Lakatos Erika (mindketten gútai Corvin HE).

 

14. mozgatLAK – 4. Fuss a gazdátlan kutyák megmentéséért – jótékonysági verseny (203 induló) – ovisok: 1. Németh Viktor, 2. Cseh Vivien, 3. Gál Nóra (mind Lakszakállas). Alapiskolások, alsó tagozatosok, fiúk: 1. Szokol Dominik, 2. Almási Szilveszter, 3. Csonka Dávid (mind Lakszakállas); lányok: 1. Klučka Dominika (Izsa), 2. Patócs Elizabeth (Bogya), 3. Oláh Lilla (Lakszakállas). Alapiskolások, felsőtagozatosok, fiúk: 1. Sanka Sebastián (Szilas), 2. Pasztorek Ádám (Lakszakállas), 3. Filkó Gábor (Gellér); lányok: 1. Molnár Barbara (Lakszakállas), 2. Keszeg Karin, 3. Szakács Rebeka (mindketten Szilas). Hobbifutás (2 km), nők, 39 évig: 1. Klučka Vivien (Izsa) 6:58; 2. Molnár Mónika (Lakszakállsa) 8:10, 3. Farkas Alexandra (Tany) 8:32, 40 év felett: 1. Tóth Anikó (Gúta) 9:15; férfiak, 39 évig: 1. Fülöp István (Bős) 5:54, 2. Macejkó Dávid (Lakszakállas) 6:04, 3. Nagy Fernandó (Feketenyék) 6:36, 40 év felett: 2. Józsa Gyula (Nagymegyer) 8:26. Minimaraton (10 km) – férfiak, 15–39 évesek: 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő) 32:23, 2. Képesi Attila (Bős) 35:20, 3. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 35:30, 40–49 évesek: 1. Vajas Roland (Dunaszerdahely) 38:39, 2. Király Mátyás (Bős) 40:46, 3. Soóky Gergely (Lakszakállas) 49:19, 50–59 évesek: 1. Tücsök Róbert (Dunamocs) 38:48, 2. Földes Csaba (Csicsó) 47:59, 60 év felettiek: 2. Lelkes József (Nyárasd) 41:44, 3. Molnár László (Nagymegyer) 44:28; nők: 15–34 évesek: 1. Kún Meton Martina (Nagylúcs) 52:04, 3. Bartal Zsuzsa (Lakszakállas) 58:53, 35–49 évesek: 1. Hering Veronika (Csallóközkürt) 42:25, 2. Patus Éva (Komárom) 49:00, 3. Tóth Ágota (Lakszakállas) 55:10; 50 év felettiek: 2. Gyurkovics Erika (Szentmihályfa) 48:27.

 

14. Férfikézilabda extraliga, a harmadik helyért, második mérkőzés: Šaľa–Topoľčany 27:22 (Šaľa: Szapu Viktor 2; Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

 

14. Alison Slovakia Open nemzetközi para-asztalitenisztorna, Pozsony – TT8, egyéni: 3. Csejtey Richárd (szlovákiai).

 

14. Nemzetközi sportlövőtorna, Brünn, férfitrap: 2. Vass Gyula (szlovákiai) 117, elődöntő: 12, döntő: 12+1.

 

14. Országos karatebajnokság, Bazin – kata, férfiak: 1. Kocsis Lajos; lányok: 3. Pozsonyi Laura (mindketten KK Duslo Šaľa). Csapat, 6-8 évesek: 1. KK Duslo Šaľa (benne: Pozsonyi Laura). Kobudo long, férfiak: 2. Kocsis Lajos.

 

14–15. Országos uszonyosúszó-bajnokság, Vágsellye – férfiak, 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:30,56; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:12,29; női 50 m palackos búvárúszás: 3. (A kategória 2.) Bertók Bernadett 21,21; férfi 1500 m felszíni úszás. 2. (D: 1.) Szarka Gergő 17:07,74; női 100 m felszíni úszás, A: 2. Bertók Bernadett 51,46, D: 1. Bertók Anikó (mind Barakuda Šaľa) 52,19; női 50 m felszíni gyorsúszás: 3. (A: 2.) Bertók Bernadett 25,81, D: 1. Bertók Anikó 26,34; női 50 m felszíni úszás, A: 3. Bertók Bernadett 22,65, D: 2. Bertók Anikó 23,24; férfi 200 m felszíni gyorsúszás, D: 2. Szarka Gergő 2:12,09; női 200 m felszíni úszás, D: 2. Bertók Anikó 1:58,13; férfi 800 m felszíni úszás: 3. (D: 1.) Szarka Gergő 8:40,15; női 100 m felszíni gyorsúszás: 2. (A: 1.) Bertók Bernadett 56,81, D: 2. Bertók Anikó 58,76; férfi 400 m felszíni úszás, D: 2. Szarka Gergő 4:19,16; női 200 m felszíni gyorsúszás: 3. (D: 2.) Bertók Anikó 2:12,88. Váltók, 4x200 m felszíni úszás, férfiak, A: 2. Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő) 7:29,84; 4x200 m felszíni úszás, nők: 2. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Bernadett) 7:34,39; 4x100 m felszíni úszás, férfiak: 2. (A: 2.) Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő) 3:09,43; 4x100 m felszíni úszás: 2. (B: 1.) Barakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó) 3:21,33. 

 

15. 6. tíz kilométeres futóverseny, Varannó (98 résztvevő): 22. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

 

15. Rimaszombat nemzetközi cselgáncs nagydíja (9 ország, 479 versenyző) – mini diák, 68 kg: 3. Tánczos Márton. Fiatalabb diákok, lányok, 36 kg: 2. Szabó Margaréta; fiúk. Idősebb diákok, 55 kg: 3. Keszeli Róbert (mind gútai).

 

18. Férfikézilabda extraliga, harmadik mérkőzés: Topoľčany–Šaľa 25:30 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0; Šaľa: Szapu Viktor 3).

 

20. Labdarúgó Fortuna Liga, 33. forduló: Trenčín–Skalica 2:1 (Skalica: Hudák Dávid), Slovan Bratislava–Podbrezová 2:2 (Slovan: Priskin Tamás + 1 gól), Senica–Myjava (Senica: Almási László); Ružomberok–DAC 3:0 (DAC: Szépe János, Mészáros András – a 67. perctől).

 

21. 3. futóverseny, Rudľov: 32. (D kategória 2.) Papp Zoltán (nagykaposi).

 

21. Országos natural testépítő- és és fitneszbajnokság a SANK-INBA égisze alatt, Gúta – férfiak, 180 cm-ig (4 induló): 2. Erős László; férfiak, 180 cm fölött (10): 3. Vadkerti Igor (mindketten ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda); Masters férfiak I (40–50 évesek, 9): 2. Erős László; Masters férfiak III (60 év fölött, 2): 1. Tóth Kálmán (ŠK Atlas Kolárovo); fitnes bikini 23 éves korig, 164 cm fölött (9): 3. Czére Kinga (Bátorove Kosihy); fitnes figura, 165 cm-ig (9): 2. Libai Anasztázia (ŠK Arena Relax Team Dunajská Streda).

 

21. 4. futóverseny, Gáň (339 induló) – férfiak (8880 m), 60 év felett: 2. Lelkes József (Nyárasd) 38:12. Ifik (2220 m): 1. S. Kivaroth (Galánta – magyar gimnázium) 8:45. Diákok, kategóriagyőztesek: Holzhei D. (Zsitvabesenyő), Füzék K (Felsőszeli).

 

21. Lovastorna Szlovák Kupa, III. forduló, Ivanka pri Dunaji – junior lányok: 1. Hakszer Lea (KCM Vaultinghorses, JK Ruszty Šaľa) 7,198.

 

21. Férfikézilabda extraliga, a harmadik helyért, negyedik mérkőzés: Šaľa–Topoľčany 27:25 (Šaľa: Szapu Viktor 4; Topoľčany: Ivanov Sándor 0). A vágsellyeiek 3:1-re nyerték a sorozatot, a klub 2008-as alapítása után először lett érmes az extraligában.

 

21. Nemzetközi cselgáncstorna, Zeltweg (64 klub, 450 versenyző) – 1. Tánczos Márton; 3. Keszeli Róbert (mindketten gútaiak).

 

21–22. Erőemelő és fekvenyomó-bajnokság – fekvenyomás, veteránok 82,5 kg: 1. a 73 éves Kollár László 122,5 kg – új Európa-csúcs. Juniorok, 100 kg: 1. Vincze Ádám 500 kg. Felnőttek, 125 kg: 1. Lehotkai Ákos 687,5 kg; 140 kg: 1. (abszolút sorrend: 3.) Vörös Sándor (mind PCU Komárno) 825 kg.

 

21–22. 33. Lidice Kupa a klub alapításának 110. évfordulója alkalmából, Kladno (8 ország, 324 versenyző) – gyerekek, 43 kg: 2. Bartalos Marek. Fiatalabb diákok, 43 kg: 1. Szeiler Mátyás; 57 kg: 1. Mezej József; 63 kg: 1. Csörgő Áron (Bősi Birkózó- és Sportklub). Idősebb diákok, 58 kg: 2. Ágh Atilla; 63 kg: 1. Szeif Lukáš (Bősi Birkózó- és Sportklub), 3. ifj. Oláh Olivér; 69 kg: 1. Kovács Nicolas; 80 kg: 2. Vajas Vilmos (Bősi Birkózó- és Sportklub). Kadettok, 63 kg: 1. Hulman Nikolas; 100 kg: 2. Szeifert Ramón.

 

22. Országos hosszú távú kajak-kenubajnokság, Trencsén – 5 km, férfiak, K1: 3. Demin Viktor (ŠKP Bratislava) 22:06,714; K2: 1. Adam Botek, Demin Viktor (Kajak & kanoe klub Komárno/ŠKP Bratislava) 20:44,646. Juniorok, fiúk, K1:, 3. Zalka Csaba (KCK Šamorín) 22:18,374; K2: 1. Martin Nemček, Zalka Csaba (KRK Nováky/KCK Šamorín) 20:44,526, 3. Horváth Balázs, Libai Denis (KCK Šamorín) 21:24,956; C1: 3. Csontos István (Kajak & kanoe klub Komárno) 26:06,804. 

 

23. Alapiskolások lévai járási atlétikai bajnoksága, Ipolyság – fiúk, krikettlabdadobás: 3. Müller Péter (Juhász Gyula Alapiskola, Léva) 63,20 m; 4x60 m váltó: 3. zselízi magyar alapiskola 32,31. Lányok, 300 m: 3. Nagy Vanda (Juhász Gyula AI, Léva) 52,45; 800 m: 1. Jakab Napsugár (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság) 2:43,14, 2. Tóth Lili (Juhász Gyula AI, Léva) 2:44,46; távolugrás: 2. Gaál Boglárka 393 cm, 3. Lešťan Annabella (mindketten zselízi magyar alapiskola) 384 cm; 4x60 m váltó: 1. zselízi magyar alapiskola 36,40, 3. Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság 37,61.

 

27. Felkészülési labdarúgó-találkozó, Wels: Szlovákia–Grúzia 3:1 (Szlovákia: Novota János – a 62. perctől–Saláta Kornél).

 

27. Férfivízilabda extraliga, döntő, második mérkőzés: Slávia UK Bratislava–KVP Nováky 5:10 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1). A 3. helyért, második mérkőzés: ŠKP Modrí draci Košice–Hornets Košice 4:6 (Hornets: ifj. Vidumanský László 1).

 

27–29. 4. Conquest Cup – Fetih Kupasi nemzetközi történelmi íjászverseny. Isztambul (22 ország, 284 versenyző) – távlövés: 1. Bogár Péter (marcelházai Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub) 429 m. 

 

28. V. Csallóköz-Kupa nemzetközi korosztályos szabadfogású birkózótorna, Dunaszerdahely (6 ország, 162 versenyző) – fiatalabb diákok, 33 kg: 2. Kovács Ferenc (dunaszerdahelyi); 35 kg: 2. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Remes Norbert (madari); 40 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyi); 44 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 3. Bazsó Marek; 52 kg: 2. Szerencsés László (dunaszerdahelyiek); 57 kg: 1. Ifj. Mezej József (somorjai), 2. Bertók Nicolas (dunaszerdahelyi), 3. Cafik Máté (nagymegyeri); 62 kg: 2. Szerencsés Gergő; 73 kg: 2. Botló Dominik. Idősebb diákok, 38 kg: 1. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyiek); 42 kg: 3. Csörgő László; 59 kg: 1. Gányovics Balázs (dunaszerdahelyiek); 66 kg: 2. Kajtár Sándor (madari); 85 kg: 3. Nagy Kevin (komáromi Spartacus). Kadettok, 58 kg: 2. Hakszer Balázs; 63 kg: 2. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyiek), 3. Sluka István (madari). Juniorok, 66 kg: 1. Gaál Attila; 74 kg: 2. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyiek); 120 kg: 1. Marczinkó Nicolas. Kadett lányok, 49 kg: 1. Kurcz Anna, 2. Lická Simona (marcelházaiak); 52 kg: 1. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyi), 2. Molnár Zsuzsanna (nagymegyeri), 3. Pintér Vanessa (komáromi Spartacus); 60 kg: 3. Kósa Kata (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahelyi Birkózóklub 100.

 

28. Nemzetközi kyokushinkarate-viadal, Františkovy Lázně – a Seishin Karate Klub dobogósai: 1. Cserepes Zoltán (Nemesócsa), Markovics Ádám (Keszegfalva), Kagyerják Tamás, Vígh Vivien (Ekecs). 2. Fodor Gergő, Kósa Tamás, Rózsa Anna (Dunaszerdahely), Lovász Miklós (Keszegfalva), Bajcsi Adrián (Ekecs).

 

28. Fiatalabb és idősebb diákok országos cselgáncsbajnoksága, Zsolna – fiatalabb diákok, 36 kg: 1. Szabó Margaréta; 50 kg: 3. Czina Gergő; +63 kg: 3. Gulyás Gábor Zsombor. Idősebb diákok, 55 kg: 2. Keszeli Róbert (mind gútai).

 

28. DGSprint 2016, Gúta (438 induló) – 12 km, férfiak: 1. Krascsenits Dávid 46:11. 6 km, férfiak: 1. Németh Erik 26:23,3. 3 km, férfiak: 1. Mihalek Patrik 10:54,8, nők: 1. Kalmár Annabella 13:37,8.

 

28. 1. Futás a Dobšinái Paradicsomban (10 km, 341 résztvevő): 92. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

 

28. Nemzetközi kajak-kenu regatta, Pöstyén – U23, 500 m, férfiak, K2: 3. Adam Botek, Demin Viktor (szlovákiaiak) 1:33,820.

 

28. Országos egyéni súlyemelő-bajnokság, Besztercebánya – +105 kg: 3. Holocsi Krisztián (MKVaSŠ Veľký Meder) 320 kg (140+180).

 

28. Kajak-kenu Vk-viadal, Račice – 1000 m, férfiak, K4: 3. Szlovákia (benne: Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor) 2:56,159.

 

28. Férfivízilabda extraliga, döntő, harmadik mérkőzés: KVP Nováky–Slávia UK Bratislava 12:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4) – bajnok a Nováky. A 3. helyért, harmadik mérkőzés: Hornets Košice–ŠKP Modrí draci Košice 10:5 (Hornets: ifj. Vidumanský László 2) – a Hornets a harmadik.

 

29. Szlovákia Nagydíja nemzetközi koronglövő verseny, Nagyszombat – férfitrap: 1. Varga Erik (ŠCP Bratislava) 120 (selejtező) – elődöntő: 13, döntő: 14.

 

29. 1. Tíz kilométeres futás, Vyšný Kazimír (Varannói járás, 76 résztvevő): 18. (D Kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina), 24. (D Kategória 2.) Vargaestók Géza, 26. (D Kategória 3.) Papp Zoltán (mindketten Nagykapos).

 

 

 

 

 

 

2016-05-05T06:27:52+00:00 2016.05.05.|Kategória: Krónika, 2016|