2015 október

 

1–11. Masters Európa Játékok, Nizza, súlyemelés, 55–59 éves korcsoport: 1. Patasi Oszkár (nagymegyeri) 245 kg (105+140) – új szlovák korosztályos csúcs, a nehéz- és ólomsúlyúak között is a világ idei legjobb teljesítménye.

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 12. forduló: Slovan–Zlaté Moravce 2:0 (Slovan: Saláta Kornél, Hudák Dávid, Priskin Tamás – a 71. perctől).

 

2. Női kézilabda WHIL, 5. forduló: Olomouc–Šaľa 22:21 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

2. Férfikézilabda extraliga, 5. forduló: Štart Nové Zámky:Považská Bystrica 35:33 (Štart: Gyurics Béla 8).

 

3. ITF női tenisztorna, egyes, elődöntő: Arina Sabalenko (fehérorosz, 8.)–Juhász Vivien (szlovákiai) 6:0, 3:0 – Juhász visszalépett.

 

3. Fiatalabb diákok országos birkózóbajnoksága, szabadfogás, Dunaszerdahely (20 egyesület, 91 versenyző) – 31 kg: 1. Galbavý Albin (marcelházai), 2. Remes Norbert (madari); 33 kg: 1. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 2. Csepi Bendegúz; 35 kg: 3. Csörgő Tamás; 37 kg: 3. Gaál András (dunaszerdahelyiek); 40 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Darvas Patrik, 3. Szakács Dominik (dunaszerdahelyiek); 48 kg: 1. Mezej József (somorjai), 2. Prezmeczký Gyula (komáromi Spartacus), 3. Szerencsés László (dunaszerdahelyi); 52 kg: 1. Csörgő Áron Árpád (bősi), 3. Domin Barnabás (marcelházai); 62 kg: 1. Nagy Dominik (nyitrai Corgoň), 2. Hegedűs Viktor (marcelházai); 68 kg: 1. Kovács Nicolas (madari), 3. Gergő Kristóf (komáromi Spartacus); 73 kg: 3. Rabina Róbert (somorjai). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 42.

 

3. Labdarúgó Fortuna Liga, 12. forduló: Žilina–Podbrezová 1:3 (Žilina: Bénes László).

 

3. Férdikézilabda extraliga, 5. forduló: Šaľa–Modra 38:22 (Šaľa: Szapu Viktor 5, Szűcs Tamás 0).

 

3. Férfivízilabda extraliga, 1. forduló: KVP Komárno–Slávia UK Bratislava 5:8 (KVP: Zakar Péter 1, Balázs Róbert 1, Szám Tamás 1, Czibulka Dávid 1; Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

 

3. Női röplabda extraliga, 2. forduló: Slávia EU Bratislava–Senica 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

 

3. Férfikosárlabda extraliga, 1. forduló: Inter Bratislava–Svit 99:72 (Inter: Domsitz Márton 0).

 

3. Női kosárlabda extraliga, 5. forduló: Piešťany–Ružomberok 53:47 (Piešťany– Orosz Szabina 0; Ružomberok: Suja Tímea 8), Banská Bystrica–Slovan Bratislava 65:73 (Slovan: Varga–Horony Márta 5).

 

3. Országos egyéni cselgáncsbajnokság, Turócszentmárton – férfiak, 60 kg: 3. Boršoš Patrik (Mladošt Relax Rimavská Sobota); 66 kg: 3. Román Sándor; 81 kg: 2. Fekete Ákos; 90 kg: 3. Kárpáty Ernő (mind gútai).

 

3. Westernlovagló Amatőr Vándorkupa, 13. állomás, döntő, Dunatőkés (30 lovas) – szlalom junior: 3. Szabó Natali (Šára, Zsigó farm Hurbanovo). Hordókerülés junior: 2. Szabó Natali (Šára, Zsigó farm Hurbanovo). Szlalom open: 1. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranč Dlhá n/V.), 3. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň). Hordókerülés open: 1. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 3. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranč Dlhá n/V.). Szlalom profi open: 1. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Team Tomášikovo), 3. Hodosy Tomi (Orfeus, Mácsik farm Hurbanovo-Bohatá). Hordókerülés profi open: 1. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Team Tomášikovo), 2. Múcska Gergő (Ranger), 3. Hodosy Tomi (Orfeus, Mácsik farm Hurbanovo-Bohatá).

 

3. Női asztalitenisz extraliga, 1. forduló: Dunajská Streda–Malacky 7:0 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1). 

 

3. X. Almásfüzitő Kupa nemzetközi gyermek-serdülő kyokushin karateverseny (2 ország, 15 klub, 150 induló) – a Seishin Karate Klub érmesei: 1. Méry Erik (Egyházgelle), 2. Menző Márk, Varga Kevin (Vásárút), Sáha Dominik (Dunaszerdahely), Nagy János (Nemesócsa), Domonkos István (Csallóközaranyos), 3. Méry Dominik, Süli Károly (Egyházgelle), Labuda Bence, Varga László (Vásárút), Kurcsík Márk, Pulay Attila, Jandás Szilárd (Csallóközaranyos), Gódány Márton Áron, Kósa Tamás (Dunaszerdahely).

 

3. Labdarúgó OTP Bank Liga, 11. forduló: Vasas–Paks 1:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

4. ITF női tenisztorna, páros, döntő: Juhász Vivien, Arina Sabalenko (szlovákiai, fehérorosz)–Ayla Aks, Anita Husaric (török, bosnyák, 2.) 6:1, 6:3.

 

4. Maratoni országos kajak-kenubajnokság, Pöstyén (13 klub, 121 versenyző) – férfiak, K1, 30 100 m: 2. Horváth Pál (KCK Šamorín) 2:51:02,519; juniorok, 21 500 m: 3. Kiss Zsolt (KCK Šamorín) 1:52:30,443; C1, 21 500 m: 1. Kara Mátyás (Kajak & kanoe klub Komárno) 2:20:49,836, 2. Sidó Zoltán (KCK Šamorín) 2:24:37,414.

 

4. Labdarúgó Fortuna Liga, 12. forduló: Senica–DAC 2:3 (Senica: Varga Péter – a 46. perctől; DAC: Straka Gábor, Szarka Ákos – kiállítva a 69. percben).

 

4. 92. Nemzetközi Békemaraton, Kassa, férfiak: 10. (szlovák bajnokság: 3.) Švajda Gábor (ŠK ŠOG Nitra) 2:33,30, ...413. (szlovák bajnokság, 60 év felett – D kategória, 59 induló: 3.) Ficzere Bertalan (Abaújszina, Sopka Seňa) 3:39:09 – ez volt a kelet-szlovákiai futó 65. maratonija. 10x4,2 km egyetemi váltófutás: 1. UKF Nitra (benne: Bakó Barbara) 2:47,52.

 

4. Osztrák fociliga, 11. forduló: Rapid–Salzburg 1:2 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

5. Férfikézilabda-extraliga, 5. forduló, pótolt mérkőzés: Prešov–Hlohovec 31:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

 

5. Középiskolások dunaszerdahelyi járási mezeifutó-bajnoksága, Bős – csapat, fiúk: 1. Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola (Szelle Lajos, Varga Szabolcs, Mészáros Barnabás), 2. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium (Juhos Nikolas, Cservenka Őrs Levente, Juhász Áron Adalbert); lányok: 2. Dunaszerdahelyi Sportgimnázium (Nagy Rebeka, Józan Réka, Dénes Ilona). Egyéni, fiúk: 2. Szelle Lajos (Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola), 3. Juhos Nikolas; lányok: 2. Nagy Rebeka (mindketten Dunaszerdahelyi Sportgimnázium).

 

6. Bajnoki autószlalomverseny-sorozat, 6. állomás, Dunaszerdahely – SS5 special (1400 cm3-ig): 1. Lovász Krisztián (Peugeot 106), 2. Németh Róbert (érsekújváriak, Peugeot 106). A 2015-ös bajnokság végeredménye – SS5: 1. Lovász Krisztián (Peugeot 106), 2. Németh Róbert (Peugeot 106).

 

7. Alap- és középiskolások nyitrai kerületi mezeifutó-bajnoksága, Krušovce – egyéni, középiskolás lányok: 2. Jakab Napsugár, 3. Murín Borbála (Fegyverneki-középiskola, Ipolyság), csapat: 1. Fegyverneki-középiskola, Ipolyság (Jakab Napsugár, Murín Borbála). Alapiskolás fiúk, egyéni: 3. Dráfi Károly (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár).

 

7. Férfikosárlabda extraliga, 2. forduló: Nitra–Inter Bratislava 52:94 (Inter: Domsitz Márton 7), MBK Komárno–Levice 109:73 (MBK: Kürthy Igor 0), Karlovka–Svit 69:65 (Karlovka: Hlivák Dalibor 6).

 

7. Női kosárlabda extraliga, 6. forduló: Ružomberok–Good Angels Košice 56:64 (Ružomberok: Suja Tímea 4), Slovan Bratislava–Cassovia Košice 77:50 (Slovan: Varga–Horony Márta 5), Piešťany–Poprad 77:36 (Piešťany: Orosz Szabina 7), ŠBK Šamorín–Banská Bystríca 65:67 (ŠBK: Fekete Nikolett 16, Slama Angelika 16, Lelkes Júlia 5).

 

8. Női kézilabda Eb-selejtező, Dabas: Magyarország–Szlovákia 32:19 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0).

 

8. Labdarúgó Eb-selejtező, Budapest: Magyarország–Feröer-szigetek 2:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 74. perctől).

 

8–9. Uszonyos úszó Világkupa, aranydöntő, Kairó, junior fiúk, 200 m felszíni úszás: Bukor Ádám (szlovákiai) 1:26,45; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:12,60; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:45,38; aranydöntő: 1. Bukor Ádám 150 pont; junior VK-összetett: 1. Bukor Ádám 450 pont.

 

9. Labdarúgó Eb-selejtező, Zsolna: Szlovákia–Fehéroroszország 0:1 (Szlovákia: Saláta Kornél).

 

9. Férfivízilabda extraliga, 2. forduló: KVP Komárno–Topoľčany 10:6 (KVP: Szám Tamás 2, Túróczy Viktor 2).

 

9. Zselízi sportlövőverseny (6x5, 15 m) – kisöbű pisztoly (20 induló), férfiak: 1. Lévardy Zoltán (Párkány) 295, 2. Svanczár László (Lontó) 293; nők: 2. Bogár Tünde (Érsekújvár) 226. Nagyöbű pisztoly (19), férfiak: 1. Svanczár László (Lontó) 289, 3. Lévardy Zoltán (Párkány) 276.

 

10. Férfi kézilabda EHF-kupa, 2. forduló, első mérkőzés: Chambery–Hlohovec 35:12 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

 

10. Férfikézilabda extraliga, 6. forduló: Topoľčany–Štart Nové Zámky 30:23 (Štart: Gyurics Béla 2). ŠKP Bratislava–Šaľa 23:26 (Šaľa: Szapu Viktor 3, Szűcs Tamás 0).

 

10. Női kézilabda Eb-selejtező, Vágsellye: Szlovákia–Lengyelország 21:23 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 1).

 

10. Női röplabda extraliga, 3. forduló: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

 

10. Férfikosárlabda extraliga, 3. forduló: Levice–Karlovka 72:74 (Karlovka: Hlivák Dalibor 14/3).

 

10. Női kosárlabda extraliga, 7. forduló: Good Angels Košice–Piešťany 36:52 (Piešťany: Orosz Szabina 3), Ružomberok–Banská Bystrica 85:58 (Ružomberok: Suja Tímea 13), Cassovia Košice–ŠBK Šamorín 55:90 (ŠBK: Fekete Nikolett 17, Slama Angelika 16), Poprad–Slovan Bratislava 67:55 (Slovan: Varga-Horony Márta 5).

 

10. Férfivízilabda extraliga, 2. forduló: Slávia UK Bratislava–ČH Hornets Košice 7:7 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4).

 

10. II. Polgármester-kupa, a marcelházaiak nemzetközi birkózótornája, Hetény (5 ország, 19 egyesület, 123 versenyző) – kezdők, 2005–2007-es születésűek, 24 kg: 1. Édes János (madari), 2. Juhász Dániel (gútai), 3. Zalka Denis (vásárúti), 26 kg: 2. Lakatos Patrik (gútai), 3. Dudák Zsolt (naszvadi); 2007–2009-es születésűek, 24 kg: 2. Igrényi Viktória (marcelházai). Fiatalabb diákok, 24 kg: 3. Csizmadia Levente és Gromer Maxim (mindketten komáromi Spartacus); 27 kg: 1. Bek Krisztián (marcelházai), 29 kg: 1. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus), 2. Galbavý Albin (marcelházai), 30 kg: 1. Remes Krisztián (madari), 2. Gergő Csongor (komáromi Spartacus), 3. Bek Kristóf (marcelházai), 53 kg: 1. Csörgő Áron Árpád (bősi), 2. Hegedűs Viktor, 45 kg: 2. Domin Barnabás (marcelházaiak), 3. Szeiler Mátyás (somorjai), 63 kg: 2. Kovács Nicolas (madari), 3. Gergő Kristóf és Török Balázs (mindketten komáromi Spartacus). Idősebb diákok, 35 kg: 1. Lakatos Sándor (marcelházai), 2. Tóth Bálint (madari), 38 kg: 2. Sebők Károly, 3. Lakatoš Imre, (mindketten komáromi Spartacus), 46 kg: 2. Opálka Kevin (marcelházai), 3. Rafael Kevin (komáromi Spartacus), 50 kg: 1. Megály Zoltán, 54 kg: 1. Paradi József (marcelházaiak), 58 kg: 2. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus), 63 kg: 1. Csöllei Márton András (bősi), 3. Kálmán Krisztián (marcelházai), 76 kg: 1. Nagy Kevin (komáromi Spartacus), 3. Bazsó Nikolas (vásárúti). Kadettok, 85 kg: 1. Marczinkó Nikolas, 2. Tóth Ádám (marcelházaiak), 3. Almási Dávid (vásárúti), 74 kg: 1. Sipka Norbert (naszvadi), 2. Csicsó Zoltán (madari), 3. Tóth Ádám, 84 kg: 1. Dolinszki József (marcelházaiak). Juniorok, 50 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai), 2. Csicsó Nikolas (madari). Lányok, 2000–2002-es születésűek, 46 kg: 2. Tóth Krisztina (gútai), 65 kg: 1. Kovács Vanessa (madari), 2. Turančík Anna (naszvadi); 1996–1998-as születésűek, 51 kg: 1. Kyparissi Vassiliki (bősi), 2. Kurcz Mária; 1998–2000-es születésűek, 43 kg: 2. Kurcz Anna; 49 kg: 1. Lická Simona (marcelházaiak). Csapat: 1. Marcelháza 124.

 

10. Sakk extraliga, 1. forduló: Dunajská Streda–Slávia UPJŠ Košice 5,5:2,5 (Dunajská Streda, benne: Petényi Tamás, Mészáros Mihály, Ráchela Milán 0,5–0,5); Humenné–Modra 4,5:3,5 (Modra, benne: Rigó Zsolt 0).

 

10. XVII. nyílt országos teremkerékpár-bajnokság, Komárom, női négyes: 1. Kolárovo (Vincze Alica, Glofák Viktória, Szabó Dóra, Molnár Anikó) 182,66 -- szlovák csúcs.

 

10. Ifi és diák cselgáncsozók nemzetközi nagydíja, Vágbeszterce – ifik, lányok, 48 kg (2 induló): 1. Szabó Veronika, 63 kg (3): 1. Decsi Dóra. Diákok, mini, lányok, 34 kg (11): 1. Szabó Margaréta, fiatalabb diákok, fiúk (11): 55 kg: 3. Angyal Márk (mind gútaiak).

 

10. 20. Branko Bosjnak Emléktorna nemzetközi kyokushin karateverseny, Samobor (10 ország versenyzői indultak) – nők, -65 kg: 2. Hupian Krisztina (Seishin Karate Klub Keszegfalva).

 

10–11. Hármas (Tábor–Znojmo–Érsekújvár) atlétikai diáktalálkozó, Tábor – 1000 m: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:53,10.

 

11. Sakk extraliga, 2. forduló: Dunajská Streda–Prakovce 5:3 (Dunajská Streda, benne: Mészáros Mihály, Ráchela Milán 1–1, Petényi Tamás 0,5); Stará Ľubovňa–Modra 4:4 (Modra, benne: Rigó Zsolt 1).

 

11. Grand Prix Cabaj-Čápor 2015 mezeifutóverseny, 10 600 m (123 induló), férfiak, 39 évig: 2. Švajda Gábor (Ready2Run Dvory nad Žitavou) 39:15, 3. Magyar Imre (AK Veterán Bratislava) 39:44.

 

14. Női kosárlabda extraliga, 3. forduló: Ružomberok–ŠBK Šamorín 90:54 (Ružomberok: Suja Tímea 10; ŠBK: Fekete Nikolett 4, Slama Angelika 9, Lelkes Júlia 2), Piešťany–Slovan Bratislava 105:25 (Piešťany: Orosz Szabina 16).

 

14. Férfikosárlabda extraliga, 4. forduló: Karlovka–Svit 78:67 (Karlovka: Hlivák Dalibor 8).

 

14. Férfikézilabda extraliga, 7. forduló, előrehozott mérkőzések: Hlohovec–Považská Bytrica 33:26 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1); Štart Nové Zámky–Modra 38:29 (Štart: Gyurics Béla 7, Veréb Iván 0). 

 

16. Labdarúgó Fortuna Liga, 13. forduló: Zlaté Moravce–Žilina 4:0 (Žilina: Bénes László).

 

16. Női kosárlabda extraliga, 5. forduló, pótolt mérkőzés: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 92:45 (ŠBK: Fekete Nikolett 3, Slama Angelika 20/3, Lelkes Júlia 4).

 

16. XI. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság, felvidéki forduló, Komárom – sakk, alapiskolások (11 iskola, 39 diák), lányok: 1. Pivoda Réka (Eötvös Utcai Alapiskola, Komárom), 2. Agszer Amélia (Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc); fiúk: 1. Viczencz Péter (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 2. Jakab Béla (Munka Utcai Alapiskola, Komárom), 3. Gyurenka Ádám (Selye János Gimnázium, Komárom); középiskolások (6 iskola, 26 diák), lányok: 1. Kolodits Renáta (Szenczi Molnár Albert Gimnázium, Szenc), 2. Meliska Gabriella (Comenius Gimnázium, Zselíz), 3. Hervai Szandra (Szenczi Molnár Albert Gimnázium, Szenc); fiúk: 1. Molnár Ernő, 2. Balogh Péter (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom), 3. Takács László (Dunaszerdahelyi Magángimnázium). Asztalitenisz – alapiskolások (Szentpéter, 11 iskola, 33 diák), lányok: 1. Fehér Fruzsina Anna, 2. Szigeti Fanni, 3. Szabó Csilla (mindhárman Corvin Mátyás AI, Gúta); fiúk: 1. Lackó Bálint (Kürti Alapiskola), 2. Bíró Attila (Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár), 3. Nagy Zoltán (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter); középiskolások (Komárom, 11 iskola, 42 diák), lányok: 1. Szelid Dóra, 2. Andruskó Krisztina (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom), 3. Szöllősi Viktória (Komáromi Ipari Szakközépiskola); fiúk: 1. Piatrik László (Czeglédi Péter Református Gimnázium, Léva), 2. Molnár Viktor (Ógyallai Építőipari Szakközépiskola), 3. Csóka Áron (Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár). Kézilabda – alapiskolás lányok, Csallóközaranyos (4 csapat): 1. Csallóközaranyos-Nyárasd, 2. Dunaszerdahely, 3. Gúta. Birkózás – alapiskolások (6 iskola, 21 versenyző), Komárom – 31 kg: 1. Galbavý Albin (Marcelházai Alapiskola); 33 kg: 1. Nagy Nikolasz (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 2. Gombkötő Dominik (Vásárúti Alapiskola); 37 kg: 1. Lakatos Imre (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 2. Csóka Richárd (Vásárúti Alapiskola); 40 kg: 1. Sebők Károly (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 2. Nagy Tamás (Marianum Alapiskola, Komárom); 47 kg: 1. Opálka Kevin (Marcelházai Alapiskola), 2. Prezmeczky Gyula (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 3. Rafael Kevin (Vásárúti Alapiskola); 53 kg: 1. Megály Zoltán (Marcelházai Alapiskola), 2. Németh Csaba (Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 3. Huszárovics László (Vásárúti Alapiskola); 59 kg: 1. Hulman Nikolasz (Komenský Utcai Alapiskola, Komárom), 2. Paradi József; 63 kg: 1. Kálmán Krisztián (mindketten Marcelházai Alapiskola), 2. Török Balázs (Jókai Mór Alapiskola, Komárom); 66 kg: 1. Kovács Nikolasz (Kováts József Alapiskola, Bátorkeszi), 2. Gergő Kristóf; 85 kg: 1. Nagy Kevin (mindketten Jókai Mór Alapiskola, Komárom), 2. Bazsó Nikolasz (Vásárúti Alapiskola).

 

17. Para-asztaliteniszők Európa-bajnoksága, Vejle – csapat, TT8-as kategória, negyeddöntő: Szlovákia–Franciaország 2:0 (benne: Csejtey Richárd, Jambor–Bouvais, Messi 3:2, Csejtey Richárd–Bouvais 3:2), elődöntő: Szlovákia–Svédország 2:1 (Csejtey Richárd, Jambor–Anderssson, Rignell 2:3, Csejtey Richárd–Rignell 3:1), döntő: Szlovákia–Ukrajna 0:2 (benne: Csejtey Richárd, Jambor–Diduch, Mai 1:3). Végeredmény: 2. Szlovákia (benne: Csejtey Richárd).

 

17. A Karate És Harci Művészetek Szlovák Szövetségének Kupája, 2. forduló, Nagykürtös – férfiak, kata, open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa). Kobudo, férfiak, long (hosszú fegyver): 1. Kocsis Lajos, short (rövid fegyver): 1. Kocsis Lajos.

 

17. Nemzetközi cselgáncs diáknagydíj, Gúta (4 ország, 32 klub, 245 versenyző) – mini, lányok, 36 kg: 1. Szabó Margaréta; 44 kg: 1. Decsi Anna. Fiatalabb diákok, fiúk, +60 kg: 3. Nagy Ádám. Idősebb diákok, fiúk, 30 kg: 3. Tóth Miklós Levente; 60 kg: 2. Kulich Tibor (mind gútai).

 

17. Villámsakktorna a szabadidőközpont sakk-körének negyvenéves jubileuma alkalmából, Nagykapos (10 induló): 1. Butala Éva, 3. Papp László (nagykaposiak).
 

17. Labdarúgó Fortuna Liga, 13. forduló: Trnava–DAC 2:0 (DAC: Horváth Béla – a 81. perctől); Myjava–Slovan 0:2 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 83. perctől), Ružomberok–Senica 0:1 (Senica: Varga Péter – a 84. perctől).

 

17. Férfi kézilabda EHF-Kupa, 2. forduló, visszavágó: Hlohovec–Chambery 28:31 (Hlohovec: Ivanov Sándor 4).

 

17. Férfikosárlabda extraliga, 5. forduló: Prievidza–Karlovka 80:67 (Karlovka: Hlivák Dalibor 10).

 

17. Női kosárlabda extraliga, 8. forduló: Slovan–ŠBK Šamorín 58:53 (Slovan: Varga-Horony Márta 0; ŠBK: Fekete Nikolett 3, Slama Angelika 25, Lelkes Júlia 0), Cassovia Košice–Ružomberok 40:68 (Ružomberok: Suja Tímea 14), Banská Bystrica–Piešťany 51:86 (Piešťany: Orosz Szabina 11).

 

17. Női röplabda extraliga, 5. forduló: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 17).

 

17. Férfivízilabda extraliga, 3. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–KVP Komárno 14:5 (KVP: Szám Tamás 1, Czibulka Dávid 2).

 

17. Osztrák fociliga, 12. forduló: Wolsberger–Rapid Wien 2:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

17. Labdarúgó OTP Bank Liga, 12. forduló: Paks–Újpest 1:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

17. Victoria Natural Cup Viničné 2015 naturál fitnesz- és testépítőverseny, egyben válogató a bolognai Eb-re (194 induló) – fitnesz figura, 165 cm-ig: 1. a tejfalui Libai Anasztázia; sport modell, 35 év fölött: 3. Mészáros Andrea. Testépítés, juniorok, 178 cm-ig: 1. a nyárasdi Csölle Patrik (mind a dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team versenyzői); férfiak, Masters II: 1. Tóth Kálmán (gútai Atlas).

 

17. Optivita Ulrtafutó Kupa, 4. állomás, Velence, 100 km, 60 évesek: 1. Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 11:48:5 óra.

 

18. 4. tizenegyesrúgó-verseny, Kisudvarnok (40 induló): 1. Pőthe Dénes, 2. Pecsuk Roland (mindketten Kisfalud), 3. Vass Bálint (Kisudvarnok), 4. Fatona Dávid (Szentmihályfa), 5. Kovács Szilárd (Kisudvarnok).

 

18. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 1. forduló: FC Midtjylland–Hypo Niederösterreich 33:21 (Hypo: Tóth Erzsébet 1).

 

20. Koronglövő Világkupa-döntő, Nikózia, férfitrap: 6. Varga Erik (szlovákiai) 121, elődöntő: 12).

 

21. Férfikosárlabda extraliga, 6. forduló: Karlovka–Komárno 78:89 (Karlovka: Hlivák Dalibor 13/3).

 

21. Női kosárlabda extraliga, 1. forduló, pótolt mérkőzés: Piešťany–Banská Bystrica 83:26 (Piešťany: Orosz Szabina 2).

 

23. Női röplabda extraliga, 6. forduló, előrehozott mérkőzés: Slávia EU Bratislava–I. BVK Bratislava 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 11).

 

23–25. Egyéni ifjúsági ökölvívó-bajnokság, Nyitra – fiúk, 60 kg: 1. Takács Mihály (BC Stavbár Nitra). 

 

24. Cselgáncs diákolimpia, Bazin – mini, lányok, 34 kg: 1. Szabó Margaréta; fiúk, 34 kg: 2. Gubien Márk. Fiatalabb diákok, 55 kg: 3. Angyal Márk (mind gútai).

 

24. Ifjúsági egyéni cselgáncsbajnokság, Pozsony – lányok, 63 kg: 2. Decsi Dóra (gútai); fiúk, 60 kg: 2. Boršoš Patrik (Mladosť Relax Rimavská Sobota).

 

24. II. Bükkfürdő Kupa nemzetközi szabadfogású birkózótorna, Bük (3 ország, 104 versenyző) – fiúk, 38 kg: 2. Gaál András; 42 kg: 2. Bazsó Marek, 3. Szakács Dominik; 46 kg: 1. Darvas Patrik; 60 kg: 3. Brožek Dániel. Lányok, 53 kg: 2. Bacsfai Réka; 62 kg: 2. Kósa Kata (mind dunaszerdahelyi).

 

24. XIII. Polgármester-kupa, IV. Fodor László Emlékverseny nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (4 ország, 15 klub, 92 versenyző), kezdők – 23 kg: 1. Huszarovics René (vásárúti), 2. Lengyel Sebastián (somorjai), 3. Répás Róbert (madari); 32 kg: 2. Fodor Bálint, 3. Sáfrány Matias (somorjaiak); 36 kg: 2. Bódis Mátyás (naszvadi); 42 kg: 2. Lakatos Imre (komáromi Spartacus); 46 kg: 3. Bartalos Marek (somorjai). Fiatalabb diákok – 31 kg: 2. Galbavý Albin (marcelházai), 3. Remes Norbert (madari); 33 kg: 2. Gombkötő Dominik; 37 kg: 1. Csóka Richárd (vásárútiak), 3. Paradi Lóránt (madari); 40 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Sluka Ádám (madari); 48 kg: 1. Mezej József (somorjai), 3. Rafael Kevin (Spartacus Komárom); 52 kg: 2. Szelle Tamás (somorjai), 3. Bertók Nikolas (dunaszerdahelyi); 57 kg: 1. Domin Barnabás (marcelházai), 2. Domonkos Máté (madari); 68 kg: 1. Gaál Bence (naszvadi), 3. Botló Dominik (dunaszerdahelyi); 73 kg: 1. Rabina Róbert (somorjai); 73–85 kg: 1. Tóth Gergely (madari), 3. Bazsó Nikolas (vásárúti). Idősebb diákok – 56 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. ifj.Oláh Olivér; 66 kg: 1. Holocsi Bence (somorjaiak), 2. Sluka István (madari), 3. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus). Kadettok – 69 kg: 2. Nagy Krisztián (somorjai), 3. Borka Kevin (naszvadi). U23, 98 kg: 1. Čech Dávid (somorjai), 3. Papp Lajos (madari); 130 kg: 1. Csóka Krisztián (komáromi Spartacus), 2. ifj. Szeiler Zoltán. Felnőttek – 85 kg: 2. Író Imre; 98 kg: 2. Czvedler Tamás; 130 kg: 1. Molnár Péter, 2. Fitos Péter (somorjaiak). Csapatverseny: 1. Somorja 109.

 

24. Labdarúgó Fortuna Liga, 14. forduló: Slovan–DAC 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 71. perctől; DAC: Straka Gábor – a 46. percig, Mészáros András – a 74. perctől); Žilina–Myjava 3:0 (Žilina: Bénes László),

 

24. Férfikosárlabda extraliga, 7. forduló: Levice–Karlovka 83:65 (Karlovka: Hlivák Dalibor 17/3).

 

24. Női kosárlabda extraliga, 9. forduló: Piešťany–Cassovia Košice 80:19 (Piešťany: Orosz Szabina 7), Ružomberok–Slovan 95:44 (Ružomberok: Suja Tímea 15/3; Slovan: Varga-Horony Márta 4), Poprad–ŠBK Šamorín 58:59 (ŠBK: Fekete Nikolett 4, Slama Angelika 12, Lelkes Júlia 3).

 

24. Férfikézilabda extraliga, 8. forduló: Šaľa–Pezinok 46:23 (Šaľa: Szapu Viktor 3, Szűcs Tamás 0), Topoľčany–Hlohovec 25:20 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1), ŠKP Bratislava–Štart Nové Zámky 28:28 (Štart: Gyurics Béla 5/1, Veréb Iván 0).

 

24. II. Nemzetközi Seishin-gála kyokushin karateverseny, Dunaszerdahely – a Seishin Karate Klub elsőségei, kezdők: Madocsai Gergely, Paulík Alex, Borbély Barnabás, Mészáros Erik, Gódány Márton Áron, Kozmér Zoé, Farkas Bence, Hájas Kornél (Dunaszerdahely), Szabó Bence (Keszegfalva), Süli Károly, Edmár Máté, Méry Dominik (Egyházgelle), Koczkás Levente, Jakab Adrienn (Csallóközaranyos), Gaál Konrád, Zerényi Kristóf, Gányovics Ádám (Csallóközkürt), Szalai Tamás, Posztós Vivien, Menző Márk, Katona Máté, Vuong Dávid, Kovács Sándor (Vásárút); haladók: Karika Rebeka, Fodor Gergő, Kósa Tamás, Rózsa Anna (Dunaszerdahely), Lovász Miklós (Keszegfalva), Szilágyi Virág, Szabó András (Ekel), Kovács Kata Zsófia (Ekecs).

 

 

24. Labdarúgó OTP Bank Liga, 13. forduló; Békéscsaba–Paks 2:3 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

24. XX. Zelenyák Tizenhármas országúti futóverseny, Lekér (13 km) – férfiak, 40–49 évesek: 1. Tücsök Róbert (Komárom) 52:32, 3. Káli Sándor (Párkány) 57:49; 60 éven felüliek: 3. Lelkes József (Nyárasd) 58:13. Nők, 40–49 évig: 1. Kováč Mónika (Léva) 54:31. 4 km, férfiak: 1. Németh Ambrus (Komárom) 15:35; nők: 1. Mészáros Daniela (Csata) 18:40, 2. Farkas Emese (Farnad) 21:19.

 

24. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 2. forduló: Hypo Niederösterreich–Vardar skopje 25:38 (Hypo: Tóth Erzsébet 6).

 

 

24. HSMA Scitec Strongest Team Challenge Fitbalance Trophy páros erősemberverseny, Budapest (6x2 induló): 1. Fehér Mátyás és Berecz Frigyes (dunaszerdahelyi Strongman Club).

 

25. Téli Mesteri Sorozat (Winter Masters Series) díjugratóverseny, Dunatőkés – 2. forduló, Horse TV Pony Cup (80 cm, 11 induló): 3. Alföldy Lilla (Vesna, Czajlik-rancs) 0/52,42 (-5,58).

 

27. Férfi-asztalitenisz Szuperliga, A csoport, 4. forduló: Pénzügyőr SE–SK Vydrany 1:6 (Vydrany, benne: Kiss Dávid 1).

 

27. Férfi-kosárlabda FIBA Europe, N csoport, 1. forduló: MBK Rieker Com-Therm Komárno–Cmoki Minszk 68:90 (MBK: Kürthy Igor 0).

 

28. Női kosárlabda FIBA Európa-kupa, A csoport, 1. forduló: Piešťany–Aski Adana 62:87 (Piešťany: Orosz Szabina 3).

 

28. Férfikosárlabda extraliga, 8. forduló: Karlovka–Košice 86:90 (Karlovka: Hlivák Dalibor 7).

 

28. Férfikézilabda extraliga, 9. forduló: Štart Nové Zámky–Šaľa 32:30 (Štart: Gyurics Béla 6, Veréb Iván 0; Šaľa: Szapu Viktor 6, Szűcs Tamás 0), Hlohovec–Modra 30:15 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

 

29. Női kézilabda WHIL, 9. forduló, előrehozott meccs: ŠKP Bratislava–Poruba 27:32 (ŠKP: Szabó Katalin 3).

 

31. Idősebb diákok országos szabadfogású birkózóbajnoksága, Bánovce nad Bebravou (20 egyesület, 91 versenyző) – 35 kg: 2. Csörgő Tamás (dunaszerdahelyi); 38 kg: 3. Dolník Krisztián (komáromi Spartacus); 47 kg: 1. Kürthy Márió, 3. Kürthy Adrián (gútaiak); 53 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Lakatos Lucián (gútai); 59 kg: 2. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi); 66 kg: 2. Holocsi Bence (somorjai); 85 kg: 3. Horváth Nikolas (dunaszerdahelyi). Csapatverseny: 3. Dunaszerdahely 21.

 

31. INBA naturál testépítő és fitnesz Európa-bajnokság, Bologna – testépítés, Masters I: 5. Diószegi Dušan (dunaszerdahelyi Aréna Relax Team), Masters II (50–59 évesek): 1. Tóth Kálmán (gútai Atlas). Juniorok: 3. Csölle Patrik (dunaszerdahelyi Aréna Relax Team). Fitnesz – bikini fitnesz, 170 cm-ig: 4. Nagy Viktória; 170 cm fölött: 7. Szabó Tünde (mindketten gútai Atlas); fitnesz figura, 165 cm-ig: 1. Libai Anasztázia, 9. Moravská Viktória; sport modell: 5. Jávorka Scarlet, 7. Mészáros Andrea (mind dunaszerdahelyi Aréna Relax Team).

 

31. Labdarúgó Fortuna Liga, 15. forduló: DAC–Žilina 1:0 (DAC: Straka Gábor, Horváth Béla – a 90. perctől, Mészáros András – a 87. perctől; Žilina: Bénes László), Ružomberok–Slovan 1:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás +1 gól).

 

31. Női kézilabda WHIL, 9. forduló: Olomouc–Písek 30:20 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

31. Férfikosárlabda extraliga, 9. forduló: MBK Komárno–Spišská Nová Ves 105:54 (MBK: Kürthy Igor 3).

 

31. Női kosárlabda extraliga, 10. forduló: Slovan Bratislava–Piešťany 50:97 (Slovan: Varga-Horony Márta 4; Piešťany: Orosz Szabina 13), ŠBK Šamorín–Ružomberok 67:89 (ŠBK: Fekete Nikolett 8, Slama Angelika 18, Lelkes Júlia 0; Ružomberok: Suja Tímea 11).

 

31. Női röplabda extraliga, 7. forduló: Prešov–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 5).

 

31. Férfivízilabda extraliga, 5. forduló: KVP Nováky–KVP Komárno 22:7 (KVP: Szám Tamás 4), ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 6:9 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

 

31. Labdarúgó OTP Bank Liga, 14. forduló: Paks–Puskás Akadémia 4:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

31. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 3. forduló: Hypo Niederösterreich–Győr 21:29 (Hypo: Tóth Erzsébet 10).

 

31. Grand Prix-viadal a polgármester kupájáért naturális testépítő- és fitneszverseny, Nová Lesná – sport modell 170 cm-ig: 3. Bocska Viktória (komáromi Vivacity fit club, a Selye-gimnázium diákja).

 

31. 18. nyílt szlovák kyokushin karatebajnokság, Muzsla (5 ország, 150 karatéka) – formagyakorlat (kata), aranyérmesek: Tímár Zsolt, Hógembuch Richárd (mindketten Párkány), Botka Marek, Éhn László, Szép Csilla, Kosik Martin, Szép Melinda, Joba Mária (mind Érsekújvár), Koczkás Tibor (Alistál); ezüstérmesek: Blunár Zalán, Tóth Kurucz Áron (mindketten Párkány), Varga Hédi, Krajcsovics Ferenc, ifj. Ollári Csaba (mind Alistál); bronzérmesek: Balaskó Ádám Máté, Reiter Tamás, Ollári Gergő, id. Ollári Csaba, Szamaránszki Vanessa (mind Alistál), Horváth Berta, Večerka Regina (mind Párkány), Ilon Henrik (Szímő). Küzdelem (kumite), ezüstérmesek: Krajcsovics Ferenc, Reiter Tamás (Alistál); bronzérmes: Kiss Éva (Szímő).

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-10-08T09:15:44+00:00 2015.10.08.|Categories: Krónika, 2015|