2015 november

1. Osztrák fociliga, 14. forduló: Rapid Wien–Sturm Graz 2:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

2. Női kosárlabda extraliga, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan Bratislava–Good Angels Košice 28:90 (Slovan: Varga-Horony Márta 3).

 

4. Férfikézilabda Eb-selejtező, 1. csoport, Tuzla: Bosznia-Hercegovina–Szlovákia 29:25 (Szlovákia: ifj.Szűcs Csaba 0, Vadkerti Gábor 1).

 

4. Grand Prix-viadal a polgármester díjáért naturál testépítő- és fitneszverseny, Nová Lesná – sport modell 170 cm-ig: 3. Bocska Viktória (komáromi Vivacity fit club, a Selye-gimnázium diákja).

 

5. Női kosárlabda FIBA Európa-kupa, A csoport, 2. forduló: Besiktas Isztambul–Piešťany 75:79 (Piešťany: Orosz Szabina 13/3).

 

5–8. Felnőtt-, junior és kadett karate-világbajnokság a WTKA (World Traditional Karate Association) égisze alatt, Benidorm (72 ország 1940 versenyző) – férfiak, kata, goju ryu és open: 1. Kocsis Lajos, kobudo, long (hosszú fegyver) és short (rövid fegyver): 1. Kocsis Lajos (szlovákiai).

 

6. Felnőttek országos birkózóbajnoksága, Pozsony, kötöttfogás (14 egyesület, 47 versenyző) – 59 kg: 2. Megály Arnold (marcelházai); 66 kg: 1. Lévai Zoltán; 71 kg: 1. Lévai István; 75 kg: 1. Jakus Béla; 80 kg: 1. Horváth Denis, 2. Lévai Attila (besztercebányai Dukla) 3. Rohály József (bősi); 85 kg: 1. Rigó Richárd (besztercebányai Dukla), 3. Rákóczi Balázs (bősi); 98 kg: 2. Czvedler Tamás (somorjai), 3. Papp Lajos (besztercebányai Dukla); 130 kg: 2. Čech Dávid (somorjai).

 

6–7. Országos egyéni öttusabajnokság, Besztercebánya, férfiak (3 induló): 1. Szalay János (BA-MPC Bratislava) 1337 pont.

 

7. Felnőttek országos birkózóbajnoksága, Pozsony, szabadfogás (11 egyesület, 53 versenyző) – 70 kg: 1. Ollé Róbert (Dunajplavba).

 

7. Cselgáncs Galanta Open nemzetközi diák- és ifjúsági torna – a gútai judósok érmesei, diákok, mini, lányok, 36 kg: 1. Szabó Margaréta; 44 kg: 1. Decsi Anna; 48 kg: 3. Decsi Anna. Fiatalabb diákok, fiúk, 50 kg: 3. Angyal Márk. Kadett lányok, 63 kg: 1. Decsi Dóra; fiúk, 73 kg: 3. Szépe Zsolt.

 

7. Országos mezeifutó-bajnokság, Csölösztő – 9 km, férfiak, csapat: 2. AK Veterán Bratislava (benne: Magyar Imre) 18 pont.

 

7. Labdarúgó Fortuna Liga, 16. forduló: Trenčín–DAC 4:1 (DAC: Straka Gábor – a 71. percig, Szarka Ákos + 1 gól), Slovan–Senica 2:1 (Slovan: Hudák Dávid, Saláta Kornél, Priskin Tamás + 2 gól, Mészáros Károly – a 18. perctől; Senica: Kontár Zoltán – a 86. perctől, Varga Péter – a 79. perctől), Žilina–Ružomberok 2:0 (Žilina: Bénes László).

 

7. Női kosárlabda extraliga, 11. forduló: Good Angels Košice–Slovan Bratislava 98:32 (Slovan: Varga-Horony Márta 3), Piešťany–ŠBK Šamorín 77:43 (Piešťany: Orosz Szabina 13; ŠBK: Fekete Nikolett 3, Slama Angelika 2, Lelkes Júlia 0), Poprad–Ružomberok 44:89 (Ružomberok: Suja Tímea 11).

 

7. Férfikosárlabda extraliga, 11. forduló: Svit–Karlovka 81:64 (Karlovka: Hlivák Dalibor 4), Inter–Nitra 87:67 (Inter: Domsitz Márton 2).

 

7. Férfikézilabda Eb-selejtező, 1. csoport, Galgóc: Szlovákia–Koszovó 38:20 (Szlovákia: ifj.Szűcs Csaba 2, Vadkerti Gábor 3).

 

7. Férfivízilabda extraliga, 6. forduló: Slávia UK Bratislava–KVP Komárno 17:5 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

 

7. Összetett sportlövőverseny (kisöbű sportpuska 3x10 – 100 m, pisztoly 50/20 – 25 m, pisztoly 4 – 25 m), Zselíz, férfiak (20 induló), szeniorok, B kategória: 1. Csala Ferenc (Ipolyság) 274, A kategória: 3. Samson Árpád (Szőgyén) 248.

 

7. Optivita Ulrtafutó Kupa, 5. állomás (6 órás OB és nyílt futam), Velence, 60 évesek: 1. Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 54 km 182 m.

 

8. Osztrák fociliga, 15. forduló: Grödig–Rapid Wien Graz 2:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

8. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 4. forduló: Győr–Hypo Niederösterreich 37:16 (Hypo: Tóth Erzsébet 3).

 

11. Férfikézilabda extraliga, 10. forduló, előrehozott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Pezinok 32:28 (Štart: Gyurics Béla 3, Veréb Iván 0).

 

11. Férfikosárlabda extraliga, 12. forduló: Karlovka–Spišská Nová Ves 96:66 (Karlovka: Hlivák Dalibor 7).

 

11. Női kosárlabda FIBA Európa-kupa, A csoport, 3. forduló: Piešťany–Szpartak Moszkvai Terület 68:70 (Piešťany: Orosz Szabina 3).

 

12. Labdarúgó Eb-pótselejtező, első mérkőzés, Osló: Norvégia–Magyarország 0:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 90. perctől).

 

12. Kadettok és juniorok 9., idősebb juniorok (21 éves korig) 4. karate-világbajnoksága, Jakarta – kadett lányok: 4. Bogár Dominika (szlovákiai, gútai Taiyó).

 

13. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 5. forduló: Hypo Niederösterreich–FC Midtjylland 27:33 (Hypo: Tóth Erzsébet 7).

 

13. Natural Olympia, Las Vegas, testépítés, Masters II (50–59 évesek): 2. Tóth Kálmán (szlovákiai); Masters III (60–69 évesek): 1. Tóth Kálmán.

 

14. Viva Dance Festival 2015, Érsekújvár – latin-amerikai táncok: 1. Tanka Tamás–Fekete Dominika (TK UNI Dance Bratislava).

 

14. Női kosárlabda extraliga, 12. forduló: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 87:47 (ŠBK: Fekete Nikolett 0, Slama Angelika 18), Ružomberok–Piešťany 46:78 (Ružomberok: Suja Tímea 3; Piešťany: Orosz Szabina 8), Slovan Bratislava–Banská Bystrica 60:83 (Slovan: Varga-Horony Márta 3).

 

14. Női röplabda extraliga, 9. forduló: Slávia EU Bratislava–COP Nitra 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

 

14. Férfivízilabda extraliga, 7. forduló: ČH Hornets Košice–Slávia UK Bratislava 9:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

 

14. Férfikézilabda extraliga, 10. forduló: Hlohovec–ŠKP Bratislava 32:22 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

 

14. 5. Diákfutás, Pozsony, 12,5 km, férfiak: 3. Švajda Gábor (Ready2Run Dvory nad Žitavou) 42:58.

 

14. 43. Peter Ladič Emlékverseny uszonyos úszó- és búvárúszó-viadal, Pozsony – 50 m palackos búvárúszás, nők: 3. (B kategória: 2.) Bertók Bernadett 20,92; 25 m palackos búvárúszás, nők és D kategória: 2. Bertók Anikó 11,18; 400 m felszíni úszás, fiúk, D kategória: 2. Szarka Gergő 2:23,85; 50 m felszíni úszás, nők és B kategória: 2. Bertók Bernadett 22,71, D kategória: 2. Bertók Anikó 24,17; 100 m felszíni úszás, nők és B kategória: 1. Bertók Bernadett 49,69, D kategória: 1. Bertók Anikó 52,95; 100 m felszíni gyorsúszás, fiúk, D kategória: 2. Szarka Gergő 1:01,62; 100 m felszíni gyorsúszás, lányok, D kategória: 1. Bertók Anikó (mind Barakuda Šaľa) 58,35; 4x100 m, férfiak, A kategória: 2. Barakuda Šaľa (benne: Bertók Bernadett, Bertók Anikó) 3:22,70, C kategória: 2. Barakuda Šaľa (benne: Szarka Gergő) 4:37,53.

 

15. Labdarúgó Eb-pótselejtező, visszavágó, Budapest: Magyarország–Norvégia 2:1 (Magyarország: Priskin Tamás – a 62. percig + 1 gól).

 

17. Esti futás, Nyitra, junior lányok (2 km): 3. Bakó Barbara (UKF).

 

17. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Zsolna: Szlovákia–Izland 3:1 (Szlovákia– Novota János–Saláta Kornél).

 

17. Női röplabda extraliga, 10. forduló: Slávia EU Bratislava–Zvolen 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

 

20. Labdarúgó Fortuna Liga, 17. forduló: DAC–Michalovce 3:1 (DAC: Szarka Ákos – a 90. percig + 2 gól, Horváth Béla – a 90. perctől).

 

20. Férfikézilabda extraliga, 11. forduló, előrehozott meccs: Šaľa–Hlohovec 18:25 (Šaľa: Szapu Viktor 2; Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

 

21. Winter Masters Series díjugrató viadal, II. forduló, Dunatőkés (3 ország lovaspárosai indultak) – Z (100 cm, 29): 1. Dohorák Flóra (Sherry, Czajlik-rancs) 0/77,42 (-0,58).

 

21. Sakk extraliga, 3. forduló: Slovan Commander–ŠK Dunajská Streda 3,5.4,5 (Dunajská Streda, benne: Petényi Tamás 0,5, Mészáros Mihály 0,5, Ráchela Milán 0,5), Modra–Devínska Nová Ves 5:3 (Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5).

 

21. Felnőtt birkózó ranglistaverseny, Esztergom, nők, 48 kg: 2. Kyparissi Vassiliki (Bősi Birkózó- és Sportklub).

 

21. Jihlava Nagydíja kötöttfogású birkózótorna, idősebb diákok, 58 kg: 2. Szeif Lukáš; 63 kg: 2. Csöllei Márton András (mindketten Bősi Birkózó- és Sportklub).

 

21. Labdarúgó OTP Bank Liga, 16. forduló: Paks–Haladás 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

21. ITF női tenisztorna, Antalya, páros, elődöntő: Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 3.)–Polina Novoszelova, Anasztaszija Vdovenc (orosz, moldáv) 6:2, 6:3; döntő: Bukta Ágnes, Juhász Vivien–Bondár Anna, Stolmár Rebeka (magyarországiak, 4.) 7:5, 6:3.

 

21. Teremkerékpár világbajnokság, Johor Bahru – női négyes: 3. Szlovákia (Vincze Alica, Szabó Dóra, Glofák Viktória, Molnár Anikó) 159,47.

 

21. Osztrák fociliga, 16. forduló: Mattersburg–Rapid Wien 1:6 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

21. Ifjúsági birkózóliga, 3. forduló, Kassa – a dunaszerdahelyi birkózóklub dobogósai – 54 kg: 1. Farkas Krisztián; 58 kg: 1. Hakszer Balázs; 69 kg: 2. ifj. Gaál Attila; 76 kg: 2. Bürsöly Gergely. Végeredmény: 1. ZK 1904 Košice 172, 3. Dunajská Streda 97.

 

21. Női kézilabda BL-csoportmérkőzés, C csoport, 6. forduló: Vardar–Hypo Niederösterreich 37:25 (Hypo: Tóth Erzsébet 3).

 

21. Labdarúgó Fortuna Liga, 17. forduló: Senica–Žilina 2:0 (Senica: Varga Péter – a 86. perctől, Kontár Zoltán – a 79. perctől; Žilina: Bénes László), Trnava–Slovan 0:0 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 41. perctől, Priskin Tamás),

 

21. Női röplabda extraliga, 11. forduló: Senica–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

 

21. Női kézilabda WHIL, 11. forduló: ŠKP Bratislava–Most 19:35 (ŠKP: Szabó Katalin 4), Olomouc–Veselí 34:25 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

 

21. Férfikosárlabda extraliga, 15. forduló: Inter Bratislava–Spišská Nová Ves 116:71 (Inter: Domsitz Márton 2).

 

22. Sakk extraliga, 4. forduló: Modra–Dunajská Streda 2:6 (Modra, benne: Rigó Zsolt 0,5; Dunajská Streda, benne: Ráchela Milán 1, Petényi Tamás 0,5).

 

25. Női kosárlabda Eb-selejtező, E csoport, 2. forduló, Reykjavik: Izland–Szlovákia 55:72 (Szlovákia: Slama Angelika 0).

 

25. Férfikosárlabda extraliga, 16. forduló: Karlovka–Levice 65:93 (Karlovka: Hlivák Dalibor 3.

 

26. Női labdarúgó Eb-selejtező, Szenc: Szlovákia–Dánia 0:1 (Szlovákia: Bíró Alexandra).

 

26. HEP Croatia Cup nemzetközi női kézilabdatorna, Umag: Horvátország–Szlovákia 29:19 (Szlovákia: Tóth Zsanett--Bízik Réka 1).

 

27. Férfivízilabda extraliga, 8. forduló: Slávia UK Bratislava–Topoľčany 17:5 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

 

27. Labdarúgó Fortuna Liga, 18. forduló: Podbrezová–DAC 0:0 (DAC: Straka Gábor – a 63. percig, Szarka Ákos).

 

27. Női röplabda extraliga, 12. forduló, előrehozott meccs: Slávia EU Bratislava–Pezinok 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 14).

 

27. HEP Croatia Cup nemzetközi női kézilabdatorna, Umag: Szlovákia–Németország 31:31 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0).

 

27. U16-os kyokushin karate Európa-bajnokság, Tarnowskie Góry (20 ország legjobbjai) – lányok, +65 kg: 2. Kovács Kata Zsófia (Ekecs) – a Seishin Karate Klub versenyzője.

 

28. Cselgáncs diáknagydíj, Trutnov (4 ország versenyzői) – mini, 34 kg: 1. Tánczos Márton; 36 kg: 1. Szabó Margaréta; 44 kg: 3. Decsi Anna. Fiatalabb diákok, 50 kg: 2. Czina Gergő; 55 kg: 2. Angyal Márk (mind gútai).

 

28. Labdarúgó Fortuna Liga, 18. forduló: Skalica–Slovan 0:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 60. percig, Priskin Tamás), Žilina–Trnava 2:0 (Žilina: Bénes László).

 

28. Férfikézilabda extraliga, 12. forduló: Považská Bystrica–Šaľa 28:31 (Šaľa: Szapu Viktor 3), Prešov–Štart Nové Zámky 36:26 (Štart: Gyurics Béla 3, Veréb Iván 0), Hlohovec–Pezinok 50:19 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

 

28. Női kosárlabda extraliga, 13. forduló: Good Angels Košice–Ružomberok 72:44 (Ružomberok: Suja Tímea 5), Poprad–Piešťany 37:85 (Piešťany: Orosz Szabina 5), Banská Bystrica–ŠBK Šamorín 59:70 (ŠBK: Fekete Nikolett 2, Slama Angelika 20).

 

28. Férfikosárlabda extraliga, 17. forduló: Košice–Karlovka 98:51 (Karlovka: Hlivák Dalibor 3.).

 

28. Labdarúgó OTP Bank Liga, 17. forduló: Diósgyőr–Paks 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

28–29. Winter Masters Series fedeles díjugratóverseny, 3. forduló, Dunatőkés – Horse TV Pony Cup, 4. forduló (18 rangsorolt versenyző): 1. Pomsár Rebeca (Catalin XI-15/Mao, Pegasus Monarch Šamorín) 0/56,80 (1,80). Gyerek Eqiustyle Winter Cup, 5. forduló (34): 2. Juhos Zoltán (Lugando, Czajlik-ranch Dunajský Klátov) 0/61,48 (0,48). Junior Eqiustíle Winter Cup, 5. forduló (30): 5. (juniorok között 3.) Dohorák Flóra (Sherry, Czajlik-ranch Dunajský Klátov) 0/61,86.

 

29. Labdarúgó Fortuna Liga, 18. forduló: Trenčín–Senica 2:0 (Senica: Varga Péter – a 84. perctől, Kontár Zoltán – a 73. perctől).

 

29. Férfiteke extraliga, 11. forduló: Inter Bratislava B–Galanta 5:3 (3505:3432), Inter B, benne: Varga Tibor (megosztva Miro Fiedlerrel) 577 fa.

 

 

 

 

2015-11-11T11:50:14+00:00 2015.11.11.|Categories: Krónika, 2015|