2015 március

1. Junior vívó Európa-bajnokság, Maribor, fiúk, tőr egyéni (82 induló): 12. a sárosfai Végh Dávid (szlovákiai, KŠ Šamorín).

1. ATP Challenger Tour férfitenisztorna, Cherbourg, egyes, döntő: Gombos Norbert (szlovákiai, 7.)–Benoit Paire (francia, 6.) 6:1, 7:6.

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 20. forduló: DAC–Zlaté Moravce 1:1 (DAC: Szarka Ákos).

4. Női kosárlabda-extraliga, playoff, 1. forduló, második mérkőzések: Slovan–Ružomberok 54:73 (Slovan: Horony Márta 0) – a párharc végeredménye: 0:2, ŠBK Šamorín–Spišská Nová Ves 76:72 (ŠBK: Slama Angelika 25, Lelkes Júlia 2).

4. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 5. forduló: Prešov–Šaľa 40:15 (Šaľa: Szűcs Tamás 2).

4. Női kézilabda WHIL, 18. forduló, előrehozott mérkőzés: Poruba–Šaľa 31:23 (Šaľa: Bízik Boglárka 3, Bízik Réka 5).

4. Osztrák focibajnokság, 23. forduló: Rapid Wien–Altach 1:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

6. Férfitenisz Davis-kupa, I. euro-ázsiai zóna, 1. forduló: Szlovákia–Szlovénia 5:0 (benne: Gombos Norbert–Tom Kocevar Desman 6:2, 6:4, 7:6).

6–8. 13. Juhász Ferenc Emlékverseny és Nyílt Kempo Világ Kupa, Százhalombatta (6 ország, 400 sportolója – a Bősi Kempo MMA Klub dobogósai: Horváth Andor (full contact: 1., submission: 1.), Hegedűs Bence (submission: 1.), Horváth Tibor (submission: 1.), Takács Sándor (WMMA: 1.), Katona Kristóf (full contact: 1.), Nagy Dávid (submission: 1.), Zsemlye Gábor (knock down: 2.), Döme János (full contact. 2., submission: 2.), Károlyi Kende István (full contact: 2.), Csomor Rajmund (WMMA: 2.), Lakatos Nikolasz (full contact: 2.), Takács Kevin (submission: 2.), Nagy István (Submission: 3.).

7. Női tekeextraliga, 13. forduló: Zlaté Klasy–Veľký Šariš 6:0 (2109:2023), Zlaté Klasy: Csicsay Mária 496, Grello Erika 558, Varga Éva 544, Vlahy Éva 511.

7. Idénynyitó fedett pályás westernlovasverseny, Dunatőkés – hordókerülés, juniorok: 1. a tallósi Múcska Gergő (Gino) 17,41. Szlalom, juniorok: 1. Múcska Gergő (Gino) 23,40, 2. Múcska Gergő (Shagya Hana) 23,50; open: 3. a tallósi Múcska György (Shagya Hana) 24,75.

7. Labdarúgó Fortuna Liga, 21. forduló: Zlaté Moravce–Slovan Bratislava 0:2 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 81. perctől), DAC–Podbrezová 1:0 (DAC: Szarka Ákos).

7. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Svidník 3:1 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0).

7. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 5. forduló: Sporta Hlohovec–Štart Nové Zámky 40:14 (Sporta: Ivanov Sándor 1; Štart: Gyurics Béla 2, Veréb Iván 5/3, Lukács Viktor 0).

7. Női kézilabda WHIL, 18. forduló: Veselí–Zlín 21:23 (Zlín: Tóth Erzsébet 1), Prešov–Olomouc 19:32 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

7. Osztrák focibajnokság, 24. forduló: Austria Wien–Rapid Wien 2:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

7. Junior cselgáncs országos bajnokság, Besztercebánya – fiúk, 66 kg: 2. Román Sándor (gútai).

7. Kadettok országos szabadfogású birkózóbajnoksága, Snina (14 klub, 55 versenyző) – 50 kg: 2. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 54 kg: 2. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi), 3. Hulman Nikolasz (komáromi); 58 kg: 1. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyi); 63 kg: 2. Holocsi Bence (somorjai), 3. Sárközi Gyula; 69 kg: 1. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyiek), 2. Orbán Viktor (Dunajplavba); 76 kg: 1. Rohály József (bősi), 2. Tóth Ádám (marcelházai); 100 kg: 3. Szeifert Ramón (komáromi Spartacus).

7. Karate Tatami Cup, Budapest (12 ország, több mint 700 versenyző) – a gútai Taiyó KK dobogósai: 1. Jóba Attila (juniorok, +76 kg, kumite és kadettok, +70 kg, kumite). 2. Forró Áron (10–11 éves fiúk, +47 kg, kumite). 3. Nagy Viktor (10–11 éves fiúk, kata és +47 kg, kumite).

7. Uszonyos úszó Ifjúsági Liga és Szlovák Kupa, 1. forduló, Vágsellye – fiúk, B kategória, 100 m felszíni gyorsúszás: 1. Bukor Ádám 47,06; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (KVŠ Baracuda Šaľa) 3:16,61; férfiak, 4x100 m: 1. Baracuda Šaľa (benne: Bukor Ádám) 3:10,26. Lányok, D kategória, 50 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó (KVŠ Baracuda Šaľa) 27,67; 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó 1:03,94; 200 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 2:20,49; férfiak, 4x100 m váltó, C kategória: 2. Baracuda Šaľa (benne: Szarka Gergely, Bertók Anikó) 3:58,81.

7. Magyar Bajnokság, Optivita Ultrafutó Kupa, I. forduló, Székesfehérvár – 12 órás ultramaratoni táv: 1. Bögi Sándor (1952, dunaszerdahelyi) 86 km 812 méter.

7–8. Labdarúgó NB I, 19. forduló: Paks–Puskás Akadémia 2:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Debrecen–Újpest 0:0 (Újpest: Hudák Dávid), Pápa–Dunaújváros 1:0 (Pápa: a nagymegyeri Pongrácz Viktor – a 90. percig).

8. Karate ifi Szlovák Kupa, 2. forduló, Komárom – a gútai Taiyó KK dobogósai: 1. Nagy Viktor (id. diákok, 10–11 évesek, kata és +40 kg, kumite). 3. Szulcsányi Anasztázia (idősebb diáklányok, 30 kg, kumite).

8. Női kosárlabda-extraliga, playoff, 1. forduló, harmadik mérkőzés: Spišská Nová Ves–ŠBK Šamorín 73:59 (Spišská nová Ves: Fekete Nikolett 4; ŠBK: Slama Angelika 16/3, Csóka Kinga 6). A sorozat végeredménye: 2:1.

8. Szezonnyitó sportlövőverseny, Nagyszombat, férfi és junior trap: 2. Vass Gyula (ŠCP) 119, elődöntő: 14, döntő: 14+3.

8. Kadettok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Snina (14 klub, 57 versenyző) – 50 kg: 1. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 54 kg: 1. Borka Kevin (naszvadi), 2. Hulman Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Farkas Krisztián; 63 kg: 3. Sárközi Gyula; 69 kg: 3. Csápai Attila (dunaszerdahelyiek); 76 kg: 1. Rohály József (bősi), 2. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi); 85 kg: 3. Marczinkó Nikolas (marcelházai).

8. 6. Madárvölgyi Futás, Ptičie (54 résztvevő): 16. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

11. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Svidník–Spartak VKP Komárno 2:3 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0).

11. Női kézilabda WHIL, 13. forduló, pótolt mérkőzés: Zlín–Poruba 26:27 (Zlín: Tóth Erzsébet 6/4); 19. forduló, előrehozott mérkőzés: Šaľa–Most 21:22 (Šaľa: Bízik Boglárka 3/3, Bízik Réka 7/1).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló: Štart Nové Zámky–Prešov 31:53 (Štart: Gyurics Béla 2, Veréb Iván 2, Lukács Viktor 0).

13. Férfi-asztaliteniszextraliga, 10. kettős forduló, a 7–12. helyért: Geológ Rožňava–Metalfin Galanta 6:3 (Metalfin, benne: Bíró Bálint 1).

13.  Női kézilabda WHIL, 19. forduló: Šaľa–ŠKP Bratislava 39:18 (Šaľa: Bízik Boglárka 1, Bízik Réka 3).

13. Lengyel focibajnokság, 24. forduló: Cracovia–Gliwice 3:1 (Gliwice: Horváth Csaba – az 57. perctől).

13–15. Labdarúgó NB I, 20. forduló: Puskás Akadémia–Honvéd 1:1 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán), Újpest–Paks 1:2 (Újpest: Hudák Dávid; Paks: Molnár Péter – a kapuban).

14. Avita Bauty and Fitness Cup naturális fitneszverseny, Prága, bikini fitnesz: 1. Bodó Anikó (szlovákiai, ŠK Arena Relax Team).

14. Női asztalitenisz-extraliga, 9. kettős forduló, az 1–6. helyért: Dunajská Streda–ŠKST Ružomberok 7:0 (Dunajská Streda, benne: ifj. Szabó Andrea 1).

14. Magyar katabajnokság, Gyál – a Szlovák Kyokushin Karateszövetség dobogósai – 1. Rácz Éva (Párkány), Varga Csilla (Alistál), 2. ifj. Ollári Csaba, id. Ollári Csaba, Koczkás Tibor, Bazsó Patrik, Fehér Viktória (mind Alistál). 3. Varga Sándor, Juhász Kiara, Molnár Dáriusz Dávid, Szamaránszki Vanessa (mind Alistál), Tímár Zsolt (Párkány).

14. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-negyeddöntő, harmadik mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Svidník 3:0 (VKP Komárno: Németh Zsolt 2, Ferencz Dávid 0). Elődöntősök a komáromiak.

14. Női kosárlabda-extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Good Angels Košice–Spišská Nová Ves 70:54 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 2).

14. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló: Považská Bystrica–Sporta Hlohovec 20:31 (Sporta: Ivanov Sándor 0), Šaľa–Topoľčany 32:28 (Šaľa: Szapu Viktor 3).

14. Osztrák focibajnokság, 25. forduló: Rapid Wien–Grödig 4:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

14. I. Hungarian Open nyílt nemzetközi küzdősportverseny (33 klub, közel 150 sportoló) – a Bősi Kempo MMA Klub helyezései: Hegedűs Bence (nogi: 1.), Misicak Zoltán (gi: 1., nogi: 1.), Takács Sándor (full-contact: 1., nogi, 3.), Füssy Máté (viadal: 2.), Horváth Andor (full-contact: 2.), Lakatos Nikolasz (full-contact: 2.), Fejes Nikolasz (full-contact: 2.), Borbély Benjamin (full-contact: 2.), Nagy Dávid (gi: 3.), Horváth Tibor (gi: 3.), Csomor László (nogi: 3.), Nagy István (gi: 3.), Dlhý Rudolf (full-contact: 3.).

14. 13. Idősebb Növényi Norbert Emlékverseny nemzetközi női birkózótorna, Pestszentimre (3 ország, 215 induló) – kadettok, 49 kg: 1. Bacsfai Réka, 78 kg: 2. Szerencsés Orsolya (mindketten dunaszerdahelyiek).

15. Női tekeextraliga, 14. forduló: Pezinok–Zlaté Klasy 1:5 (2016:2096), Zlaté Klasy, benne: Grello Erika 532, Varga Éva 509, Vlahy Éva 544. A nagymagyariak ötödikek lettek.

15. Futóverseny, Čierne Kľačany (15 km), férfiak: 2. Švajda Gábor (Ready2Run) 50:29.

15. Danas Pozniakas Emlékverseny juniorok nemzetközi viadala, Vilnius, 52 kg: 2. Mészáros Filip (KO Box Galanta; 56 kg: 1. Takács Mihály (ŠKP Bratislava); 69 kg: 3. Csemez András (KO Box Galanta).

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 22. forduló: Slovan Bratislava–DAC 0:1 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly; DAC: Szabó Ottó, Szarka Ákos).

16. Labdarúgó NB I, 20. forduló: Győr–Pápa 0:0 (Pápa: a nagymegyeri Pongrácz Viktor – a 91. percig).

17. Férfi-vízilabda Világliga-selejtező, A csoport, Athén: Görögország–Szlovákia 11:6 (Szlovákia: Polovic Krisztián 0).

18. Női kosárlabda-extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Good Angels Košice 57:91 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 4).

18. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló, előrehozott mérkőzések: Sporta Hlohovec–Prešov 28:28 (Sporta: Ivanov Sándor 0), Štart Nové Zámky–Topoľčany 32:44 (Štart: Gyurics Béla 0, Veréb Iván 1).

20. Női röplabda-extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Pezinok 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 2).

20. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Arnhem: Hollandia–Szlovákia 33:27 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 1).

20. Labdarúgó NB I, 21. forduló: Paks–Haladás 1:2 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

21. Labdarúgó NB I, 21. forduló: Pápa–Nyíregyháza 0:1 (Pápa: a nagymegyeri Pongrácz Viktor – a 69. percig), Honvéd–Újpest 2:2 (Újpest: Hudák Dávid).

21. Lengyel focibajnokság, 25. forduló: Gliwice–Kielce 1:2 (Gliwice: Horváth Csaba).

21. Osztrák focibajnokság, 26. forduló: Wiener Neustadt–Rapid Wien 0:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

21. I. Bothúzó Kupa, Dunaszerdahely – +125 kg (6 induló); 2. Sidó Tamás (szlovákiai, dunaszerdahelyi Strongman Club).

21. Labdarúgó Fortuna Liga, 23. forduló: Slovan Bratislava–Podbrezová 2:1 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly + 1 gól), Trenčín–DAC 3:0 (DAC: Szarka Ákos).

21. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló: Považská Bystrica–Štart Nové Zámky 35:22 (Štart: Gyurics Béla 2, Veréb Iván 2), Sporta Hlohovec–Šaľa 37:29 (Sporta: Ivanov Sándor 1; Šaľa: Szapu Viktor 2, Szűcs Tamás 0).

21. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Arnhem: Hollandia–Szlovákia 29:26 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 3).

21. Női kosárlabda-extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Good Angels Košice–Spišská Nová Ves 83:40 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 1). A sorozat végeredménye: 3:0.

21. Férfi-vízilabdaextraliga, rájátszás, A csoport, 2. forduló: ČH Hornets Košice–ŠKP draci Košice 9:10 (ČH Hornets: ifj. Vidumanský László 4), KVP Nováky–Slávia UK Bratislava 8:7 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4).

21. Felszabadulási Futóverseny, Topoľčianky (12 km), férfiak: 2. Magyar Imre (BMSC Bratislava) 41:31.

21. Ifjúsági súlyemelőliga, 1. forduló, Nové Mesto nad Váhom, +94 kg: 1. Holocsi Krisztián 308 kg (lökés: 172 kg – új szlovák ifjúsági csúcs, szakítás: 136 kg) – 333 Sinclair-pont.

21. Fiatalabb diákok országos birkózóbajnoksága, kötöttfogás, Privigye (18 egyesület, 93 versenyző) – 29 kg: 1. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Galbavý Albin (marcelházai); 31 kg: 3. Csepi Bendegúz; 33 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyiek), 2. Horváth Alex, 3. Nagy András (mindketten komáromi Spartacus); 37 kg: 2. Darvas Patrik (dunaszerdahelyi); 40 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Nagy Tamás (komáromi Spartacus); 44 kg: 1. Mezej József (bősi), 2. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus); 48 kg: 1. Csörgő Áron Árpád (bősi), 2. Domin Barnabás (marcelházai); 52 kg: 1. Hegedűs Viktor (marcelházai), 2. Szerencsés Gergő, 3. Brožek Dániel; 57 kg: 2. Nagy Nico Kristóf (dunaszerdahelyiek); 62 kg: 1. Kovács Nikolas (madari), 3. Gergő Kristóf (komáromi Spartacus); 68 kg: 3. Botló Dominik (dunaszerdahelyi); 73 kg: 3. Rabina Róbert (somorjaiak). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahelyi 43, 2. Komáromi Spartacus 35.

21. Nők országos birkózóbajnoksága, szabadfogás, Privigye (16 egyesület, 33 versenyző), fiatalabb diákok – 45 kg: 1. Tóth Krisztina (gútai); 47 kg: 1. Dufek Annamária; 52 kg: 1. Dufek Erika (marcelházaiak). Idősebb diákok, 48 kg: 2. Csepi Viktória; 52 kg: 1. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyiek), 3. Édes Patrícia (madari); 57 kg: 1. Turančík Anett (naszvadi), 2. Szeiler Marika (somorjai); 60 kg: 1. Ágh Erika (bősi); 70 kg: 1. Kovács Vanesa (madari). Juniorok – 51 kg: 1. Kurcz Mária (marcelházai), 2. Méri Mónika 59 kg: 1. Juhász Mária; 75 kg: 1. Szerencsés Orsolya (dunaszerdahelyiek). Nők – 69 kg: 2. Kúr Magdaléna (komáromi Spartacus). Csapatverseny: 1. Marcelháza 42, 2. Dunaszerdahely 34.

21–22. CMAS uszonyos úszó Világkupa-viadal, Barcelona, junior fiúk, felszíni úszás, 200 m: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 1:23,01; 400 m: 1. Bukor Ádám 3:03,46; 800 m: 1. Bukor Ádám 6:26,69 – mind szlovák felnőttcsúcs.

22. Sakk extraliga, végeredmény: 1. Stará Ľubovňa 31 (62), 2. Dunajská Streda 31 (62) – rapid rájátszás a bajnoki címért: Dunajská Streda–Stará Ľubovňa 3:5. Az ezüstérmes dunaszerdahelyi csapat: Vajda Levente, Petényi Tamás, Németh Miklós, Bokros Albert, Varga Zoltán, Czebe Attila, Mészáros Mihály, Csonka Attila István, Ráchela Milán, Csiba Dominik, Dávid Varga.

22. 20. Sačurovi 15 km-es Futás és 9. Helena Sluková Emlékverseny, Sačurov (128 résztvevő): 32. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (Nagykapos).

22. 10. Kempo Esztergom-Kertváros Kupa Nyílt Nemzetközi Harcművészeti Bajnokság – a Bősi Kempo MMA Klub versenyzőinek doboggósai: Károlyi Kende István (full-contact: 1.), Nagy Dániel (full-contact: 1.), Horváth Andor (full-contact: 1.), Takács Zoltán  (full-contact: 1.), Szolgai Tibor (K1: 2.), Ravasz Viktor (K1: 2.), Czucz Szilárd (full-contact: 2.), Kővári Christopher (full-contact: 2.), Borbély Benjamin (K1: 3.), Bartovic Erik (full-contact: 3.), Takács Kevin (K1: 3.).

25. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Prievidza 3:0 (VKP Komárno: Németh Zsolt 0).

25. Női röplabda-extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 5).

25. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló: Šaľa–Považská Bystrica 25:24 (Šaľa: Szapu Viktor 3, Szűcs Tamás 0).

27. Férfi-asztaliteniszextraliga, 11. forduló, az 1–6. helyért: ŠKST Ružomberok–SK Vydrany 1:6 (Vydrany, benne: Gajdoschík Adrián 1).

27. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: Prievidza–Spartak VKP Komárno 3:0 (VKP Komárno: Németh Zsolt 0).

28Regionális karatebajnokság, Gúta: 3. Lakatoš Erika (kata, fiatalabb diáklányok, 8–9 évesek, Corvin HE, Gúta); 1. Nagy Viktor (kata, id. diákok, 10–11 évesek, mindketten Taiyó, Gúta), 3. Kurucz Márió (kata, id. diákok, 10–11 évesek), 3. Mezei Szabolcs (kata, ifj. serdülők, 12–13 évesek, mindketten Corvin HE, Gúta), 1. Csiba Dávid (kata, ifj. juniorok, 16–17 évesek, Ippon KK, Dunaszerdahely), 1. Varga Linda Bettina (kumite, lányok 6–7 évesek, +28 kg, Taiyó, Gúta), 2. Lakatoš Erika (kumite, fiatalabb diáklányok, 8–9 évesek, -32 kg, Corvin HE, Gúta), 3. Rigó Rebecca (kumite, fiatalabb diáklányok, 8–9 évesek, +37 kg), 2. Szulcsányi Anasztázia (kumite, id. diáklányok, 10–11 évesek, -30 kg), 1. Forró Réka Dorina (kumite, junior lányok, 16–17 évesek, -53 kg), 3. Fűri Ádám (kumite, fiúk, 6–7 évesek, -26 kg), 3. Fitos Ádám (kumite, fiúk, 6–7 évesek, -26 kg), 1. Varga Patrik, kumite, fiúk, 6–7 évesek, -30 kg), 2. Győre Ádám (kumite, fiúk, 6–7 évesek, +30 kg), 3. Dibusz Tamás (kumite, fiatalabb diákok, 8–9 évesek, +32 kg, mind Taiyó, Gúta), 1. Kurucz Márió (kumite, id. diákok, 10–11 évesek, -35 kg, Corvin HE, Gúta), 1. Nagy Viktor (kumite, id. diákok, 10–11 évesek, +40 kg), 1. Szulcsányi Viktor (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, -40 kg, mindketten Taiyó, Gúta), 2. Horváth Adrián (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, -45 kg), 3. Horváth Christopher (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, -45 kg, mindketten Corvin HE, Gúta), 1. Bagita Dániel (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, -50 kg, Taiyó, Gúta), 1. Kósa Tamás (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, +55 kg, ABC, Komárom), 2. Forró Áron (kumite, ifj. serdülők, 12–13 évesek, +55 kg, Taiyó, Gúta), 1. Sclett Olivér (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, -52 kg (ABC, Komárom), 2. Morvay Zsolt (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, -52 kg), 1. Vermes Ákos (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, -63 kg, mindketten Taiyó, Gúta), 1. Kósa Tamás (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, -70 kg, ABC, Komárom), 3. Vermes Ákos (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, -70 kg), 1. Jóba Attila (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, +70 kg), 2. Veres Zsolt (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, +70 kg, mind Taiyó, Gúta), 3. Horváth Zoltán (kumite, id. serdülők, 14–15 évesek, +70 kg, Corvin HE, Gúta), 1. Jóba Attila (kumite, juniorok, 16–17 évesek, -76 kg), 1. Bogár János (kumite, szeniorok, -75 kg), 2. Balázs Zoltán (kumite, szeniorok, -75 kg, mind Taiyó, Gúta), 3. Bogyó Alexandra (kata, id. diáklányok, 10–11 évesek, Karate Klub, Érsekújvár), 1. Fitos Ádám (kata, fiúk, 6–7 évesek, 2. Varga Patrik (kata, fiúk, 6–7 évesek, mindketten Taiyó, Gúta), 3. Guttman Márk (kata, id. diákok, 10–11 évesek (Karate Klub, Naszvad).

28. Női röplabda-extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Pezinok 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 8).

28. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 9. forduló: Šaľa–Start Nové Zámky 35:30 (Šaľa: Szapu Viktor 5, Szűcs Tamás 3; Štart: Gyurics Béla 11, Veréb Iván 5), Hlohovec–Topoľčany 27:27 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

28. Női kézilabda WHIL, 20. forduló: Michalovce–Šaľa 30:25 (Šaľa: Bízik Boglárka 4, Bízik Réka 2), ŠKP Bratislava–Zlín 27:28 (Zlín: Tóth Erzsébet 6).

28. Női asztalitenisz-extraliga, 10. forduló, az 1–6. helyért: MSK Malacky–Dunajská Streda 0:7 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

28. Jurisics Kupa szabadfogású utánpótlás birkózótorna, Kőszeg – fiatalabb diákok, 42 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjai Gladiátor). Idősebb diákok, 38 kg: 1. Darvas Patrik; 40 kg: 2. Bazsó Marek; 46 kg: 3. Szerencsés László; 50 kg: 1. ifj. Szerencsés Gergő; 54 kg: 3. Brožek Dániel (mind dunaszerdahelyi) és ifj. Oláh Olivér; 63 kg: 1. Holocsi Bence; 69 kg: 2. Liptai Tamás (mind somorjai Gladiátor).

28. 22. Szenci Kéz nemzetközi szkanderverseny – bal kéz, férfiak, 85 kg: 1. Hervay Péter, 95 kg: 1. Hervay László (szenciek).

28. Veteránok országos súlyemelő-bajnoksága, Galgóc – a Nagymegyeri Thermál Súlyemelő- és Erősportok Városi Klubja versenyzőinek eredményei – IV-es korcsoport/50–54 évesek, 77 kg-os súlycsoport: 1. Megály János (szakítás: 80 kg + lökés: 112 kg, 306,92 Sinclair-pont); IV/+105 kg: 1. Mezei Tibor (125 + 142 kg, 371,06), 2. Szabó Ferenc (95 + 91 kg, 250,27); V-ös korcsoport (55–59 évesek)/69 kg: 1. Juhász László (80 + 95 kg, 319,73); V/94 kg: 1. Patasi Oszkár (105 + 135 kg, 371,19); V/105 kg: 1. Lénárt Rudolf (60 + 90 kg, 239,25). A kor- és súlycsoportok nélküli abszolút értékelésben: 1. Patasi Oszkár 371,19 Sinclair-pont, 2. Mezei Tibor 371,06.

29. Pozsony megye nyílt cselgáncsbajnoksága – mini: 1. Szabó Margaréta, Bagita Csilla, 3. Tánczos Márton, Gubien Márk; fiatalabb diákok: 3. Angyal Márk; idősebb diákok: 2. Keszeli Róbert, Kulich Tibor (mind gútai).

29. 3. Polgármester-kupa nemzetközi kyokushin karateviadal, Ekel (3 ország, 220 versenyző) – a Seishin Karate Klub győztesei: Szilágyi Virág, Szabó András (Ekel), Trenčík Nikolas, Trenčík Erik, Bakoš Tamás Máté, Markovics Ádám (Keszegfalva), Podráczky Dominik (Ekecs), Varga László, Fodor Fanny, Menző Márk, Katona Máté, Szalai Tamás (Vásárút), Gódány Fanni, Süli Károly (Egyházgelle). Különdíjak – legtechnikásabb férfi versenyző: Szabó András (Ekel); Markovics János különdíja: Fodor Gergő (Dunaszerdahely); Fekete Iveta polgármester asszony különdíja, polgármester kupa: Szilágyi Virág (Ekel).

31. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Zsolna: Szlovákia–Csehország 1:0 (Szlovákia: Saláta Kornél – a 46. percig).

 

2015-03-04T18:22:38+00:00 2015.03.04.|Categories: Krónika, 2015|