2016 július

2. IX. Csallóköz Nagydíja, nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (13 ország, 30 egyesület, 195 versenyző) – fiatalabb diákok, 40 kg: 3. Csóka Richárd (vásárúti); 52 kg: 3. Prezmeczký Gyula (komáromi Spartacus); 62 kg: 1. Csörgő Áron (bősi); 73 kg: 1. Póda Levente (vásárúti). Idősebb diákok, 73 kg: 2. Kovács Nikolas. Kadettok, 63 kg: 2. Szluka István (madariak); 69 kg: 2. Csöllei Márton András. U23 (juniorok, felnőttek), 59 kg: 3. Kovács Attila; 75 kg: 3. Simon Krisztián; 85 kg: 1. Takács Sándor; 98 kg: 2. Rákóczi Balázs. Lányok, 48 kg: 2. Kyparissi Vassiliki (bősiek), 3. Pintér Vanessa (komáromi Spartacus). Különdíj: Csörgő Áron (bősi, a legjobb hazai versenyző). Csapatverseny: 3. Bős.

2–3. 44. Ötszáz Méteres Kajak-kenuerseny, Nováky – 500 m, férfiak, K1: 1. Jakubík Gábor (ŠKP Bratislava) 1:43,437; K2: 1. Jakubík Gábor, Martin Jankovec (ŠKP Bratislava, VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:33,656, 2. Demin Viktor, Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 1:37,734, 3. Adam Botek, Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 1:40:012. 200 m, férfiak, K2: 2. Adam Botek, Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 32,906.

5. 4. Kolonicai csúcsra futás (6,6 km, 25 résztvevő): 14. (D kategória 2.) Papp Zoltán, 15. (D kategória 3.) Vargaestók Géza (nagykaposiak).

6. Junior uszonyosúszó-világbajnokság Annemasse – fiúk, 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 2:59,77 – új junior világcsúcs.

7. Junior uszonyosúszó-világbajnokság Annemasse – fiúk, 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 12:22,74 – új junior világcsúcs

8. Olimpiai kajak-kenu pótselejtező, Nimnica, 1000 m, C1: 1. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 3:58,26.

9. Junior uszonyosúszó-világbajnokság Annemasse – fiúk, 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:26,78.

9. Zadar Open nemzetközi utánpótlás korcsoportos kötöttfogású birkózótorna (6 ország, 221 induló) – fiatalabb diákok, 30 kg: 1. Édes János; 35 kg: 2. Remes Krisztián. Idősebb diákok, 38 kg: 3. Remes Norbert; 78 kg: 3. Kovács Nikolas. Lányok, 66 kg: 3. Kovács Vanesa (mind madari).

12. 4. Tíz Kilométeres Futás, Vranov nad Topľou (162 résztvevő): 30. (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 43. (D kategória 3.) Papp Zoltán (mindketten nagykaposiak).

14. XVI. Gymnasiade, Trabzon – kötöttfogású birkózás, 96 kg: 1. a naszvadi Érsek Róbert (magyar színekben).

15. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Plovdiv, 500 m, junior fiúk, K4: 1. Szlovákia (benne: Zalka Csaba) 1:24,752.

16. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Plovdiv, 1000 m, junior fiúk, K2: 2. Zalka Csaba, Samuel Baláž; U23, C1: 6. Farkas Vince (mind szlovákiai) 4:00,556. 200 m, junior fiúk: 3. Zalka Csaba 36,156.

16. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló: Zlaté Moravce–Myjava 1:2 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Senica–Slovan 0:1 (Senica: Almási László – a 86. perctől; Slovan: Saláta Kornél), Žilina–DAC 2:2 (DAC: Németh Zsolt, Szarka Ákos, Németh Krisztián – a kispadon).

16. VIII. Kék Duna Futás, Dunamocs – 15 km, férfiak (A): 1. Magyar Imre (Zsitvabesenyő) 53:10, 2. Képesi Attila 1:00:34. 5 km, férfiak: 1. Fülöp István  18:47, 3. Méhes Dávid (mindhárman Bős) 20:19; nők: 1. Klučka Vivien (Izsa) 23:44, 2. Nagy Erika (Perbete) 25:10, 3. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 26:06. 1200 m, fiúk: 1. Holczhei Dávid (Zsitvabesenyő), 2. Csontos Attila (Dunamocs); lányok. 1. Csontos Veronika (Dunamocs), 2. Gaál Réka (Izsa). 400 m, óvodások (sorrend nélkül): Szabó Arina Zoé, Nagy Sándor (mindketten Dunamocs), Kajtár Amina (Marcelháza); fiúk: 1. Tóth Krisztián, 2. Nagy Kristóf, 3. Tóth Dominik (mindhárom Dunamocs); lányok: 1. Klučka Dominika (Izsa), 2. Tóth Regina (Dunamocs), 3. a 3 éves Kajtár Amina (Marcelháza).

16. 14. félmaraton, Medzev (84 résztvevő): 19. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

17. 21. Tíz Kilométeres Futás (Banské, Varannói járás, 124 résztvevő): 35. (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 43. (D kategória 3.) Papp Zoltán (nagykaposiak).

17. Zdeněk Hrbáček Emlékverseny (Szlovák Atlétikai Liga, 3. forduló), Dubnica n/V. – férfiak, 400 m: 3. Timoranský Tamás (Slávia UK) 49,89.

19–24. Kadett birkózó Európa-bajnokság, Stockholm – lányok, 52 kg (24 induló): 11. Bacsfai Réka (szlovákiai).

23. Osztrák fociliga, 1. forduló: Rapid Wien–SC Ried 5:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

23. Labdarúgó OTP Bank Liga, 2. forduló: Haladás–Mezőkövesd 1:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

23. IV. Ipoly menti futás (Losonc–Rapp, 6,5 km) – férfiak: 1. Dömény János ((Bratislavamarathon Team) 22:30,0.

23. Westernlovagló Vándorkupa és V. Naszvadi Vágta – open, szlalom: 1. Takács Tamás (Romeo, Takács Western rancs), 2. Bobek László (Timotei, KePaso Nesvady). Open hordókerülés: 3. Takács László (Kincs, Takács Western rancs). Profi open, szlalom: 1. Fazekaš Barbi (Omar, Mácsik Farm Hurbanovo). Profi open, hordókerülés: 1. Fazekaš Barbi (Omar, Mácsik Farm Hurbanovo). Naszvadi Vágta, open: 1. Bobek László (Timotei, KePaso Nesvady).

23. Labdarúgó Fortuna Liga, 2. forduló: Podbrezová–Myjava 0:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Slovan–Zlaté Moravce 3:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás + 1 gól, 11-esből), Trnava–DAC 2:1 (DAC: Németh Zsolt, Németh Krisztián – a kispadon).

24. 1. Krivoščanka-futás (Strážske, 3,2 km, 413 m szintkülönbség, 87 résztvevő): 34. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

24. Labdarúgó OTP Bank Liga, 2. forduló: Vasas–Debrecen 2:0 (Debrecen: Mészáros Károly – a 64. percig).

30. Westernlovagló Vándorkupa, Tornóc – szlalom, pónilovak: 1. Szendi Fanni (Laky, Safari Team); open: 1. Kiss Péter (Famini Skip Ken, JK Vrakúň), 3. Takács László (Kincs, Takács Western Ranch); profi open: 1. Fazekaš Barbi (Omar), 2. Hodosy Tomi (Orfeus, mindketten Mácsik Farm Bohatá). Hordókerülés, pónilovak: 1. Szendi Fanni (Laky, Safari Team); open; 2. Kiss Péter (Famini Skip Ken, JK Vrakúň); profi open: 1. Fazekaš Barbi (Omar), 2. Hodosy Tomi (Orfeus, mindketten Mácsik Farm Bohatá).

30. Nové Město nad Metují Atlétikai Nagydíja – férfiak, 400 m: 2. Timoranský Tamás (szlovákiai) 49,31.

30. Benchrest sportlövő viadal, Zselíz – kisöbű puska (50 m ülve, 2x50 lövés, 23 induló) – nők: 1. Bogár Tünde (Érsekújvár) 440; férfiak: 2. Nagypál László (Zselíz) 459.

30. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: Podbrezová–Slovan 2:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás).

30–31. Junior és U23-as kajak-kenu-világbajnokság, Minszk – juniorok, 1000 m, K2: 3. Samuel Baláž, Zalka Csaba (szlovákiaiak) 3:20,864; K4: 8. Szlovákia (benne: Zalka Csaba) 3:12,293. 200 m, K1: 5. Zalka Csaba 37,205.

31. Osztrák fociliga, 2. forduló: SC Rheindorf Altach–Rapid Wien 1:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

31. Labdarúgó OTP Bank Liga, 3. forduló: MTK–Mezőkövesd 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

2017-05-29T10:50:19+00:00 2016.07.13.|Kategória: Krónika, 2016|