2016 április

2. Labdarúgó OTP Bank Liga, 28. forduló: Paks–MTK 4:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Puskás Akadémia–Haladás 1:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – az 57. percig).

 

2. Golden Belt nemzetközi karateviadal, Csacsak – kadett lányok, kata és kumite, 54 kg: 1. Bogár Dominika. Junior fiúk, kumite, +76 kg: 3. Jóba Attila (mindketten gútai Taiyo).

 

2. Női asztalitenisz extraliga, 8. forduló: Dunajská Streda–ŠKST Ružomberok 7:0 (Dunajská Streda, benne: ifj. Szabó Andrea 2).

 

2. Kadettok országos birkózóbajnoksága, Pozsony – kötöttfogás (17 egyesület, 63 versenyző), 42 kg: 3. Dolník Krisztián (komáromi Spartacus); 50 kg: 1. Lakatos Lucián (gútai); 54 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Ágh Attila (bősi), 3. Keszi Bálint (naszvadi); 58 kg: 1. Parádi József (marcelházai), 3. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 63 kg: 2. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus), 3. Sluka István (madari); 69 kg: 1. Holocsi Bence, 3. Nagy Krisztián (somorjaiak); 85 kg: 2. Horváth Nicolas (dunaszerdahelyi). Szabadfogás (19 egyesület, 63 versenyző), 50 kg: 1. Lakatos Lucián (gútai), 3. Opálka Kevin (marcelházai); 54 kg: 2. Csicsó Adrián (madari); 58 kg: 1. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyi), 3. Megály Zoltán (marcelházai); 69 kg: 3. Csöllei Márton András (bősi); 85 kg: 2. Horváth Nicolas (dunaszerdahelyi).

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 25. forduló: DAC–Slovan 0:2 (DAC: Egri Dezső, Horváth Béla – a 66. perctől, Szarka Ákos – a 24. percig; Slovan: Saláta Kornél), Senica–Skalica 2:2 (Senica: Kontár Zoltán – a 85. perctől).

 

2. Női kézilabda WHIL, 23. forduló: ŠKP Bratislava–Písek 30:25 (ŠKP: Szabó Katalin 3), Olomouc–Most 24:33 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

2. Női kosárlabda extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzések: Piesťany–Ružomberok 81:55 (Piešťany: Orosz Szabina 9/3; Ružomberok: Suja Tímea 19/3), Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 88:40 (ŠBK: Slama Angelika 6, Lelkes Júlia 2).

 

2. Női röplabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: 1. BVK Bratislava–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 12).

 

2–3. Masters szlovák nemzetközi úszóbajnokság, Csölösztő (6 ország, 301 versenyző) – 80–84 évesek, férfi 200 m gyors: 1. Bangha Dezső (KomKo Komárno) 4:15,17 – új szlovák korosztályos csúcs; férfi 800 m gyors: 1. Bangha Dezső 18:04,93 – új szlovák korosztályos csúcs; férfi 50 m gyors: 3. Bangha Dezső.

 

3. Kötöttfogású birkózótorna, Tallinn – fiatalabb diákok, 59 kg: 1. Csörgő Áron (Bősi Birkózó- és Sportklub).

 

3. U23-as birkózó Európa-bajnokság, Rusze – kötöttfogás, 71 kg: 12. Horváth Denis; 130 kg: 11. Soós Tamás. Nők, 48 kg: 10. Kyparissi Vassiliki (mind szlovákiai).

 

6. Labdarúgó OTP Bank Liga, 29. forduló: Ferencváros–Paks 5:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban); Diósgyőr–Puskás –Akadémia 2:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly + 1 gól).

 

6. Női röplabda extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Slávia EU Bratislava–1. BVK Bratislava 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 10). Döntős a Slávia EU.

 

6. Női kosárlabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzések: Ružomberok–Piešťany 60:71 (Ružomberok: Suja Tímea 4; Piešťany: Orosz Szabina 12/4), ŠBK Šamorín–Good Angels Košice 48:88 (ŠBK: Slama Angelika 9, Lelkes Júlia 5).

 

8. Labdarúgó Fortuna Liga, 26. forduló: Žilina–DAC 4:1 (DAC: Horváth Béla – a 65. perctől).

 

8. Sakk extraliga, 9. forduló, Ólubló: Devínska Nová Ves–Dunajská Streda 2,5:5,5, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Czebe Attila, Németh Miklós, Mészáros Mihály, Bagi Máté 1–1, Varga Zoltán 0,5.

 

9. Labdarúgó Fortuna Liga, 26. forduló: Slovan–Ružomberok 3:1 (Slovan: Saláta Kornél), Trnava–Senica 2:0 (Senica: Kontár Zoltán – a 65. percig).

 

9. Női kosárlabda extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzések: Piešťany–Ružomberok 42:30 (Piešťany: Orosz Szabina 6; Ružomberok: Suja Tímea 3), Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 88:57 (ŠBK: Slama Angelika 6, Fekete Nikolett 8).

 

9. Női kézilabda WHIL, 24. forduló: Veselí–Olomouc 26:22 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

9. Nemzetközi férfikézilabda-torna, Moimenta da Beira: Szlovákia–Hollandia 24:28 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 1).

 

9. Sakk extraliga, 10. forduló, Ólubló: Dunajská Streda–Stará Ľubovňa 4:4, dunaszerdahelyi pontok: Németh Miklós, Mészáros Mihály, Bagi Máté 1–1, Vajda Levente, Bokros Albert 0,5–0,5.

 

9. Országos birkózóbajnokság, idősebb diákok, Ólubló, szabadfogás (22 egyesület, 93 versenyző) – 32 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai); 35 kg: 1. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus), 3. Remes Norbert (madari); 38 kg: 1. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi); 42 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Gaál András (dunaszerdahelyi); 47 kg: 1. Opálka Kevin (marcelházai); 53 kg: 1. Lakatos Lucián (gútai), 3. Mezej József (somorjai); 59 kg: 2. Csörgő Áron (bősi), 3. Megály Zoltán (marcelházai); 66 kg: 2. Szeif Lukáš (bősi), 3. Kajtár Sándor (madari); 73 kg: 2. Hegedűs Viktor (marcelházai); 85 kg: 1. Nagy Kevin (komáromi Spartacus), 3. Kovács Nicolas (madari); 100 kg: 3. Vízy Róbert (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 1. Marcelová 26, 2. Dunajská Streda 17, 3. Modrany 16.

 

9. Nemzetközi birkózótorna, kötöttfogás, Porec – 74 kg: 3. Horváth Denis; 84 kg: 3. Rohály József (Szlovákiaiak).

 

9. Hodonín Nagydíja korosztályos nemzetközi birkózótorna (10 ország, 33 egyesület, 314 versenyző), kötöttfogás, kezdők (2005–2006-os születésűek) – 63 kg: 1. Nagy Dávid (komáromi Spartacus). Kezdők (2009-es születésűek) – súlycsoport nélkül: 1. Patkoló Rudolf (somorjai).

 

9. Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló: Újpest–Puskás Akadémia 2:2 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 65. percig).

 

9. 34. Galántai Futás – Felszabadulási Verseny, diákok (2001–2002-es születésűek, 7 induló): 1. Dráfi Károly (Nové Zámky) 4:05, 2. Fülöp István (Gabčíkovo) 4:50, 3. Takács Roderik (Tvrdá päsť) 5:13; (2003–2005, 49): 2. Boros Zsolt (Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta) 3:34; (2006–2007, 43): 1. Csomós Sámuel (Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta) 2:04. Egészségfutás (2172 m, 284), nők: 3. Szabó Gabriella (Galanta) 10:03.

 

10. Nemzetközi férfikézilabda-torna, Moimenta da Beira: Portugália–Szlovákia 33:23 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 1).

 

10. 69. Devín–Bratislava országúti futóverseny, 13:15 éves fiúk, 2600 m: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 9:32.

 

10. 17. nemzetközi szlovák aerobicbajnokság, Nagysurány – nők, egyéni: 8. (a szlovák bajnokságon: 3.) Szabó Niki (GK Nové Zámky) 18,850.

 

10. Sakk extraliga, 11. forduló, Ólubló: Humenné–Dunajská Streda 3:5, dunaszerdahelyi pontok: Bokros Albert, Varga Zoltán, Czebe Attila 1–1, Vajda Levente, Mészáros Mihály, Bagi Máté, Ráchela Milán 0,5–0,5. Végeredmény: 1. Stará Ľubovňa 26 (55), 2. Dunajská Streda 26 (53,5).

 

13. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 9. forduló: Hlohovec–Topoľčany 24:20 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1), Šaľa–Prešov 23:27 (Šaľa: Szapu Viktor 0), Považská Bystrica–Štart Nové Zámky 27:29 (Štart: Gyurics Béla 6).

 

13. 20. Slovakia Open nemzetközi karatetorna, Pozsony – férfiak, goju-ryu: 1. Kocsis Lajos, open: 1. Kocsis Lajos. Lányok, 6–9 évesek, goju-ryu: 1. Pozsonyi Laura (mindketten Slovan Duslo Šaľa). Csapat, 6–9 évesek, kata: 1. Duslo Šaľa (benne: Pozsonyi Laura).

 

16. Labdarúgó OTP Bank Liga, 30. forduló: Puskás Akadémia–Békéscsaba 0:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 81. perctől).

 

16. Férfivízilabda extraliga, rájátszás, A csoport, 5. forduló: ČH Hornets Košice–KVP Nováky 6:17 (ČH: Vidumanský László 1).

 

16. Somorjai Futóliga, 2. forduló, 5 km (43 induló): 2. Kiss László (illésházai) 18:07.

 

16. 29. Tavaszi Futóverseny, Bojničky, idősebb diákok, 800 m: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:11.

 

16. Labdarúgó Fortuna Liga, 27. forduló: Senica–Slovan 1:3 (Senica: Almási László – a 83. perctől, Kontár Zoltán; Slovan: Saláta Kornél + 1 gól), DAC–Trenčín 1:0 (DAC: Egri Dezső, Szarka Ákos), Trnava–Skalica 5:1 (Skalica: Hudák Dávid – a 71. perctől).

 

16. Női kosárlabda extraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: Good Angels Košice–Piešťany 69:61 (Piešťany: Orosz Szabina 13/3).

 

16. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Kežmarok 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 7).

 

16. Női kézilabda WHIL, 25. forduló: Olomouc–Partizánske 24:19 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban), ŠKP Bratislava–Veselí 32:32 (ŠKP: Szabó Katalin 3).

 

16. Férfikézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Topoľčany–Šaľa 34:26 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0; Šaľa: Szapu Viktor 5), Štart Nové Zámky–Hlohovec 23:42 (Štart: Gyurics Béla 1).

 

16. Uszonyos úszó Szlovák Ifjúsági Liga és Szlovák Kupa, 2. forduló, Csölösztő – fiúk, D kategória, 50 m felszíni gyorsúszás: 1. Szarka Gergő (Barakuda Šaľa) 25,99; 100 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 55,31; 200 m felszíni gyorsúszás: 1. Szarka Gergő 2:08,14; 4x50 m felszíni úszás: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Anikó, Szarka Gergő) 1:37,01. Lányok, D kategória, 50 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó (Barakuda Šaľa) 25,82; 100 m felszíni úszás: 1. Bertók Anikó 50,56; 200 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó 2:06,61.

 

17. Kerületi cselgáncsbajnokság, Galánta – gútai dobogósok: 1. Szabó Margaréta, Czina Gergő, Tánczos Márton, Szabó Veronika, Ďuríček Dominik, Keszán Bernadett. 2. Varga Dániel, Keszeli Kristóf, Balogh Áron. 3. Tóth Miklós Levente, Gubien Márk.

 

17–23. XVII. IKF kempo világbajnokság, Bukarest, U21, full-contct, 70 kg: 1. a komáromi Kanozsay Máté; földharc, 70 kg: 3. Kanozsay Máté, Schiller Bence; formagyakorlatok: 2. Schiller Bence; küzdelem: 2. a dunaszerdahelyi Szalai Ádám, 3. Schiller Bence, Nikker Ronald, Szayka Róbert (mind szlovákiai) – a Szlovák Kempo Szövetség tagjai. 

 

19. 21. félmaraton, Budimír (Kassa-vidék járás, 183 résztvevő): 59. (D kategória 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

 

19. XX. Slovakia Open nemzetközi karatetorna a Karate és Harci Művészetek Szlovák Szövetségének rendezésében, Pozsony (5 ország, 700 rajt) – kata, férfiak: 1. Kocsis Lajos (szlovákiai).

 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 28. forduló: Skalica–Zlaté Moravce 1:0 (Skalica: Hudák Dávid – a 84. percig), Michalovce–DAC 1:1 (DAC: Egri Dezső – a 46. percig, Horváth Béla – a 75. percig).

 

20. Labdarúgó Fortuna Liga, 28. forduló: Žilina–Senica 0:0 (Senica: Kontár Zoltán), Slovan–Trnava 4:1 (Slovan: Saláta Kornél).

 

20. Női kosárlabda extraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: Piešťany–Good Angels Košice 55:71 (Piešťany: Orosz Szabina 7), a 3. helyért, első mérkőzés: Ružomberok–ŠBK Šamorín 79:55 (Ružomberok: Suja Tímea 13; ŠBK: Slama Angelika 16, Lelkes Júlia 0)..

 

20. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: Kežmarok–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 12).

 

20. Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló: MTK–Puskás Akadémia 0:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 79. percig).

 

20. Középiskolások érsekújvári járási atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 100 m: 2. Keve Ábel (Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár) 11,94 mp; 200 m: 1. Keve Ábel 24,17; 800 m: 3. Kudry Adrián 2:31,76; 3000 m: 3. Balázs Rajmund 12:42,88; magasugrás: 2. Buda Ferenc 181 cm; gerelyhajítás: 3. Varga Attila (mind udvardi szakközépiskola) 35,41 m.

 

20. Középiskolások komáromi járási bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 100 m: 3. Németh Tibor 12,36 mp; 200 m: 1. Szikonya Dávid Krisztián (mindketten (Ipari Szakközépiskola, Komárom) 24,68, 2. Macejko Dávid (Selye János Gimnázium, Komárom) 25,07; 400 m: 1. Macejko Dávid 55,01, 2. Szikonya Dávid 56,39, 3. Tóth Ádám 58,33; 800 m: 1. Benyó Donát (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom) 2:15,93, 3. Fábry Vilmos 2:21,58; 3000 m: 1. Banai Tóth István (Marianum, Komárom) 10:34,07; távolugrás: 1. Vida Gergely (Selye János Gimnázium) 568 cm; magasugrás: 1. Papp Tamás (Marianum, Komárom) 166 cm, 2. Vida Gergely 163; súlylökés (5 kg): 1. Csóka Dávid (Selye János Gimnázium, Komárom) 13,12 m, 3. Liszkovics Péter (Ipari Szakközépiskola, Komárom) 11,57; gerelyhajítás (700 g): 2. Slezák Rafael (Ipari Szakközépiskola, Komárom) 29,45; diszkoszvetés (1,5 kg): 3. Csóka Dávid 25,06; 4x100 m váltó: 1. Ipari Szakközépiskola, Komárom 49,80, 2. Selye János Gimnázium, Komárom 49,85. Lányok, 100 m: 1. Édes Lili 13,86, 3. Klučka Vivien 14,56; 200 m: 1. Édes Lili 29,29, 2. Talian Dominika 29,97; 400 m: 1. Fazekas Anna 1:08,20, 2. Talian Dominika 1:08,80; 800 m: 2. Bában Laura 2:59,49, 3. Papp Cyntia 3:05,69; 1500 m: 2. Klučka Vivien 5:35,52; távolugrás: 1. Horján Alexandra 471; magasugrás: 1. Papp Cyntia 136, 2. Horján Alexandra 136; súlylökés (3 kg): 1. Bában Laura 9,53 m, 2. Vincze Veronika (mind Selye János Gimnázium, Komárom) 9,33; 4x100 m váltó: 1. Selye János Gimnázium, Komárom 58:98.

 

23. Labdarúgó OTP Bank Liga, 32. forduló: Vasas–Puskás Akadémia 1:0 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly).

 

23. VIII. Polgámester-kupa, nyílt szlovák kyokushin karatebajnokság és Sosai Oyama emlékverseny, Ekecs – a Seisgin Karate Klub első helyezettjei: Nagy Róbert (Ekecs), Baráth Ádám, Szabó András (Ekel), Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Horváth Levente, Berényi Zsombor (Vásárút), Koczkás Levente (Csallóközaranyos), Méry Dominik, Süli Károly (Egyházgelle), Almási Adám, Fekete Bercel, Zerényi Kristóf, Gányovics Ákos (Csallóközkürt), Soós Regina, Katona Tímea (Egyházkarcsa). Különdíjasok – Markovics János Díja: Cserepes Zoltán (Nemesócsa), Polák László polgármester díja (polgármester-kupa): Nagy Róbert (Ekecs).

 

23. XVI. Teremkerékpár Gúta Kupa – gútai érmesek, iskolás lányok (D1): 1. Varga Zsóka. Iskolás lányok (C1): 2. Decsi Anna. Iskolás lányok (B1): 2. Domin Anasztázia. Iskolás lányok (A4): 1. Mihalics P.–Žibrita N.–Rákócza D.–Kulich E. Iskolás lányok (A1): 3. Fördős Nikoletta. Junior lányok, páros: 2. Kulich E.–Rákócza D. Junior lányok, négyes: 1. Glofák Viktória–Molnár Anikó–Domin Henriett–Mészáros Kinga. Női négyes: 1. Vincze Alica–Szabó Dóra–Glofák Viktória–Molnár Anikó.

 

23. XXXV. Barátság országúti futóverseny, 10 km, Diósförgepatony (3 ország, 130 versenyző), kategóriagyőztesek, férfiak juniorok 20 éves korig: Végh Kristóf (diósförgepatonyi) 43:48; 30–39 éves korig: Mácsodi Gábor (szenci SportDiag) 36:02. Nők – juniorok 20 éves korig: Nagy Krisztína (alistáli) 1:01:40; 40–49 éves korig: Molnár Denisa (egyházkarcsai) 6:19.

 

23. Labdarúgó Fortuna Liga, 29. forduló: Senica–Trenčín 0:2 (Senica: Kontár Zoltán – a 70. percig), DAC–Podbrezová 1:0 (DAC: Egri Dezső, Horváth Béla – a 46. perctől), Slovan–Skalica 2:0 (Slovan: Saláta Kornél – a 66. perctől; Skalica: Hudák Dávid).

 

23. Női kosárlabda extraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Good Angels Košice–Piešťany 84:74 (Piešťany: Orosz Szabina 2), a 3. helyért, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Ružomberok 50:63 (ŠBK: Slama Angelika 20/4, Lelkes Júlia 0, Fekete Nikolett 0; Ružomberok: Suja Tímea 9).

 

23. Férfiröplabda extraliga, a 3. helyért, első mérkőzés: Košice–VKP Spartak UJS Komárno 3:1 (Spartak: Ferencz Dávid 0).

 

23. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Kežmarok 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 11).

 

23. Női kézilabda WHIL, 26. forduló: Zlín–Olomouc 29:15 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

23. Férfikézilabda extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzések: Prešov–Šaľa 34:32 (Šaľa: Szapu Viktor 6), Topoľčany–Hlohovec 30:31 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1).

 

23–24. Cselgáncs Archa Telecom Nagydíj, Pozsony – gútai versenyzők a dobogón: 1. Szabó Margaréta, Keszeli Róbert, Román Sándor, Szépe Zsolt. 3. Tánczos Márton, Czina Gergő, Angyal Márk, Keszeli Róbert, Kulich Tibor, Gubien Márk.

 

23–24. Uszonyos úszó osztrák nemzetközi bajnokság, Südstadt – férfi 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:26,27, D kategória: 2. Szarka Gergő 2:00,06; férfi 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:10,11; női 100 m felszíni úszás: 2. (D kategória 1.) Bertók Anikó 51,95; női 800 m (D kategória 2.) Bertók Anikó (mindhárman Barakuda Šaľa) 9:00,10; női 50 m felszíni úszás, D kategória: 2. Bertók Anikó 23,30; női 50 m felszíni gyorsúszás, D kategória: 1. Bertók Anikó 26:28; férfi 1500 m felszíni úszás, D kategória: 1. Szarka Gergő 16:55,44; 800 m felszíni úszás, D kategória: 1. Szarka Gergő 9:03,36; 4x100 m váltó: 1. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Bernadett, Bertók Anikó) 3:15,65.

 

23–24. 15. Sárvári 24 Órás Ultrafutás – Pék Imre Emlékverseny, 60–64 évesek: 1. Bögi Sándor (Ultramarathon Team Bögi) 23:57:25 óra (160,90 km).

 

24. 11. tízkilométeres futás, Strážské (112 résztvevő): 44. (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 51. (D kategória 2.) Papp Zoltán (nagykaposiak).

 

24. Nyugat-Szlovákia korosztályos területi atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – ifik, fiúk, magasugrás: 3. Kondé Péter 165 cm; 400 m: 3. Dráfi Károly 58,47. Fiatalabb diákok, lányok, 300 m: 1. Farkas Lea (mindhárman AC Nové Zámy) 46,98.

 

25. Középiskolások országos labdarúgó-bajnoksága, Léva: 3. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium. Díjazott – legjobb mezőny-játékos: Bujka Nikolas (Dunaszerdahelyi Sportgimnázium).

 

27. Női kosárlabda extraliga, a 3. helyért, harmadik mérkőzés: Ružomberok–ŠBK Šamorín 87:51 (Ružomberok: Suja Tímea 7; ŠBK: Slama Angelika 20, Lelkes Júlia 4, Fekete Nikolett 8, Óvári Viktória 4); a 7. helyért: Poprad–Slovan Bratislava 65:61 (Slovan: Varga (Horony) Márta 0).

 

27. Férfikézilabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzések: Šaľa–Prešov 26:36 (Šaľa: Szapu Viktor 2), Hlohovec–Topoľčany 23:22 (Topoľčany: Ivanov Sándor 0).

 

27. Középiskolások Nyitra megyei bajnoksága, Nyitra – fiúk, súlylökés: 3. Csóka Dávid (Selye János Gimnázium, Komárom) 13,23 m.

 

28. Férfiröplabda extraliga, a 3. helyért, második mérkőzés: VKP Spartak UJS Komárno–Košice 2:3 (Spartak: Ferencz Dávid 0).

 

29. 27. Zsitva-duatlon, Udvard – veterán 2: 1. Bernáth Ferenc (Dvory nad Žitavou) 1:04:50,5.

 

30. Labdarúgó OTP Bank Liga, 33. forduló: Puskás Akadémia–Honvéd 2:1 (Puskás Akadémia: Mészáros Károly – a 68. perctől); Diósgyőr–Paks 0:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

30. Labdarúgó Fortuna Liga, 30. forduló: Zlaté Moravce–DAC 1:0 (DAC: Egri Dezső, Horváth Béla, Straka Gábor – a 81. percből), Michalovce–Senica 2:1 (Senica: Kontár Zoltán – a 83. perctől, Almási László – a 75. perctől + 1 gól), Skalica–Myjava 1:2 (Skalica: Hudák Dávid).

 

30. Férfiröplabda extraliga, a 3. helyért, harmadik mérkőzés: Košice–VKP Spartak UJS Komárno 3:1 (Spartak: Ferencz Dávid 0). A sorozatot 3:0-ra nyerték a kassaiak.

 

30. Női kosárlabda extraliga, a 7. helyért, harmadik mérkőzés: Slovan Bratislava–Poprad 55:60 (Slovan: Varga (Horony) Márta 6).

 

30. Férfikézilabda extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzések: Prešov–Šaľa 35:22 (Šaľa: Szapu Viktor 1), Topoľčany–Hlohovec 27:29 (Topoľčany: Ivanov Sándor 1).

 

30. Krnov Nagydíja utánpótlás birkózóverseny (3 ország, 145 induló) – kezdők, 28 kg: 2. Gromer Maxim. Fiatalabb diákok, 35 kg: 1. Nagy Nikolasz; 43 kg: 3. Lakatos Imre. Idősebb diákok, 85 kg: 2. Nagy Kevin (mind komáromi Spartacus).

 

30. Dunacsúni Futás, 7,5 km: 1. Dömény János 27:18,0. 

 

30. Nyugat-Szlovákia korosztályos területi atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – idősebb diákok, fiúk, 800 m: 1. Dráfi Károly 2:11,69; 150 m: 3. Dráfi Károly (19,37); 300 m: 3. Tóth Bendegúz (mindketten AC Nové Zámky) 41,51.

 

30–május 1. Országos többpróbabajnokság, Érsekújvár – férfiak, tízpróba (5 induló): 1. ifj. Révész Ferenc (Slávia UK Bratislava) 5471 (100 m: 11,96, távolugrás: 628 cm, súlylökés: 11,49, magasugrás: 180 cm, 400 m: 56,27, 110 m gátfutás: 17,98, diszkoszvetés: 29,62, rúdugrás: 355, gerelyhajítás: 48,50, 1500 m: 5:36,39).

 

30–május 1. CMAS Világkupa, Gebze – férfiak, 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:32,12; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:04,97; 200 m felszíni úszás: 2. Bukor Ádám 1:26,66.

 

30–május 1. Cselgáncs Budapest Kupa (20 ország, 1500 versenyző) – fiatalabb diáklányok, 36 kg: 3. Szabó Margaréta (gútai).

 

 
2016-04-10T06:29:10+00:00 2016.04.10.|Kategória: Krónika, 2016|