2016 január

2. Férfikosárlabda extraliga, 23. forduló: Nitra–Komárno 84:129 (Komárno: Kürthy Igor 0).

 

2. Női kosárlabda extraliga, 18. forduló: Ružomberok–Poprad 105:36 (Ružomberok: Suja Tímea 7), ŠBK Šamorín–Piešťany 41:62 (ŠBK: Slama Angelika 10, Fekete Nikolett 3; Piešťany: Orosz Szabina 10).

 

5. Férfikosárlabda extraliga, 27. forduló, előrehozott meccs: Inter–Karlovka 104:72 (Inter: Domsitz Márton 2).

 

6. Férfikosárlabda extraliga, 24. forduló: Spišská Nová Ves–Inter 59:96 (Inter: Domsitz Márton 0).

 

6. Férfiröplabda extraliga, 17. forduló: VKP Komárno–Nitra 0:3 (VKP: Ferencz Dávid 1).

 

6. Férfivízilabda Volvo Cup. Győr: Magyarország–Szlovákia 13:9 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

7. Férfikézilabda vb-selejtező, 1. csoport, 3. forduló, Kaunas: Litvánia–Szlovákia 18:18 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 0).

 

9. Női kézilabda WHIL, 13. forduló: ŠKP Bratislava–Partizánske 24:33 (ŠKP: Szabó Katalin 1), Olomouc–Zlín 17:15 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

9. Férfikézilabda vb-selejtező, 1. csoport, 4. forduló, Galgóc: Szlovákia–Litvánia 31:27 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 0).

 

9. Női kosárlabda extraliga, 19. forduló: ŠBK Šamorín–Good Angels Košice 48:110 (ŠBK: Slama Angelika 10/3, Fekete Nikolett 6, Lelkes Júlia 0, Sármány Cíntia 0), Piešťany–Ružomberok 51:62 (Piešťany: Orosz Szabina 4; Ružomberok: Suja Tímea 11).

 

9. Férfiröplabda extraliga, 18. forduló: Myjava–VKP Komárno 2:3 (VKP: Ferencz Dávid 0).

 

9. Női röplabda extraliga, 18. forduló: COP Nitra–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

 

9. Érd Kupa Meghívásos Lakatos Gábor Emlékverseny évadnyitó birkózóviadal (273 induló) – serdülők (2001–2002-ben születettek), 85 kg: 3. Nagy Kevin. Kadettok (1999-2000-ben születettek), 58 kg: 1. Nagy Arnold (mindketten komáromi Spartacus).

 

9–10. 22. új évi teketorna a polgármester kupájáért, Fülek (20 csapat indult): 1. FTC Fiľakovo (benne: Szabó Sándor) 2370 fa. Egyéni: 1. Szabó Sándor (FTC) 623 fa.

 

10. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, A csoport: Szlovákia–Spanyolország 4:13 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

12. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, A csoport: Szlovákia–Hollandia 5:6 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

13. Férfikézilabda vb-selejtező, 1. csoport, 5. forduló, Galgóc: Szlovákia–Boszna-Hercegovina 24:26 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 0).

 

13. Női kosárlabda extraliga, 2. forduló, pótolt mérkőzés: Cassovia Košice–Piešťany 38:61 (Piešťany: Orosz Szabina 3).

 

14. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, A csoport: Szlovákia–Montenegró 6:15 (Szlovákia: Polovic Krisztián 1).

 

16. Dunaszerdahelyi járási egyéni és páros asztalitenisz-bajnokság, Dunaszerdahely (52 induló), egyéni: 1. Miroslav Konôpka (Somorja)), 2. Csiba Imre (Balony), 3. Kozmér József (Bős) és Dórák Gyula (Nyárasd). Páros: 1. Miroslav Konôpka, Viola Tibor (Somorja), 2. Csiba Imre, Darnai Zoltán (Balony), 3. Fekete Péter, Veréb Tibor és Ftomin András, Varga Béla (mind Dunaszerdahely).

 

16. Sakk extraliga, 5. forduló: Dunajská Streda–Čadca 5,5:2,5 (Dunajská Streda: Vajda Levente 1, Petényi Tamás 1, Bagi Máté 1, Ráchela Milán 1, Bokros Albert 0,5, Varga Zoltán 0,5, Csonka Attila István 0,5).

 

16. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, A csoport: Szerbia–Szlovákia 10:5 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

16. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 1. forduló: Slávia EU Bratislava–UKF Nitra 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

 

16. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 1. forduló: Myjava–VKP Komárno 2:3 (VKP: Ferencz Dávid 0).

 

16. Női kosárlabda extraliga, 20. forduló: Ružomberok–Good Angels Košice 47:75 (Ružomberok: Suja Tímea 4), Piešťany–Poprad 87:36 (Piešťany: Orosz Szabina 18/3), ŠBK Šamorín–Banská Bystrica 78:48 (ŠBK: Slama Angelika 13/3, Fekete Nikolett 7, Lelkes Júlia 2).

 

16. Férfikézilabda vb-selejtező, 1. csoport, 6. forduló, Gjakovo: Koszovo–Szlovákia 22:26 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 2).

 

16. Nemzetközi utánpótlás úszóviadal, Augsburg (25 egyesület, 404 versenyző) – lányok, 200 gyors: 2. Szász Emma; 50 m gyors: 1. Szász Miriam (mindketten komáromi Delta), 3. Szász Emma; 200 m vegyes: 1. Szász Miriam; 100 gyors: 1. Szász Miriam, 3. Szász Emma; 50 m hát: 1. Szász Miriam; 100 m pillangó: 3. Szász Emma; 50 m mell: 1. Szász Miriam. Többpróba, 50 m deszkával: 2. Szász Miriam, összetett (100 m gyors, 50 m hát, 50 m mell, 50 m lábbal): 1. Szász Miriam.

 

16. Pozsony nyílt fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – fiatalabb diákok, lányok, 300 m: 1. Farkas Lea 47,37; 60 m: 2. Farkas Lea 8,60, 150 m: 2. Farkas Lea 20,93. Idősebb diákok, 300 m: 3. Dráfi Károly (mindketten AC Nové Zámky) 42,74.

 

16. Férfiteke extraliga, 15. forduló: Inter Bratislava B–Podbrezová B 6:2 (Inter B: Varga Tibor 560 fa).

 

17. Sakk extraliga, . forduló: Dunajská Streda–Dunajov 4:4 (Dunajská Streda: Ráchela Milán 1, Csonka Attila István 1, Bokros Albert 0,5, Varga Zoltán 0,5, Mészáros Mihály 0,5, Bagi Máté 0,5).

 

19. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, a 9–16. helyért: Szlovákia–Németország 8:8, büntetőkkel: 7:8 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

20. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, a 13–16. helyért: Málta–Szlovákia 9:17 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

22. Férfivízilabda Európa-bajnokság, Belgrád, a 13. helyért: Szlovákia–Grúzia 10:9 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

 

23. Női kézilabda WHIL, 14. forduló: ŠKP Bratislava–Zlín 23:26 (ŠKP: Szabó Katalin 6), Olomouc–Michalovce 23:35 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

23. Női kosárlabda extraliga, 21. forduló: Good Angels Košice–Piešťany 79:49 (Piešťany: Orosz Szabina 2), Banská Bystrica–Ružomberok 37:65 (Ružomberok: Suja Tímea 8).

 

23. Férfikézilabda extraliga, 10. forduló, pótolt meccs: Prešov–Šaľa 32:25 (Šaľa: Szapu Viktor 1).

 

23. Regionális meghívásos fedett pályás atlétikai verseny, Székesfehérvár – férfihármasugrás: a bősi Tóth Attila (Győri AC) 14,05 – fedett pályás egyéni csúcs.

 

23. Férfiteke extraliga, 16. forduló: Trstená–Inter Bratislava B 5:3 (Inter B: Varga Tibor 611 fa).

 

23–24. Uszonyos úszó és búvárúszó Világkupa-viadal, Poznan – férfiak, 200 m felszíni úszás: 3. Bukor Ádám (Barakuda Šaľa) 1:24,22; 800 m felszíni úszás; 1. Bukor Ádám 6:34,26; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:02,39 – új szlovák felnőttcsúcs, Ádám sorrendben huszonharmadik országos rekordja. 

 

24. A ČSOB Téli Sorozata, 2. állomás: futóverseny a Slovakia Ringen, Diósförgepatony, 12 km (305-en értek célba): 1. Švajda Gábor (Run for fun R2R Dvory nad Žitavou) 38:34. 300 m: 1. Szikora Dávid 1:12.

 

27. Női kézilabda WHIL, 15. forduló: Olomouc–Prešov 24:18 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

27. Női kosárlabda extraliga, 16. forduló, pótolt mérkőzés: Cassovia Košice–Piešťany 45:85 (Piešťany: Orosz Szabina 11),

 

30. Kajak ergométeres nyílt szlovák bajnokság, Pozsony – férfiak, 1000 m: 2. Linka Tibor (ŠKP Bratislava) 3:53,73. 200 m: 3. Linka Tibor 39,57. Juniorok, 200 m: 1. Zalka Csaba (Kajak canoe klub Šamorín) 39,96.

 

30. Női kosárlabda extraliga, 22. forduló: Banská Bystrica–Piešťany 48:75 (Piešťany: Orosz Szabina 14), Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 71:70 (ŠBK: Slama Angelika 24, Fekete Nikolett 6, Lelkes Júlia 0).

 

30. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 4. forduló: VKP Komárno–Myjava 2:3 (VKP: Nagy Tamás 0).

 

30. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 4. forduló: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

 

30. Férfikézilabda extraliga, 16. forduló: Topoľčany–Prešov 28:26 (Topoľčany– Ivanov Sándor 2).

 

30. Női kézilabda WHIL, 16. forduló: ŠKP Bratislava–Olomouc 27:31 (ŠKP: Szabó Katalin 3, Nagy Csilla 0; Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

30. A Sportgimnázium Igazgatói Kupája nemzetközi utánpótlás szabadfogású birkózóverseny, Pozsony (5 ország, 195 induló) – diákok (2003, 2004, 2005), 52 kg: 3. Prezmeczký Gyula. Serdülők (2001, 2002, 2003), 32 kg: 1. Nagy Nikolasz; 73 kg: 3. Gergő Kristóf; 85 kg: 2. Nagy Kevin. Kadettok (1999, 2000), 63 kg: 2. Hulman Nikolas (mind komáromi Spartacus).

 

31. Férfiteke extraliga, 17. forduló: Inter Bratislava B–V. Šariš 3:5 (Inter B: Varga Tibor 624 fa).

 

 

 

 

2016-01-20T09:49:47+00:00 2016.01.20.|Kategória: Krónika, 2016|