2016 december

2. Férfi-kézilabdaextraliga, 12. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Považská Bystrica 26:25 (Štart: Gyurics Béla 3, Vadkerti Gábor 4).

2. Női röplabda extraliga, 12. forduló, előrejátszott mérkőzés: Slávia EU Bratislava–1. BVK Bratislava 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 14).

2. Férfi-vízilabdaextraliga, 6. forduló: KVP Komárno–ŠK Hornets Košice 3:22 (Hornets: ifj. Vidumanský László 3).

2–4. Országos egyéni ökölvívó-bajnokság, Nyitra – döntők, férfiak, 56 kg: Mészároš Filip (KO Box Club Galanta)–Juraj Didi (BC Dubnica) 3:0; 60 kg: Tankó Vilmos (KO Box Club Galanta)–Filip Barák (BC Ružinov) 2:1; 75 kg: Csemez András (KO Box Club Galanta)–Dominik Dolinaj (BC Ružinov) 3:0.

3. Teremkerékpár világbajnokság, Stuttgart – női négyes: 3. Szlovákia (Vincze Alica, Szabó Dóra, Glofák Viktória, Domin Henrietta -- mind gútai) 180,78.

3. Cseh fociliga, 16. forduló: Jihlava–Liberec 1:0 (Jihlava: ifj. Urblík József).

3. 4. Mikulás-napi Fogathajtás (külföldre kihelyezett magyarországi verseny nemzetközi részvétellel), Dunatőkés (2 ország 21 fogata) – póni kettes: 1. Pillerin Rooslecht – magyarországi (segédhajtó: Czajlik Zsuzsana – szlovákiai, lovak: Abbeifield the Gladiator, Vezér).

3. Sportlövő kéttusa, Zselíz (35 induló) – 58-as géppisztoly: 3. Tóth Kurucz András (Kéménd) 194 – szétlövés után. 7,65-ös géppisztoly: 1. Csala Ferenc (Ipolyság) 184.

3. OTP Bank Liga, 18. forduló: Mezőkövesd–Ferencváros 2:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

3. Labdarúgó Fortuna Liga, 18. forduló: Prešov–Myjava 1:1 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Senica–DAC 1:1 (Senica: Varga Péter; DAC: Németh Zsolt + 1 gól, Kontár Zoltán – a 46. percig, Mészáros András – a 88. perctől), Szarka Ákos – a 82. perctől), Slovan–Trnava 0:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás).

3. Férfi-kosárlabdaebtraliga, 15. forduló: Inter Bratislava–Spišská Nová Ves 80:64 (Inter: Domsitz Márton 2), Prievidza–Komárno 106:80 (Komárno: Kürthy Igor 0), Handlová–Karlovka 97:94 (Karlovka: Hlivák Dalibor 17/3).

3. Női kosárlabda extraliga. 11. forduló: Ružomberok–Nitra 74:56 (Ružomberok: Suja Tímea 11/3), Banská Bystrica–ŠBK Šamorín 56:73 (ŠBK: Lelkes Júlia 0).

3. Férfi-kézilabdaextraliga, 12. forduló: Topoľčany–Malacky 40:26 (Topoľčany: Ivanov Sándor 2).

4. Cselgáncs diáknagydíj, Trutnov – mini, 38 kg: 1. Tánczos Márton. Fiatalabb diákok, fiúk, 50 kg: 1. Czina Gergő, 3. Hrotko Hugó; +65 kg: 1. Gulyás Gábor Zsombor, lányok, 40 kg: 1. Szabó Margaréta (mind gútai).

4. 3. Generali City Run, Vranov nad Topľou (5 km, 147 résztvevő): 41. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

4. Nemzetközi diák birkózótorna, Katowice (5 ország, 216 induló) – 59 kg: 1. Mezej József; 66 kg: 1. Csörgő Áron (bősiek) – a verseny legtechnikásabb birkózója.

4. A ČSOB Téli Futósorozata, I. verseny, Pozsony – 12 km, férfiak: 2. Švajda Gábor (Ready2Run Dvory nad Žitavou) 40:59.

4. Országos ifjúsági karatebajnokság, Nagyszombat (416 induló) – kata, 18–20 évesek: 3. Csiba Tibor (dunaszerdahelyi Ippon KK).

5. Férfiteke-extraliga, 11. forduló: Fiľakovo–Košice 5:3 (3523:3421, Fiľakovo: Telek Tamás 599, Szabó Sándor 617), Stará Turá–Inter Bratislava 6:2 (3307:3284, Inter: Varga Tibor 554).

7. Férfi-kosárlabdaextraliga, 16. forduló: Komárno–Inter Bratislava 74:88 (Inter: Domsitz Márton 2), Karlovka–Lučenec 84:65 (Karlovka: Hlivák Dalibor 24/5).

8. Női röplabda extraliga, 13. forduló, pótolt mérkőzés: COP Nitra–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

9. Férfi-vízilabdaextraliga, 7. forduló: Slávia UK Bratislava–KVP Komárno 22:3 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2; KVP: Kertész Dávid 1).

9. MMA-harcban M-1 Global-mérkőzés, pehelysúly, Nazran: Magomedov Idriszov (orosz)–Buchinger Iván – az orosz harcos az 1. menetben K. O-val nyert. A bősi profi versenyző ezzel elvesztette a szervezet címét, 31 győzelme mellett ez volt Buchinger ötödik veresége, 2012 óta először kapott ki.

9. 7. Igazgató Kupa nemzetközi futsaltorna, Dunaszerdahely: Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely–Batthyány Lajos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, Pápa 9:3, Dunaszerdahely–Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium, Veszprém 3:1, Dunaszerdahely–Békési FC 10:1, Pápa–Veszprém 5:7, Pápa–Békés 1:5, Veszprém–Békés 3:2. Végeredmény: 1. Sportgimnázium és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely, 2. Noszlopy Gáspár Gimnázium és Kollégium, Veszprém, 3. Békési FC, 4. Batthyány Lajos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, Pápa. Díjazott – legjobb góllövő: Zsigmond Kevin (Dunaszerdahely) – 9 gól. A győztes csapat: Somogyi Barnabás, Halász Dominik–Bolyó László, Matus Gergely, Bujka Nikolas, Zsigmond Kevin, Mészáros Ádám, Križan Bálint, Lénárt Ádám, Tóth József, Hegedűs Balázs, Domonkos Tibor. Edző: Zsákovics Tibor.

9. Iskolások fedett pályás atlétikai versenye, Pozsony, 4. forduló, idősebb diákok, 800 m: 1. Dráfi Károly; 60 m: 3. Dráfi Károly 7,88; lányok, 800 m. 1. Klučka Vivien (mindketten AC Nové Zámky) 2:44,03.

9. Férfi-vízilabdaextraliga, 7. forduló: Slávia UK Bratislava–KVP Komárno 22:3 (KVP: Kertész Dávid 1).

10. Labdarúgó Fortuna Liga, 19. forduló: Myjava–Slovan Bratislava 1:1 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon; Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás) DAC–Zlaté Moravce 1:0 (DAC: Szépe János, Németh Zsolt, Mészáros András – a 79. perctől, Kontár Zoltán, Szarka Ákos – a 64. percig), Ružomberok–Senica 2:1 (Senica: Varga Péter – a 34. percig).

10. Férfi-kézilabdaextraliga, 13. forduló: Malacky–Štart Nové Zámky 21:27 (Štart: Gyurics Béla 3, Vadkerti Gábor 1), Topoľčany–Modra 32:24 (Topoľčany: Ivanov Sándor 4).

10. Férfi-kosárlabdaextraliga, 17. forduló: Svit–Karlovka 97:87 (Karlovka– Hlivák Dalibor 22/5).

10. Női kosárlabda extraliga, 12. forduló: Good Angels Košice–Piešťany 75:52 (Piešťany: Orosz Szabina 7, Slama Angelika 7), ŠBK Šamorín–Slovan Bratislava 72:46 (ŠBK: Lelkes Júlia 6, Cséfalvay Viktória 0; Slovan: Varga Márta 3).

10. Női röplabda extraliga, 14. forduló: Slávia EU Bratislava–Senica 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 11).

10. Mikulás Kupa nemzetközi kyokushinkarate-verseny (küzdelem – kumite), Balassagyarmat (3 ország. 250 induló) – a Szlovák Kyokushin Karateszövetség dobogósai, aranyérmesek: Dobos Evelyn (Érsekújvár), Horváth Dominik, Tóth András (mind Alistál), Németh Carmen (Párkány), Karásek Péter (Zselíz). Ezüstérmesek: Tóth Kurucz Áron, Csányi Árpád, Vránek Viktor (mind Párkány), Szamaránszki Vanessa (Alistál), Angus Tamás (Zselíz). Bronzérmesek: Molnár Dáriusz Dávid, Tóth Eszter (mind Alistál), Gálik Péter, ifj. Angus Martin, id. Angus Martin (mind Zselíz).

10. 25. Lévai Polgármester Kupa és 3. Szlovák Kupa nemzetközi sporttáncverseny, Léva – SP LAT (27 pár): 1. Tanka Tamás, Fekete Dominika (TK Uni-Dance Bratislava) 40. SP JUN STTT (25): 1. Korpás Gábor, Vanessa Murajdová 38. SP JUN LAT (21): 2. Korpás Gábor, Vanessa Murajdová 29. JUN II D STT (10): 1. Filip Čorba, Tóth Hana (mind TŠK Junilev Levice) 25. JUN II D LAT (16): 2. Filip Čorba, Tóth Hana 22.

10. OTP Bank Liga, 19. forduló: Honvéd–Mezőkövesd 1:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid), Paks–Vasas 1:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

10. Az Oktagon – Kihívás valóságshow döntője, Prága, 77 kg: a vásárúti Boráros Gábor–Jakub Běle (cseh) – az 1. menetben fojtással nyert a szlovákiai fiú.

10. Országos tékvandó-bajnokság, Stupava – férfiak, 87 kg: 1. Angyal Adrián (Hakimi Rožňava).

10–11. Diákok úszó Szlovák Kupája, 5. forduló, döntő, Zsolna (35 klub, 383 úszó) – C kategória, 9 éves lányok, 50 m gyors: 1. Szász Miriam 33,97; 100 m gyors: 1. Szász Miriam 1:14,29, 100 m hát: 1. Szász Miriam 1:21,81; 100 m pillangó: 1. Szász Miriam 1:26,55. 10 éves lányok, 100 m gyors: 3. Szász Ema (mindketten komáromi Delta) 1:15,44.

11. Karácsonyi tekvandótorna, Pelhřímov – férfiak, 87 kg: 1. Angyal Adrián (Hakimi Rožňava).

11. U23-as súlyemelő Európa-bajnokság, Eilat, férfiak, +105 kg: 11. Holocsi Krisztián (szlovákiai) 313 kg (133+137).

14. Karácsonyi Magasugrógála 2016, Dunaszerdahely (80 induló) – fiatalabb diákok, lányok: 1. Vodnyanszká Renáta 140 cm, 2. Mészáros Laura 130, 3. Sidó Linda 125; fiúk: 1. Fekete Sebestyén 160 cm, 2. Szelle Norbert 130, 3. Lelkes Gyula 125. Idősebb diákok, lányok: 1. Tési Evelin 138 cm, 2. Ollé Anna 135, 3. Bertalan Anita 130; fiúk: 1. Tóth Gergely 165 cm, 2. Csicsai Dániel 160, 3. Fekete Gábor 155. Középiskolások, lányok: 1. Lelkes Lilla 140 cm, 2. Nagy Vivien 135, 3. Lelkes Szilvia 130. fiúk: 1. Kondé Péter 180 cm, 2. Csörgő Levente 170, 3. Kántor Kevin 165.

14. Férfi-kosárlabdaextraliga, 18. forduló: Karlovka–Levice 66:76 (Karlovka: Hlivák Dalibor 13/3).

14. Női röplabda Kihívásos Kupa, tizenhatoddöntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Graz 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 16).

15. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

15. Férfi-röplabdaextraliga, 18. forduló, előrejátszott mérkőzés: Nitra–Košice 3:0 (Nitra: Százvai Ádám 1).

16. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

16. Férfi-kosárlabdaextraliga, 22. forduló, előrejátszott mérkőzés: Karlovka–Inter Bratislava 57:82 (Karlovka: Hlivák Dalibor 9).

16. Férfi-vízilabdaextraliga, 8. forduló: Slávia UK Bratislava–Žilina 12:1 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

16. Férfi-kézilabdaextraliga, 14. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Topoľčany 19:19 (Štart: Gyurics Béla 6, Vadkerti Gábor 2; Topoľčany: Ivanov Sándor 3).

16–18. X. J&R Digital Tekemaraton, Galánta (176 résztvevő), győztesek, ifik egyéni versenye: Rózsár Tibor (MKK Galanta) 510.

17. Sakk extraliga, 3. forduló: Dunajská Streda–Modra 3,5:4,5 (Dunajská Streda: Németh Miklós, Csonka Attila István 1–1, Vajda Levente, Bokros Albert, Csiba Dominik 0,5–0,5; Modra, benne: Rigó Zsolt 1).

17. Női kosárlabda extraliga, 13. forduló: Ružomberok–Good Angels Košice 59:65 (Ružomberok: Suja Tímea 2), Piešťany–ŠBK Šamorín 63:59 (Piešťany: Orosz Szabina 12, Slama Angelika 15; ŠBK: Lelkes Júlia 2), Slovan Bratislava–Poprad 56:70 (Slovan: Varga Márta 6).

17. Férfi-kézilabdaextraliga, 14. forduló: HKM Šaľa–Považská Bystrica 33:31 (HKM: Szapu Viktor 7).

17. Női röplabda extraliga, 15. forduló: Kežmarok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

18. Sakk extraliga, 4. forduló: Dunajská Streda–Devínska Nová Ves 5:3, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Varga Zoltán, Csiba Dominik, Csonka Attila István 1–1, Czebe Attila, Németh Miklós 0,5–0,5.

18. 5. Karácsonyi Futás, Szepsi (9 km, 134 induló): (D kategória 1.) Vargaestók Géza, (D kategória 2.) Papp Zoltán (mindketten nagykaposiak).

18. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, Kühtai – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 3. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak).

19. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, St. Moritz – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 2. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:50,79.

20. Egészségkorlátozottak para-alpesisí Világkupa-viadala, St. Moritz – látáskárosultak, női óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová, szlovákiaiak) 1:42,89.

20. Férfi-kézilabdaextraliga, 15. forduló, előrejátszott mérkőzések: Topoľčany–ŠKP Bratislava 29:21 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), Prešov–Hlohovec 29:23 (Hlohovec: Papp Gábor 1).

21. Férfi-kosárlabdaextraliga, 19. forduló: Inter Bratislava–Lučenec 107:73 (Inter: Domsitz Márton 0), Spišská Nová Ves–Karlovka 61:58 (Karlovka: Hlivák Dalibor 9).

21. Női kosárlabda extraliga, 14. forduló: ŠBK Šamorín–Ružomberok 66:78 (ŠBK: Lelkes Júlia 0, Óvári Viktória 0; Ružomberok: Suja Tímea 8), Poprad–Piešťany 46:103 (Piešťany: Orosz Szabina 13, Slama Angelika 18/4), Banská Bystrica–Slovan Bratislava 80:58 (Slovan: Varga Márta 3).

21. Férfi-kézilabdaextraliga, 15. forduló: Malacky–HKM Šaľa 21:38 (HKM: Szapu Viktor 5), Štart Nové Zámky–Modra 32:21 (Štart: Gyurics Béla 0, Vadkerti Gábor 6).

22. Női röplabda extraliga, 3. forduló, pótolt mérkőzés: 1. BVK–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 15).

22. Férfi-kézilabdaextraliga, 10. forduló, pótolt mérkőzés: Topoľčany–Prešov 29:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

25. 36. karácsonyi sakkverseny, Ipolyfödémes (18 induló): 1. Imre Tamás (felsőtúri) 6,5, 2. Morvai Roland (ipolyfödémesi) 6, 3. Kanala Richárd (ipolysági) 5.

26. IV. Polgármester-kupa karácsonyi sakktorna, Felsőtúr (11 induló): 1. Allarám Norbert (ipolynyéki) 6, 2. Imre Tamás (felsőtúri) 5, 3. Fábián János (érsekvadkerti) 5.

28. Férfi-kosárlabdaextraliga, 20. forduló: Prievidza–Karlovka 84:72 (Karlovka: Hlivák Dalibor 12), Komárno–Spišská Nová Ves 90:43 (Kürthy Igor 0).

30. Férfi-kosárlabdaextraliga, 21. forduló: Komárno–Karlovka 84:74 (Karlovka: Hlivák Dalibor 13).

30. VIII. Óévbúcsúztató Futás, Nagymegyer – kategóriagyőztesek: 200 méter (6 éves korig) – lányok: 1. Rasztgyörgy Flóra (Nyárasd). 300 méter (6–10 éves korig) – lányok: 1. Beke Laura (Nagymegyer). 1000 méter (10–15 éves korig) – fiúk: 1. Peöcz Bálint (Csilizradvány); lányok: 1. Sidó Linda. 5000 méter, juniorok (15–18 éves korig) – fiúk: 1. Fülöp István (Bős) 18:15; férfiak, 40–49 éves korig: 1. Kiss László (Nagymegyer) 21:05; 50–59 éves korig: 1. Tücsök Róbert (Dunamocs) 20:28; nők, 19–39 éves korig: 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 22:20; 40–49 éves korig: 1. Sándor Éva (Bős) 26:05; 60 év felett: 1. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 25:38.

31. 33. Tízkilométeres Futás, Horovce (Nagymihályi járás, 175 résztvevő): 34. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos), 38. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

2017-08-14T10:49:36+00:00 2016.12.05.|Kategória: Krónika, 2016|