2016 augusztus

1–3. Labdarúgó Magyar Örökség Kupa, Szarvas, döntő: Felvidék–Délvidék 2:1 (1:0), felvidéki gólok: Érsek (17., 11-esből), Magyar.

 

2. 40. Öt Kilométeres Futás, Klokočov (Nagymihályi járás, 170 résztvevő): 33 (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 56. (D kategória 3.) Papp Zoltán (nagykaposiak).

 

2. 28. maraton, Malé Kavečany (Kassa-vidéki járás, 100 résztvevő): 35. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: DAC–Myjava 0:1 (DAC: Németh Zsolt – Németh Krisztián – a kispadon; Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

 

6. Labdarúgó Fortuna Liga, 4. forduló: Slovan–DAC 3:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás; DAC: Németh Zsolt, Nagy Péter – a 32. perctől – Németh Krisztián – a kispadon), Myjava–Ružomberok 1:3 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

 

6. Cseh focibajnokság, 2. forduló: Liberec–Jihlava 1:1 (Jihlava: ifj. Urblík József).

 

6. Osztrák focibajnokság, 3. forduló: Austria Wien–Rapid Wien 1:4 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

6–7. Országos kajak-kenubajnokság, Pozsony – 1000 m, férfiak, K1: 2. Demin Viktor (ŠKP Bratislava) 4:06,660; K2: 2. Adam Botek, Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:05,440. 500 m, férfiak, K1: 1. Demin Viktor (ŠKP Bratislava) 1:43,600; K2: 3. Adam Botek, Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 1:41,606. 200 m, férfiak, K2: 2. Adam Botek, Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 34,472, 3. Horváth Pál, Kirchner Péter (KCK Šamorín) 36,640. Juniorok, 1000 m, fiúk, K1: 1. Zalka Csaba (KCK Šamorín) 4:03,740; K2: 1. Samuel Baláž, Zalka Csaba (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 2:52,620, 2. Horváth Balázs, Libai Denis (KCK Šamorín) 2:56,020; K4 1000 m: 1. Samuel Baláž, Milan Fraňa, Zalka Csaba, Martin Nemček (VK Tatran Karlova Ves/TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín/KCK Šamorín/KRK Nováky) 3:26,710, 2. Adamcsek Péter, Libai Denis, Horváth Balázs, Sármány Áron (KCK Šamorín) 3:34,330; C2: 1. Michal Polakovič, Tóth Bánai István (Kajak & Kanoe Piešťany/Kajak & kanoe klub Komárno) 4:28,567. 500 m, fiúk, K1: 2. Zalka Csaba (KCK Šamorín) 1:49,540; K2: 1. Samuel Baláž, Zalka Csaba (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 1:46,100, 2. Horváth Balázs, Libai Denis (KCK Šamorín) 1:47,140; C2: 1. Csontos István, Sidó Zoltán (Kajak & kanoe klub Komárno/KCK Šamorín) 2:11,487. 200 m, fiúk, K1: 1. Zalka Csaba (KCK Šamorín) 37,280; K2 200 m: 1. Samuel Baláž, Zalka Csaba (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 36,100, 2. Horváth Balázs, Libai Denis (KCK Šamorín) 38,020; K4: 1. Samuel Baláž, Zalka Csaba, Milan Fraňa, Martin Nemček (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín/TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín/KRK Nováky) 33,440, 2. Adamcsek Péter, Horváth Balázs, Libai Denis, Sármány Áron (KCK Šamorín) 35,760; C2: 2. Michal Polakovič, Tóth Bánai István (Kajak & Kanoe Piešťany/Kajak & kanoe klub Komárno) 42,080; C4: 2. Csontos István, Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István, Sidó Zoltán (Kajak & kanoe klub Komárno/KCK Šamorín) 47,100.

 

7. Labdarúgó OTP Bank Liga, 4. forduló: Mezőkövesd–Debreceni VSC 0:1 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

 

13. Labdarúgó OTP Bank Liga, 5. forduló: Videoton–Mezőkövesd 2:0 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

 

13. 33. Rajeci maratonfutás: 3. Magyar Imre (Befra) 2:38:50.

 

13. 18. Húsz Kilométeres Futás, Remetské Hámre (93 résztvevő): 22. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina), 24. (D kategória 2.) Papp Zoltán, 38. (D kategória 3.) Vargaestók Géza (mindketten Nagykapos).

 

13. Labdarúgó Fortuna Liga, 5. forduló: Žilina–Myjava 1:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), DAC–Trenčín 2:3 (DAC: Németh Zsolt – a 44. percig, Szépe János – a 44. perctől, Nagy Péter, Szarka Ákos + 2 gól, egyet 11-esből – Németh Krisztián – a kispadon), Ružomberok–Slovan Bratislava 3:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás + 1 gól).

 

13–14. Kajak-kenu Sznf-kupa, Pöstyén – 1000 m, férfiak, K1: 3. Horváth Pál (KCK Šamorín) 3:53,349; K2: 1. Adam Botek, Horváth Pál 3:36,811. 500 m, férfiak, K1: 3. Horváth Pál 1:51,540; K2: 1. Adam Botek, Horváth Pál 1:39,687.

 

14. Cseh focibajnokság, 3. forduló: Jihlava–Slavia Praha 1:1 (Jihlava: ifj. Urblík József). 

16. 16. Ida völgyi futás (Kassa–Šaca, 10 km, 110 induló): 29. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).A

16. XXXI. nyári olimpia, Rio de Janeiro – kajak-kenu, 1000 m, férfiak, K1: 8. Gelle Péter 3:40,691; C1: 11. Farkas Vince (szlovákiaiak) 4:04,013. Megj. Később doppingolás miatt egy versenyzőt kizártak, így mire hazajött Farkas, már a tizedik helyen szerepelt az eredménylistán.

17. Labdarúgó OTP Bank Liga, 6. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC–Újpest FC 0:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid).

 

18. XXXI. nyári olimpia, Rio de Janeiro – kajak-kenu, 1000 m, férfiak, K2: 8. Vlček Erik, Tarr György (szlovákiaiak) 3:15,916.

 

20. XXXI. nyári olimpia, Rio de Janeiro – kajak-kenu, 1000 m, férfiak, K4: 2. Szlovákia (benne:Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor) 3:05,044.

 

20. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló: Myjava–Trnava 1:1 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon), Slovan Bratislava–Žilina 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás), Michalovce–DAC 1:0 (DAC: Nagy Péter – a 74. percig, Szarka Ákos – Németh Krisztián – a kispadon).

 

20. Cseh focibajnokság, 4. forduló: Hradec Králové–Jihlava 1:0 (Jihlava: ifj. Urblík József).

 

20. 2. Szent István Napi Futás, Tardoskedd – férfiak, (5 km) 1. Švajda Gábor (Ready2Run Dvory nad Žitavou) 16:38.

 

20. 4. Tíz Kilométeres Futás, Spišský Hrhov (86 résztvevő): 39. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (Nagykapos).

 

20. Westernlovagló Vándorkupa 2016, 11. állomás, Nyírágó – szlalom, juniorok: 3. Magyar Niki (Sany, Nýrwest Nýrovce); open: 1. Tóth René (Kamikadze, Viktory Ranč Zemné) 22,33 mp, 3. Bobek László (Timotej, KePaso Nesvady); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranch Okoč) 20,96 mp -- pályacsúcs, 2. Varga Zsolt (Jerikho Double Roppers, Nýrwest Nýrovce) 21,95 mp. Hordókerülés, open: 2. Tóth René (Kamikadze, Viktory Ranč Zemné), 3. Uzsák Miki (Chico, klub nélküli lovas); profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranch Okoč), 2. Varga Zsolt (Jerikho Double Roppers, Nýrwest Nýrovce).

 

21. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: Ferencváros–Mezőkövesd Zsóry FC 2:2 (Mezőkövesd: Hudák Dávid + 1 gól).

 

21. Osztrák fociliga, 5. forduló: AC Wolfsberger–Rapid Wien 1:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

27. Labdarúgó Fortuna Liga, 7. forduló: Trnava–Slovan Bratislava 0:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás), Myjava–Prešov 1:0 (Myjava: Radványi Miklós – a kispadon).

 

27–28. országos koronglövő bajnokság, Nagyszombat – férfitrap: 3. Varga Erik (ŠCP Bratislava) 123 – elődöntő: 12+5, a 3. helyért: 15; nyílt verseny: 1. Varga Erik 123.

 

28. II. Bősi Futás – 10 km, nők, végeredmény: 1. Heringh Veronika (Csallóközi Marathon Club) 48:22; 16–20 évesek: 1. Darnai Kitti (Bős) 1:07:05; 21–29 évesek: 1. Sárközy Márta (Szap) 56:36; 30–39 évesek: 1. Heringh Veronika (Csallóközi Marathon Club) 48:22; 40–49 évesek: 1. Sándor Éva (Bős) 55:51; 60 év felett: 1. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 55:47. Férfiak, végeredmény: 1. Krascsenits Dávid (Baka) 38:10; 16–20 évesek: 1. Šipoš Adrián (ASPIDA) 44:49; 21–29 évesek: 1. Krascsenits Dávid (Baka) 38:10; 30–39 évesek: 1. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 41:12; 40–49 évesek: 1. Darnay György (Bős) 44:51; 50–59 évesek: 1. Tücsök Róbert (Sprint Futóklub) 47:40. Legjobb bősiek, férfiak: Képesi Attila, nők: Csicsai Melinda. 5 km, nők, 16–20 évesek: 1. Klučka Vivien (Izsa) 23:26; 60 év felett: 1. Gyurkovics Erika (Szentmihályfa) 25:28. Férfiak, 16–20 évesek: 1. Fülöp István (Bős) 18:41; 21–29 évesek: 1. Méhes Dávid (Bős) 20:15; 60 év felettiek: 1. Lelkes József (Nyárasd) 21:40. Legjobb bősiek, férfiak: Fülöp István, nők: Darnay Alexandra.

 

28. 1. 22 Kilométeres Futás, Nižná Kamenica (37 résztvevő): 7. (D kategória 1.) Papp Zoltán, 8. (B kategória 1.) Tóth Miklós, 10. (D kategória 2.) Vargaestók Géza (mindhárman nagykaposiak).

2016-08-17T10:26:38+00:00 2016.08.17.|Kategória: Krónika, 2016|