2016 február

3. Női kosárlabda extraliga, 22. forduló, pótolt meccs: Cassovia Košice–Ružomberok 42:70 (Ružomberok: Suja Tímea 13/3).

 

5–7. XIV. Békés-Kőrös Kupa ifjúsági teremfocitorna, Békéscsaba – a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium eredményei, csoportmeccsek: Dunaszerdahelyi Sportgimnázium–Sarkadi Kinizsi LE 3:1, Tötökszentmiklósi FC–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium 0:0. Elődöntő: Békéscsaba–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium 1:1, hétméteresekkel: 2:3. Döntő: Békés–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium 1:1, hétméteresekkel: 2:3. A sportgimnazisták góllövői: Juhos Nikolas 2, Tóth Denis, Pál Bence 2, Zsigmond Kevin. Díjazott – legjobb góllövő: Juhos Nikolas 4 találattal (2 hetest is beszámoltak, mert többen voltak két gólosok). A győztes csapat: Somogyi Barnabás, Rajtár Tamás–Juhos Nikolas, Nagy Dávid, Tóth Denis, Varga Dezső, Gajdács Dominik, Zsigmond Kevin, Pál Bence, Tamási Attila, Boráros Attila. Edzők: Zsákovics Tibor, Hegedűs László. 

 

6. Női kosárlabda extraliga, 23. forduló: Ružomberok–Slovan Bratislava 95:34 (Ružomberok: Suja Tímea 7), Piešťany–Cassovia Košice 82:38 (Piešťany: Orosz Szabina 8), Poprad–ŠBK Šamorín 63:58 (ŠBK: Slama Angelika 22/4, Fekete Nikolett 2, Lelkes Júlia 0).

 

6. Férfikézilabda extraliga, 17. forduló: Hlohovec–Topoľčany 22:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 37:19 (Štart: Gyurics Béla 3), Pezinok–Šaľa 28:38 (Šaľa: Szapu Viktor 6).

 

6. Női kézilabda WHIL, 17. forduló: ŠKP Bratislava–Prešov 24:23 (ŠKP: Szabó Katalin 5, Nagy Csilla 0), Olomouc–Slavia Praha 18:33 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

6. 7. Horváth István Asztalitenisz Emlékverseny, Abaújszina – végeredmény, nők: 2. Makó Tamara, 3. Takács Alica. Juniorok: 2. Figmik Norbert. Férfiak: 1. Soltész István, 2. Ficzere Gyula, 3. Molnár Zoltán.

 

6. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 5. forduló: VKP Komárno–Košice 0:3 (VKP: Ferencz Dávid 1).

 

6. Budapest nyílt atlétikai bajnoksága, férfitávolugrás: a bősi Tóth Attila (Győri AC) 676 cm – új egyéni csúcs.

 

6. Férfiteke extraliga, 18. forduló: Piešťany–Inter Bratislava B 6:2 (Inter B: Varga Tibor 546 fa).

 

7. Teremíjász Szlovák Kupa, 3. forduló, Besztercebánya, hosszú íj (longbow), férfiak: 2. Jónás László (deáki, magyarországi versenyengedéllyel) 494.

 

11. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 6. forduló, előrehozott meccs: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 7).

 

13. Labdarúgó OTP Bank Liga, 20. forduló: Puskás Akadémia–Diósgyőr 1:0 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 62. perctől).

 

13. Nyugat-Szlovákia nyílt fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – férfiak, hármasugrás: 2. (a bajnokságban 1.) a Tóth Attila (Stavbár Nitra) 13,88 m. Idősebb diákok, fiúk, magasugrás: 2. (a bajnokságban 1.) a Tóth Gergely (Megy Sport Dunajská Streda) 165 cm. A Tóth fivérek Bősre vitték haza a díjakat.

 

13. Uszonyos úszó Ifjúsági Liga és szlovák Kupa, 1. forduló, Vágsellye – Szlovák Kupa, A kategória, nők, 50 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Bernadett 22,51; 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Bernadett 58,37; 400 m felszíni úszás: 2. Bertók Bernadett 4:22,52. B kategória, 50 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (mindketten Barakuda Šaľa) 17,27; 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bukor Ádám 46,45; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:20,42; 4x100 váltó: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Bernadett, Bukor Ádám) 3:02,16. Ifjúsági liga, D kategória, lányok, 50 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 23,63; 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bertók Anikó 59,06; 200 felszíni úszás: 1. Bertók Anikó 1:56,58. Fiúk, 50 m felszíni gyorsúszás: 2. Szarka Gergő (mindketten Barakuda Šaľa) 24,15; 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Szarka Gergő 59,34; 200 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 2:00,67. 4x100 m váltó: 1. Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő, Bertók Anikó) 3:45.72.

 

13. Ensi Kupa nyílt magyar kyokushin-karate-bajnokság, Érd (9 ország, 300 versenyző, ebből 30 Szlovákiából) – küzdelem, érmesek, arany: Angus Tamás (Zselíz), bronz: Krajcsovics Ferenc, Ollári Gergő, Reiter Tamás, Tóth Gyula (mind Alistál), Németh Carmen (Párkány), Ilon Henrik (Szímő), Szalay Péter (Zselíz).

 

13. Férfikézilabda extraliga, 18. forduló: Topoľčany–Považská Bystrica 25:24 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0), Šaľa–Štart Nové Zámky 29:29 (Šaľa: Szapu Viktor 4; Štart: Gyurics Béla 3).

 

13. Férfikosárlabda extraliga, 33. forduló: Inter Bratislava–Spišská Nová Ves 126:49 (Inter: Domsitz Márton 2.)

 

13. Női kosárlabda extraliga, 24. forduló: Slovan Bratislava–Piešťany 54:72 (Piešťany: Orosz Szabina 2), ŠBK Šamorín–Ružomberok 47:74 (ŠBK: Slama Angelika 5, Fekete Nikolett 0, Lelkes Júlia 0; Ružomberok: Suja Tímea 12).

 

13. Carpatia Cup 2016 nyílt lengyel kyokushin karatebajnokság, Rzeszow (10 ország, 470 induló) – a Seishin Karate Klub versenyzői a dobogón – serdülő fiúk, 60 kg: 1. Kósa Tamás (Dunaszerdahely). Ifjúsági fiúk, +70 kg: 2. Markovics Ádám, 3. Lovász Miklós (mindketten Keszegfalva, lányok, 50 kg: 2. Rózsa Anna (Dunaszerdahely), +60 kg: 2. Jakab Adrienn (Csallóközaranyos). Junior fiúk, 75 kg: 2. Trenčík Nikolas (Keszegfalva). Nők, 65 kg: 3. Hupian Kristina (Keszegfalva).

 

13. Karate Szövetségi Kupa, 3. forduló, Vágsellye – kata, férfiak (18 éven felüliek). 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa); open: 1. Kocsis Lajos.

 

13. Férfiteke extraliga, 19. forduló: Inter Bratislava B–Vrútky 6:2 (Inter B: Varga Tibor 661 fa).

 

17. Férfikosárlabda extraliga, 34. forduló: Karlovka–Levice 72:86 (Karlovka: Hlivák Dalibor 3).

 

19. Női kézilabda WHIL, 25. forduló, előrehozott meccs: ŠKP Bratislava–Šaľa 22:35 (ŠKP: Szabó Katalin 0).

 

19. Férfi-asztalitenisz extraliga, 9. kettős forduló, az 1–6. helyért: Metalfin Galanta–MŠK VSTK Vranov 6:3 (Metalfin: Bíró Bálint 1).

 

20. Ifjúsági I. cselgáncsliga csapatbajnokság, 1. forduló, Rimaszombat – a 10 tagú mezőnyben hatodik lett a gútai együttes. Az egyéni értékelésben két dobogósa volt: 50 kilóban Keszeli Róbert az első, 60 kilóban Kulich Tibor a harmadik helyen végzett.

 

20. Grand Prix Ostrava nemzetközi diák cselgáncsverseny (5 ország, 597 induló) – fiatalabb diáklányok, 36 kg: 1. Szabó Margaréta (gútai).

 

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 21. forduló: Ferencváros–Puskás Akadémia 2:0 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 64. perctől), Debreceni VSC–Paks 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

20. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 1. forduló: Prešov–Štart Nové Zámky 39:22 (Štart: Gyurics Béla 5), Topoľčany–Považská Bystrica 25:22 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0), Hlohovec–Šaľa 32:23 (Šaľa: Szapu Viktor 4).

 

20. Női kosárlabda Eb-selejtező, E csoport, Pécs: Magyarország–Szlovákia 65:64 (Szlovákia: Slama Angelika 18/6).

 

20. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 7. forduló: Nitra–VKP Komárno 3:2 (VKP: Ferencz Dávid 1).

 

20. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 7. forduló: Slávia EU Bratislava–Kežmarok 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

 

20. Férfivízilabda extraliga, A csoport, 1. forduló: Hornets Košice–Slávia UK Bratislava 5:9 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

 

20. Idősebb diákok fedett pályás országos bajnoksága, Pozsony, fiúk, 800 m: 3. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:08,75.

 

21. Juniorok fedett pályás országos bajnoksága, Pozsony, lányok, 800 m: 2. Csóka Enikő (Slávai ŠG Trenčín) 2:23,52.

 

21. Női kosárlabda extraliga, 21. forduló, pótolt mérkőzés: Cassovia Košice–ŠBK Šamorín 78:73 (ŠBK: Slama Angelika 15, Fekete Nikolett 4). 

 

21. IFAA magyar teremíjász-bajnokság, Budapest, hosszú íj: 2. a deáki Jónás László (Bercsényi DSE) 206.

 

21. A ČSOB Téli Sorozata, a futóverseny 3. állomás, Csölösztő (x-bionicR sphere) – 300 m, fiúk: 1. Szikora Dávid 49 mp. 6 km, férfiak: 2. Dömény János 20:39. 12 km, férfiak: 1. Švajda Gábor (Run for Run R2R Dvory nad Žitavou) 40:48; 50–59 évesek: 3. Tóth Imre (KCK Šamorín) 52:39.

 

21. Grand Prix Ostrava nemzetközi ifjúsági és junior cselgáncsverseny (5 ország, 376 induló) – lányok, 48 kg, ifjúságiak: 5. és juniorok: 2. Szabó Veronika (gútai).

 

21. Diák cselgáncsverseny, Pilismarót – szupermini, 26 kg: 2. Varga Dániel. Mini, 36 kg: 1. Tánczos Márton. Diákok, 33 kg: 1. Keszan Bernadett; 55 kg: 1. Czina Gergő, 3. Tóth Róbert; idősebb diákok, 60 kg: 3. Angyal Márk (mind gútai).

 

21–22. Juniorok országos birkózóbajnoksága, Snina, kötöttfogás (18 egyesület, 49 versenyző) – 55 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai), 3. Lakatos Nicolas (dunaszerdahelyi); 60 kg: 3. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 66 kg: 2. ifj. Gaál Attila; 74 kg: 3. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyiek); 84 kg: 1. Rohály József (bősi); 96 kg: 1. Papp Lajos (beszter-cebányai); 120 kg: 2. Marczinkó Nicolas (marcelházai). Szabadfogás (13 egyesület, 45 versenyző) – 55 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai), 3. Lakatos Nicolas; 60 kg: 3. Hakszer Balázs; 66 kg: 3. ifj. Gaál Attila (dunaszerdahelyiek); 120 kg: 3. Marczinkó Nikolas (marcelházai).

 

24. Női kosárlabda Eb-selejtező, E csoport, Ílhavo: Portugália–Szlovákia 34:64 (Szlovákia: Slama Angelika 0).

 

24. Férfikosárlabda extraliga, 24. forduló, pótolt mérkőzés: Karlovka–Komárno 76:83 (Karlovka: Hlivák Dalibor 3).

 

25. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 9. forduló, előrehozott meccs: Slávia EU Bratislava–Pezinok 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

 

25. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 2. forduló, előrehozott meccs: Topoľčany–Prešov 30:31 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

 

26. Labdarúgó Fortuna Liga, 20. forduló: Skalica–Žilina 1:0 (Skalica: Hudák Dávid – a 46. percig; Žilina: Bénes László).

 

27. Cselgáncs Grand Prix-viadal, Besztercebánya – mini, 36 kg: 3. Tánczos Márton. Fiatalabb diáklányok, 36 kg: 1. Szabó Margaréta. Diákok, 55 kg: 2. Czina Gergő (mind gútai).

 

27. Sakk extraliga, 7. forduló: Dubnica n/V.–Dunajská Streda 2:6, dunaszerdahelyi pontok: Varga Zoltán, Mészáros Mihály, Bagi Máté, Csonka Attila István, Varga Dávid 1–1; Bokros Albert, Ráchela Milán 0,5–0,5.

 

27. Női ITF tenisztorna, Beinasco, egyes, elődöntő: Jessica Pieri (olasz)–Juhász Vivien (szlovákiai) 6:3, 3:6, 6:3.

 

27. Labdarúgó OTP Bank Liga, 22. forduló: Paks–Vasas 3:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Puskás Akadémia–Videoton 0:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 87. perctől).

 

27. Fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfi hármasugrás: 2. Tóth Attila (AC Stavbár Nitra) 14,01 m.

 

27. Nemzetközi kyokushim karateviadal, Samobor, a Seishin Karate Klub érmesei – 1. helyezettek (4): Kagyerják Tamás (felnőttek – Ekecs), Kovács Kata Zsófia (junior lányok – Ekecs), Nagy Róbert (gyerek.2, nehézsúly – Ekecs), Szabó András (serdülők – Ekel). 2. helyezettek (5): Szabó Bálint (ifjúságiak – Ekel), Németh Bence (serdülők – Ekel), Vígh Vivien (junior lányok – Ekecs), Fodor Gergő (ifjúságiak – (Dunaszerdahely), Miklós Noémi (gyerek.2 – Vásárút). 3. helyezettek (8): Lovász Miklós (ifjúságiak – Keszegfalva), Kovács Tamás Adrián (gyerek 0.kategória – Csallóközaranyos), Rózsa Anna (ifjúsági lányok – Dunaszerdahely), Fodor Fanny (gyerek 2. – Vásárút), Menző Márk (gyerek 2. – Vásárút), Nyári Kornél (serdülők – Vásárút), Varga László (ifjúságiak – Vásárút), Süli Károly (gyerek 2. – Egyházgelle).

 

27. Labdarúgó Fortuna Liga, 20. forduló: DAC–Myjava 1:1 (DAC: Horváth Béla – a 76. perctől, Szarka Ákos – a 30. percig), Podbrezová–Senica 1:0 (Senica: Kontár Zoltán), Trenčín–Slovan Bratislava 0:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás + 1 gól).

 

27. Férfikosárlabda extraliga, 36. forduló: Karlovka–Inter 81:98 (Karlovka: Hlivák Dalibor 17/3).

 

27. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 2. forduló: Štart Nové Zámky–Šaľa 23:29 (Štart: Gyurics Béla 3; Šaľa: Szapu Viktor 4).

 

27. Férfiröplabda extraliga, az 1–5. helyért, 8. forduló: VKP Komárno–Prešov 0:3 (VKP: Ferencz Dávid 4).

 

27. Női röplabda extraliga, az 1–5. helyért, 8. forduló: 1. BVK Bratislava–Slávia EU Bratislava 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 3).

 

27–28. Uszonyos úszó CMAS Világkupa-viadal, Eger – férfiak, 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:25,90 – új szlovák csúcs, a 17 éves Bukor 24. felnőttrekordja; 200 m felszíni úszás: 10. Bukor Ádám 1:27,71; 400 m felszíni úszás: 6. Bukor Ádám 3:04,49.

 

28. Sakk extraliga, 8. forduló: Liptovská šachová škola–Dunajská Streda 5,5:2,5, dunaszerdahelyi pontok: Varga Zoltán, Mészáros Mihály 1–1, Petényi Tamás 0;5.

 

28. Férfiteke extraliga, 20. forduló: Sučany–Inter Bratislava B 6:2 (Inter B: Varga Tibor 537 fa).

 

28. Fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfi távolugrás: 2. Tóth Attila (AC Stavbár Nitra) 665 cm.

 

28. Női kosárlabda Szlovák Kupa, Somorja, döntő: Good Angels Košice–Piešťany 55:45 (Piešťany: Orosz Szabina 0), a 3. helyért: Ružomberok–ŠBK Šamorín 70:59 (Ružomberok: Suja Tímea 15/3; ŠBK: Slama Angelika 12, Fekete Nikolett 0, Óvári Viktória 0, Lelkes Júlia 0).

 

 

 

 

 

 

 

2016-02-10T22:47:29+00:00 2016.02.10.|Kategória: Krónika, 2016|