2016 március

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 21. forduló: Senica–Zlaté Moravce 1:1 (Senica: Kontár Zoltán, Almási László – a 69. perctől).

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 21. forduló: DAC–Skalica 1:0 (DAC: Horváth Béla – a 70. perctől; Skalica: Hudák Dávid).

 

2. Női kosárlabda extraliga, 25. forduló: Poprad–Ružomberok 44:75 (Ružomberok: Suja Tímea 11), Piešťany–ŠBK Šamorín 73:43 (Piešťany: Orosz Szabina 4; ŠBK: Slama Angelika 11, Lelkes Júlia 2, Fekete Nikolett 8, Óvári Viktória 0).

 

3. Női kosárlabda extraliga, 26. forduló, előrehozott meccs: ŠBK Šamorín–Good Angels Košice 43:104 (ŠBK: Slama Angelika 8, Lelkes Júlia 6, Fekete Nikolett 6, Óvári Viktória 6).

 

3. I. Globál Grappling magyar bajnokság, Budapest (4 ország, 63 csapat, 410 sportolója), Hegedűs Bence – 1. Gi Grappling, 1. NoGi Grappling; Horváth Andor – 1. NoGi Grappling, 2. Gi Grappling; Döme János – 2. full-contact; Világi Zsolt – 2. full-contact, 3. Gi Grappling; Horváth Tibor Gábor (mind Bősi Kempo/MMA Klub) – 3. NoGi Grappling.

 

4. Labdarúgó Fortuna Liga, 22. forduló: Žilina–Michalovce 2:3 (Žilina: Bénes László – a 60. percig).

 

4. Női kézilabda WHIL, 21. forduló: Olomouc–Poruba 22:22 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban), ŠKP Bratislava–Plzeň 30:23 (ŠKP: Szabó Katalin 1. Nagy Csilla 0).

 

4. Kadett vívó-Eb, Újvidék, lányok, tőr, csapat: 12. Szlovákia (benne: Cséfelvay Karolina, Nagy Kitti).

 

5. Labdarúgó Fortuna Liga, 22. forduló: Myjava–Senica 0:0 (Senica: Kontár Zoltán), Skalica–Trenčín 1:2 (Skalica: Hudák Dávid), DAC–Ružomberok 1:1 (DAC: Mészáros András – a 86. perctől, Horváth Béla + 1 gól); Podbrezová–Slovan Bratislava 0:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 46. percig).

 

5. Férfikosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzés: Inter Bratislava–Karlovka 119:66 (Karlovka: Hlivák Dalibor 13).

 

5. Női kosárlabda extraliga, 26. forduló: Ružomberok–Piešťany 80:71 (Ružomberok: Suja Tímea 16; Piešťany: Orosz Szabina 5).

 

5. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 3. forduló: Topoľčany–Štart Nové Zámky 27:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1; Štart: Gyurics Béla 1), Šaľa–Považská Bystrica 31:26 (Šaľa: Szapu Viktor 6).

 

5. Labdarúgó OTP Bank Liga, 23. forduló: DVSC–Puskás Akadémia 4:2 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly + 1 gól), Paks–Békéscsaba 0:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

5. Diákok kötöttfogású birkózóversenye, Kaposvár – 46 kg: 3. Szeiler Mátyás; 53 kg: 3. Mezej József (mindketten somorjai Gladiátor).

 

5. Fiatalabb diákok fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – lányok, 150 m: 1. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 20,41; 300 m: 1. Farkas Lea 44,63; távolugrás: 2. Farkas Lea 471 cm. Fiúk, magasugrás: 2. Fekete Sebestyén (Megy Sport Dunajská Streda) 140 cm. 

 

6. Női röplabda Szlovák Kupa, döntő, Nyitra: Slávia EU Bratislava–Kežmarok 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

 

6. ITF női tenisztorna, Antalya, páros, döntő: Juhász Vivien, Tereza Malíková (szlovákiai, cseh, 2.)–Raluca Ciufril, Ioana Loredan Rosc (románok, 3.) 6:0, 6:4.

 

6. Optivita Ultrafutó Kupa, Velence (Magyarország) – 100 km, M60: 1. Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 11:31:52 – szlovák korosztályos csúcs.

 

7. Férfiteke extraliga, 21. forduló: Inter Bratislava B–Podbrezová A 0:8 (Inter B: Varga Tibor 633 fa).

 

7. Férfiteke extraliga, 22. forduló: Podbrezová B–Inter Bratislava B 5,5:2,5 (Inter B: Varga Tibor 598 fa).

 

8. Labdarúgó Fortuna Liga, 21. forduló, pótolt mérkőzés: Žilina–Trenčín 2:3 (Žilina: Bénes László).

 

8. 7. Madárvölgyi Futás – Ptičie (Homonnai járás, 8 km, 112 résztvevő): 38. (D kategória 3.) Vargaestók Géza (Nagykapos).

 

9. Labdarúgó OTP Bank Liga, 24. forduló: Puskás Akadémia–Paks 2:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly + 1 gól; Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

9. Labdarúgó Fortuna Liga, 21. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan Bratislava–Michalovce 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 60. perctől + 1 gól).

 

9. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 4. forduló: Prešov–Šaľa 33:27 (Šaľa: Szapu Viktor 0), Topoľčany–Hlohovec 23:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), Štart Nové Zámky–Považská Bystrica 32:23 (Štart: Gyurics Béla 2).

 

9. Férfikosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Karlovka–Inter Bratislava 69:100 (Karlovka: Hlivák Dalibor 7).

 

11. Labdarúgó Fortuna Liga, 23. forduló: DAC–Senica 3:1 (DAC: Horváth Béla + 1 gól, Mészáros András – a 90. perctől; Senica: Kontár Zoltán).

 

12. 18. magyar katabajnokság, Agárd (3 ország, 255 induló) – aranyérmesek: ifj. Ollári Csaba, Reiter Tamás (mindketten Alistál), Fábián György, Tóth Kurucz Áron (mindketten Párkány); ezüstérmesek: Tímár Zsolt (Párkány); bronzérmesek: id. Ollári Csaba, Molnár Dáriusz Dávid, Balaskó Ádám Máté, Horváth Dominik, Fehér Viktória (mind Alistál), Horváth Berta, Rácz Éva, Verbók Sebastian (mind Párkány).

 

12. Labdarúgó Fortuna Liga, 23. forduló: Zlaté Moravce–Slovan Bratislava 0:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás), Podbrezová–Žilina 2:0 (Žilina: Bénes László – a 35. percig).

 

12. Férfikosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, harmadik mérkőzés: Inter Bratislava–Karlovka 90:63 (Karlovka: Hlivák Dalibor 6).

 

12. Női kosárlabda extraliga, 27. forduló: Poprad–Piešťany 46:72 (Piešťany: Orosz Szabina 0), Banská Bystrica–ŠBK Šamorín 41:90 (ŠBK: Slama Angelika 18/3, Lelkes Júlia 2, Fekete Nikolett 5).

 

12. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 5. forduló: Šaľa–Topoľčany 27:23 (Šaľa: Szapu Viktor 5; Topoľčany: Ivanov Sándor 0), Hlohovec–Štart Nové Zámky 39:28 (Štart: Gyurics Béla 2).

 

12. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 10. forduló: Košice–VKP Komárno 3:2 (VKP: Ferencz Dávid 1).

 

12. Országos birkózóbajnokság, szabadfogás, Kassa – fiatalabb diákok. 29 kg: 2. Tóth Máté (vásárúti); 33 kg: 2. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Csepi Bendegúz (dunaszerdahelyi); 35 kg: 1. Galbavý Albín (marcelházai), 2. Remes Norbert (madari), 3. Kovács Ferenc (dunaszerdahelyi); 37 kg: 3. Csóka Richárd (vásárúti); 40 kg: 2. Szakács Dominik, 3. Gaál András (dunaszerdahelyiek); 44 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Bazsó Marek, 3. Darvas Patrik (dunaszerdahelyiek); 48 kg: 2. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus); 52 kg: 1. Mezej József (somorjai), 2. Németh Jenő (nagymegyeri), 3. Szerencsés László (dunaszerdahelyi); 57 kg: 1. Bertók Nicolas (dunaszerdahelyi); 62 kg: 1. Csörgő Áron Árpád (bősi), 2. Szerencsés Gergő (dunaszerdahelyi); 68 kg: 1. Szarvas Márk (nagymegyeri), 3. Török Balázs (komáromi Spartacus); 73 kg: 2. Botló Dominik (dunaszerdahelyi). Fiatalabb diáklányok, 35 kg: 1. Kocsis Rebeka (nagymegyeri); 57 kg: 1. Tóth Krisztína (gútai). Idősebb diáklányok, 52 kg: 1. Molnár Zsuzsanna (nagymegyeri); 57 kg: 1. Édes Patrícia (madari). Kadettok, 46 kg: 1. Kurcz Anna; 49 kg: 1. Lická Simona (marcelházaiak); 52 kg: 1. Bacsfai Réka; 60 kg: 1. Kósa Kata (dunaszerdahelyi); 65 kg: 1. Szeiler Marika (somorjai); 70 kg: 1. Kovács Vanesa (madari). Nők, 55 kg: 1. Kyparissi Vassiliki (bősi); 55 kg: 1. Kurcz Mária (marcelházai); 70 kg: 1. Papp Éva (madari).

 

12. Férfiteke extraliga, 23. forduló: Inter Bratislava B–Modranka 7:1 (Inter B: Varga Tibor 599).

 

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 25. forduló: Paks–Vasas 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban); Ferencváros–Puskás Akadémia 4:0 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly).

 

12. ITF női tenisztorna, Antalya, egyes, elődöntő: Anne Schäfer (német, 1.)–Juhász Vivien (szlovákiai) 6:1 – Juhász feladta.

 

12–13. Nyílt Kempo Világkupa, Százhalombatta – a Bősi Kempo MMA Klub dobogósai: 1. Hegedűs Bence (submission), Horváth Andor (submission), Vajda József (full-contact), Tóth András (full-contact), Ibolya Gábor (full-contact). 2. Tóth Patrik (full-contact), Birkás Mátyás (full-contact), Papp Dávid (full-contact), Gróf Attila (full-contact), Kázmér Attila (full-contact), Bazsó Patrik (full-contact), Tatai Róbert (full-contact), Horváth Tibor (submission), Döme János (MMA), Takács Sándor (MMA). 3. Ravasz Viktor (full-contact), Fábián János (full-cntact).

 

13. Birkózó Európa-bajnokság, Riga, kötöttfogás, 71 kg: 12. Jakus Béla (szlovákiai); 130 kg: 15. Soós Tamás (mindketten szlovákiaiak).

 

13. Nemzetközi ökölvívótorna, Helsinki (18 ország, 80 versenyző) – 52 kg: 3. Tankó Vilmos; 56 kg: 3. Takács Mihály (szlovákiaiak). 

 

13. 31. Nemzetközi Sirnacher Tavaszi Kupa művészi kerékpárverseny, Münchvilen (4 ország, több mint száz induló) – női négyes: 3. Szlovákia (Glofák Viktória, Molnár Anikó, Szabó Dóra, Vincze Alica).

 

13. 20. Ćečehovi Félmaraton (Nagymihályi járás, 160 résztvevő): 50. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina), 73. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos).

 

15. Női kosárlabda extraliga, 27. forduló, pótolt meccs: Good Angels Košice–Ružomberok 67:52 (Ružomberok: Suja Tímea 10).

 

18. Női kosárlabda extraliga, 28. forduló, előrehozott meccs: Ružomberok–Banská Bystrica 88:32 (Ružomberok: Suja Tímea 19/3).

 

18. Női röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Prešov 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 5).

 

19. Labdarúgó OTP Bank Liga, 26. forduló: Puskás Akadémia–Videoton 0:0 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly).

 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 24. forduló: Senica–Ružomberok 0:1 (Senica: Kontár Zoltán – a 78. percig, Varga Péter – a 83. perctől), Trnava–DAC 1:0 (DAC: Szarka Ákos – a 61. perctől), Slovan–Myjava 0:1 (Slovan: Saláta Kornél – a 32. percig, Priskin Tamás).

 

19. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló: Šaľa–Hlohovec 30:21 (Šaľa: Szapu Viktor 5), Štart Nové Zámky–Prešov 28:35 (Štart: Gyurics Béla 0), Považská Bystrica–Topoľčany 27:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1).

 

19. Férfiröplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzés: VKP Komárno–Myjava 3:0 (VKP: Ferencz Dávid 0).

 

19. Női kosárlabda extraliga, 28. forduló: Piešťany–Good Angels Košice 55:68 (Piešťany: Orosz Szabina 8), ŠBK Šamorín–Cassovia Košice 80:56 (ŠBK: Lelkes Júlia 2, Fekete Nikolett 4). 

 

19. 42. Felszabadulási Futóverseny, Topoľčianky, férfiak, 12 km: 1. Magyar Imre (AK Veterán Bratislava) 41:22; férfiak, 2 km: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 6:59.

 

19. IV. Polgármester Kupa és nyílt szlovák nemzetközi kyokushinkarate-bajnokság, Ekel, a Seishin kKarate Klub első helyezettjei, kezdők: Ürbényi Nóra (Ekel), Pulay Attila, Domonkos István (Csallóközaranyos), Bartal Ákos Zalán, Ozorák Márk, Borbély Barnabás (Dunaszerdahely), Tóth Marcell (Nyékvárkony), Miklós Noémi, Horváth Levente (Vásárút), Süli Károly (Egyházgelle), Katona Tímea, Póda Márta (Egyházkarcsa), Vargha Balázs (Nemesócsa), haladók: Szabó András (Ekel), Markovics Ádám (Keszegfalva), Vígh Lara (Nagymegyer). Az Energy cég különdíjasa: Markovics Ádám (Keszegfalva). Markovics János különdíjasa: Cserepes Zoltán (Nemesócsa). Fekete Iveta polgármester különdíjasa: Mayer Krisztián (Ekel).

 

19. Országos sporttáncbajnokság, standard táncok, junior 2 (20 induló): 1. Korpás Gábor, Vanessa Murajdová (TŠK Junilev Levice); junior 1 (37): 1. Kis Tamás Kristóf, Nagy Mária (TŠK Viva Nové Zámky).

 

19. Férfiteke extraliga, 24. forduló: Galanta–Inter Bratislava B 7:1 (Inter B: Varga Tibor 463 – Varga a 61. gurításig).

 

19-20. Uszonyos úszó Világkupa-viadal, Lignano – 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:29,14; 400 m felszíni úszás: 2. Bukor Ádám 3:03,30.

 

20. Országos egyéni junior cselgáncsbajnokság, Besztercebánya – lányok, 48 kg: 1. Szabó Veronika (gútai); fiúk, 60 kg: 1. Boršoš Patrik (Mladošť Relax Rimovská Sobota).

 

20. 21. sačurovi 15 kilométeres futás (Varannói járás, 151 résztvevő): 53. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina), 62. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos).

 

20. Tizenöt Kilométeres Futás, Čierne Kľačany – férfiak: 1. Magyar Imre (AKV Bratislava) 50:20.

 

20. Teremíjász-bajnokság és Szlovák Kupa, 5. forduló, Liptószentmiklós – olimpiai íj, egyéni: 2. Nagy Pál (AC Jasov), csapat: 3. AC Jasov (benne: Nagy Pál, Nagy Dominik).

 

22. Férfiröplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Myjava–VKP Komárno 3:2 (VKP: Ferencz Dávid 0).

 

23. Női röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Prešov–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 5).

 

23. Női kosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzések: Ružomberok–Poprad 77:48 (Ružomberok: Suja Tímea 3), ŠBK Šamorín–Slovan Bratislava 90:73 (ŠBK: Slama Angelika 23/3, Fekete Nikolett 0).

 

23. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló: Prešov–Topoľčany 26:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), Šaľa–Štart Nové Zámky 32:29 (Šaľa: Szapu Viktor 4; Štart: Gyurics Béla 11).

 

25. 7. húsvéti asztalitenisz-verseny, Gúta (68 induló) – amatőrök (30): 1. Lukács László (Ógyalla), 2. Nagy Róbert (Negyed). Páros: 2. Varga Artúr/Zifcsák Richárd (Gúta), 3. Tibor Petrák/Danczi Szabolcs (Érsekújvár).

 

25. Női kézilabda WHIL, 22. forduló, előrejátszott meccs: Poruba–ŠKP Bratislava 34:12 (ŠKP: Szabó Katalin 0. Nagy Csilla 0).

 

26. Női kosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzések: Poprad–Ružomberok 58:66 (Ružomberok: Suja Tímea 12), Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 56:59 (ŠBK: Slama Angelika 10).

 

26. Női kézilabda WHIL, 22. forduló: Písek–Olomouc 22:21 (Olomouc: Derzsi Elenoóra – a kapuban).

 

26. ITF női tenisztorna, Antalya, páros, döntő: Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 3.)–Michaela Hončová, Chantal Škamlová (szlovákok, 2.) 6:4, 6:1.

 

26. Cseh nyílt karatebajnokság, Sokolov (4 ország, 490 versenyző) – kata, férfiak, goju-ryu: 2. Kocsis Lajos (Slovan Duslo Šaľa); other style: 2. Kocsis Lajos.

 

26. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Budapest: Magyarország–Horvátország 1:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 46. percig).

 

29. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Dublin: Írország–Szlovákia 2:2 (Szlovákia: Saláta Kornél).

 

30. Női röplabda extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–1. BVK Bratislava 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

 

30. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló: Štart Nové Zámky–Topoľčany 25:29 (Štart: Gyurics Béla 5; Ivanov Sándor 2), Prešov–Hlohovec 27:25 (Prešov: Pogány Dávid 0), Považská Bystrica–Šaľa 30:25 (Šaľa: Szapu Viktor 0).

2016-03-10T09:31:27+00:00 2016.03.10.|Kategória: Krónika, 2016|