///2015 szeptember

2015 szeptember

4. Férfikézilabda extraliga, 1. forduló, előrehozott mérkőzés: Pezinok–Štart Nové Zámky 32:31 (Štart: Gyurics Béla 5, Veréb Iván 0). 

 

5. Westernlovagló Vándorkupa, 12. állomás, Tardoskedd – pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, Kepaso Naszvad), 2. Uzsák Miki (Chicco. Pole bending profi: 1. Fehér István (Hercegnő, Rodeo ranch Okoč), 2. Varga Zsolt (Jericho, Nýrwest). Barrel race open: 1. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 2. Uzsák Miki (Chicco). Pole bending pony: 1. Varga Lettika (Šimon, Palomino Tvrdošovce). Barell race pony: 1. Varga Lettika (Šimon, Palomino Tvrdošovce).

 

5. Labdarúgó Eb-selejtező, Oviedo: Spanyolország–Szlovákia 2:0 (Szlovákia: Saláta Kornél).

 

5. Férfikézilabda extraliga, 1. forduló: ŠKP Bratislava–Hlohovec 21:26 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

 

5. Női kézilabda WHIL, 1. forduló: Zlín–ŠKP Bratislava 29:21 (ŠKP: Szabó Katalin 4).

 

5. Előolimpiai kajak-kenuregatta, Rio de Janeiro, 1000 m, K2: 3. Vlček Erik, Tarr György (szlovákiaiak). 

 

5–6. Internacional Childrens Athletics Games, Varsó – lányok, távolugrás: 1. a szímői Farkas Lea (AC Nové Zámky) 507 cm – új klubcsúcs.

 

8. Labdarúgó Eb-selejtező, Zsolna: Szlovákia–Ukrajna 0:0 (Szlovákia: Saláta Kornél – az 51. perctől).

 

9. Birkózó-világbajnokság, Las Vegas, kötöttfogás, 71 kg: 12. Jakus Béla (szlovákiai).

 

10. Férfikézilabda extraliga, 1. forduló, pótolt meccs: Šaľa–Prešov 23:28 (Šaľa: Szapu Viktor 1, Szűcs Tamás 0).

 

12. Labdarúgó OTP Bank Liga, 8. forduló: Paks–Videoton 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

12. Labdarúgó Fortuna Liga, 8. forduló: Žilina–Slovan 3:0 (Žilina: Bénes László + 1 gól; Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – az 57. percig), Zlaté Moravce–DAC 2:1 (DAC: Straka Gábor – a 77. percig, Szarka Ákos).

 

12. Koronglövő világbajnokság, Lonato, férfitrap, egyéni: 1. Varga Erik (szlovákiai) 120, elődöntő: 13, döntő: 12+1, csapat: 7. Szlovákia (benne: Varga Erik) 349.

 

12. Női kézilabda WHIL, 2. forduló: Prešov–Olomouc 24:32 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban), ŠKP Bratislava–Michalovce 24:30 (ŠKP: Nagy Csilla–Szabó Katalin 0).

 

12. Férfikézilabda extraliga, 2. forduló: Hlohovec–Šaľa 24:20 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0; Šaľa: Szapu Viktor 1),

 

12–19. 31. férfi- és 22. női masters súlyemelő világbajnokság, Rovaniemi, M55/94: 1. Patasi Oszkár (nagymegyeri) 233 kg (103+130).

 

15. Országos atlétikai csapatbajnokság, Besztercebánya – női 3000 m akadály: 3. Bakó Barbara (ŠG ŠOG Nitra) 12:55,48.

 

15. I. Nagymegyeri Mérföld nyárbúcsúztató futás (1350 m, 30 induló) – 18 éves korig, nők: 1. Tóth Tímea (lakszakállasi), 2. Földes Csilla, 3. Raftik Emma; férfiak: 1. Görözdös Bálint, 2. Bobkovič Dominik (mind nagymegyeriek). 18 éven felüliek, nők: 1. Heringh Veronika (dunaszerdahelyi); férfiak: 1. Hodossy Péter (csallóközkürti), 3. Király Mátyás (bősi).

 

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló, pótolt mérkőzés: Podbrezová–Žilina 2:3 (Žilina: Bénes László).

 

16. Férfikézilabda extraliga, 3. forduló, előrehozott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Prešov 25:50 (Štart: Gyurics Béla 2, Veréb Iván 0).

 

18. Férfitenisz Davis-kupa-mérkőzés a Világcsoportba jutásért, Gdynia, az első nap után: Lengyelország–Szlovákia 1:1 (benne: Jerzy Janovicz–Gombos Norbert 7:6, 6:4, 6:7, 6:2).

 

18. Férfikézilabda extraliga, 3. forduló, előrehozott forduló: Pezinok–Hlohovec 20:38 (Hlohovec: Ivanov Sándor 5).

 

19. Zselízi sportlövőverseny – kisöbű puska, férfiak: 1. Kovács János 297, 2. Gyűrűsi Péter (mindketten érsekújváriak) 297, 3. Svanczár László (lontói) 296. Szeniorok, A kategória: 1. Bugyi István (ipolysági) 299, 3. Botlík Géza (párkányi) 298. Szeniorok, B kategória: 1. Csala Ferenc (ipolysági) 298. Nők+ kadettok: 2. Agárdy Richárd (domadícei) 277, 3. Bogár Tünde (érsekújvári) 266.

 

19. 3. Vágsellyei Éjszakai Futás, 7,3 km (279 induló): 33. (nők 1.): Bezák-Lovísek Judit (pozsonyi) 30:52.

 

19. XIII. Kúr Géza Emlékverseny nemzetközi utánpótlás viadal – csapat, végeredmény: 1. Komáromi Spartacus 132. Egyéni verseny, gyerek C (2008–2009), 21 kg: 1. Balázs Adrián (Komáromi Spartacus BK), 2. Csizmadia Levente (Komáromi Spartacus BK); 23 kg: 1. Huszarovics René (Vásárúti BK), 2. Rozbroy Dárius (Komáromi Spartacus BK). Gyerek B (2006–2007), 24 kg: 1. Gromer Maxim (Komáromi Spartacus BK); 26 kg: 3. Juhász Dániel (Gútai Birkózó Sportklub); 28 kg: 1. Gergő Csongor (Komáromi Spartacus BK); 40 kg: 1. Ďuráč Tibor (Gútai Birkózó SK), 3. Szi Mátyás (Komáromi Spartacus BK). Gyerek A (2004–2005), 38 kg: 1. Lakatos Imre (Komáromi Spartacus BK), 2. Csóka Richárd (Vásárúti BK); 50 kg: 2. Nagy Dávid (Komáromi Spartacus BK); 62 kg: 1. Domonkos Máté (Madari BS), 3. Török Balázs (Komáromi Spartacus BK). Diákok (2002–2003), 29 kg: 2. Nagy Nikolas (Komáromi Spartacus BK) 3. Remes Norbert (Madari BK); 31 kg: 3. Galbavý Albin (Marcelházi BK); 37 kg: 3. Nagy Tamás (Komáromi Spartacus); 40 kg: 2. Szeiler Mátyás (Somorjai Gladiátor); 44 kg: 2. Prezmeczky Gyula; 48 kg: 1. Mezej József (Somorjai Gladiátor), 2. Rafael Kevin (Komáromi Spartacus BK); 52 kg: 1. Csörgő Áron (Bősi BK), 3. Szelle Tamás (Somorjai Gladiátor); 62 kg: 1. Gergő Kristóf (Komáromi Spartacus BK), 2. Vajas Vilmos (Bősi BK); 68 kg: 1. Kovács Nikolas (Madari BK), 3. Rabina Róbert (Somorjai Gladiátor) és Gál Bence (Naszvady BK); 73 kg: 1. Tóth Gergely (Madari Birkózó Sportklub); 3. Lami Viktor (Madari Birkózó Sportklub). Diákok (2000–2001), 35 kg: 3. Dolník Krisztián (Komáromi Spartacus BK); 38 kg: 1. Sebők Károly (Komáromi Spartacus BK); 47 kg: 2. Kürti Krisztián (Gútai BK), 3. Kürti Márió (Gútai BK); 56 kg: 1. Szeif Lukáš (Bősi BK), 2. Megály Zoltán (Marcelházi BK), 3. ifj.Oláh Olivér (Somorjai Gladiátor); 59 kg: 1. Sluka István (Madari Birkózó Sportklub), 2. Hulman Nikolas (Komáromi Spartacus BK); 62 kg: 1. Holocsi Bence (Somorjai Gladiátor BK, Bősi BK), 3. Kálmán Krisztián (Marcelházi BK); 66 kg: 1. Csöllei Márton (Bősi BK); 73 kg: 1. Nagy Kevin (Komáromi Spartacus BK); 100 kg: 1. Szeifert Ramón (Komáromi Spartacus BK). Kadettok (1998–1999), 50 kg: 1. Nagy Arnold (Komáromi Spartacus BK); 63 kg: 1. Konyári Dániel (Komáromi Spartacus). 

 

19. Labdarúgó OTP Bank Liga, 9. forduló: Paks–MTK 0:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 9. forduló: Slovan–Trenčín 0:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – az 57. percig), Žilina–Skalica 2:2 (Žilina: Bénes László), DAC–Myjava 0:1 (DAC: Straka Gábor – a 71. percig, Szarka Ákos – a 46. percig).

 

19. Férfikézilabda extraliga, 3. forduló: Šaľa–Považská Bystrica 27:25 (Šaľa: Szapu Viktor 5, Szűcs Tamás 0).

 

19. Női kézilabda WHIL, 3. forduló: Olomouc–ŠKP Bratislava 38:18 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban; ŠKP: Szabó Katalin 5).

 

19. 2. Reménység Futóverseny, Szered, férfiak (5,5 km): 2. Švajda Gábor (Dvory nad Žitavou) 37:06.

 

19–20. Férfitenisz Davis-kupa-mérkőzés a Világcsoportba jutásért, Gdynia: Lengyelország–Szlovákia 3:2 (benne: Michal Przysiezny–Gombos Norbert 6:3, 6:4, 6:4).

 

19–20. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Bascov – U23, 1000 m, férfiak, K2: 2. Martin Nemček, Zalka Csaba 3:32,948; C1: 6. Farkas Vince (szlovákiaiak) 4:08,424; K4: 9. Szlovákia (benne: Demin Viktor 3:10,696).

 

19–20. Idősebb diákok országos atlétikai bajnoksága, Dubnica nad Váhom – lányok, távolugrás: 2. Farkas Lea (AC Nové Zámky) 502 cm.

 

20. XIV. Gúta Nagydíja korosztályos nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (3 ország, 10 klub, 43 versenyző) – kezdők, I. korcsoport (2007–2009-s születésűek) – 22 kg: 2. Huszárovics René (vásárúti); 26 kg: 2. Édes János (madari), 3. Stojka Patrik (gútai); 33 kg: 1. Remes Krisztián (madari), 2. Ďuráč Tibor (gútai), 3. Beck Kristóf (marcelházai). Kezdők, II. korcsoport (2004–2006-os születésűek) – 29 kg: 2. Csóka Sámuel (vásárúti), 3. Beck Krisztián (marcelházai); 34 kg: 2. Ďuráč Dávid; 55 kg: 2. Stojka Péter, 3. Bazsó Szabolcs. Fiatalabb diákok – 46 kg: 1. Tóth Krisztína (gútai), 2. Huszárovics László (vásárúti). Idősebb diákok – 38 kg: 1. Marosi Péter (mind gútai), 3. Remes Norbert (madari); 42 kg: 1. Kürthy Adrián; 47 kg: 1. Kürthy Márió, 2. Kürthy Krisztián. Juniorok – 60 kg: 2. Lakatos Igor (mind gútai); 74 kg: 2. Sipka Norbert (naszvadi). Csapatverseny: 1. Gúta 74.

 

20. Osztrák fociliga, 9. forduló: Rapid Wien–Admira 2:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

22. Labdarúgó Fortuna Liga, 10. forduló: Zlaté Morvce–Senica 3:0 (Senica: Varga Péter – az 56. percig); Skalica–DAC 2:2 (DAC: Straka Gábor – a 83. percig, Horváth Béla – a 93. perctől, Szarka Ákos).

 

23. Labdarúgó Fortuna Liga, 10. forduló: Trenčín–Žilina 1:4 (Žilina: Bénes László), Michalovce–Slovan 1:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás).

 

23. Női kosárlabda extraliga, 1. forduló: MBK Ružomberok–Cassovia Košice 106:57 (MBK: Suja Tímea 9), ŠBK Šamorín–Slovan Bratislava 81:48 (ŠBK: Slama Angelika 7, Lelkes Júlia 4, Fekete Nikolett 2; Slovan: Varga–Horony Márta 0).

 

25. Női kézilabda WHIL, 4. forduló, előrehozott mérkőzés: Slavia Praha–Olomouc 31:23 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

26. Labdarúgó OTP Bank Liga, 10. forduló: Paks–DVSC 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

26. IX. Ladislav Mlynek Emlékverseny utánpótlás szabadfogású birkózótorna, Trencsén – diákok, 31 kg: 1. Nagy Nikolasz (Komáromi Spartacus).

 

26. 4. Csallóközkürt–Felsővámos–Vásárút utcai futóverseny, 10 km (44 induló): 1. Kiss László (Illésháza) 36:28, 3. Vajas Roland (Csallóközi Marathon Klub) 40:53, …9. (legjobb nő): Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 43:32. 3 km (29): 1. Tankó Vilmos (Felbár) 11:53, 2. Nagy Péter (Vízkelet) 12:04, 3. Moravský László (Alsószeli) 12:39.

 

26. Arnold Classic Europe, Scitec European Strongest Team Challenge-döntő, Madrid: 7. Szlovákia (a dunaszerdahelyi Fehér Mátyás és a padányi Berecz Frigyes – mindketten dunaszerdahelyi Strongman Club).

 

26. Nemzetközi kyokushinkarate-verseny, Cegléd (3 ország, 120 karatéka) – a Seishin Karete Klub érmesei: 1. Kovács Kata Zsófia (ekecsi), 3. Trenčík Nikolas (keszegfalvai).

 

26. Kelet-európai kupasorozat, négy állomás után, művészi kerékpár – junior lányok, páros: 2. Glofák-Molnár, négyes: 2. Glofák-Molnár-Domin-Mészáros, 3. Žibrita-Kulich-Mihalics-Rákócza; női négyes: 1. Vincze Alica-Szabó Dóra-Glofák Viktória-Molnár Anikó (mind gútai).

 

26. Labdarúgó Fortuna Liga, 11. forduló: Žilina–Michalovce 2:0 (Žilina: Bénes László + 1 gól), Ružomberok–DAC 1:0 (DAC: Szarka Ákos), Senica–Myjava 0:1 (Senica: Varga Péter – az 58. percig), Slovan–Podbrezová 3:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás + 1 gól).

 

26. Női röplabda extraliga, 1. forduló: Zvolen–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

 

26. Férfikézilabda extraliga, 4. forduló: Topoľčany–Šaľa 31:21 (Šaľa: Szapu Viktor 2, Szűcs Tamás 0), Hlohovec–Štart Nové Zámky 34:27 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2; Štart: Gyurics Béla 0, Veréb Iván 0).

 

26. Női kosárlabda extraliga, 2. forduló: Slovan Bratislava–MBK Ružomberok 43:86 (Slovan: Varga-Horony Márta 0; MBK: Suja Tímea 6), ŠBK Šamorín–Poprad 85:67 (ŠBK: Slama Angelika 29/5, Lelkes Júlia 3, Fekete Nikolett 2).

 

26. Kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenye, Bydgoszcz, 500 m, K2: 3. Martin Nemček, Zalka Csaba (szlovákiaiak) 1:43,621.

 

27. Kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenye, Bydgoszcz, 200 m, K1: 1. Zalka Csaba (szlovákiai) 1:43,621.

 

27. Karate Szövetségi Kupa, 1. forduló, Privigye – kata, férfiak, open: 1. Kocsis Lajos; lányok, 6–9 évesek, 7. kyuig: 3. Pozsonyi Laura (mindketten Slovan Duslo Šaľa). Csapat, kata, lányok, 6–9 évesek: 3. Šaľa (benne: Pozsonyi Laura).

 

27. Liberec Open nemzetközi capoeira-viadal – B kategória: 1. Varga Stella (komáromi). 

 

27. Osztrák fociliga, 10. forduló: Ried–Rapid Wien 0:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

29. Alap- és középiskolások érsekújvári járási mezeifutó-bajnoksága, Érsekújvár – alapiskolások, lányok (1500 m): 3. Végh Karolína (Ady Endre Alapiskola, Párkány); fiúk (3000 m): 1. Dráfi Károly (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár). Csapat, pontverseny, lányok: 3. Bethlen Gábor Alapiskola, Érsekújvár 28; fiúk: 1. Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár 8, 2. Ady Endre Alapiskola, Párkány 17.

 

30. Női kosárlabda extraliga, 4. forduló: MBK Ružomberok–Poprad 89:48 (MBK: Suja Tímea 1), ŠBK Šamorín–Piešťany 52:91 (ŠBK: Slama Angelika 12, Lelkes Júlia 2, Fekete Nikolett 4; Piešťany: Orosz Szabina 5).

 

 

 

 

2015-10-01T08:34:53+00:00 2015.10.01.|Categories: Krónika, 2015|